Четвер, 23 березня 2023
• Вчинив домашнє насильство – зумій понести за нього відповідальність • «Контінентал» розпочав весняну посівну • 77 тисяч гривень – за неіснуючий квадроцикл • Викрав телефон із-під прилавка • Сергій Добалюк: «У час війни кожен із нас мусить бути волонтером» • Майстриня з Тернопільщини втратила понад 15 тисяч гривень • «Війна змінає маски. На фронті всі — справжні» • «Гаряча лінія» для підтримки родин полеглих Героїв • Міський голова Тернополя відвідав на передовій захисників із 44-ої тернопільської бригади • Волонтерка Тіфані привезла допомогу до Тернополя • «Я не прийшов вбивати, а — захищати рідну землю» • Ляльки Лідії Лапки — для перемоги • Іконописець Володимир Шерстій пройшов пекельні бої на Харківщині • Фонд житла — для тимчасового проживання переселенців • Російська ракета вдарила по Підгаєччині • Нове життя знайденого на складі Кобзаря • Гектари маскувальних сіток — із «цеху» історичного факультету • Волонтери центру «Допомога армії від Тернополя» вирушили до наших захисників на фронт • «Якщо Бог і є, Він носить форму мого покоління» • Вдова загиблого Героя купила авто для побратимів чоловіка
У Тернополі буде гаряча вода!

Опубліковано: 20 Вересня о 18:00 2027


У Тернополі відновлюється гаряче водопостачання. Такий результат зустрічі представників місцевого самоврядування з урядовцями у Києві, що відбулася 13 вересня цього року, з ініціативи Тернопільської міської ради.


Нема паперів — нема гарячої води

Як відомо, через позицію державного підприємства НАК «Нафтогаз України» Тернопіль, як і більшість інших обласних центрів України, залишився без гарячої води. Однак упродовж цього часу Тернопільська міська рада не сиділа, склавши руки, а на рівні Кабінету міністрів та профільного міністерства намагалася вирішити дане питання. Відтак у Києві відбулася широка нарада, на якій тернопільські комунальники порушили проблему постачання гарячої води населенню в неопалювальний період з огляду передусім на відсутність затверджених на рівні усієї країни нормативних актів. Адже без них, цих нормативних актів, міста не можуть вчасно розраховуватися за спожитий газ перед НАК «Нафтогаз України» та отримувати ліміти використання газу. Натомість НАК “Нафтогаз України”, як зауважив міський голова Тернополя, встановлював непідйомну комерційну ціну на газ для комунальних підприємств. Попри це, Тернопіль залишався чи не єдиним містом у країні, яке постачало населенню гарячу воду протягом літа за рахунок коштів місцевого бюджету.

Хто стукає, тому відчиняють

“Вагомим фактором, унаслідок чого в нашому місті було призупинено подачу гарячої води, стала заборгованість населення на суму понад 38 мільйонів гривень перед комунальним підприємством “Тернопільміськтеплокомуненерго”, — підкреслив Сергій Надал.  — Однак, незважаючи на великий борг, ми намагалися у травні, червні та липні подавати гарячу воду і при цьому дофінансовували діяльність комунального підприємства з міського бюджету на суму понад 9 млн. грн. Але й це не допомогло. НАК «Нафтогаз України» відмовилася постачати газ для підігріву води, щоб подавати її населенню. Натомість ця державна компанія хотіла постачати газ за ціною, яка є значно вищою, аніж та, що закладена в тарифах. Розуміючи таку складну ситуацію, Тернопільська міська рада ініціювала проведення широкої наради у Міністерстві регіонального розвитку та будівництва. За результатами зустрічей, у тому числі з віце-прем’єр-міністром, ми уже найближчої середи відновлюємо постачання гарячої води у Тернополі.”

Тернопіль вирішує проблему комплексно

Разом з тим варто зазначити, що ухвалене тепер рішення є тимчасовим. Міста і далі залишаються заручниками політики такого монополіста, як НАК “Нафтогаз України”. Маючи потужну юридичну службу, дана компанія часто маніпулює вадами українського законодавства і може знову виставити комерційні тарифи комунальним підприємствам. Тому виконком Тернопільської міської ради активно працює над комплексним вирішенням проблеми гарячого водопостачання. У мерії бачать два основні напрямки — це модернізація існуючих комунальних мереж, а паралельно — будівництво котелень на альтернативних видах палива. Щодо першого напрямку, то на даний момент здійснено ремонт у більшості котелень, відремонтовано 93 % тепломереж, а також здійснюється перехід на встановлення ІТП (індивідуальних теплових пунктів), завдяки чому можна підігрівати воду безпосередньо у будівлях та зменшити тепловтрати.

“Ми продовжуємо роботи зі встановлення ІТП (індивідуальних теплових пунктів) та переходу на двотрубну систему, що дозволить підігрівати воду безпосередньо у будинку та зменшити витрати на підготовку гарячої води. Протягом останніх чотирьох років за рахунок модернізації, заміни устаткування, насосів, встановлення нових систем управління нам вже вдалося знизити споживання газу щонайменше на 25 %. Крім того, ми сподіваємося, що буде завершено роботи з поступовим переходом на альтернативне пальне. Досвід Європи показує, що замінити дорогий газ можна тільки альтернативними носіями. І тільки тут закон дозволяє місцевому самоврядуванню регулювати тариф. Тобто, енергоефективність та альтернативні джерела — це єдиний шлях до цілодобового гарячого водопостачання і незалежності міст”, — підкреслив на завершення міський голова Тернополя Сергій Надал.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , , ,

Нещодавно опубліковане

Конституція України передбачає, що людина, її життя і здоров’я честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю, права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст та спрямованість діяльності держави, а утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:33


У Компанії «Контінентал Фармерз Груп» стартувала весняна посівна’2023...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:29


Майже 77 тисяч гривень втратив житель Чортківського району...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:16


Позбавлення волі строком від п’яти до восьми років загрожує двом чоловікам які привласнили чужі мобільні телефони. Міри покарання їм обере суд...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:13


Козівська громада за рік війни відправила на фронт 70 бусів допомоги ...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 11:15Теми дня
23 Березня
16 Березня
15 Березня