П’ятниця, 29 вересня 2023
• Один із «Вовків Да Вінчі» • ОБІЙМИ для всієї України. У Бережанах створили унікальну мапу України з ляльок-мотанок • Пів тисячі пряників задля ЗСУ. Тернопільські студентки провели благодійний ярмарок • Молодь українських сіл вчиться впроваджувати зміни в громадах • До лікарні швидкої допомоги приєднають два медичні заклади • Квадрокоптери, радіостанції і планшети для захисників • До шлюбу — з чотирма дітьми! • Віддала косу для ЗСУ • До наших захисників на передову вирушить «Допомога армії від Тернополя» • У Тернополі працював шахрайський кол-центр • Розпочався відбір до об’єднаної штурмової бригади Національної поліції «Лють» • Опалювальний сезон в умовах війни: чи готовий Тернопіль? • «За борги за комуналку можуть арештувати автомобіль і банківські рахунки» • «ЯМаріуполь»: рік прихистку в Тернополі • Олег Липка: «У ферму я вклав не тільки гроші, а й душу» • День міста Тернополя з 2024 року відзначатимуть 15 серпня • Сучасні апостоли — на передовій • “Пережила не одну війну…” На Тернопільщині привітали 100-річну ювілярку • Молодь із Тернопільщини прибрала територію ботанічного саду • “Нове життя” переселенців на Тернопільщині
«Успіх однієї людини може впливати на розвиток усієї громади!»

Автор: Опубліковано: 12 Вересня о 10:00 116


У Тернополі вручили сертифікати на 50 тисяч гривень переможцям конкурсу «Село. Кроки до розвитку».


Переможці конкурсу отримали кошти на розвиток власного бізнесу.

Кожен переможець конкурсу мікрогрантових проєктів «Село. Кроки до розвитку» з радістю і вдячністю прийняв нагороду від агроіндустріального холдингу МХП. Ініціативні, працьовиті, креативні – цьогорічні грантери довели, що у селі можна успішно розвивати свою справу! У Тернопільській, Івано-Франківській і Хмельницькій областях перемогу в конкурсі здобули 12 осіб. Під час урочистої зустрічі, що відбулася 3 вересня в Тернопільській ОДА, представники МХП вручили переможцям сертифікати на суму
50 тисяч гривень. Ці кошти підприємці зможуть вкласти у свій бізнес. Основна умова реалізації проєктів – соціальна складова, тобто бізнес має бути корисним для місцевої громади.

«Закохайте у свій проєкт!»

Конкурс «Село. Кроки до розвитку» від МХП уже став гарною традицією – цьогоріч його провели вчетверте. Щороку зростає зацікавленість мешканців сіл нашого краю до такої ініціативи. Розширюється і географія проєкту — мали змогу подати заявки на участь мешканці восьми областей України: Тернопільської, Київської, Черкаської, Вінницької, Дніпропетровської, Івано-Франківської, Хмельницької і Львівської. Збільшився бюджет проєкту – якщо у 2016-ому компанія МХП виділила для переможців конкурсу 400 тисяч гривень, то у 2019-ому – 5 мільйонів гривень для 100 грантерів, кожен із яких отримає 50 тисяч гривень на відкриття та розвиток власної справи.

– Проєкт «Село. Кроки до розвитку» стартував цьогоріч у травні, я мала за честь вести його від початку, – повідомила менеджер корпоративно-соціальної відповідальності МХП Світлана Мигаль. – Я частково відвідувала переможців минулого року, знайомилась з ними і дивилась, як реалізовують бізнес-проєкти, їздила по різних областях – було дуже цікаво! Кожний бізнес-план має містити дві основні складові — комерційну і соціальну. Дрібний бізнес на селі має навчитися заробляти. Люди зможуть побачити перспективу в себе вдома, а не виїжджати на заробітки. Ті, кому вдалося почати власний бізнес завдяки грантам, зобов’язуються сприяти розвитку місцевості, поширювати набуті знання підприємництва серед сусідів або в навчальних закладах. Реалізовують конкурс наші партнери з громадських організацій. Цьогоріч надійшла велика кількість заявок на участь в конкурсі, важко було обрати переможців. Основна із вимог — грантери мали бути із сіл, де є потужності МХП. Експерти від громадських організацій проводили тренінги і семінари щодо написання бізнес-планів, а протягом липня відбувався їх захист. Кожен учасник мав представити свій бізнес-проєкт, бо одна справа написати, а інша – горіти ним. «Закохайте в свій проєкт!» – повторювала я. Важливо, щоб людина жила справою, вірила у неї.

12 бізнес-історій, що вразили журі

У Тернопільській, Івано-Франківській та Хмельницькій областях холдинг МХП працює в 14 районах і 274 населених пунктах. Мешканці цього регіону цьогоріч подали на конкурс 47 проєктів, 26 із них були допущені до подальшого етапу відбору, 12 – отримали перемогу.

