Вівторок, 04 жовтня 2022
• «Генделик» на краденій почаївській землі? • У Тернополі привітали працівників бібліотек • Голос, що підкорив світ • Через великий ажіотаж у Тернополі відбудеться додатковий благодійний концерт для підтримки ЗСУ Іво Бобула • Пізнаймо одні одних: українці – в Сувалках, поляки – в Тернополі • «Антитіла»: пів року – на фронті • Кризова кімната – для постраждалих від насильства • Дбаємо про своїх військових на передовій • Благодійники з Європи підтримують лікарні Тернополя • «Сьомий місяць печу перемогу» • Сергій Надал: «Дякую тернополянам за те, що наше місто стало другим домом для десятків тисяч жертв московської агресії» • «З вірою в перемогу»: велопробіг на Теребовлянщині • Плетуть сітки і вчать… англійську мову • «Пташка», «Мішаня» і «Лемко» – на волі! • Свято української пісні та гумору: в Тернополі відбудеться концерт Степана Гіги та гурту «БУДЬМО» • Триває збір коштів на автівку для воїнів ЗСУ 24 бригади • «Вітер На-Дії»: українська молодь зустрілася в Кракові • Передачі захисникам із Тернополя — в найгарячіші точки • Діти і війна: як подолати травми • У Тернопільській громаді живуть понад 28 тисяч переселенців
У Тернополі відбувся форум Молодіжної столиці «МолоДійТе»

Опубліковано: 29 Вересня о 8:49 18


Цими вихідними у Тернополі відбувся масштабний Всеукраїнський форум Молодіжної столиці України "МолоДійТе”.


У його роботі взяли участь понад 20 молодіжних організацій міста, а також понад 800 учасників з усієї України. У нашому місті вкотре зібралися цікаві особистості й спікери — недавній політв’язень російських тюрем, відомий кіносценарист, письменник і громадський діяч Олег Сенцов, відомий телеведучий, громадський та політичний діяч і волонтер Сергій Притула, відомий кінорежисер і письменник Сашко Лірник, соліст українського гурту “Антитіла”, молодіжний посол UNICEF в Україні, співзасновник БФ “Вільні-ЮА” Тарас Тополя.
Звичайно, у заході також взяв участь і виступив міський голова Тернополя Сергій Надал. Як він зазначив, у Тернополі живе, навчається і працює багато молоді, і саме за активну роботу з цією категорією тернополян наше місто у 2020 році було удостоєне почесного статусу «Молодіжна столиця України».
У своєму виступі Сергій Надал також розповів про переваги, що їх отримав Тернопіль за час, поки наше місто було Молодіжною столицею України. У першу чергу йдеться про налагодження успішної комунікації між молоддю й місцевим самоврядуванням. У рамках цієї співпраці, за словами міського голови, «було проведено соціологічне опитування щодо рівня задоволеності молоді тим, що відбувається у місті, та основною проблематикою. Отримавши результат, нам було приємно бачити, що показники у Тернополі – одні з найкращих в Україні. Але це опитування нам показало не тільки те, чим молодь задоволена, а й де є слабкі місця. Завдяки цьому маємо акценти, на яких потрібно зосередити першорядну увагу, а це, зокрема, питання безпеки і булінгу, а також економічної гарантованості майбутнього».
У рамках форуму відбулося кілька панельних дискусій на тему молодіжної політики і майбутнього України. Тернопіль підтримав Український пакт заради молоді-2025, що закладає напрямки молодіжної політики держави на наступні роки. Зокрема, йдеться про кардинальне покращання ситуації у питанні створення робочих місць для молоді з достойною оплатою праці.
“Молодь є рушійною силою змін. Надаючи підтримку молоді сьогодні, ми інвестуємо в майбутнє України. Саме тому важливо створити умови для реалізації молоді в Україні і саме таку мету ставить перед собою ініціатива Український пакт заради молоді, яка об’єднала зусилля держави і бізнесу заради вирішення проблем освіти і зайнятості молоді”, — зазначив Сергій Надал.
На завершення відбулася урочиста передача естафети статусу «Молодіжна столиця України» місту Остріг Рівненської області. При цьому Сергій Надал наголосив, що такий статус дає багато можливостей для розвитку і висловив готовність поділитися успішним досвідом Тернополя.

До речі
У 2020 році під час форуму “Молодь Оffline” місто Тернопіль офіційно отримало статус «Молодіжна столиця України». У зв’язку з пандемією цей статус було продовжено до вересня цього року. За цей час Тернопіль здобув найвищий індекс у рейтингу благополуччя молоді. Цей індекс використовується для оцінки якості молодіжної політики на муніципальному рівні. Так, за даними за 2020 рік, індекс благополуччя молоді у Тернопільській міській територіальній громаді складає 0,74 (максимально – 1), що є найвищим показником в Україні. Індекс враховує кілька важливих показників. Зокрема, у Тернополі найкращі можливості молодь відзначає у таких сферах: використання інформаційно-комунікаційних технологій (0,98), можливості для освіти та науки (0,85), участь у політичному (0,78) та громадському (0,72) житті. Загалом для обрахунку індексу використовується оригінальна методика, розроблена фахівцями Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України і представництва фонду ООН у галузі народонаселення. Індекс формується на основі опитування думки молодих людей, де враховуються 49 первинних показників.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

На ділянці, яку роздерибанив ексмер Почаєва Олег Іванюк, хочуть збудувати магазин...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 14:32


30 вересня у приміщенні Центральної міської бібліотеки Тернополя відбулися урочисті заходи з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек та закриття дванадцятого щорічного загальноміського фестивалю «Бібліофест «Працює кожний - перемагаємо разом»...


Рубрика: , , Опубліковано: о 9:00


У Тернополі відбулася мистецька імпреза з нагоди 150-річчя від дня народження Соломії Крушельницької...


Рубрика: , , Опубліковано: о 8:10


Середній розмір щомісячної страхової виплати від Фонду соціального страхування України склав за підсумками серпня 5 112,60 гривні – на 801,72 гривні, або 18,6% більше порівняно з тим же періодом 2021 року...


Рубрика: , , Опубліковано: о 19:10


Через великий запит 14 жовтня у Драмтеатрі в Тернополі відбудуться додатковий благодійний концерт для підтримки ЗСУ Іво Бобула...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:24Теми дня
3 Жовтня
1 Жовтня
30 Вересня
29 Вересня
28 Вересня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео