Середа, 22 січня 2020
• Заливне з індички від Євгена Клопотенка • У 42 роки – 20 дітей! • Бунт у королівстві? • Новітня практика інвестиційних угод, впроваджена у Тернополі, є прикладом для багатьох українських міст • Помер найменший чоловік у світі • 20 облич’2019: Віталій Гринів • Новий парк за проєктом молодих тернопільських архітекторів таки буде! • Юліанна Туницька посіла п’яте місце на ІІІ зимових Юнацьких Олімпійських іграх • Вчителька з Тернопільщини поскаржилася на борг по зарплаті, а… стала фігурантом службового розслідування • Реформа середньої освіти в Україні: все, що треба знати про новий закон • Продавали підроблені документи через інтернет… • Націю поважають у світі тоді, коли вона поважає себе і своїх героїв • Ірина Мацко розповість про «Секрети українського щастя» • Критерії вибору найкращого взуття для бігу • На що звернути увагу при виборі настільної лампи? • Тіла загиблих в Тегерані українців повернули на Батьківщину • 20 облич’2019: Анастасія Бачинська • Загадкова смерть студентки з Нігерії • Учні Тернопільського ліцею №21 заспівали разом із ТНМК • На судове засідання по справі вбивства Віталія Ващенка знову не прибув жоден свідок…
У Тернополі вперше в Україні прийняли «конституцію» міської територіальної громади

Опубліковано: 12 Квітня о 14:00 37


На засіданні 33-ої сесії Тернопільської міської ради, що відбулася минулої п’ятниці, 5 квітня, було затверджено Статут Тернопільської міської територіальної громади.


По суті, це нова «конституція» Тернопільської міської територіальної громади, яка визначає стратегічний напрямок діяльності мерії: відкритість влади і пряме народовладдя.

Тернопіль — перший обласний центр, який прийняв Статут МТГ

Тернопіль став першим обласним центром в Україні, який прийняв Статут міської територіальної громади. Рекомендації щодо внесення змін до Статуту були запропоновані  «Інститутом демократичності міст» і Асоціацією міст України та розроблялися членами спеціально створеної робочої групи, до складу якої увійшли голови депутатських фракцій, старости населених пунктів, що приєдналися, керівники структурних підрозділів міської ради, експерти проекту USAID «Громадяни в дії» ГО «Український незалежний центр політичних досліджень». Дана група працювала чотири місяці. У ході роботи були проаналізовані рішення міської ради, в яких прописані процедури участі громадян в управління своїм адміністративним центром відповідно до стандартів кращого врядування, оцінка якості місцевих процедур, які регулюють прозорість роботи міської ради і можливості залучення громадян до вироблення рішень та запровадження кращих практик місцевої демократії. Відтак усі найцінніші напрацювання і лягли в основу проекту Статуту Тернопільської міської територіальної громади.

У Статуті — максимальна відкритість влади

Запропонований і опрацьований усіма членами робочої групи проект Статуту пройшов узгодження на засіданні постійної комісії з питань місцевого самоврядування, законності, правопорядку, регламенту та депутатської діяльності ТМР. У ході розробки Статуту коригуванню підлягали, зокрема, положення, які є невід’ємною суттю Статуту: «Про загальні збори жителів громади», «Про громадські слухання», «Про місцеві ініціативи» і «Про консультації з громадськістю».

Очільник Тернополя Сергій Надал наголосив, що ті зміни, які були прописані у Статуті та затверджені на сесії депутатами, є яскравим прикладом публічності та відкритості у роботі Тернопільської міської ради.

У свою чергу, присутній на сесії у Тернополі фахівець з розвитку місцевої демократії проекту “Громадяни в дії” ГО «Український незалежний центр політичних досліджень», один із авторів дослідження “Індекс демократичності міст – 2018” Максим Лукінюк відзначив, що ухвалення цього Статуту є дуже важливим у контексті розвитку самоврядування і що Тернопіль став першим обласним центром в Україні, який прийняв Статут об’єднаної міської територіальної громади. «Після ухвалення нового Статуту Тернопіль зможе увійти до п’ятірки кращих обласних центрів України у дослідженні демократичності міст”, — підкреслив експерт.

Тернопіль робить серйозні кроки цілеспрямовано і поступово. Місто вже кілька років активно запроваджує принципи прямого народовладдя і відкритості перед громадою. Як показують українські та міжнародні рейтинги, за впровадження системи відкритості влади і залучення громади до управління містом Тернопіль є лідером серед великих і середніх міст України.

«Чому це так важливо? По-перше, відкритість влади сприяє спрощенню ведення бізнесу. По-друге, це викорінення навіть натяку на корупцію. Адже, коли все відбувається через електронну систему, практично виключається людський фактор. Таким чином, ми ще більше підвищуємо довіру до органу місцевого самоврядування як з боку інвесторів, так і з боку людей», — наголосив Сергій Надал.

Які електронні сервіси діють у Тернополі?

Електронна петиція. Платформа, яка дозволяє кожному мешканцю подати електронну петицію або підтримати уже створену петицію (працює з 2015-го року).

Громадський бюджет. Платформа, через яку мешканці можуть подати проект, який буде реалізовуватися за кошти Громадського бюджету, голосувати за проекти та спостерігати за тим, як вони реалізуються (працює з 2016-го року).

Електронні консультації та опитування. Через дану платформу міська рада ініціює проведення опитувань, консультацій, обговорення важливих подій у житті громади і за їх результатами бере до уваги пропозиції громадськості. Окрім того, консультації та опитування можуть пропонувати самі громадяни (працює з 2018-го року).

Відкрите місто. Це платформа, яка дозволяє мешканцям інформувати про комунальні проблеми і стежити за станом їх вирішення комунальними структурами або виконавчими органами (працює з 2014-го року).

Система публічних «ProZorro». З 1 жовтня 2015 року Тернопільська міська рада однією з перших в Україні розпочала здійснювати закупівлі через систему електронних закупівель «ProZorro».

Електронна торгова система «ProZorro.Продажi». У Тернополі проведення конкурсів на право оренди майна комунальної власності здійснюється через «ProZorro.Продажi» з 2018 року.

Відкриті дані. Тернопіль використовує для публікації інформації у форматах відкритих даних власний портал https://opendata.te.ua/, дані з якого автоматично відображаються на загальнонаціональному порталі (працює з 2018-го року).

Е-освіта. Онлайн-запис у дитячий садок http://www.dnz.te.ua/.

Е-медицина. Онлайн-запис на прийом до педіатра та онлайн-запис на прийом до лікаря.

Електронний документообіг. Електронний документообіг SX-GOVERNMENT для взаємодії між структурними підрозділами міської ради.

Програма для надання послуг через ЦНАП. Програма, у якій працюють працівники ЦНАПу, – «Універсам послуг» + інформація про діяльність ЦНАПу (окремий сайт) http://cnap.rada.te.ua.

Е-транспорт. Можливість відстежувати рух громадського транспорту міста http://detransport.com.ua.

Оплата за житлово-комунальні послуги. Портал для онлайн-оплати за житлово-комунальні послуги http://www.oplata.te.ua.

WEB-камери. Можливість мешканців у режимі реального часу стежити за подіями через веб-камери міста https://webcam.te.ua.

Прес-служба Тернопільської міської ради


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки:

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Холодець або заливне – ще одна святкова зимова страва, що не поступається за популярністю салату «Олів’є»...


Рубрика: , Опубліковано: о 18:00


Британці Сью Редфорд лише 42 роки, але вона вже встигла стати мамою аж 20 разів...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


Принц Гаррі розпочинає життя по-новому...


Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00


Інвестиції у всьому світі сприймаються як важлива складова економічного та соціального розвитку міст...


Рубрика: Опубліковано: о 12:00


Хагендра Тапа Магара пішов із життя в Непалі. Йому було 27 років ...


Рубрика: Опубліковано: о 11:00Теми дня
21 Січня
20 Січня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео