Неділя, 27 вересня 2020
• Спогади про справжню людину • «Червоні дороги»: в Україні вперше зазвучала пісня про ДТП • Завершено перший етап облаштування нового надземного пішохідного переходу • Остання мандрівка Карпатами… • Від важкої недуги померла директорка Рекшинського НВК Оксана Заяць • Урядовці «кришують» контрабанду ліків від COVID-19, а натомість звинувачують місцеве самоврядування у збільшенні хворих • Західноукраїнський національний університет об’єднав науковців світу під час Другого Міжнародного Тижня! • Віктор Овчарук: «Упродовж усієї каденції обласна рада активно працювала, щоб зробити медичні послуги якіснішими та доступнішими» • Від нас пішла Легенда… • Вбили завучку Тернопільської ЗОШ №11… • Президент побував у новому дитячому садочку в Білій • Володимир Зеленський на Тернопіллі: відкрив «Водну арену», тестував ремонти доріг і взяв участь у представленні Стратегії розвитку • Які роботи завершили у Парку Національного відродження • На бульварі Д. Галицького тривають роботи з облаштування бювету • 3000 закоханих пар скористалися у Тернополі сервісом «Шлюб за добу» • У Тернополі триває облаштування нових зупинок громадського транспорту • COVID-19 на Тернопільщині: 197 випадків захворювання за добу, два – летальні • У церкві в Зборові унікальний різьблений і кований іконостас • 5 рецептів пікантних заготовок зі слив • Уже подали 16 проєктів на «Громадський бюджет 2021» Тернополя
У Тернополі вперше в Україні запровадили сервіс прямого народовладдя – електронні петиції

Опубліковано: 19 Квітня о 16:00 30


Тернопіль впевнено посідає перші місця у рейтингах відкритості влади, а також серед міст, де ефективно працюють електронні сервіси і засоби прямого народовладдя.


І сьогодні ми розповімо читачам «НОВОЇ…» про найбільш ефективний електронний сервіс прямого народовладдя, який вперше в Україні був запроваджений мерією Тернополя. Мова — про електронні петиції.

Що таке електронна петиція?

Електронна петиція – це особлива форма колективного звернення громадян до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування. Петиція є одним з найважливіших інструментів електронної демократії.

Українське законодавство визначає електронну петицію як колективне звернення в електронній формі до суб’єкта владних повноважень у вигляді тексту скарги (протесту) та/або пропозиції. Суб’єкт владних повноважень має на електронну петицію публічно оголосити свою позицію стосовно згоди чи незгоди по суті петиції, інформувати про аргументи у разі незгоди, організувати спільно з авторами та їх прихильниками роботу з розроблення та втілення плану реалізації петиції у разі згоди.

Електронна петиція подається і розглядається в порядку, передбаченому статтею 23-1 Закону України «Про звернення громадян». Громадяни можуть як подати власну петицію, так і проголосувати за вже існуючу. Для цього потрібно зареєструватися, вказати прізвище, ім’я, по батькові, електронну пошту, номер телефону. Петиція спочатку надходить (в даному випадку) до відділу зв’язків з громадськістю міської ради, а потім — в управління правового забезпечення, де перевіряють, чи дана пропозиція належить до компетенції міськради, чи немає там нецензурної лексики, закликів до насильства, повалення державного устрою. Після того впродовж двох днів петицію оприлюднюють на сайті, а впродовж наступних трьох місяців люди можуть за неї голосувати.

Законодавча база електронних петицій

2 липня 2015 р. Верховна Рада прийняла зміни до ст. 5 Закону України «Про звернення громадян», якими встановлено, що особливою формою колективного звернення громадян до Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів і органів місцевого самоврядування є електронна петиція, а також доповнено ІІ розділ Закону ст. 23-1, де регламентовано порядок подання та розгляду електронних петицій. А 28 серпня 2015 р. Президент України видав Указ «Про порядок розгляду електронної петиції, адресованої Президентові Україні», згідно з яким з 29 серпня 2015 р. на сайті глави держави запрацював спеціальний розділ для електронних петицій.

Все почалося ще у жовтні 2015-го

Серед органів місцевого самоврядування вперше в Україні система електронних петицій запрацювала у Тернополі. Це було ще у жовтні 2015 року. Тоді електронна петиція до Тернопільської міської ради набрала більше 250 підписів. Вона стосувалася питання прибрання МАФу з велодоріжки.

«Просимо забезпечити безперешкодне пересування велодоріжкою у парку ім. Т. Шевченка. МАФ, що знаходиться на ній, необхідно перемістити в інше місце. Як варіант – облаштувати позаду зелену зону для відпочинку і встановити стилізовану споруду», – йшлося у петиції.

Відповідь не забарилася. Упродовж 10 днів ця вимога громади була виконана.

Так саме Тернопіль показав приклад іншим містам України, що громада може і має керувати владою. Але не лише система електронних петицій робить Тернопіль відкритим містом. У наступному номері ми розповімо про Громадський бюджет, який дозволяє громаді самостійно керувати міськими грошима для малих та великих проектів.

Тарас Більчицький 


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Минає 9 днів світлої пам’яті з дня непримиренної втрати для Тернопільщини та усієї країни Людини високого неба, умілого керівника, вірного та чесного друга, надзвичайного патріота України, люблячого батька та дідуся ОЛЕКСАНДРА СТАДНИКА...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 20:57


Нещодавно виконавці Пуританин та Форта презентували першу в Україні гостросоціальну композицію про дорожньо-транспортні пригоди...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 15:49


У Тернополі на вул. 15 Квітня (поблизу Збаразького кільця) тривають роботи з облаштування нового надземного пішохідного переходу...


Опубліковано: о 14:39


Ігорю Поповичу було лише 46 років...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 12:31Теми дня
25 Вересня
24 Вересня
23 Вересня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео