Середа, 08 квітня 2020
• Загинув 23-річний військовий з Підгаєччини • За порушення карантину тернополянин понесе адміністративну відповідальність • У МОЗ повідомили показник летальності від коронавірусу в Україні • У двох медиків Тернопільської обласної університетської лікарні підтвердили коронавірус • Місце у СІЗО за 500 доларів… • Боротьбу з пандемією веде місцеве самоврядування • Скільки апаратів штучної вентиляції легенів потрібно Тернополю • У Тернополі дружина не пустила додому чоловіка, який повернувся з Польщі • Гурт ZAБАVA виконав карантинну пародію на пісню “Синя смужка” • Пік COVID-19 в Україні прогнозується на 14-15 квітня – МОЗ • Як правильно носити медичну маску та рукавички? • У Франції від COVID-19 помер житель Тернопільщини • В Україні діють нові карантинні обмеження • Від коронавірусу помер священник із Заліщиків • Святослав Вакарчук втратив батька • Головний санітарний лікар України відвідав Тернопільщину • Учасник АТО Михайло Усар залишився сам із шістьма дітьми • На в’їздах в Тернопіль облаштовують контрольно-пропускні пункти • У лікарнях Тернополя перебуває 20 хворих на COVID-19 • Ліки від малярії, ВІЛ і артриту. Чим лікуватимуть українців від коронавірусу?
«У Тернопільській психоневрологічній лікарні ми побачили ту модель медицини, яку хотіли б мати в усій Україні»

Автор: Опубліковано: 9 Жовтня о 14:00 134


Симпозіум у Тернополі зібрав майже 600 провідних фахівців у галузі психіатрії, неврології та наркології .


Минулого тижня вчені-медики, керівники лікувальних закладів, лікарі-психіатри, неврологи, психологи, наркологи та психотерапевти з усіх куточків України приїхали до Тернополя на масштабний науково-практичний симпозіум. Понад 570 учасників цього заходу впродовж 3-4 жовтня обговорювали актуальні проблеми сучасної психіатрії, неврології та наркології і шляхи їх вирішення. Втім, можна сказати, що розпочали симпозіум ще напередодні, 2 жовтня, з візиту до найкращого лікувального закладу України серед психоневрологічних установ – КНП «Тернопільська обласна клінічна психоневрологічна лікарня» ТОР.

Як зауважує заступник генерального директора цього лікувального закладу, головний психіатр Тернопільської області Леся Косовська, у Тернопільській психоневрологічній лікарні гості, зокрема, ознайомилися із швейцарською моделлю надання психіатричної і психолого-психотерапевтичної допомоги особам з вадами психічного здоров’я.

– Делегати відвідали психіатричне відділення з надання допомоги пацієнтам з гострими психічними розладами, в якому обладнана спостережна палата за сучасними європейськими стандартами, – зауважує Леся Володимирівна. – Зокрема, усіх дуже зацікавив сучасний апарат нового покоління американського виробництва TRYMOTRON для проведення електроконвульсивної терапії, що з’явився у нашому закладі нещодавно завдяки співпраці нашої лікарні та Тернопільського національного медичного університету ім. І.Я.Горбачевського і власне його ректору, професору, доктору медичних наук Михайлу Корді: вчена рада ТНМУ одноголосно підтримала рішення щодо необхідності придбання цього апарата для потреб кафедри психіатрії, наркології та медичної психології і його розміщення на базі психоневрологічної лікарні.

Метод електроконвульсивної терапії є «золотим стандартом» для подолання резистентності до фармакотерапії при багатьох психічних порушеннях. Його використання сприятиме поліпшенню якості навчальної роботи зі студентами та лікарями-інтернами і, звичайно, дасть можливість допомогти пацієнтам в отриманні повноцінної психіатричної допомоги та покращення якості життя. Делегація також відвідала наше сучасне відділення нейрореабілітації з надання допомоги пацієнтам з інсультами та водолікарню.

Своїми враженнями від симпозіуму та візиту до Тернопільської психоневрологічної лікарні з читачами «НОВОЇ…» діляться учасники цього заходу – провідні українські спеціалісти у галузі психіатрії, неврології та наркології.

Наталя Марута, заступник директора з наукової роботи ДУ «Інститут неврології, психіатрії та наркології НАМН України», віцепрезидент Науково-практичного товариства неврологів, психіатрів та наркологів України:

– Асоціація неврологів, психіатрів та наркологів України разом з Інститутом неврології, психіатрії  та наркології постійно проводять багато спеціалізованих професійних заходів, збираючи фахівців, які працюють у сфері нейронаук. Тернопіль цього року для проведення симпозіуму обрали не випадково: це дуже привабливе і красиве місто, де функціонує потужний медичний виш з профільними кафедрами неврології, психіатрії та наркології, з яким ми дуже плідно співпрацюємо, та надсучасна психоневрологічна лікарня, що є моделлю надання психоневрологічної допомоги для всіх регіонів України. Щиро вдячні і обласній владі, і ректору Михайлу Михайловичу Корді, і керівнику лікарні Володимиру Васильовичу Шкроботу за дозвіл проводити такий захід тут і за допомогу в його підготовці.

Тема цьогорічного симпозіуму – «Профілактика та чинники ризику нервових, психічних та наркологічних розладів». Так, основний наш постулат – починати лікування необхідно якомога раніше. Коли вже є очевидні симптоми – ми запізнюємося. Така головна теза і європейської, і всесвітньої психіатричних асоціацій. Проблеми психічного здоров’я дуже важливі. Кожні 40 секунд у світі здійснюється суїцид… Психічні хвороби все більше вражають молодих людей… Причому це стосується однаково як високорозвинених країн, так і держав з низькими показниками. Наше завдання для вирішення цієї проблеми – тільки раннє виявлення і профілактика. Для цього передусім потрібна просвітницька діяльність: люди повинні знати, що таке стрес і як з ним боротися; як ставитися до близьких, у яких були психічні розлади, і дуже важливо, щоб наше суспільство збагнуло, як поводитися з пацієнтами, в яких є проблеми з психічним здоров’ям. Ми повинні бути толерантні до себе, один до одного, а до цих пацієнтів особливо. Їм не потрібне щось особливе. Їм потрібні гарні умови, як у Тернопільській психоневрологічній лікарні, свіже повітря, їм потрібне… барбекю. Так, я запитала у лікарні, з огляду якої ми розпочали наш симпозіум: «А де пацієнти з відділення?» Мені ж відповідають: «У них сьогодні барбекю!» Ось це справжня терапія та лікування! Ми повинні поліпшити якість життя цих людей, щоб вони були інтегровані в суспільство.

Тамара Міщенко, завідуюча кафедри неврології, психіатрії та наркології Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, головний науковий співробітник Інституту неврології, психіатрії і наркології НАМН України:

– Ми вже не вперше приїжджаємо у ваше чудове місто, де проводиться зібрання неврологів, психіатрів та наркологів. Нас об’єднує багато питань. Програма симпозіуму дуже насичена. Дякуємо організаторам за можливість поспілкуватися з нашими колегами. Тернопільська психоневрологічна лікарня, що сьогодні є найкращою в Україні, – це те  місце, де збираються спеціалісти, обговорюють сучасні проблеми діагностики, лікування, профілактики неврологічних та психічних захворювань. Особисто я була тут не раз, та щоразу дивуюся по-новому. Адже великі зміни тут відбуваються постійно. Ось і тепер з’явився інсультний блок, значно зросли діагностичні можливості. А лікарня далі йде все вперед і вперед! Хочу побажати успіхів у цьому поступі.

Кшиштоф Назімек, директор неврологічно-психологічного шпиталю м. Ополє (Польща):

– Я приїхав з Польщі на запрошення організаторів симпозіуму, для мене велика честь брати в ньому участь. Тривалий час підтримую теплі стосунки з керівниками багатьох психоневрологічних лікарень України, вболіваю разом з ними за українську психіатрію та неврологію. Оскільки у рамках симпозіуму розглядалася тема фінансування, сподіваюся, що мій досвід стане вам корисним. За освітою я – економіст, правник, директор двох медичних закладів у Польщі, які свого часу теж пройшли усі економічні труднощі та виклики реформування і нині є доволі успішними. Вважаю за обов’язок поділитися нашими напрацюваннями з вами. Щодо лікарні… Усі ці дні я постійно запитував Володимира Васильовича: “Як Вам вдалося зробити клініку кращу, аніж у мене?” Це просто неперевершено!

Юрій Закаль, головний позаштатний експерт з психіатрії департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА:

– Хочу зауважити, що думка пана Кшиштофа для нас дуже цінна, оскільки питання фінансування в психіатрії складне і важливе. Від того, як ми зуміємо об’єднатися з нашими європейськими колегами, безпосередньо залежить наша подальша праця. Кшиштоф Назімек – абсолютно успішний менеджер, керівник двох провідних шпиталів у Польщі, і дуже приємно, що він прагне ділитися своїми надбаннями з нами. Цікаво, що психоневрологічна лікарня в Тернополі дуже схожа до лікарень у Польщі. Вона є взірцевою для України. Сюди з’їжджаються з усіх куточків для того, щоб повчитися, як можна господарювати, як лікувати у хороших умовах, як не зупинятися на досягнутому і завжди йти вперед.

Наталя Волошина, керівник відділу аутоімунних і дегенеративних захворювань нервової системи Центру розсіяного склерозу (м. Харків):

– Враження – найпозитивніші! Чудове місто, прекрасні люди, які нас дуже гостинно зустріли. Симпозіум нам подарував насамперед спілкування з колегами та нову цінну інформацію, адже чим більше людина знає, тим вона вільніша у своїй професійній діяльності.

Що вразило у лікарні? Насамперед комфорт. Лікарня дуже комфортна, обладнана у західному сучасному стилі. Чудові всі відділення – і психіатричні, і неврологічні, а особливо – реабілітаційні, адже тут є не тільки реабілітація фізична, а й когнітивна. Мене надзвичайно вразив швейцарський варіант, який застосовують у лікарні, зокрема, це кулінарія – уявіть, пацієнти самі печуть кекси. Я їх куштувала – дуже смачно! Усе це люди роблять у групі, спілкуються між собою, тобто є групова терапія. І найголовніше, що ми побачили на їх обличчях добрі усмішки, тобто їм комфортно в цих умовах. Що може бути краще? Власне, саме з таких елементарних речей і починається відновлення. Нас зустрів дивовижно підготовлений колектив висококласних лікарів-професіоналів, які розповіли нам багато дивовижних речей. Показали свої відділення з величезною любов’ю. Видно, що ці люди вболівають за справу, якою займаються. Звісно, цього нічого б не було, якби не генеральний директор лікарні. Володимир Васильович – дуже харизматичний, інтелігентний, сучасний, чудовий менеджер-організатор. У його закладі ми бачимо ту модель медицини, яку хотіли б мати в усій Україні.

Геннадій Зільберблат, генеральний директор Київського обласного психіатричного-наркологічного медичного об’єднання:

– Дуже важливе формування думки громадськості у ставленні до психіатрії. Скажімо, в Англії за порадою до психіатра звертаються 60% населення, у нас – 2,4%… На жаль, наші люди остерігаються вже самої приставки «психо», тому часто звертаються, коли вже доволі пізно. Власне, як змінити це, ми й обговорювали з колегами під час симпозіуму, а також наша зустріч була спрямована на процес реформування, в якому нині перебуває українська медицина. Будь-яке реформування створює певні труднощі, з яких ми повинні вийти переможцями, щоб виграли і наші пацієнти, і наші працівники.

Один штрих щодо лікарні. Десь на початку 2000-их у нас відбувався конкурс на звання найкращої психіатричної лікарні України. Перші місця тоді посіли Тернопільська та Київська області. Я вважав, що це дещо несправедливо і кращі таки ми. Та відвідавши нині Тернопільську психоневрологічну лікарню, зрозумів, що помилявся. За 30 років праці головним лікарем я побачив багато чого, та все ж ходив її відділеннями і не міг натішитися, що у нас в Україні є така лікарня, що є така людина, яка зуміла достукатися до меценатів і втілити найкращі, найсучасніші ідеї.

Ігор Лінський, директор Інституту неврології, психіатрії та наркології Національної академії медичних наук України:

– Хочу відзначити чудову організацію симпозіуму. При такій організації він відразу був приречений на успіх. Власне, високий рівень заходу був заявлений уже з самого початку – під час відвідин психоневрологічної лікарні. Без перебільшення можу сказати, що це найкраща психоневрологічна лікарня України, нічого схожого в інших містах немає. Це клініка європейського рівня, причому найвищого зразка, про яку може мріяти будь-яке місто не тільки в нашій країні. Чудовий реабілітаційний підрозділ, дивовижне відділення для лікування хворих з неврозами… Ми були в захваті від того, що побачили!

Микола Овчаренко, завідуючий кафедри неврології, психіатрії та наркології Луганського державного медичного університету (м. Рубіжне):

– Я вдруге перебуваю у чудовому місті Тернополі. І просто закохався у нього! Приїхавши цього разу, помітив, як місто розвивається, як воно розширюється, стає красивішим, зручнішим для проживання. Рівень організації заходу – найвищий! Найголовніше, для чого ми тут зібралися, – вибудовувати програми на майбутнє. Незабутнє враження від психоневрологічної лікарні, від керівника цього закладу. Хочу підкреслити унікальне поєднання найвищого ґатунку менеджменту з впровадженням сучасних європейських світових медичних технологій. Володимир Васильович завжди мене дивує. Він дуже багато зробив, але планів у нього ще більше! Спілкування з людьми такого рівня дуже збагачує. Хочу подякувати і колективу лікарні,  і медичному університету, і всім тернополянам за теплий прийом. Мої щирі вітання від жителів Луганщини. Луганщина – це Україна!


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Нещодавно опубліковане

На Херсонщині під час служби в армії загинув Володимир Баліцький ...


Рубрика: Опубліковано: о 14:04


На дитячому майданчику (вул.Купчинського) двоє тернополян розпивали алкоголь...


Рубрика: Опубліковано: о 12:00


В Україні від COVID-19 померли 52 людини...


Рубрика: Опубліковано: о 10:40


COVID-19 лабораторно підтвердили у двох лікарів. Обидва медики контактували з жінкою з Бучаччини, яка хвора на коронавірус...


Рубрика: Опубліковано: о 18:00


Сільський голова одного із сіл Заліщицького району вимагав гроші у місцевого підприємця ...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:00Теми дня
8 Квітня
7 Квітня
6 Квітня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео