П’ятниця, 30 вересня 2022
• Пізнаймо одні одних: українці – в Сувалках, поляки – в Тернополі • «Антитіла»: пів року – на фронті • Кризова кімната – для постраждалих від насильства • Дбаємо про своїх військових на передовій • Благодійники з Європи підтримують лікарні Тернополя • «Сьомий місяць печу перемогу» • Сергій Надал: «Дякую тернополянам за те, що наше місто стало другим домом для десятків тисяч жертв московської агресії» • «З вірою в перемогу»: велопробіг на Теребовлянщині • Плетуть сітки і вчать… англійську мову • «Пташка», «Мішаня» і «Лемко» – на волі! • Свято української пісні та гумору: в Тернополі відбудеться концерт Степана Гіги та гурту «БУДЬМО» • Триває збір коштів на автівку для воїнів ЗСУ 24 бригади • «Вітер На-Дії»: українська молодь зустрілася в Кракові • Передачі захисникам із Тернополя — в найгарячіші точки • Діти і війна: як подолати травми • У Тернопільській громаді живуть понад 28 тисяч переселенців • У Тернополі готуються до початку опалювального сезону в умовах воєнного стану • Клатчі для леді – за донати • З фронту – до шлюбу • Наталія Фаліон та гурт «Лісапетний батальйон» відсвяткують 30-річчя на сцені благодійним концертом у Тернополі
Українців на виборах спробують обдурити. Будьмо пильними!

Опубліковано: 30 Вересня о 16:49 15


Заплутана виборча система покликана допомогти «тіньовим кардиналам» провести «своїх людей». Цього року місцеві вибори в Україні відбудуться за новою, доволі заплутаною системою. Втілювати додаткові труднощі для виборця нардепи та уряд почали ще на етапі створення нового закону про вибори.


Як заплутали виборців
Складною є сама система виборів. Крім того, що партія повинна подолати 5-відсотковий бар’єр, то ще й кандидат від партії, що претендує на мандат міського депутата, має набрати щонайменше 25 % від виборчої квоти. Якщо орієнтуватися на явку, яка була на минулих виборах у 2015 році, то тепер кожному кандидату, який хоче стати депутатом, доведеться набрати по Тернополю не менше 600 голосів. Тож важливий кожен голос за партію і за конкретного кандидата.
І тут парламентарі спромоглися по максимуму ускладнити життя виборцю. Раніше у бюлетені була лише графа, де потрібно було проголосувати за конкретного кандидата від відповідної партії. Однак парламентарі “удосконалили” бюлетень. І тепер навпроти кожної партії потрібно буде вписувати номер конкретного кандидата. Номер вписувати потрібно відповідно до трафарету. Інакше бюлетень вважатиметься зіпсутим.
Система заплутана і незрозуміла для людей. Експерти прогнозують велику кількість помилок. Очевидно, що цією плутаниною намагатимуться скористатися, щоб максимально знизити результат націоналістичних партій. Адже не варто забувати — сьогодні Україна перебуває у стані війни. Те, що Москва не змогла здобути силою зброї, спробує зробити за допомогою виборів, провівши у місцеві ради або проросійські, або відверто нефахові кадри. Адже дилетантів легше використати та обдурити.
Як проголосувати, щоб не обдурили
По-перше, варто заздалегідь визначитися з вибором і не відкладати таке важливе рішення до походу на виборчу дільницю. Треба стежити за повідомленнями місцевих партійних організацій, щоб точно знати номер політичної сили, за яку зібралися голосувати. Пам’ятайте, навіть якщо Ви не визначилися з кандидатом, Ви все одно маєте право проголосувати за конкретну партію, наприклад, “Порядок. Відповідальність. Справедливість” — команду Сергія Надала. Для цього достатньо запам’ятати її номер, знайти назву партії у бюлетені і поставити позначку навпроти назви партії у відповідній графі.
По-друге, якщо Ви визначилися з конкретним кандидатом від даної партії, варто дізнатися його номер у списку по округу, щоб пізніше його легше було знайти у бюлетені на дільниці. У бюлетені поряд з графою для голосування за партію треба вписати номер кандидата у трафарет відповідно до зразка. Дотримуватися трафарету важливо, інакше Ваш голос може бути визнаний недійсним. Ці прості кроки дозволять врахувати Ваш вибір і захистити Вас від помилок.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

У рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020» Тернопільська міська рада завершила реалізацію проєкту «Пізнаймо один одного: українці — в Сувалках, поляки — в Тернополі» спільно із закордонним партнером — Публічною бібліотекою імені Марії Конопницької в Сувалках (Підляське воєводство, Польща)...


Рубрика: , , Опубліковано: о 10:34


Артисти рок-гурту несуть службу як стрільці-парамедики і волонтерять...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 9:51


26 вересня міська організація Товариства Червоного Хреста передала у кімнату кризового реагування для громадян, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, електротовари та товари першої необхідності. Таку ініціативу вдалося реалізувати завдяки проєкту, який написали учасники Товариства Червоного Хреста «Ми хочемо ваш світ зробити кращим» та в рамках програми «BraVo», яка спрямована на розвиток місцевих організацій та волонтерства...


Опубліковано: о 10:00


«Допомогу армії від Тернополя» отримали українські захисники на донецькому та дніпропетровському напрямках...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:35


Від благодійників із Німеччини та Польщі надійшла гуманітарна допомога для Тернопільської комунальної міської лікарні №2...


Рубрика: , , Опубліковано: о 8:32Теми дня
30 Вересня
29 Вересня
28 Вересня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео