Вівторок, 28 березня 2023
• У парку «Загребелля» виявлено факти незаконного збирання березового соку • Студентка-нігерійка Джульєтта заспівала “Черемшину” для коханого • Кохання, загартоване війною • У Тернопільській громаді триває двомісячник благоустрою • Жива легенда УПА: мешканка Тернопільщини святкує поважний ювілей • Вчинив домашнє насильство – зумій понести за нього відповідальність • «Контінентал» розпочав весняну посівну • 77 тисяч гривень – за неіснуючий квадроцикл • Викрав телефон із-під прилавка • Сергій Добалюк: «У час війни кожен із нас мусить бути волонтером» • Майстриня з Тернопільщини втратила понад 15 тисяч гривень • «Війна знімає маски. На фронті всі — справжні» • «Гаряча лінія» для підтримки родин полеглих Героїв • Міський голова Тернополя відвідав на передовій захисників із 44-ої тернопільської бригади • Волонтерка Тіфані привезла допомогу до Тернополя • «Я не прийшов вбивати, а — захищати рідну землю» • Ляльки Лідії Лапки — для перемоги • Іконописець Володимир Шерстій пройшов пекельні бої на Харківщині • Фонд житла — для тимчасового проживання переселенців • Російська ракета вдарила по Підгаєччині
У Тернополі триває модернізація існуючої системи централізованого теплопостачання

Автор: Опубліковано: 29 Жовтня о 8:30 64


Підприємство «Тернопільміськтеплокомуненерго» зможе забезпечити екологічно чисте і економічно ефективне теплопостачання споживачам.


Починаючи з 2011-го року Тернопіль провів повний аудит системи теплопостачання. За підтримки провідних міжнародних фахівців з Європи та США створив План дій зі сталого енергетичного розвитку. Цей документ покроково визначив, що потрібно зробити, щоб місто споживало менше газу, щоб гаряча вода подавалася цілодобово, а в оселях було тепло та затишно.

За словами директора КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» Андрія Чумака, впровадження даної програми в місті є результатом спільної праці Тернопільської міської ради та підприємства КП «ТМТКЕ», за постійної фінансової і технічної допомоги від Європейського банку Реконструкції та розвитку, Світового банку, Фонду Східноєвропейського партнерства та ефективності, фонду SIDA, NEFСO, USAID.

Завдяки вищезгаданій співпраці Тернополю вдалося залучити рекордну серед обласних центрів кількість кредитних і грантових коштів:
Кредитні:
– 24 671 000, 00 доларів США;
– 362 984 000, 00 євро.
Грантові:
– 5300 000, 00 євро.

Передумови модернізації

— Наше комунальне підприємство теплових мереж забезпечує централізоване опалення та гаряче водопостачання майже в 80% житлових будинків, культурних та соціальних об’єктів міста. Однак зношеність інженерних мереж (експлуатуються понад 50 років), незадовільний облік ресурсів та споживання великих обсягів електроенергії негативно впливали на якість послуг і створювали проблеми у роботі підприємства. Окрім того, потребувало заміни обладнання котелень, зокрема, старі котли і насоси, — коментує Андрій Костянтинович. — Стала нагальною потреба у модернізації систем теплопостачання та гарячого водопостачання, тож ми спільно з Тернопільською міською радою почали шукати шляхи залучення грантових і кредитних коштів на реалізацію проєктів у сфері теплопостачання.

Співфінансування

Залучення інвестицій відбувалося в кілька етапів. Першим етапом стала співпраця з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Фондом східноєвропейського партнерства та ефективності (E5P), в ході якої залучено 10 мільйонів євро кредитних коштів ЄБРР та 5 мільйонів євро грантових коштів E5P.
За правилами та принципами роботи ЄБРР, дотримуючись вимог законодавства України, кредитний договір між КП «ТМТКЕ» та ЄБРР набув чинності у вересні 2014-го року. Тоді ж було підписано угоду про технічну допомогу підприємству з боку консультаційної компанії з Франції, фахівці якої розробили для КП «ТМТКЕ» детальний план реалізації проєкту, допомогли з оформленням тендерних документів, надали технічні консультації з врахуванням передових технологій, які в даний час використовується в Європі.

До речі, працю зарубіжних спеціалістів повністю оплатив Фонд технічної допомоги. Разом із фахівцями підприємства консультанти з французької компанії провели копітку роботу з вибору оптимальних варіантів реалізації проєкту. Ряд дискусій, створення креслень, пробних варіантів, хвилювань і лиш після цього на КП «ТМТКЕ» відбулася процедура відкриття тендерних пропозицій за правилами ЄБРР.
Проєкт зацікавив багатьох. Приїхали авторизовані представники відомих європейських виробників високотехнологічного теплопостачального обладнання. На відкритті були присутні представники компаній з Іспанії, Швейцарії, Франції, Словаччини, України.
У процесі реконструкції передбачається встановлення сонячних колекторів, теплового насоса, будівництво котельні на біомасі тощо. Оскільки 70% витрат КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» займає саме споживання газу, то перехід на альтернативні види палива дасть можливість зменшити споживання газу в 2,5 раза. Про це розповімо згодом.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

Щоб пограти в азартні ігри, які описуються на Чемпіон Клуб сьогодні, не потрібно їхати в інше місто чи країну. Слоти, рулетка, покер та інші розваги доступні з ПК, ноутбуків і смартфонів...


Рубрика: Опубліковано: о 17:59


Програші не любить ніхто, особливо затяті гравці в азартні розваги. Тим не менш, вони продовжують грати, розуміючи, що можна втратити солідну суму...


Рубрика: Опубліковано: о 17:48


22 березня в Тернопільській громаді у парку «Загребелля» патрулюючи місто вранці, працівники управління муніципальної інспекції спільно з поліцейським офіцером громади затримали громадян, які здійснювали незаконний збір березового соку...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:57


Тернопільська студентка-нігерійка Джульєтта заспівала пісню «Черемшина» українською мовою в подарунок чоловікові...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:55


У Бучацькій громаді на рушничок щастя стали військовослужбовець Володимир Гутнік та його кохана Тетяна...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:10Теми дня
25 Березня
24 Березня
23 Березня