Неділя, 17 листопада 2019
• За виставу про Шевченка — на Шевченківську премію! • Крали електроенергію в Укрзалізниці… • Масиви «Східний» і «Сонячний» отримуватимуть гарячу воду цілодобово • Їхній любові — 60! • Віталій Гринів — серед еліти світового велотреку • Проєкти-переможці Громадського бюджету’2020 • Заробітчанські «квяти» і «зьолка» • За кадром… мультфільму! • Життя колишніх: що роблять і куди роз’їхались люди Порошенка • Судмедексперт: «У Віталія Ващенка були дуже важкі травми, несумісні із життям» • Щира допомога родині Лосиків! • Спортивні новини • За місце в збірній — справжня війна! • Сесія Тернопільської облради вперше відбулася в оновленому приміщенні • Уряд має почути Тернопільську громаду! • «Купувала хату, а купила… проблему» • «Нива» — на другому місці! • Пливи, рибко, велика й маленька! • Наталя Присіч: «Спів — це любов!» • Тінь президента
У Росії відберуть… біатлон?

Опубліковано: 21 Грудня о 17:41 148


Російському біатлону, цілком імовірно, залишилося жити… один день.


Річард Макларен.

Уже в четвер, 22 грудня, IBU має винести своє рішення щодо системного допінгу в російському спорті та, зокрема, в біатлоні. І, як стає зрозуміло з останніх заяв біатлонних чиновників, воно буде жорстким.

На початку грудня голова комісії WADA Річард Макларен, завдяки якому, нагадаємо, збірну Росії частково відсторонили від Олімпіади у Ріо, оприлюднив другу частину  своєї доповіді. Там, зокрема, йдеться про 31 російського біатлоніста, яких підозрюють або піймали на вживанні допінгу за період з 2010 до 2014 року, а також безпосередньо на Олімпіаді в Сочі’2014 (а загалом йдеться про понад тисячу (!) “нечистих” російських спортсменів).

Те, що збірна Росії (особлива жіноча її частина) виступає під системним допінгом, почали підозрювати давно, але до останнього часу шушукалися про це лише в кулуарах. Наприклад, м’яко кажучи, дивним виглядав факт, що жіноча естафетна команда Раші, з’явившись фактично нізвідки і вигравши срібні медалі в олімпійському Сочі’2014, після того успіху дружно завершила кар’єру, причому дехто у доволі ніжному за біатлонними мірками віці.

Та тепер крига скресла і про допінг у російському біатлоні говорять відкрито і повсюди. Очевидно, що біатлон країни-агресора уже завтра наздоженуть досить суворі санкції. Як мінімум, дискваліфікація всіх причетних до системи допінгу (включаючи тренерів і чиновників) та скасування усіх змагань у Росії (цього сезону там мали пройти юніорський чемпіонат світу та етап дорослого Кубка світу в Тюмені, а у 2021 Тюмень мала прийняти чемпіонат планети), а як максимум — дискваліфікація цілої країни і позбавлення всіх спортсменів права брати участь у міжнародних змаганнях з біатлону, на зразок легкої атлетики.

Причому на підтримку зваженого рішення IBU висловилися вже провідні спортсмени світу на чолі з Мартеном Фуркадом і Габріелою Коукаловою. Та найчіткіше загальну думку висловив президент чеської біатлонної федерації Іржі Гамза, який  різко висловився про скандали, пов’язані з допінговою системою в Росії.

— Настав час відкрито заявити свою позицію, — наголосив Іржі Гамза. — Те, що я читав у новинах, жахливо. Коли хтось витрачає бюджетні кошти на такі речі, це схоже на наукову фантастику. Йдеться не лише про біатлон, а про увесь спорт. IBU поки що досить м’яко висловлюється щодо проблеми, але всі сподіваються на те, що риторика зміниться.

Срібні призерки Олімпіади в Сочі відразу після тих змагань дружно завершили кар’єру.

Гамза заявив, що у Росії необхідно відібрати право на проведення всіх міжнародних змагань. Це стосується передусім етапу Кубка світу в Тюмені та юніорського чемпіонату світу 2017 року в Острові (Псковська область).

— До кампанії проти Росії вже приєдналися федерації біатлону Норвегії, Канади та США, — зазначив Гамза. — Мої погляди відомі президенту IBU Бессебергу. Наші стосунки з ним далекі від ідеальних, вони кажуть, що нічого не сталося, хоча виявлені вже тисячі випадків із використанням системного допінгу. Ми неначе повернулися в часи, коли спорт використовували для політичної пропаганди. Здається, що в Росії заново використовують ті ж інструменти. Я не стверджую, що всі російські біатлоністи сидять на допінгу, особливо Антон Шипулін, якого немає в жодній доповіді. Але виявлена велика кількість атлетів із позитивними пробами, яких приховувала держава. Перенесення турнірів із Росії — перший і логічний крок. Потім мають бути наступні, поки весь біатлон не стане чистим.

Така різка заява змусила і президента IBU Андерса Бессеберга підтримати таку думку і висловитися не менш красномовно:

— У мене склалося враження, що експертна рада IBU розуміє проблему і робить усе для прийняття правильних рішень у справах, де у нас вже є докази. Особисто я вважаю, що у нас є достатньо вагомі докази, але рішення ухвалюю не один я. З приводу відсторонення я поки що нічого не можу сказати. Можу тільки уточнити, що ми отримали від ВАДА докази, яких немає навіть у доповіді Макларена, так що у нас є добра доказова база.

Чим ця “база” загрожує Росії? Подивимося, чекати залишилося недовго.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Режисер Олег Мосійчук претендує на найвищу державну нагороду
...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


Керівництво Львівського управління економіки та інформаційної безпеки Укрзалізниці повідомило про ферму криптовалюти. Вона знаходилася у приміщенні майстерні та працювала на електроенергії Укрзалізниці

...


Рубрика: Опубліковано: о 17:00


Уже через два тижні мешканці 147 будинків на масивах «Східний» і «Сонячний» отримуватимуть гарячу воду цілодобово...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


Діамантове весілля відзначає подружжя Катерина і Володимир Заяці зі Зборівського району...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 15:00


Набирає ходу новий міжнародний сезон з велоспорту на треку. Протягом останніх років 24-річний тернополянин Віталій Гринів поступово вийшов на лідируючі позиції в збірній України, а тепер усе впевненіше стукає у двері світової еліти цього виду спорту...


Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00Теми дня
15 Листопада
14 Листопада
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео