П’ятниця, 12 серпня 2022
• «Розумна квітка» – енергетична незалежність • У Тернополі додатково відкрили 30 сховищ та укриттів • Воєнні злочини: як їх документують на Тернопільщині? • Йосипівка заспівала — гроші для армії зібрала • Мобільна стоматологія для українських захисників • Іван та Іванна: весілля під вибухами снарядів • Залишила посаду – пішла захищати Україну • Кожен кекс — для перемоги • У Тернополі пройти імунізацію від COVID-19 можна в амбулаторіях загальної практики сімейної медицини • На Тернопільщині повідомили про підозру проросійському пропагандисту • Троє людей загинули, троє травмовані… • Хотів автомобіль з Європи, попався на “гачок” • Встановили погруддя відомому спортсмену з Тернопільщини • Заплатила шахраям 24 тисячі гривень за… свій будинок • У капличці-пантеоні на Кременеччині зібрались на молитву родини загиблих • Перевірили стан захисних споруд у будинках на вул. Братів Бойчуків у Тернополі • 6 серпня тернополян і гостей громади запрошують на ярмарки • Школяр потрапив під колеса мікроавтобуса • Не вір москалеві, як псові • Нетверезий водій Жигулів «наздогнав» мікроавтобус: травмовано двоє людей
Уряд з січня знову хоче рахувати плату за тепло по-новому

Опубліковано: 11 Лютого о 11:15 131


28 січня уряд видав нову методику нарахування вартості за тепло і гарячу воду. Дана методика є обов’язковою для застосування усіма теплокомуненерго, у тому числі — КП “Тернопільміськтеплокомуненерго”.


Що змінилося і як зекономити?

28 січня уряд видав нову методику нарахування вартості за тепло і гарячу воду. Дана методика є обов’язковою для застосування усіма теплокомуненерго, у тому числі — КП “Тернопільміськтеплокомуненерго”.

• Міські тепловики не мають права самостійно встановлювати нарахування. Усі питання регулюються законами, урядовими постановами та наказами профільних міністерств.
• Закон зобов’язує теплокомуненерго нараховувати оплату за весь будинок. Тобто, теплокомуненерго отримує оплату тільки за тепло, поставлене до будинку.
• Згідно із законом, повну відповідальність за ремонт комунікацій, утеплення труб всередині будинку, заміну вікон на енергоощадні, опалення підвалів, горищ, технічних приміщень несуть тільки власники багатоквартирного будинку.

Як рахуватимуть «по-новому»?

Нова урядова методика передбачає зміни:
• За ізольовані стояки, згідно з урядовою формулою, тепер доведеться платити. Попередня урядова методика не передбачала плати. Відтепер за ізольований стояк припадатиме оплата 7 ват/метр погонний, що при теперішніх цінах — 1746 грн. за гігогалорію — складатиме приблизно 20 грн. за стояк довжиною 2,5 м. Такий же неізольований стояк обійдеться вдвічі дорожче — 40 грн.
• Співвласники, які мають квартирні теплові лічильники, але вони відключені (наприклад, в квартирі ніхто не проживає) все одно будуть оплачувати опалення, навіть якщо квартирний лічильник показав 0. Вважається, що у приміщенні підтримується нормативна температура, тому оплату розподілятимуть між всіма мешканцями будинку.
• По підвальних приміщеннях, по горищах за ізольовані труби будуть нараховувати наступну оплату: за 11 ват/метр погонний — приблизно 12,5 грн. за метр труби; якщо труби неізольовані — за 22 вата/метр погонний, або приблизно 25 грн. за метр труби.
• Нова урядова методика також чітко встановлює, що 20 % усього тепла, яке спожив будинок, припадає на опалення місць загального користування, допоміжних та технічних приміщень. Оплачувати це тепло будуть усі мешканці.
• Урядова методика передбачає також оплату за функціонування мережі гарячого теплопостачання. Навіть якщо квартира не споживає гарячої води від центрального опалення, платити доведеться свою частку за функціонування системи.
Нагадаємо, що на ці норми жодного впливу не мають ані місцеві тепловики, ані місцеве самоврядування. Єдине, як можуть вплинути тепловики на нарахування, якщо мешканці вчасно подадуть інформацію про площі спільного користування, довжину труб у місцях спільного користування. Тоді нарахування можуть бути скориговані щодо фактичного споживання.
• З січня понижувальний коефіцієнт співвласники будинку можуть ухвалити лише для кутових квартир, а також квартир, розташованих над нежитловими приміщеннями (підвалами) або на верхніх поверхах. Тобто лише власники цих квартир можуть за згодою інших співвласників будинку платити менше за загальний обігрів будинку.
Радник міського голови з питань розвитку ОСББ, керівник ОСББ Сергій Лупак оцінює таку норму урядовців як негативну, оскільки вона обмежує можливості мешканців керувати розподілом вартості утримання будинку.

За що платимо?

Урядовці виходять з такої логіки, що у всіх місцях загального користування підтримується плюсова температура. Мережі гарячого водопостачання, що проходять у підвалах і по будинку, також виділяють тепло, яке у зимовий період забезпечує роботу холодного водопостачання і каналізації.
В цьому сенсі є логіка, адже якби у спільних приміщеннях — підвалах, горищах, під’їздах — була мінусова температура, то вода замерзла б, а каналізація перестала б працювати. Зрештою, за схожою системою оплачують за спільні площі у всіх країнах Європи.
Як зменшити платіжки?
Стратегічно, зважаючи на зростання вартості енергоносіїв, інших варіантів, як модернізація будівлі самими мешканцями, немає.
• Потрібно встановлювати будинкові теплолічильники, щоб платити тільки за фактично спожите тепло. Місто активно реалізовує таку програму, встановлюючи теплолічильники разом з індивідуальними тепловими пунктами.
• Мешканцям треба стежити за станом будинку. Тепер за недбалість сусіда, який забув зачинити двері, платитимуть усі.
• Треба утеплювати будинок і вчасно у міжопалювальний сезон модернізувати внутрішні мережі, міняти та утепляти труби, а також утеплювати фасади. Варто також максимально сприяти роботі комісій, бо вони мають змогу зафіксувати фактичний стан тепломереж.
Що робить мерія?
З початку січня у місті обстежено понад 700 будинків. Теплокомуненерго отримало актуальну інформацію про наявність чи відсутність стояків, а також стан ізоляції у квартирах. Тепер цю інформацію тепловики опрацьовують і нарахування будуть зменшені там, де є для цього підстави.
Якби комісії не працювали, то, за словами керівника КП “Тернопільміськтеплокомуненерго” Андрія Чумака, ситуація була б у рази гіршою.
До роботи комісій тепловики не мали інформації про обрізані стояки. Тепер, коли встановлено фактичну ситуацію, нарахування за відсутні стояки будуть зняті. Якби міськвиконком вчасно не зреагував, а комісії не провели обстеження, ситуація з нарахуванням була б значно гіршою. У даному випадку знову стикаємося з недосконалість законодавства.
КП «Міськтеплокомуненерго» об’єктивно зацікавлене в тому, щоб рахунки були меншими. Чим менший рахунок, тим більше споживачів вчасно сплачують за тепло і комунальні послуги. Зі свого боку міські тепловики за останніх десять років роблять усе, щоб тернополяни менше платили: проводять заміни труб, які йдуть від виробника тепла до будинків, оновлюють устаткування, яке вже тепер дозволяє економити до 40 % електроенергії і 25 % газу.
Разом з тим антимонопольне законодавство прямо забороняє підприємствам теплокомуненерго самостійно проводити капітальний ремонт труб та комунікацій всередині багатоквартирних будинків. Відповідальність за внутрішні комунікації несуть власники будинків.
“Ми дуже зацікавлені, щоб не було втрат. З 90-их років з приватизацією квартир тепломережі та управителі (ЖЕКи і ОСББ) не відповідають за капітальний ремонт загальнобудинкових мереж”, — зауважує керівник КП “Тернопільміськтеплокомуненерго” Андрій Чумак. — Ми не проти були б це робити, але нам це забороняє законодавство».
Про повну відповідальність за власний будинок та потребу дбати про спільне майно говорить і керівник ОСББ Сергій Лупак:
“З 2015 року, коли вступив у дію закон про особливості здійснення прав власності багатоквартирного будинку, все, що є в будинку, — це наша спільна сумісна власність. Треба забути про Радянський Союз, коли хтось відповідав, а всім було байдуже. Тепер це наш спільний будинок, і ми за нього спільно відповідаємо.”
Нагадаємо, у Тернополі діє програма термомодернізації за принципом 70/30 — це коли більшу частину коштів надає міська рада, а третину сплачують мешканці. Практика показує: проведена модернізація дозволяє щонайменше на 50 % зменшити втрати будинком тепла! Є над чим серйозно поміркувати.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

У Тернополі встановили першу в Україні інноваційну сонячну енергетичну систему SmartFlower...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 10:00


Триває інспекція облаштування укриттів у багатоквартирних будинках...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 9:32


Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, вбивства росіянами українців, полон, катування, сексуальне насильство, примусова депортація, грабування і знищення майна — ці та інші правопорушення в умовах нинішньої війни належать до воєнних злочинів...


Автор: Рубрика: , , , Опубліковано: о 9:09


6 серпня у селі Йосипівка Великоберезовицької громади провели благодійний концерт та ярмарок на підтримку українських захисників...


Рубрика: , , Опубліковано: о 9:00


Тернопіль продовжує активно підтримувати внутрішньо переміщених осіб та допомагати військовослужбовцям Збройних сил України...


Рубрика: , , Опубліковано: о 8:00Теми дня
11 Серпня
10 Серпня
7 Серпня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео