Четвер, 23 березня 2023
• Вчинив домашнє насильство – зумій понести за нього відповідальність • «Контінентал» розпочав весняну посівну • 77 тисяч гривень – за неіснуючий квадроцикл • Викрав телефон із-під прилавка • Сергій Добалюк: «У час війни кожен із нас мусить бути волонтером» • Майстриня з Тернопільщини втратила понад 15 тисяч гривень • «Війна змінає маски. На фронті всі — справжні» • «Гаряча лінія» для підтримки родин полеглих Героїв • Міський голова Тернополя відвідав на передовій захисників із 44-ої тернопільської бригади • Волонтерка Тіфані привезла допомогу до Тернополя • «Я не прийшов вбивати, а — захищати рідну землю» • Ляльки Лідії Лапки — для перемоги • Іконописець Володимир Шерстій пройшов пекельні бої на Харківщині • Фонд житла — для тимчасового проживання переселенців • Російська ракета вдарила по Підгаєччині • Нове життя знайденого на складі Кобзаря • Гектари маскувальних сіток — із «цеху» історичного факультету • Волонтери центру «Допомога армії від Тернополя» вирушили до наших захисників на фронт • «Якщо Бог і є, Він носить форму мого покоління» • Вдова загиблого Героя купила авто для побратимів чоловіка
У Тернополі можуть відбутися дочасні вибори до міської ради

Опубліковано: 27 Травня о 10:00 109


“Сподіваюся, що в межах травня сесія відбудеться. Якщо ж ні, то я буду сам ініціювати перевибори», — заявив міський голова Тернополя Сергій Надал після зірваної сесії 12 травня.


Як уже відомо, на початку травня сесія міської ради таки не відбулась, а запланована на 25 травня сесія також має всі шанси бути зірваною. Так що на Тернопіль можуть чекати дочасні вибори.  Спробуємо проаналізувати, хто переможе на дострокових виборах до міської ради Тернополя.

Коротко про історію

Дві сесії поспіль (24 квітня та 12 травня) під міською радою Тернополя кипіли пристрасті. Депутати з фракцій БПП та «Самопоміч» намагалися провести до сесійної зали виключених з партії «Свобода» депутатів, розраховуючи мати додаткові три «багнети-тушки». Депутати міської та обласної рад Тернополя від ВО «Свобода» їм протидіяли. «Свободівці» вимагають, щоб зрадники склали мандати, тобто виконали своє зобов’язання, яке вони давали перед виборами. Як наслідок, міська рада не працює, а міський голова пообіцяв ініціювати дострокові вибори.

Механізм розпуску міської ради Тернополя

Дострокові вибори призначає Верховна Рада України на підставі висновків відповідного парламентського комітету. Правом звернутися з відповідним клопотанням до ВР наділений міський голова.

Стаття 78 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачає, що підставою для призначення дострокових виборів може бути:

– якщо сесії не проводяться без поважних причин у строки, встановлені цим законом, або рада не вирішує питань, віднесених до її відання.

Таким чином міський голова має законне право звернутися до Верховної Ради з вимогою оголосити дострокові вибори міської ради Тернополя. У свою чергу народний депутат від «ВО «Свобода» Михайло Головко заявив, що нардепи-«свободівці» будуть підтримувати розгляд цього питання в стінах парламенту.

Якою буде позиція керівництва держави? З одного боку воно не зацікавлене у перевиборах через не надто високий рейтинг «Блоку Петра Порошенка» у місті, однак є дві причини, які можуть примусити його підписати закон про перевибори до міської ради Тернополя. Перша: якщо в найближчі місяці сесія міської ради знову не відбудеться, Тернопіль опиниться без однієї з гілок влади, і президент буде змушений якось відреагувати. Друга: в оточенні Порошенка приємно здивовані виборами до об’єднаних територіальних громад, де БПП показав прийнятні результати, так що вибори до міської ради Тернополя можуть стати своєрідною передвиборчою репетицією для владної команди. Виходячи з цього, ймовірність перевиборів до міської ради Тернополя перевищує 50 %.


Якими будуть ймовірні результати дострокових виборів до міської ради?

БПП

На початку травня прес-служба БПП оприлюднила інформацію, що 26 кандидатів від партії виграли вибори і стали головами об’єднаних територіальних громад. Однак вибори голів ОТГ відбувалися передовсім у сільській місцевості, а від БПП балотувалися переважно безпартійні «міцні господарники».  У Тернополі може бути кардинально інша ситуація. Як показує соціологічне опитування, яке провела група «Рейтинг», у Тернополі рейтинг БПП складає 5,2 %. Більше того, активна підтримка «порошенківцями» вигнаних зі «Свободи» депутатів може ще більше опустити рейтинг партії. Не люблять у Тернополі і зрадників, і тих, хто їх підтримує.

«Самопоміч»

Відповідно до даних соціологічної групи «Рейтинг», у Тернополі «Самопоміч» підтримують 6,5 % виборців. Останні місяці спостерігається різке падіння рівня підтримки «Самопомочі» у Тернополі. З одного боку, дається взнаки руйнування міфу про мера Львова Андрія Садового. Сьогодні Львів завалений сміттям, яке після великих дощів плаває вулицями міста Лева. Такого «раю» для себе не хоче ніхто. З другого боку, на рейтинг партії негативно впливає й робота фракції «Самопомочі» у міській раді Тернополя. Отримавши солідні посади у міській раді («Самопоміч» контролює навіть земельну комісію), депутати почали займатися вирішенням власних питань. Таким чином, шанси знову потрапити до міської ради Тернополя у «золотих» депутатів з «Самопомочі» стрімко тануть. Вони не мають такого бажаного адміністративного ресурсу.

ВО «Батьківщина»

Перевибори вигідні ВО «Батьківщина». Набравши на минулих міських виборах лише 9,5 %, на перевиборах «Батьківщина» може значно покращити свій результат. Юлія Тимошенко піднімає рейтинг партії в усіх регіонах. Саме на цьому може виїхати партія у Тернополі. Станом на кінець березня соціологія дає «Батьківщині» 9 %, але рейтинг партії має тенденцію до зростання.

Радикальна партія та «Громадянська позиція»

«Радикали» та «гриценківці» після виборів утримують стабільний рейтинг на рівні 5-6 % і швидше за все збережуть свої фракції після дострокових виборів до міської ради Тернополя. Значний загальноукраїнський рейтинг Радикальної партії та «Громадянської позиції» за умов ефективної виборчої кампанії дозволить цим партіям навіть покращити свої позиції порівняно з 2015 роком.

ВО «Свобода»

У 2015 році «Свобода» виграла вибори до міської ради Тернополя з показником 31 % і сформувала найбільшу фракцію. Однак партія втратила абсолютну більшість у міській раді, яку вона здобула на виборах 2010 року. Причиною цього став новий закон про вибори міських рад, який передбачав рейтингову систему виборів. Яскравий приклад недосконалості цього закону, що деякі «свободівці», які перемогли у своїх округах, так і не змогли стати депутатами.  Але тепер ВО «Свобода» має всі шанси повернути більшість у міській раді навіть за діючим законом. Соціологія свідчить, що станом на кінець березня 2017 року рейтинг «Свободи» перевищує 20 %. І це — не у виборчий період! «Свобода» у Тернополі відірвалася від решти партій більш ніж на 10 %. Такий результат показує, що тернополянам подобається рішучість та принциповість націоналістичної «Свободи».  Більше того, підвищити результат ВО «Свобода» може міський голова Сергій Надал. У 2015 році Сергій Надал переміг з рекордним показником у майже 60 %. Його особистий рейтинг примножить партійний рейтинг «Свободи».

Що дасть Тернополю та тернополянам більшість «Свободи» у новій міській раді?   Політичну стабільність. Команда Сергія Надала буде займатися господаркою, а не буде заручницею політичних розбірок. Згадаймо, що саме з 2010 року, коли «Свобода» отримала більшість у міській раді, почалися масштабні ремонтні роботи, Тернопіль розвивається на очах. До 2010 року політичні війни у міській раді не давали тодішньому меру навіть шансу на ефективну роботу. Більшість ВО «Свобода» у міській раді гарантує Тернополю подальший розвиток.

Микола Савченко,  політичний експерт

 


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Нещодавно опубліковане

Конституція України передбачає, що людина, її життя і здоров’я честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю, права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст та спрямованість діяльності держави, а утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:33


У Компанії «Контінентал Фармерз Груп» стартувала весняна посівна’2023...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:29


Майже 77 тисяч гривень втратив житель Чортківського району...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:16


Позбавлення волі строком від п’яти до восьми років загрожує двом чоловікам які привласнили чужі мобільні телефони. Міри покарання їм обере суд...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:13


Козівська громада за рік війни відправила на фронт 70 бусів допомоги ...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 11:15Теми дня
23 Березня
16 Березня
15 Березня