Субота, 20 липня 2019
• Голос Тернополя буде у Верховній Раді • До Верховної Ради мають шанс потрапити сім партій • З ким готовий об’єднатися Іван Ковалик у новій Верховній Раді? • Галина Янченко:«Якщо до Верховної Ради прийдуть нові люди — принципові й професійні, такі, які є в команді Володимира Зеленського, можна буде багато змінити в країні» • За сприяння Михайла Головка у Збаражі встановили пам’ятник Героям Небесної Сотні Устиму Голоднюку і Назарію Войтовичу • Зарваниця — з розмальованою зупинкою • Завдяки Леонідові Бицюрі у Тернополі прижилися кращі світові практики • «Можна ми приїдемо до вашої лікарні… повчитися?» • Степан Барна: «Ці вибори переломні для історії» • «Тільки співпраця молодих і досвідчених політиків може забезпечити розвиток нашої країни» • Ще три опитування підтверджують перемогу Івана Чайківського на виборах до парламенту • Фестиваль «Дзвони Лемківщини» – перший Міжнародний! • Проти місцевого самоврядування готують політичні репресії • Тернополянка вразила вчених NASA • «У «Громадянській позиції» – професіонали і патріоти України. Там немає олігархів, корупціонерів та Росії» • Борщівська вишиванка для кремлівського політв’язня • Жива легенда Тернопільського району — тепер у пам’яті • ГонЧАРУЮТЬ усі! • Маестро махнув… стільцем • Алла Стечишин: “Мені не потрібна слава, іду, щоб працювати для людей”
У Тернополі вперше в Україні запровадили сервіс прямого народовладдя – електронні петиції

Опубліковано: 19 Квітня о 16:00 28


Тернопіль впевнено посідає перші місця у рейтингах відкритості влади, а також серед міст, де ефективно працюють електронні сервіси і засоби прямого народовладдя.


І сьогодні ми розповімо читачам «НОВОЇ…» про найбільш ефективний електронний сервіс прямого народовладдя, який вперше в Україні був запроваджений мерією Тернополя. Мова — про електронні петиції.

Що таке електронна петиція?

Електронна петиція – це особлива форма колективного звернення громадян до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування. Петиція є одним з найважливіших інструментів електронної демократії.

Українське законодавство визначає електронну петицію як колективне звернення в електронній формі до суб’єкта владних повноважень у вигляді тексту скарги (протесту) та/або пропозиції. Суб’єкт владних повноважень має на електронну петицію публічно оголосити свою позицію стосовно згоди чи незгоди по суті петиції, інформувати про аргументи у разі незгоди, організувати спільно з авторами та їх прихильниками роботу з розроблення та втілення плану реалізації петиції у разі згоди.

Електронна петиція подається і розглядається в порядку, передбаченому статтею 23-1 Закону України «Про звернення громадян». Громадяни можуть як подати власну петицію, так і проголосувати за вже існуючу. Для цього потрібно зареєструватися, вказати прізвище, ім’я, по батькові, електронну пошту, номер телефону. Петиція спочатку надходить (в даному випадку) до відділу зв’язків з громадськістю міської ради, а потім — в управління правового забезпечення, де перевіряють, чи дана пропозиція належить до компетенції міськради, чи немає там нецензурної лексики, закликів до насильства, повалення державного устрою. Після того впродовж двох днів петицію оприлюднюють на сайті, а впродовж наступних трьох місяців люди можуть за неї голосувати.

Законодавча база електронних петицій

2 липня 2015 р. Верховна Рада прийняла зміни до ст. 5 Закону України «Про звернення громадян», якими встановлено, що особливою формою колективного звернення громадян до Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів і органів місцевого самоврядування є електронна петиція, а також доповнено ІІ розділ Закону ст. 23-1, де регламентовано порядок подання та розгляду електронних петицій. А 28 серпня 2015 р. Президент України видав Указ «Про порядок розгляду електронної петиції, адресованої Президентові Україні», згідно з яким з 29 серпня 2015 р. на сайті глави держави запрацював спеціальний розділ для електронних петицій.

Все почалося ще у жовтні 2015-го

Серед органів місцевого самоврядування вперше в Україні система електронних петицій запрацювала у Тернополі. Це було ще у жовтні 2015 року. Тоді електронна петиція до Тернопільської міської ради набрала більше 250 підписів. Вона стосувалася питання прибрання МАФу з велодоріжки.

«Просимо забезпечити безперешкодне пересування велодоріжкою у парку ім. Т. Шевченка. МАФ, що знаходиться на ній, необхідно перемістити в інше місце. Як варіант – облаштувати позаду зелену зону для відпочинку і встановити стилізовану споруду», – йшлося у петиції.

Відповідь не забарилася. Упродовж 10 днів ця вимога громади була виконана.

Так саме Тернопіль показав приклад іншим містам України, що громада може і має керувати владою. Але не лише система електронних петицій робить Тернопіль відкритим містом. У наступному номері ми розповімо про Громадський бюджет, який дозволяє громаді самостійно керувати міськими грошима для малих та великих проектів.

Тарас Більчицький 


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Нещодавно опубліковане

Три причини підтримати Максима Черкашина...


Рубрика: , Опубліковано: о 18:00


Компанією Research & Branding Group було проведено дослідження громадської думки мешканців України стосовно їхніх електоральних настроїв напередодні дострокових виборів до Верховної Ради України 21 липня 2019 р...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:01


Під час цієї виборчої кампанії мені доводилось відповідати на чимало важливих запитань виборців...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:00


Молода і професійна команда президента Володимира Зеленського дещо відсторонена від нинішньої виборчої лихоманки, адже посилено працює...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:26


Наш обов'язок і наше завдання — продовжити справу Героїв. Найбільшим для них пам'ятником буде успішна Україна, українська Україна — без московських попів, без «русского міра»...


Рубрика: Опубліковано: о 14:00Теми дня
19 Липня
18 Липня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео