Середа, 22 травня 2019
• «Не вам мене судити» • «Просто взяв себе в руки» • Як відбувалися інавгурації українських президентів • У Монатіка – поповнення? • На червоній доріжці у сукні зі… сміття • Той, хто зрежисерував Голобородька • Найгарніша бабуся світу – українка! • Арбітражний суд у Лозанні врятував… жіночий спорт • «Самопоміч» трансформується в… «Самонеміч» • Радісний спогад на тлі смутку • В Україні з’явилось нове свято – День батька • Їхній девіз – милосердя • Мерія Тернополя власними силами почала ремонт Гаївського мосту державного значення • Кульова блискавка залетіла в будинок і вибухнула • Туристичний сезон «стартував» зі Збаража • Інавгурація Володимира Зеленського • Ахметов знову «осиротив» Ляшка • Степан Барна: «Це пам’ять про наших хлопців на віки» • “Вибігли з обійстя Ващенка, в руках тримали бити або труби…” • Лукас Моура — новий герой футбольної Європи, на якому колись поставив хрест «ПСЖ»
У Тернополі вперше в Україні запровадили сервіс прямого народовладдя – електронні петиції

Опубліковано: 19 Квітня о 16:00 23


Тернопіль впевнено посідає перші місця у рейтингах відкритості влади, а також серед міст, де ефективно працюють електронні сервіси і засоби прямого народовладдя.


І сьогодні ми розповімо читачам «НОВОЇ…» про найбільш ефективний електронний сервіс прямого народовладдя, який вперше в Україні був запроваджений мерією Тернополя. Мова — про електронні петиції.

Що таке електронна петиція?

Електронна петиція – це особлива форма колективного звернення громадян до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування. Петиція є одним з найважливіших інструментів електронної демократії.

Українське законодавство визначає електронну петицію як колективне звернення в електронній формі до суб’єкта владних повноважень у вигляді тексту скарги (протесту) та/або пропозиції. Суб’єкт владних повноважень має на електронну петицію публічно оголосити свою позицію стосовно згоди чи незгоди по суті петиції, інформувати про аргументи у разі незгоди, організувати спільно з авторами та їх прихильниками роботу з розроблення та втілення плану реалізації петиції у разі згоди.

Електронна петиція подається і розглядається в порядку, передбаченому статтею 23-1 Закону України «Про звернення громадян». Громадяни можуть як подати власну петицію, так і проголосувати за вже існуючу. Для цього потрібно зареєструватися, вказати прізвище, ім’я, по батькові, електронну пошту, номер телефону. Петиція спочатку надходить (в даному випадку) до відділу зв’язків з громадськістю міської ради, а потім — в управління правового забезпечення, де перевіряють, чи дана пропозиція належить до компетенції міськради, чи немає там нецензурної лексики, закликів до насильства, повалення державного устрою. Після того впродовж двох днів петицію оприлюднюють на сайті, а впродовж наступних трьох місяців люди можуть за неї голосувати.

Законодавча база електронних петицій

2 липня 2015 р. Верховна Рада прийняла зміни до ст. 5 Закону України «Про звернення громадян», якими встановлено, що особливою формою колективного звернення громадян до Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів і органів місцевого самоврядування є електронна петиція, а також доповнено ІІ розділ Закону ст. 23-1, де регламентовано порядок подання та розгляду електронних петицій. А 28 серпня 2015 р. Президент України видав Указ «Про порядок розгляду електронної петиції, адресованої Президентові Україні», згідно з яким з 29 серпня 2015 р. на сайті глави держави запрацював спеціальний розділ для електронних петицій.

Все почалося ще у жовтні 2015-го

Серед органів місцевого самоврядування вперше в Україні система електронних петицій запрацювала у Тернополі. Це було ще у жовтні 2015 року. Тоді електронна петиція до Тернопільської міської ради набрала більше 250 підписів. Вона стосувалася питання прибрання МАФу з велодоріжки.

«Просимо забезпечити безперешкодне пересування велодоріжкою у парку ім. Т. Шевченка. МАФ, що знаходиться на ній, необхідно перемістити в інше місце. Як варіант – облаштувати позаду зелену зону для відпочинку і встановити стилізовану споруду», – йшлося у петиції.

Відповідь не забарилася. Упродовж 10 днів ця вимога громади була виконана.

Так саме Тернопіль показав приклад іншим містам України, що громада може і має керувати владою. Але не лише система електронних петицій робить Тернопіль відкритим містом. У наступному номері ми розповімо про Громадський бюджет, який дозволяє громаді самостійно керувати міськими грошима для малих та великих проектів.

Тарас Більчицький 


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Принцеса Норвегії показала обранця...


Рубрика: , Опубліковано: о 18:00


Як Гройсман схуд на 20 кг ...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


У минулі вихідні дружина українського співака MONATIKа Ірина Демічева поділилася з шанувальниками раніше не публікованими фото, на яких вона вагітна...


Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00


Днями у Лондоні відбулася церемонія вручення телевізійної премії BAFTA. Як правило, до початку церемонії вся увага прикута до червоної доріжки, а саме до вбрання гостей...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:00Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео