Понеділок, 20 січня 2020
• Загадкова смерть студентки з Нігерії • Учні Тернопільського ліцею №21 заспівали разом із ТНМК • На судове засідання по справі вбивства Віталія Ващенка знову не прибув жоден свідок… • Сучасні броньовані двері: надійний захист і презентабельний зовнішній вигляд • 13-річна Єва Скоренька: «Балет — це моє життя» • КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» перерахувало платіжки за опалення і гарячу воду • «Нарешті ми разом!» • 20 облич’2019: Петро Гадз • Винуватець аварії утік за кордон • У Тернополі відбудеться концерт Івана Поповича • «Тернопільський Сірий» за рік зібрав для армії понад 5,3 мільйона гривень • «Виготовляємо дерев’яний декор і садимо молоді деревця» • Грип та ГРВІ: ситуація під контролем • Різдвяне диво… своїми руками! • Оман і… омана • «Ми – одне ціле і працюємо на благо пацієнтів» • 20 облич’2019: Максим Черкашин • Іранський тест на профнепридатність • «Таню двічі витягували з того світу…» • Ігор Сопель: сонна ТОДА — не до добра…
Українці будуть кохатися за новими правилами

Опубліковано: 29 Січня о 15:00 66


За новими правками, будь-яка особа після інтиму може написати заяву, що не давала на це згоди.


В Україні з 11 січня запрацював оновлений Кримінальний кодекс, до якого внесли правки щодо зґвалтування та насильства. Секс без добровільної згоди віднині є зґвалтуванням. Якщо таке стається у шлюбі, то це є обтяжуючою обставиною при притягненні до відповідальності. Іншими словами, тепер завжди потрібна згода обох партнерів.

Отож, тепер за ґрати може потрапити навіть чоловік або дружина, якщо їхній партнер не дав згоди на інтимні стосунки. За новими правками, будь-яка особа після інтиму може написати заяву, що не давала на це згоди. Досі в Україні притягнути до відповідальності за зґвалтування можна було лише в разі, якщо до жертви застосовували погрози, силу або зловживали її безпорадним станом. «Редакція статті дає змогу реагувати на більшу кількість випадків сексуального насильства. Наприклад, психологічний тиск або, можливо, матеріальну складову. Наприклад, не дам тобі грошей, щось не куплю або інше – і скористатися цим задля задоволення статевої пристрасті», — пояснив помічник голови Національної поліції України Андрій Ткачов.
Доводити насилля доведеться такими самими слідчими діями – експертизами та показами свідків. Це дасть змогу уникнути зловживань та шантажу, вважають у поліції. І пояснюють, що саме вважатимуть добровільною згодою: «Це вільне волевиявлення. Тобто я на це йду вільно, я це розумію і я на це йду». Юристи переконані, що розписка про згоду на секс не допоможе. «Розписка не гарантує згоди, і відсутність розписки не доводить того, що цієї згоди не було. Тотальний самоконтроль, в принципі, єдине, що може убезпечити особу від того, що в подальшому може з нею статися у зв’язку з цими змінами», — вважають вони. Закон покликаний вирішити проблему того, що часто сексуальне насильство трапляється в шлюбі, але жінки навіть не сприймають цей примус до сексу, як порушення їхніх прав. Про це розповідають в організації, яка опікується правами людей. «У нас є така категорія абоненток, які впевнені в тому, що, в принципі, сексуального насильства в шлюбі не існує. Якщо я жінка і я вийшла заміж — це мій безпосередній обов’язок. Неважливо, захочу я чи ні – чоловік зобов’язаний отримувати задоволення. Ми відкриваємо жінкам очі на те, що кожен має право погоджуватися на секс чи ні. Згода має бути добровільна», — каже директор департаменту національних гарячих ліній ГО “Ла Страда-
Україна” Олена Кривуляк.
Варто зазначити, що секс без дозволу визнають зґвалтуванням в десяти країнах Європи, навіть якщо йдеться про інтимні стосунки законного подружжя. Приєднавшись до Стамбульської конвенції про запобігання насильства щодо жінок, Україна теж повинна йти таким шляхом. У новому трактуванні ст. 152 КК України конкретизує зґвалтування як «вагінальне, оральне або анальне» проникнення в тіло людини без її згоди.
Коментатори нововведень у соціальних мережах поділилися на два основні табори: їхніх беззастережних прибічників і жорстких критиків. Перші наполягають, що новий закон не надто щось і змінює в розумінні сексуального насильства. Він закріплює самоочевидні речі. Згода була потрібна завжди.
Критики переконані, що загальне визначення добровільної згоди, як «результату вільного волевиявлення особи, з врахуванням супутніх обставин», залишить широке поле для маніпуляцій, наклепів, корупції. Зрештою, вони не розуміть, де межа між недобровільністю та, приміром, кокетством.
Брак довіри до українських правоохоронців і правосуддя, а також корупція в поліції й судах змушують багатьох сумніватися в тому, чи справді новий закон працюватиме в інтересах жертв.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Смерть 25-річної Бадмус Ололаде Рафіат із Нігерії викликала у Тернополі хвилю протестів серед іноземних студентів. Дівчина навчалася на шостому курсі Тернопільського державного медичного університету ім. І. Горбачевського ...


Автор: Рубрика: , , , Опубліковано: о 18:57


У понеділок, 13 січня, у Тернопільському драмтеатрі відбувся теплий акустичний різдвяний концерт гурту ТНМК
...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


Нинішнє засідання у Тернопільському міськрайонному суді по справі щодо вбивства громадського активіста, депутата Кременецької міської ради Віталія Ващенка перенесли через те, що не прийшли свідки. Така ситуація не вперше...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 16:53


Часи, коли бронедвері були громіздкими «коробками», вигляд яких залишав бажати кращого, минули...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:23


Великі перемоги маленької балерини...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00Теми дня
19 Січня
17 Січня
16 Січня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео