П’ятниця, 17 січня 2020
• Учні Тернопільського ліцею №21 заспівали разом із ТНМК • На судове засідання по справі вбивства Віталія Ващенка знову не прибув жоден свідок… • Сучасні броньовані двері: надійний захист і презентабельний зовнішній вигляд • 13-річна Єва Скоренька: «Балет — це моє життя» • КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» перерахувало платіжки за опалення і гарячу воду • «Нарешті ми разом!» • 20 облич’2019: Петро Гадз • Винуватець аварії утік за кордон • У Тернополі відбудеться концерт Івана Поповича • «Тернопільський Сірий» за рік зібрав для армії понад 5,3 мільйона гривень • «Виготовляємо дерев’яний декор і садимо молоді деревця» • Грип та ГРВІ: ситуація під контролем • Різдвяне диво… своїми руками! • Оман і… омана • «Ми – одне ціле і працюємо на благо пацієнтів» • 20 облич’2019: Максим Черкашин • Іранський тест на профнепридатність • «Таню двічі витягували з того світу…» • Ігор Сопель: сонна ТОДА — не до добра… • Чи до снаги малому бізнесу «турборежим»?
У Тернополі рекордною кількістю голосів прийняли бюджет розвитку та оновлення

Автор: Опубліковано: 20 Грудня о 18:00 39


ака одноголосна підтримка основного фінансового документа міста пояснюється тим, що бюджет на 2018 рік пройшов усі необхідні процедури, в тому числі погодження громадою.


На черговій сесії Тернопільської міської ради депутати одноголосно схвалили бюджет Тернополя на 2018 рік. Це один з небагатьох випадків в історії місцевого самоврядування Тернополя, коли за міський бюджет одноголосно проголосували всі депутати. За словами міського голови Тернополя Сергія Надала, бюджет міста на наступний рік передбачений у сумі 2 млрд. 467 млн. грн.

Бюджет пройшов погодження громадою Тернополя та затверджений депутатами

Така одноголосна підтримка основного фінансового документа міста пояснюється тим, що бюджет на 2018 рік пройшов усі необхідні процедури, в тому числі погодження громадою.

Ще під час сесії від 16 червня 2016 року була створена постійно діюча робоча група з питань формування проекту рішення ради про бюджет.

3 листопада 2017 року за участю представників громадськості проведено громадські слухання та обговорення програми соціально-економічного розвитку та пропозицій до проекту бюджету, про які завчасно було повідомлено на офіційному сайті міської ради та у місцевих ЗМІ.

Напередодні громадських слухань проведено збір інформації щодо потреби в коштах на проведення капітальних видатків та закупівлі основних засобів, здійснено обробку матеріалів, наданих управліннями і відділами виконавчих органів ради.

За результатами проведеної роботи відбулося формування проекту міського бюджету і підготовка проекту рішення про міський бюджет.

24 листопада проект рішення про затвердження бюджету та додатки до нього оприлюднено на офіційному веб-сайті міської ради. З моменту оприлюднення тривали розгляд, аналіз та узагальнення всіх пропозицій про зміни та доповнення до проекту міського бюджету. Як наслідок, після врахування всіх доповнень та пропозицій від представників громади Тернополя, 15 грудня бюджет міста на 2018 рік був прийнятий на сесії Тернопільської міської ради.

Звідки прийшли гроші у бюджет Тернополя

Бюджет Тернополя на 2018 рік складає 2 млрд. 469 млн. гривень. Це на 15% більше за бюджет 2017 року. Кому ж має завдячувати Тернопіль за рекордний бюджет?  Відповідь дуже проста: завдяки як децентралізації, так і податкам, акцизам та зборам, які сплачують місцеві підприємці Тернополя та прості тернополяни. Зокрема, з податку на доходи фізичних осіб заплановані надходження у сумі 700,4 млн. грн., з акцизного податку – 140,3 млн. грн. Місцеві податки та збори склали 322,9 млн. грн.

Тобто абсолютна більшість дохідної частини бюджету Тернополя є результатом активної діяльності тернопільської громади. Решта надходжень складають субвенції з Державного бюджету, плата за надання адмінпослуг, власні доходи бюджетних установ та цільові фонди. Окремо можна виділити бюджет розвитку Тернополя, який складає 18,5 мільйона гривень.

Цивілізована та відкрита політики мерії, підтримка малого та середнього бізнесу дає свої плоди. Люди працюють та сплачують податки, у міста з’являється більше коштів для розвитку. Навіть в умовах, коли Київ усе частіше перекидає саме на місцеві бюджети свої соціальні зобов’язання.

На що підуть гроші з місцевого бюджету

А тепер — найцікавіше: куди підуть гроші тернопільських платників податків.

Освіта: збільшення місць у садочках, інклюзивні класи та комп’ютеризація освіти

Освітня сфера – 769,1 млн.

Цікаво, що на утримання цієї сфери з Державного бюджету виділено лише 269,3 млн., а з міського бюджету — 449,8 млн. З них на проведення капітального ремонту та оновлення матеріально-технічної бази – 26,7млн.

У 2018 році основними напрямками фінансування освітньої галузі передбачено:

– відновлення роботи дошкільних навчальних закладів та відкриття додаткових груп у діючих закладах дошкільної освіти – збільшення місць у комунальних дошкільних навчальних закладах на 200 місць;

– розширення мережі інклюзивних класів;

– придбання комп’ютерних класів та мультимедійних комплексів для закладів освіти, оновлення та модернізація наявної комп’ютерної техніки;

– оновлення та встановлення спортивних та ігрових майданчиків, облаштування територій навчальних закладів;

– проведення капітальних та поточних ремонтів закладів освіти: капітального ремонту будівель та утеплення фасадів — у 53 закладах, інженерних мереж — у 13 закладах, територій — у 5 навчальних закладах;

– здійснення виплати персональних стипендій міського голови обдарованим дітям, премій переможцям олімпіад, конкурсів – 86 обдарованим учням;

– розвиток системи дистанційного навчання.

Медицина: створення «домашніх умов» у лікарнях та капітальне покращення бази

Охорона здоров’я – 233,0 млн. грн.

У 2018 році основними напрямками фінансування галузі передбачено:

– покращення матеріально-технічної бази: придбання медичного обладнання та інструментарію, проведення капремонтів приміщень;

– створення комфортних умов під час перебування хворих через придбання меблів, постільної білизни.

ЖКГ: завершення ремонту дамби Тернопільського ставу, капітальний ремонт, озеленення, чиста вода та термомодернізація

Житлово-комунальне господарство – 307,2 млн. гривень.

У 2018 році основними напрямками фінансування галузі передбачено:

– завершення робіт на дамбі Тернопільського ставу;

– проведення капітального ремонту тротуарів на 23 вулицях;

– капітальний та поточний ремонт доріг на 23 вулицях міста;

– проведення капітального ремонту міжквартальних проїздів 15 житлових будинків;

– розвиток велоінфраструктури, облаштування доріжок у межах транспортної розв’язки (вул. Збаразька – Енергетична – Злуки – Текстильна – Промислова, встановлення велопарковок);

– облаштування 53 дитячих майданчиків;

– ремонт інженерних мереж у 150 житлових будинках, міжпанельних швів у 300 помешканнях, покрівель, фасадів та виступаючих конструкцій у 15 будинках;

– обстеження ліфтового господарства – 30 ліфтів;

– заміна 320 світильників на енергозберігаючі та відновлення 11 км ліній освітлення;

– будівництво бюветів;

– облаштування зелених зон та скверів;

– очищення стічних вод;

– будівництво системи аерації на Тернопільському ставі;

– будівництво колекторів дощових вод – на вул. Сахарова;

– будівництво бензомасло-
уловлювача на дощовому колекторі в парку ім. Шевченка;

– поліпшення санітарно-епідеміологічного стану міських водних об’єктів, у тому числі Тернопільського ставу;

– проведення комплексної термомодернізації житлових будинків; забезпечення оснащення наявного житлового фонду будинковими засобами обліку та регулювання споживання води і теплової енергії;

– проведення термомодернізації будівель бюджетної сфери;

– капітальні ремонти з впровадження енергозберігаючих технологій у закладах охорони здоров’я;

– встановлення індивідуальних теплових пунктів.

Культура: капітальний ремонт приміщень та створення нових відпочинкових зон

Сфера культура – 77,9 млн. гривень.

У 2018 році основними напрямками фінансування галузі передбачено:

– завершення капітального ремонту загальноміських біб-
ліотек, будинків культури та музичних шкіл;

– реконструкція Пагорба Слави та завершення робіт з благоустрою у Старому парку;

– облаштування відпочинкової зони та оновлення зоокуточка в парку «Топільче»;

– очищення та відновлення водойм у парку «Топільче».

Спорт: будівництво нових об’єктів, ремонт та облаштування діючих

Молодь та спорт – 63,8 млн. гривень.

У 2018 році основними напрямками фінансування галузі передбачено:

– покращення спортивної інфраструктури через будівництво нових спортивних об’єктів, встановлення нових спортивних майданчиків та вуличних тренажерів у різних мікрорайонах міста;

– капітальні ремонти спортивних шкіл;

– придбання інвентаря для спортивних шкіл;

– облаштування спортивного комплексу для лижного фрістайлу;

– будівництво спортивної бази з водних видів спорту;

– реконструкція гідротехнічних споруд веслувального каналу.

У бюджеті на 2018 рік також передбачені кошти на збільшення кількості наданнях електронних послуг та покращення якості діючих.

Таким чином, Тернопіль входить у 2018 рік зі справжнім бюджетом розвитку. Завдяки тернополянам, завдяки громаді міста наше місто продовжить свій розвиток та оновлення, адже у нас є найголовніше – єдність громади міста та міської влади.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

У понеділок, 13 січня, у Тернопільському драмтеатрі відбувся теплий акустичний різдвяний концерт гурту ТНМК
...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


Нинішнє засідання у Тернопільському міськрайонному суді по справі щодо вбивства громадського активіста, депутата Кременецької міської ради Віталія Ващенка перенесли через те, що не прийшли свідки. Така ситуація не вперше...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 16:53


Часи, коли бронедвері були громіздкими «коробками», вигляд яких залишав бажати кращого, минули...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:23


Великі перемоги маленької балерини...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


За тепло у грудні тернополяни заплатять менше на 22%, за гарячу воду — на 18%...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:00Теми дня
17 Січня
16 Січня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео