Середа, 23 жовтня 2019
• Що їсти, аби зберігати тепло та енергію • У Тернополі вшанували пам’ять Віктора Гурняка • Яблучно-грушевий пиріг з горіхами • На Полтавщині загинув ексміністр агрополітики і продовольства Тарас Кутовий • Ці суші… шкода їсти! • «Любовний трикутник — дуже незатишний і неприємний стан» • “Приміщення електростанції було відчинене”: на Теребовлянщині дитину вдарило струмом • Попікнікували культурно! • Опубліковані зарплати українських футбольних чиновників • Шестирічна українка перемогла на міжнародному конкурсі краси • У Тернополі відкрили новий громадський простір біля Головпошти і оновлений фонтан «Кульбаба» • Іван Марчук вирішив припинити робити виставки своїх картин • Уряд не буде знижувати тарифи! У Зеленського передумали… • «Chortkiv-West» на $700 мільйонів • «Нобелівка» з літератури для Ольги Токарчук: чи є що святкувати Тернопіллю? • На Тернопільщині дівчинка випала з автобуса і загинула • «Він був сильний тілом і духом…» • На вулицях Тернополя з’являться ще шість нових великогабаритних автобусів • Євро’2020: нестандартний формат • Тернополянка двічі за день обікрала магазин
У Тернополі вперше в Україні прийняли «конституцію» міської територіальної громади

Опубліковано: 12 Квітня о 14:00 37


На засіданні 33-ої сесії Тернопільської міської ради, що відбулася минулої п’ятниці, 5 квітня, було затверджено Статут Тернопільської міської територіальної громади.


По суті, це нова «конституція» Тернопільської міської територіальної громади, яка визначає стратегічний напрямок діяльності мерії: відкритість влади і пряме народовладдя.

Тернопіль — перший обласний центр, який прийняв Статут МТГ

Тернопіль став першим обласним центром в Україні, який прийняв Статут міської територіальної громади. Рекомендації щодо внесення змін до Статуту були запропоновані  «Інститутом демократичності міст» і Асоціацією міст України та розроблялися членами спеціально створеної робочої групи, до складу якої увійшли голови депутатських фракцій, старости населених пунктів, що приєдналися, керівники структурних підрозділів міської ради, експерти проекту USAID «Громадяни в дії» ГО «Український незалежний центр політичних досліджень». Дана група працювала чотири місяці. У ході роботи були проаналізовані рішення міської ради, в яких прописані процедури участі громадян в управління своїм адміністративним центром відповідно до стандартів кращого врядування, оцінка якості місцевих процедур, які регулюють прозорість роботи міської ради і можливості залучення громадян до вироблення рішень та запровадження кращих практик місцевої демократії. Відтак усі найцінніші напрацювання і лягли в основу проекту Статуту Тернопільської міської територіальної громади.

У Статуті — максимальна відкритість влади

Запропонований і опрацьований усіма членами робочої групи проект Статуту пройшов узгодження на засіданні постійної комісії з питань місцевого самоврядування, законності, правопорядку, регламенту та депутатської діяльності ТМР. У ході розробки Статуту коригуванню підлягали, зокрема, положення, які є невід’ємною суттю Статуту: «Про загальні збори жителів громади», «Про громадські слухання», «Про місцеві ініціативи» і «Про консультації з громадськістю».

Очільник Тернополя Сергій Надал наголосив, що ті зміни, які були прописані у Статуті та затверджені на сесії депутатами, є яскравим прикладом публічності та відкритості у роботі Тернопільської міської ради.

У свою чергу, присутній на сесії у Тернополі фахівець з розвитку місцевої демократії проекту “Громадяни в дії” ГО «Український незалежний центр політичних досліджень», один із авторів дослідження “Індекс демократичності міст – 2018” Максим Лукінюк відзначив, що ухвалення цього Статуту є дуже важливим у контексті розвитку самоврядування і що Тернопіль став першим обласним центром в Україні, який прийняв Статут об’єднаної міської територіальної громади. «Після ухвалення нового Статуту Тернопіль зможе увійти до п’ятірки кращих обласних центрів України у дослідженні демократичності міст”, — підкреслив експерт.

Тернопіль робить серйозні кроки цілеспрямовано і поступово. Місто вже кілька років активно запроваджує принципи прямого народовладдя і відкритості перед громадою. Як показують українські та міжнародні рейтинги, за впровадження системи відкритості влади і залучення громади до управління містом Тернопіль є лідером серед великих і середніх міст України.

«Чому це так важливо? По-перше, відкритість влади сприяє спрощенню ведення бізнесу. По-друге, це викорінення навіть натяку на корупцію. Адже, коли все відбувається через електронну систему, практично виключається людський фактор. Таким чином, ми ще більше підвищуємо довіру до органу місцевого самоврядування як з боку інвесторів, так і з боку людей», — наголосив Сергій Надал.

Які електронні сервіси діють у Тернополі?

Електронна петиція. Платформа, яка дозволяє кожному мешканцю подати електронну петицію або підтримати уже створену петицію (працює з 2015-го року).

Громадський бюджет. Платформа, через яку мешканці можуть подати проект, який буде реалізовуватися за кошти Громадського бюджету, голосувати за проекти та спостерігати за тим, як вони реалізуються (працює з 2016-го року).

Електронні консультації та опитування. Через дану платформу міська рада ініціює проведення опитувань, консультацій, обговорення важливих подій у житті громади і за їх результатами бере до уваги пропозиції громадськості. Окрім того, консультації та опитування можуть пропонувати самі громадяни (працює з 2018-го року).

Відкрите місто. Це платформа, яка дозволяє мешканцям інформувати про комунальні проблеми і стежити за станом їх вирішення комунальними структурами або виконавчими органами (працює з 2014-го року).

Система публічних «ProZorro». З 1 жовтня 2015 року Тернопільська міська рада однією з перших в Україні розпочала здійснювати закупівлі через систему електронних закупівель «ProZorro».

Електронна торгова система «ProZorro.Продажi». У Тернополі проведення конкурсів на право оренди майна комунальної власності здійснюється через «ProZorro.Продажi» з 2018 року.

Відкриті дані. Тернопіль використовує для публікації інформації у форматах відкритих даних власний портал https://opendata.te.ua/, дані з якого автоматично відображаються на загальнонаціональному порталі (працює з 2018-го року).

Е-освіта. Онлайн-запис у дитячий садок http://www.dnz.te.ua/.

Е-медицина. Онлайн-запис на прийом до педіатра та онлайн-запис на прийом до лікаря.

Електронний документообіг. Електронний документообіг SX-GOVERNMENT для взаємодії між структурними підрозділами міської ради.

Програма для надання послуг через ЦНАП. Програма, у якій працюють працівники ЦНАПу, – «Універсам послуг» + інформація про діяльність ЦНАПу (окремий сайт) http://cnap.rada.te.ua.

Е-транспорт. Можливість відстежувати рух громадського транспорту міста http://detransport.com.ua.

Оплата за житлово-комунальні послуги. Портал для онлайн-оплати за житлово-комунальні послуги http://www.oplata.te.ua.

WEB-камери. Можливість мешканців у режимі реального часу стежити за подіями через веб-камери міста https://webcam.te.ua.

Прес-служба Тернопільської міської ради


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки:

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Природа змінюється, і в осінньо-зимовий період нам теж важливо змінювати своє харчування – для того, щоб підтримати тіло та імунну систему...


Рубрика: , Опубліковано: о 18:00


3 солодкі яблука, 3 груші, 2 яйця, 125 мл молока, 2 ст. л. оливкової олії, 4-5 ст. л. ванільного цукру, 150 г борошна, 1 ст. л. цукру, 1 пакетик розпушувача, дрібка солі, жменя очищених лісових горіхів...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:00


Вертоліт, у якому знаходився Тарас Кутовий, впав і розбився на Полтавщині. Сталося це 21 жовтня...


Рубрика: Опубліковано: о 15:00


Кухар з італійського Мілана Юджі Ху перетворює звичайні суші на витвори мистецтва...


Рубрика: Опубліковано: о 14:00Теми дня
22 Жовтня
21 Жовтня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео