Четвер, 28 березня 2024
• У Чорткові вперше зробили складну операцію на серці • Залозецький став повернули у власність громади • Ремонтують аварійний міст на під’їзді до Тернополя з боку Бродів • “Закрити очі” за 100 доларів: водій пропонував хабар поліцейським • Смертельна аварія у Кам’янках: водій “Skoda Octavia” загинув на місці • Впав із чотириметрової висоти: смерть на будівництві біля Тернополя • Валерій Бачинський – новий директор Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки • Перископи та антени до рацій роблять у Бережанах • Професор із Тернопільщини донатить на виготовлення дронів • Уламки російської ракети впали на подвір’я на Тернопільщині • Вчителі англійської мови з Тернополя здобуватимуть досвід у Канаді • “Кохання наповнює життя змістом”. У Тернополі одружився військовослужбовець • Поліг біля Бахмута. На щиті повертається захисник із Тернопільщини • Втратила 150 тисяч гривень: жінка з Чортківщини повірила шахраям • Через важке поранення у госпіталі помер захисник із Мельнице-Подільської громади • Депутат Тернопільської обласної ради вимагав “відкати” від… поранених воїнів ЗСУ • Писанкарство в час війни. У Гусятині провели майстер-клас для переселенців • Нетверезий злодій крав велосипед і зламав ногу • Стрім із… лелечого гнізда • Віртуальна подруга шантажувала інтимними фотографіями
Урядовці і «Нафтогаз» провокують підвищення тарифів за послуги ЖКГ

Опубліковано: 18 Серпня о 8:00 7


А тим часом чиновникам “Нафтогазу” нарахували авансом премію у розмірі 130 млн. грн.


У ЗМІ триває масована інформаційна кампанія про передачу на місцевий рівень питання формування тарифів на тепло і гарячу воду. Однак реально ці тарифи контролює центральна влада через НКРЕКП і “Нафтогаз”, які напряму формують ціну на газ, що є основною складовою виробництва тепла. Тарифи на тепло і воду на 80 % складаються з вартості газу і 5 % вартості електроенергії. Решта припадає на обслуговування: зарплату працівників, поточні ремонти, закупівлю запчастин тощо.
Таким чином, 85 % вартості складових тарифу на тепло контролюються на державному рівні. Якщо ж врахувати, що такі складові тарифу, як оплата праці і податки, також залежать від уряду, то тариф фактично цілком залежить від парламенту та уряду. Громада практично не має жодного впливу на формування тарифів на тепло і гарячу воду.
Люди економлять — «газові» чиновники заробляють
• НАК “Нафтогаз України” і урядовці пропонують українським комунальникам купувати газ за так званою “ринковою ціною”. Станом на серпень ц. р. ціна за газ перевищила 15 грн. за кубометр. Це у кілька разів більше, ніж сьогодні закладено у тарифи на тепло і гарячу воду. При цьому сам “Нафтогаз” купує газ українського видобутку за ціною менше 3 грн. за кубометр.
• Крім того, зберігається монополія “на трубу”. На доставці газу за непрозорою формулою продовжують заробляти олігархи, що є власниками облгазів.
• Уряд досі не виконав меморандум з Асоціацією міст України, згідно з яким держава мала компенсувати втрати місцевих бюджетів, що виникли через непродуману тарифну політику уряду, а парламент досі не ухвалив відповідних змін у державний бюджет.
• Люди залишаються заручниками газового монополіста, хоча в Україні є всі можливості для зниження тарифів для населення. Сьогодні в Україні видобувають близько 16 млрд. кубометрів газу. Цього обсягу цілком достатньо для підприємств житлово-комунального комплексу, які постачають гарячу воду і тепло у домівки українців. Вартість газу українського видобутку є меншою за три гривні і навіть з усіма комерційними націнками складає близько 4-5 грн. за кубометр. Це у 2-3 рази менше, ніж сьогодні пропонує “Нафтогаз”.
• Зате поки українці через непомірні тарифи змушені затягувати паски, чиновникам “Нафтогазу” авансом нарахували премію у розмірі… 130 млн. грн.! Це не вкладається в голові. Уряд продовжує допомагати наживатися олігархам і монополістам за рахунок простих українців навіть всупереч волі президента, який дав доручення врегулювати ситуацію з тарифами.
Урядові «знижки» чи обман?
Тим часом уряд широко розрекламував своє рішення про так зване зниження тарифу на електроенергію. Так зване, бо насправді це є маніпуляцією.
• По-перше, вартість електроенергії складає лише 10 % від суми комунальних платежів. Натомість 90 % вартості комуналки припадає на тепло і гарячу воду, тарифи яких, у свою чергу, на
80 % складаються з ціни газу.
• По-друге, минулого року уряд удвічі підвищив ціну на електроенергію, а теперішня “знижка” заледве складає 20 %. Тим більше так зване “зниження” не торкнеться майже 60 % українських сімей, які споживають понад 250 Квт/годин у місяць. Тобто, порівняно з минулим роком ціна на електроенергію залишилась для населення без змін, тож гучні урядові реляції про турботу про народ є не що інше, як голий піар.
• По-третє, підприємства, включно з комунальними, змушені платити за електроенергію за вищим тарифом. Станом на 14 серпня ц. р., наприклад, вартість електроенергії на гуртовому ринку перевищила 2 грн. за Квт/год. Саме вартість цієї “комерційної” електроенергії і закладена у більшості продуктів, що їх ми споживаємо, і таку вартість змушені сплачувати комунальники.
Як уникнути зими у квартирах?
Українським громадянам загрожує холодна зима, якщо терміново не вирішити питання доступної ціни на газ для підприємств теплокомуненерго. Тепловики мають максимум місяць на підготовку до опалювального сезону, завершення усіх необхідних робіт. Потрібні обігові кошти. Поки що громади “викручуються”, виділяючи кошти з місцевих бюджетів, щоб компенсувати високу ціну на газ у тарифі. Зокрема, Тернопільська міська рада додатково виділила 20 млн. грн. на фінансування теплокомуненерго.
Реальним виходом було б забезпечення комунальних підприємств та населення газом українського видобутку. Адже цей газ у п’ять разів дешевший за той, яким торгують на міжнародних майданчиках. Згідно із Конституцією України, всі наші надра, в тому числі і газ, належать українському народу. То в чому питання?


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

У Чортківській центральній міській лікарні 69-річному пацієнту із Горішньої Вигнанки успішно імплантували в серце трикамерний кардіовертер-дефібрилятор...


Опубліковано: о 22:03


Прокурори Бережанської окружної прокуратури забезпечили виконання рішення суду щодо повернення у комунальну власність земельної ділянки та водного об’єкта вартістю 15 мільярдів гривень в межах гідрологічного заказника місцевого значення, що входить до складу території об’єктів смарагдової мережі Європи «Seretskyi»...


Рубрика: , Опубліковано: о 21:59


Служба відновлення проводить капітальний ремонт аварійного мосту між селами Плотича та Івачів-Долішній Тернопільського району...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:56


100 доларів і 500 гривень пропонував працівникам поліції мешканець Тернопільського району, якого зупинили на дорозі...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:52


Причини чотирьох аварій, які трапилися на дорогах Тернополя та області, встановлюють слідчі...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:32



Теми дня
26 Березня
25 Березня
24 Березня
22 Березня