– Особливість проєкту «Село. Кроки до розвитку» – це можливість для мешканців сільських територій започаткувати власну справу або розширити існуючу за допомогою фінансової безповоротної допомоги у сумі 50 тисяч гривень, – наголосила Леся Аронець, голова правління громадського центру «Еталон», що координує проєкт у Західному регіоні України. – Ми провели вісім семінарів-тренінгів для грантерів, навчили їх писати бізнес-плани. Плідною була співпраця з обласними адміністраціями, сільськими радами, які інформували про умови конкурсу. 26 проєктів із трьох областей були допущені до конкурсу і маємо приємну подію, присвячену до Дня підприємця – церемонію вручення сертифікатів 12 переможцям!

Цінні сертифікати на розвиток власного бізнесу отримали такі грантери з Тернопільщини: Ярослав Нагірний
(с. Нараїв Бережанського району) — виробництво вітамінізованих кормів, СОК «Млинок» (с. Рогачин плюс 26 сіл Бережанського району) – виїзне харчування механізаторів, у СОК «Надія АГРО» (с. Літятин Бережанського району) – вирощування овочів відкритого грунту та Іван Побережний (с. Млинівці Кременецького району) – відкриття СТО. Переможцями із Хмельниччини стали: Алла Бжола (с. Новоставці Теофіпольського району) – розширення послуг харчування, Віктор Боденко (с. Соснівочка Білогірського району) – тепличне господарство «Квіткова веселка», Віктор Гордіков (с. Михнівка Теофіпольського району) – мініпекарня «Лінія якості», Валентина Кучернюк (с. Мокроволя Білогірського району) – організація святкових подій. За найкращі бізнес-проєкти отримали нагороди четверо грантерів з Івано-Франківщини: Марія Клим (с. Обертин Тлумацького району) – майстерня з пошиття та ремонту одягу, Володимир Гладій (с. Воскресинці Рогатинського району) – виготовлення паливних брикетів, СОК «Медовий рай» (с. Фрага Рогатинського району) – виробництво воскових свічок і ГО ТО «Тлумацька палітра» (с. Обертин Тлумацького району) – виготовлення прикрас.

 

МХП дбає про українські села!

50 тисяч гривень для малих підприємців, які перемогли в конкурсі, – чимала підтримка, адже кредити для них часто недоступні, державних дотацій годі дочекатися. Завдяки МХП вони залишаються працювати на рідній землі.

– У бізнесі я понад 20 років, зараз також є головою новоствореного кооперативу «Млинок», – розповів Андрій Піцань із села Рогачин Бережанського району. – Наразі у нас 15 членів кооперативу. Займаємось вирощуванням сільськогосподарських культур, маємо свій млин, плануємо випікати хлібобулочні вироби. Уже третій рік надаємо послуги МХП: оскільки маємо свій заклад харчування, то готуємо сніданки, обіди та вечері для аграріїв. За кошти гранту хочемо придбати пекарську шафу. Розвиваємо бізнес, створюємо робочі місця,  надаємо допомогу малозабезпеченим сім’ям.

–  Наше господарство вирощує овочі у відкритому ґрунті – кабачки, огірки, помідори, квасолю та ін. Кооператив зареєстрований у січні цього року, а загалом працюємо на землі уже п’ять років, – розповів голова кооперативу «Надія-АГРО» Роман Наконечний із села Літятин Бережанського району. – Цьогоріч ми вперше взяли участь у конкурсі МХП і радіємо перемозі. Хочемо придбати посадкову машину, фризу для обробки ґрунту і навісний оприскувач, щоб полегшити свою працю. Бізнес-план нам допомогли написати фахівці з Бережанського районного центру підтримки підприємництва. Я працюю вчителем фізкультури та інформатики, а протягом літніх канікул працюю в сільському господарстві. Проєкт МХП важливий для підтримки малого підприємництва, бо нам непросто вижити: кредити недоступні, гарантій не можемо дати через складні погодні умови.

– У конкурсі від МХП беру участь з проєктом по виготовленню воскових свічок, – зазначив голова правління кооперативу «Медовий рай» Богдан Люклян з Івано-Франківщини. – Фінансова підтримка від МХП дає можливість розвиватися нашому бізнесу. Моїм нинішнім проєктом передбачена соціальна складова – співпраця з місцевими школами – допомагаю коштами, даю мед для їдальні. Успішно працює мій минулорічний проєкт – створена пасіка, втричі (!) збільшився медозбір. Безмежно вдячний МХП за допомогу і розуміння необхідності розвитку села!


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Нещодавно опубліковане

Ігор Питак із Тернополя несе службу в легендарному батальйоні ...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:26


Подружжя переселенців Оксана та Олекса Муравльови створили у Бережанах унікальну мапу України з ляльок-мотанок...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:18


Пів тисячі пряників задля ЗСУ. Тернопільські студентки провели благодійний ярмарок...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:11


Активні юнаки та дівчата завжди є драйверами якісних змін — мають багато цікавих ідей, готові втілювати в життя корисні проєкти, об’єднуватися для розвитку рідних містечок та сіл...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:02


З метою реалізації концепції розвитку галузі охорони здоров’я на території Тернопільської громади, на засіданні сесії міської ради депутати прийняли рішення про реорганізацію двох медичних комунальних некомерційних підприємств міста...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:43Теми дня
27 Вересня
26 Вересня
25 Вересня