П’ятниця, 26 лютого 2021
• «Океан Ельзи» везе до Тернополя «Оранжерею» • Вірші Лесі Українки – англійською та французькою • Тернопілля знову «помаранчеве». Що заборонять? • У Тернопільських школах оновлюють харчоблоки для безпечного та здорового харчування дітей • Хто «розморозив» Тернопільський аеропорт? • «Через два місяці після загибелі Василя народився наш синочок…» • З гітарою по світу! • Бог за колючим дротом • 24 лютого відбудеться чемпіонат міста Тернополя з фристайлу (могул) • 25 снігоприбиральних машин працювали вночі на дорогах і тротуарах Тернополя • Сесія Тернопільської міськради відбудеться 5 березня • Сергія Надала обрано Головою Тернопільського регіонального відділення Асоціації міст України • Серед ночі побив подругу аж до струсу головного мозку… • Державний реєстратор із Монастириська незаконно оформив клієнтам два будинки • Не стало шанованого професора Тернопільського національного технічного університету • 8 березня Олександр Божик з рок-бендом у Тернополі • Снігові перегони у «Savich-Park»: змагалися 63 сноубордисти • П’ять страв з курки і свинини для ідеальної гостини • Давав задній хід і зачепив 2-річну дівчинку • Працівник патрульної поліції Тернополя фабрикував протоколи
Університет сучасних знань!

Опубліковано: 17 Вересня о 11:30 205


Соціально-гуманітарний факультет ЗУНУ пропонує нові актуальні спеціальності.


Тут можна вивчитися на психолога, документознавця, менеджера креативних індустрій і навіть на… журналіста! А навчання — це не лише «записати і вивчити», а небанальне освоєння надзвичайно актуальних тем, практичні лайфхаки, тренінги, воркшопи, брифінги, майстер-класи, трансформаційні ігри та вебінари… Це все — про новостворений соціально-гуманітарний факультет Західноукраїнського національного університету! Так, Тернополю пощастило мати університет сучасних знань!
— Настала нова ера для сучасної вищої освіти, — зазначає в. о. декана соціально-гуманітарного факультету Оксана Гомотюк. – Квінтесенцією освітнього процесу нині є не принцип запам’ятовування, а аналіз, синтез та креативність. Для нас сьогодні стає все більш важливо, зберігаючи всі академічні компетенції, бути також майданчиком для відкритої комунікації та обміну думками. Відкритість до нового та постійне оновлення – запорука відповідності часу. Ребрендинг ТНЕУ, який віднедавна став Західноукраїнським національним, — це не просто зміна вивіски, а визнання усіх здобутків і напрацювань закладу, який за змістовним наповненням організації навчального процесу уже давно функціонував як класичний виш. Паралельно із зміною статусу відкрили нові факультети. Один із них –соціально-гуманітарний факультет, який здійснюватиме підготовку фахівців гуманітарної сфери.
На соціально-гуманітарному факультеті навчають майбутніх журналістів!
З вересня на соціально-гуманітарному факультеті розпочали роботу три кафедри — інформаційної та соціокультурної діяльності, психології та соціальної роботи, освітології та педагогіки. Тут готують фахівців із соціальної роботи, психології, інформаційної бібліотечної та архівної справи, менеджерів із соціокультурної діяльності, професійної освіти, педагогіки і журналістів.
— Гуманітарні кафедри у нашому ЗВО існують уже багато років, — зазначає Оксана Гомотюк (на фото). — Найперша гуманітарна кафедра у нашому виші – це кафедра українознавства, відкрита ще у далекому 1990 році. Традиції цієї кафедри взялися продовжувати викладачі кафедри документознавства, інформаційної діяльності та українознавства. Згодом ця кафедра трансформується у кафедру інформаційної та соціокультурної діяльності. Кафедра психології та соціальної роботи теж може похвалитися чималим «стажем», адже була створена як випускова у лютому 1990 року для підготовки фахівців зі спеціальності «Економіка та соціологія праці». Продовжила традиції педагогічної думки в університеті кафедра освітології та педагогіки. У такому форматі вона є новоствореною, але традиції педагогіки вищої школи у нашому університеті існують уже давно.
Цьогоріч у нас з’явилася нова спеціальність – журналістика, вже маємо перших 15 майбутніх журналістів, причому наші студенти не лише з Тернополя, а й з інших міст. Ми взяли акцент на правову журналістику – це той напрям, якого нам нині бракує. Частина дисциплін буде пов’язана з інформаційними технологіями та SMM. Пригадую, як на початку вступної кампанії нам із Хмельницького зателефонувала мама одного з абітурієнтів і запитувала: «От ви відкрили журналістику, але ж ви – економічний вуз…» На що я відповіла: «Ми вже давно – класичний університет, і оформлення в ЗУНУ підтвердило наші здобутки».
«Ми щасливі мати найкреативніших студентів»
— На соціально-гуманітарному факультеті нині працюють 47 викладачів та навчаються майже півтисячі студентів, з них — до ста першокурсників, — зазначає Оксана Євгенівна. — У нас є власний окремий корпус у центрі міста: сучасний, облаштований, комфортний, з найновішим обладнанням.
Мені дуже імпонує, що в наших аудиторіях – овальні столи, адже це спонукає студентів і викладача взаємодіяти і спілкуватися. Так, у нас на факультеті навчання – це не лише наставництво, а й діалог.
Ми щасливі мати найкреативніших студентів: усі вони дуже талановиті, творчі та ініціативні! Вони навчаються із величезним запалом, а ще генерують багато цікавих ідей, до яких ми прислуховуємося. Так, наші студенти доклалися до оформлення арт-кафе — це їх простір для відпочинку та неформального спілкування. Студактив другого та третього курсів нині мобілізувався і готовий зустрічати першокурсників. Оскільки урочистості з нагоди початку навчального року перенеслися в онлайн, наші студенти вирішили привітати «новобранців» власноруч створеним креативом в мережі.
Гуманітарний напрям передбачає креативність, а вона нині настільки ж важлива в освіті, як і грамотність, і ми повинні приділяти їй таку ж увагу.
Розробник теорії креативного класу Річард Флорида дав таке визначення креативності: талант плюс творчість плюс технології. Ми підтримуємо творчих талановитих дітей і надаємо доступ до усіх технологій. Турбуючись про своїх студентів, ми завжди цікавимося змінами на ринку праці. Ми розуміємо, що нині, окрім здобутого фаху, важать ще й соціальні навички, лідерські якості та вміння творчо, креативно мислити. Ми працюємо так, аби навчаючись у нас, студенти здобули ці навички. Ми завжди їх закликаємо: використовуйте усі можливості! Ми готові завжди вам допомогти і піти назустріч. Ми заохочуємо студентів як до наукової діяльності: реалізації наукових проєктів та досліджень, публічних виступів на конференціях, так і до участі у волонтерських і соціальних проєктах, міських заходах. Чи вони знайдуть себе у волонтерстві, чи у лідерській грі, чи проведуть презентацію історичної реконструкції у центрі міста і таким чином подолають якийсь внутрішній бар’єр, стануть більш комунікабельними… Нам було надзвичайно приємно, коли на наші традиційні суботні неформатні зустрічі зі студентами факультету (ми назвали їх «Без краваток», адже у невимушеній атмосфері за кавою чи чаєм ми спілкуємося із студентами, обговорюємо їх зацікавлення, проблеми та теми, які їх хвилюють) прийшло так багато активних ініціативних студентів. «Я хочу волонтерити, а я — займатися культурно-масовою роботою, а я б спробував свої сили у наставництві», — навперебій пропонували вони.

Університет дає безліч можливостей! Хочеш співати – співай, хочеш танцювати – танцюй, хочеш бути медійником – практикуйся, дописуй в університетську газету, бери інтерв’ю… Студенти можуть реалізовувати свої таланти і зацікавлення у проєктах «Медіа-школа», «Майстерня кіношколи», «Лабораторія електронного документообігу», Школа професійного розвитку «АКМЕ», електронна газета та інших. Окрім того, для студентів ми проводимо зустрічі з людьми, котрі вже реалізувалися в обраній ними професії – аби вони дізналися про її внутрішню кухню, усе побачили, так би мовити, вживу. Так, з нашими студентами уже ділилися досвідом почесний консул Угорщини в Україні Тетяна Чубак, засновниця SMM-школи Олександра Струмчинська, тернопільська співачка Ірина Музика, шеф-редактор новин на телеканалі «Тернопіль-1» Юлія Валах.
Кілька тижнів тому у рамках роботи молодіжного порталу «Освітотериторія» – просвітницького проєкту, спрямованого на формування соціальних навичок студентів та старшокласників, який реалізовується на соціально-гуманітарному факультеті ЗУНУ, ми провели цікаву та пізнавальну зустріч-тренінг із старшокласниками тернопільських ЗОШ та учасниками міського учнівського парламенту «Наснага». Наші юні гості вийшли з них дуже задоволеними! Їм імпонує наша демократична атмосфера, а також те, що їх навчають цікавих прикладних речей. Правильно комунікувати і працювати в команді, бути стресостійкими – усе це необхідні у нинішній час знання та вміння. А найкращим визнанням наших старань та досягнень були слова старшокласників: «А ви знаєте, ми збираємося до вас вступати!».


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки:

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Ви теж уже відчуваєте весну? Зовсім скоро, 27 березня, на Тернопіль чекає новий музичний проєкт Святослава Вакарчука "Оранжерея" і найтепліший концерт цієї весни!...


Опубліковано: о 15:59


З нагоди відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки у Тернополі запланували провести низку заходів, повідомляє управління культури Тернопільської ОДА...


Опубліковано: о 15:10


Україна оновила зони карантину: дві області — «червоні», сім – «помаранчевих»
...


Опубліковано: о 14:58


Упродовж останніх років у закладах дошкільної та загальної середньої освіти Тернополя тривають активні роботи з капітального ремонту приміщень харчоблоків і їдалень та оновлення матеріально-технічної бази....


Рубрика: Опубліковано: о 12:52


Після багатьох років бюрократичних поневірянь справа запуску власного аеропорту у Тернополі зрушила з “мертвої точки”, хоча будуть потрібні значні інвестиції та управлінський досвід...


Рубрика: , , Опубліковано: о 10:49Теми дня
25 Лютого
24 Лютого
23 Лютого
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео