Вівторок, 26 травня 2020
• В Україні створено 1029 ОТГ із 1300 запланованих, — прем’єр Шмигаль • “Зеленський і далі гадить”, — Соскін розкритикував владу • Наступного тижня всю Україну накриють дощі та грози • На Тернопільщині за добу 6 нових випадків зараження коронавірусом • “Рік Зеленського – рік реваншу”: від Майдану до будинку президента • Наталія Діденко знає, якою буде погода в останні дні травня • Тернополянин «під градусом» повідомив про замінування банку • 25 травня у Тернополі відновить роботу громадський транспорт • Із 1 червня в Тернополі дошкільнята зможуть відвідувати дитячі садки • Тетяна бореться за життя, бо вдома її чекає донечка • Шпинатна суперсила • Подружжя Попиків із Козівського району вирощує банани, лимони, мандарини, гранати і навіть ананаси! • До «Дальнього пляжу» — пішохідною доріжкою • Блогерка на пенсії: 90-річна бабця Ріна з Закарпаття викликала фурор в Instagram • COVID-19 станом на 24 травня: 1115 випадків на Тернопільщині, 20986 – в Україні • Верховний Суд не пом’якшив покарання вбивцям таксистки Євгенії Кордупель • «Всі обмеження тільки в голові!» • Коли сама собі фотограф… Тернополянка із «Самоізоляцією» перемогла на міжнародному фотоконкурсі • Біля школи №5 облаштовують «Шкільний дворик імені Святої Ядвіги» • Віктор Овчарук: «Дякую всім, хто допомагає тернопільським медикам у подоланні коронавірусу»
У Тернополі вперше в Україні прийняли «конституцію» міської територіальної громади

Опубліковано: 12 Квітня о 14:00 40


На засіданні 33-ої сесії Тернопільської міської ради, що відбулася минулої п’ятниці, 5 квітня, було затверджено Статут Тернопільської міської територіальної громади.


По суті, це нова «конституція» Тернопільської міської територіальної громади, яка визначає стратегічний напрямок діяльності мерії: відкритість влади і пряме народовладдя.

Тернопіль — перший обласний центр, який прийняв Статут МТГ

Тернопіль став першим обласним центром в Україні, який прийняв Статут міської територіальної громади. Рекомендації щодо внесення змін до Статуту були запропоновані  «Інститутом демократичності міст» і Асоціацією міст України та розроблялися членами спеціально створеної робочої групи, до складу якої увійшли голови депутатських фракцій, старости населених пунктів, що приєдналися, керівники структурних підрозділів міської ради, експерти проекту USAID «Громадяни в дії» ГО «Український незалежний центр політичних досліджень». Дана група працювала чотири місяці. У ході роботи були проаналізовані рішення міської ради, в яких прописані процедури участі громадян в управління своїм адміністративним центром відповідно до стандартів кращого врядування, оцінка якості місцевих процедур, які регулюють прозорість роботи міської ради і можливості залучення громадян до вироблення рішень та запровадження кращих практик місцевої демократії. Відтак усі найцінніші напрацювання і лягли в основу проекту Статуту Тернопільської міської територіальної громади.

У Статуті — максимальна відкритість влади

Запропонований і опрацьований усіма членами робочої групи проект Статуту пройшов узгодження на засіданні постійної комісії з питань місцевого самоврядування, законності, правопорядку, регламенту та депутатської діяльності ТМР. У ході розробки Статуту коригуванню підлягали, зокрема, положення, які є невід’ємною суттю Статуту: «Про загальні збори жителів громади», «Про громадські слухання», «Про місцеві ініціативи» і «Про консультації з громадськістю».

Очільник Тернополя Сергій Надал наголосив, що ті зміни, які були прописані у Статуті та затверджені на сесії депутатами, є яскравим прикладом публічності та відкритості у роботі Тернопільської міської ради.

У свою чергу, присутній на сесії у Тернополі фахівець з розвитку місцевої демократії проекту “Громадяни в дії” ГО «Український незалежний центр політичних досліджень», один із авторів дослідження “Індекс демократичності міст – 2018” Максим Лукінюк відзначив, що ухвалення цього Статуту є дуже важливим у контексті розвитку самоврядування і що Тернопіль став першим обласним центром в Україні, який прийняв Статут об’єднаної міської територіальної громади. «Після ухвалення нового Статуту Тернопіль зможе увійти до п’ятірки кращих обласних центрів України у дослідженні демократичності міст”, — підкреслив експерт.

Тернопіль робить серйозні кроки цілеспрямовано і поступово. Місто вже кілька років активно запроваджує принципи прямого народовладдя і відкритості перед громадою. Як показують українські та міжнародні рейтинги, за впровадження системи відкритості влади і залучення громади до управління містом Тернопіль є лідером серед великих і середніх міст України.

«Чому це так важливо? По-перше, відкритість влади сприяє спрощенню ведення бізнесу. По-друге, це викорінення навіть натяку на корупцію. Адже, коли все відбувається через електронну систему, практично виключається людський фактор. Таким чином, ми ще більше підвищуємо довіру до органу місцевого самоврядування як з боку інвесторів, так і з боку людей», — наголосив Сергій Надал.

Які електронні сервіси діють у Тернополі?

Електронна петиція. Платформа, яка дозволяє кожному мешканцю подати електронну петицію або підтримати уже створену петицію (працює з 2015-го року).

Громадський бюджет. Платформа, через яку мешканці можуть подати проект, який буде реалізовуватися за кошти Громадського бюджету, голосувати за проекти та спостерігати за тим, як вони реалізуються (працює з 2016-го року).

Електронні консультації та опитування. Через дану платформу міська рада ініціює проведення опитувань, консультацій, обговорення важливих подій у житті громади і за їх результатами бере до уваги пропозиції громадськості. Окрім того, консультації та опитування можуть пропонувати самі громадяни (працює з 2018-го року).

Відкрите місто. Це платформа, яка дозволяє мешканцям інформувати про комунальні проблеми і стежити за станом їх вирішення комунальними структурами або виконавчими органами (працює з 2014-го року).

Система публічних «ProZorro». З 1 жовтня 2015 року Тернопільська міська рада однією з перших в Україні розпочала здійснювати закупівлі через систему електронних закупівель «ProZorro».

Електронна торгова система «ProZorro.Продажi». У Тернополі проведення конкурсів на право оренди майна комунальної власності здійснюється через «ProZorro.Продажi» з 2018 року.

Відкриті дані. Тернопіль використовує для публікації інформації у форматах відкритих даних власний портал https://opendata.te.ua/, дані з якого автоматично відображаються на загальнонаціональному порталі (працює з 2018-го року).

Е-освіта. Онлайн-запис у дитячий садок http://www.dnz.te.ua/.

Е-медицина. Онлайн-запис на прийом до педіатра та онлайн-запис на прийом до лікаря.

Електронний документообіг. Електронний документообіг SX-GOVERNMENT для взаємодії між структурними підрозділами міської ради.

Програма для надання послуг через ЦНАП. Програма, у якій працюють працівники ЦНАПу, – «Універсам послуг» + інформація про діяльність ЦНАПу (окремий сайт) http://cnap.rada.te.ua.

Е-транспорт. Можливість відстежувати рух громадського транспорту міста http://detransport.com.ua.

Оплата за житлово-комунальні послуги. Портал для онлайн-оплати за житлово-комунальні послуги http://www.oplata.te.ua.

WEB-камери. Можливість мешканців у режимі реального часу стежити за подіями через веб-камери міста https://webcam.te.ua.

Прес-служба Тернопільської міської ради


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки:

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

На Тернопіллі перспективний план формування територій уже затверджено Кабміном...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:45


На Тернопіллі наступні десять днів — дощові...


Опубліковано: о 9:44


Станом на 25 травня 2020 року в Тернопільській області, за результатами досліджень методом ПЛР, від початку епідемії підтверджено 1121 випадок коронавірусу (1045 дорослих і 76 дітей), з них 24 летальні. Видужало 791 особа...


Рубрика: , , Опубліковано: о 9:29Теми дня
25 Травня
24 Травня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео