Середа, 11 грудня 2019
• Депутати Тернопільської облради просять Володимира Зеленського взяти справу Мирошниченка під особистий контроль • Підсумки зустрічі нормандської четвірки: про що домовилися Зеленський і Путін • Крапля сонця на зимовій тарілці: кому корисно їсти хурму? • Ліниві кнедлики з грибним рагу • Накрили бордель у Тернополі • Фест погуляли! Так виглядало найдорожче весілля України 2019-го • Танці до пліток доведуть. Що у Мішиної з Остапчуком? • Подвійне життя • «Держава у смартфоні» отримала своє обличчя • Міський голова Тернополя отримав нагороду Верховної Ради України • Що насправді є піст? Думки і поради Любомира Гузара • Бій Усик – Чісора відбудеться на початку наступного року • Посадовець хотів «чотири штуки баксів» • Ігор Мосійчук: «Андрій Богданець — брехун, який прикривається святим» • Команда Сергія Надала прозвітувала перед громадою: транспортна реформа, Тернопільська МТГ, Гаївський міст, цілодобова гаряча вода і багато-багато іншого… • Метаморфози Леоніда Кучми • Міцніший за міст! Легендарному академіку Борису Патону — 101 рік! • Допінг-раша: країну-агресора можуть залишити поза світовим спортом на чотири роки • Коли «Ціна правди» — життя • У Тернополі опублікували Карту відповідальності за прибирання доріг, проїздів та дворів взимку
Уряд має почути Тернопільську громаду!

Опубліковано: 14 Листопада о 15:00 28


Депутати Тернопільської міської ради звернулися до Верховної Ради і прем’єр-міністра України з вимогою не руйнувати місцеве самоврядування.


Доходи місцевих бюджетів – зменшити, а витрати — залишити без змін. Такий проєкт Держбюджету на 2020 рік підготував уряд Гончарука. У зв’язку з цим Тернопільська міська об’єднана громада долучилася до всеукраїнської акції «Поверніть гроші громадам!», яку ініціювала Асоціація міст України.

Бюджет’2020 — це перекладання проблем уряду на місцеві громади

Поданий урядом проєкт Державного бюджету на 2020 рік ставить під серйозну загрозу розвиток місцевого самоврядування, адже він суттєво зменшить доходи місцевого бюджету. Це відбувається всупереч тому, що протягом останніх років були значно розширені повноваження і сфера відповідальності громад. Проєкт бюджету не дозволить містам ані повноцінно розвиватись, ані виконувати зобов’язання перед бюджетниками по заробітній платі.

Цифри говорять самі за себе. Протягом останніх трьох років доходи, передані Києвом у місцевий бюджет, виявляються у два рази меншими від покладених на плечі міста видатків. У 2018 році передані доходи склали  в бюджеті Тернополя 394,1 млн. грн., а передані видатки — 664,4 млн. грн. Схожа ситуація буде й за підсумками 2019 року.

Це заганяє місцеве самоврядування в тупик. Якби міста не займались латанням бюджетних дір, утворених урядом, сотні мільйонів гривень  пішли б на дороги, мости, транспорт, об’єкти інфраструктури, освітні проєкти, а так доводиться лише зводити кінці з кінцями.

Що  означатиме бюджет’2020 для тернопільської громади?

Якщо новий бюджет буде прийнятий у запропонованій урядом Гончарука редакції, то тернопільські медики і освітяни опиняться під загрозою залишитися без зарплат, а пільговики не зможуть безкоштовно їздити у громадському транспорті. Доведеться суттєво обмежити ремонти доріг і дворів, модернізацію житлово-комунальної сфери, соціальні проєкти, проєкти у сфері освіти, культури тощо.

Більше того, нововведення уряду про скасування зарахування частини акцизного податку на пальне до місцевих бюджетів повертає Україну до часів Януковича. Тоді міста були заручниками “ручного управління”, а Західна Україна у найменшому пріоритеті, оскільки в нас за Януковича голосували найменше. Всі кошти «регіонали» фактично «дерибанили» між своїми олігархами і виділяли на проєкти в Донбасі і Криму. Чим це обернулося для держави, — всі добре знаємо.

Тому депутати Тернопільської міськради ухвалили «Звернення щодо фінансового забезпечення потреб мешканців Тернопільської міської об’єднаної територіальної громади на 2020 рік». Це намагання достукатися до здорового глузду нової української влади.

Європейська чи азійська формула розвитку України?

Нині Українська держава знову опинилася на роздоріжжі. Якщо центральна влада прийме позицію об’єднаних територіальних громад, то Україна має шанс закріпити європейський шлях розвитку з сильними і самодостатніми громадами, які зможуть розвиватися, у яких житимуть забезпечені люди. Якщо ж ні, то, як і за Януковича, нам «світить» азійська (фактично — російська) модель, за якої столиця розглядає регіони і міста як  колонії. За цієї моделі центр викачує з регіонів всі гроші і самовільно, «з барського плеча» роздає містам, селищам і селам подачки.

Це – шлях у минуле, це шлях — в нікуди.

До речі

Тернопільська громада вимагає:

І. В проєкті Державного бюджету України на 2020 рік:

  1. Підтримати норму про зарахування частини акцизного податку на пальне до місцевих бюджетів, що збільшить дохідну частину  бюджету  Тернопільської  міської територіальної громади  до  75,0 млн. грн.
  2. Збільшити обсяг освітньої субвенції бюджету громади на  60,6 млн. грн.,  що врахує підвищення заробітної плати педагогічним працівникам та збільшить престижність до 20%, а також компенсацію з державного бюджету  в розмірі 14,1 млн. грн. на підвищення заробітної плати педагогічним працівникам дошкільної, позашкільної, професійно-технічної освіти, тренерів-викладачів дитячо-юнацьких спортивних шкіл.
  3. Спрямувати 20% коштів дорожньої субвенції до бюджетів міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад та передбачити формульний підхід щодо розподілу таких коштів між цими бюджетами.
  4. Забезпечити оплату з державного бюджету гарантованих державою пільг, зокрема, пільг на проїзд та послуги зв’язку, потреба в яких  на  2020 рік  по Тернопільській міській територіальній громаді  складає відповідно 91,2 млн. грн.  та 0,8 млн. грн.
  5. Передбачити на 2020 рік бюджету громади  додаткову дотацію на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я в обсязі не менше 55,0 млн. грн. та її формульний розподіл між районними бюджетами, бюджетами ОТГ та міст обласного значення.

ІІ. Негайно  дозволити  оплатити  кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-
економічного розвитку окремих територій, передбаченої у Державному бюджеті на 2019 рік, та перехідних залишків з 2018 року.  Так,  на  сьогоднішній день в  місті завершено реконструкцію вулиці В.Чорновола  та розпочато реконструкцію Привокзального майдану  на  загальну суму 19,5 млн. грн., з яких 2,7 млн. грн.  оплачено, а  16,8 млн. грн. необхідно буде здійснити оплату органами Державного казначейства».

Тарас Смолій


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Четверте пленарне засідання дванадцятої сесії Тернопільської облради відбулося 10 грудня ...


Рубрика: Опубліковано: о 18:32


Їжа богів — так називають хурму китайці, а японці вважають хурму «плодом сонця»...


Рубрика: , Опубліковано: о 18:00


Подавати кнедлики з грибним рагу, посипавши зеленню петрушки...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:00


Cутенерку і жінок, які займалися проституцією, викрили оперативники відділу по боротьбі з протидії торгівлі людьми спільно з слідчими головного управління Нацполіції області під процесуальним керівництвом прокуратури...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:00Теми дня
10 Грудня
9 Грудня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео