Середа, 28 жовтня 2020
• COVID-19 на Тернопільщині: 213 випадків зараження за добу, один – летальний • Обірвалося життя медсестри обласного онкодиспансеру Степанії Кушнір • У Байківцях вчаділи троє людей • Дані обласної ТВК: на Тернопіллі проголосували майже 357 тисяч виборців, що складає 45% • У Тернополі вибори виграли Сергій Надал і «Свобода» • 103 виборчі дільниці відкрилися для голосування на території Тернопільської громади • Тернопільський теплохід «Герой Танцоров» після ремонту уже на плаву • У Біблійному саду у Тернополі відкрили унікальну скульптурну композицію «Вознесіння Господнє» • Як голосувати на місцевих виборах’2020 • Краса… із колючками! • Юрій Дзюбан: «Від нашого вибору залежить, чи буде розвиватися наша Громада!» • Роман Сасанчин: життя після «Голосу…» • Коронавірус забрав життя Галини Слюзар • Квартири – для Героїв! • У Підволочиському районі чоловік сапою проламав дружині череп • Побороли коронавірус – готуються до 65-річчя шлюбу! • Класичний університет Тернополя взяв участь у Всеукраїнському проєкті «Озеленення України» • Тернопільський ЦНАП видасть паспорти до виборів (графік) • Двоє дітей постраждали в аваріях на Тернопільщині • Освятили новий храм Покладення Ризи Пресвятої Богородиці УГКЦ
В класичний університет Тернополя – за професіями майбутнього!

Опубліковано: 18 Жовтня о 14:15 333


Ви знаєте, які професії будуть затребувані в майбутньому? А от у Західноукраїнському класичному університеті не просто знають, а й… уже активно їх впроваджують! «Ми стежимо за всіма викликами часу і вчимося їм відповідати, – зазначає директор навчально-наукового інституту біоресурсів і природокористування ЗУНУ Дмитро Шушпанов. – Адже Західноукраїнський національний університет – це університет сучасних знань, який крокує в ногу з майбутнім! .


Навчально-науковий інститут біоресурсів і природокористування Західноукраїнського національного університету створений цьогоріч у серпні на базі факультету аграрної економіки та бізнесу, проте сам факультет має багаторічну історію – фактично, ще з часів заснування тоді ще інституту народного господарства в Тернополі, – зазначає директор навчально-наукового інституту Дмитро Шушпанов (на фото — у центрі). – З вересня у нашому інституті розпочали роботу чотири кафедри: кафедра агрономії, екології та агроінженерії, кафедра обліку і економіко-правового забезпечення агропромислового бізнесу, кафедра економічної експертизи та землевпорядкування і кафедра фізичної реабілітації, громадського здоров’я та спорту.
Майбутнє – за екологією!
Важливий напрям підготовки у нашому інституті пов’язаний із природничими науками, – зазначає Дмитро Георгійович. Насамперед це стосується екологічного напрямку, який нині є надзвичайно перспективним – адже питання збереження довкілля, впровадження екосистемного підходу у всіх сферах життєдіяльності, запровадження екологічно безпечних технологій є дуже актуальними та потребують вирішення. Власне тому формуються нові вектори розвитку, такі, як зелена економіка. Покращення навколишнього середовища та його збереження для майбутніх поколінь потребує значної кількості фахівців, які можуть це здійснити.
У нашому закладі уже кілька років впроваджується і активно розвивається освітня програма «Екологічна безпека та охорона навколишнього середовища», ми активно працюємо над удосконаленням власної агроекологічної лабораторії. Нині виникають абсолютно нові, дуже цікаві екологічні професії і ми працюємо над тим, аби розвивати у студентів компетенції з тих напрямків, які будуть затребувані в майбутньому. Про деякі з них більшість ще не чула, наприклад – еколог-логіст, екопродюсер, спеціаліст у сфері екологічного туризму, екопросвітник, екодієтолог… Це професії майбутнього, які зараз уже активно розвиваються у світі та поступово впроваджуються у нас – ми стежимо за цими тенденціями і намагаємося бути, так би мовити, у ногу із змінами на ринку праці.
Студенти та викладачі нашого інституту активно долучаються до різних екологічних акцій. Наш студентський декан Андрій Слота є представником міжнародної організації «Let’s Do it» та її українським осередком «Let’s Do it Ukraine», представники якої привертають увагу до екологічних проблем та необхідності зменшення обсягу сміття на планеті. Близько місяця тому наші студенти і викладачі у рамках всесвітньої акції з прибирання «World Cleaner Day» очистили від сміття частину тернопільського парку «Здоров’я». До таких заходів ми долучаємося регулярно, причому тішить те, що їх ініціюють самі студенти.
Сьогодні спортивні досягнення – завтра майбутня професія
Західноукраїнський національний університет традиційно славиться своїми спортсменами, і ми щасливі, що в цьому є заслуга і нашої кафедри фізичної реабілітації, громадського здоров’я та спорту. В інституті здійснюється підготовка фахівців із спеціальності фізична культура і спорт. Для цього всі необхідні умови: й кваліфіковані викладачі, й відповідно облаштована спортивна база. Розвиток підготовки фахівців за різними галузями знань є одним із важливих векторів розбудови класичного університету. Тому у планах відкриття нової спеціальності — фізична терапія та ерготерапія.

Цифрові та енерготехнологічні зміни вже сьогодні!
Цифрова епоха кардинально змінює підхід до формування політики, розвитку бізнесу, природокористування… Професії, пов’язані з цифровою економікою, є дуже актуальними сьогодні. Тому в інституті готують фахівців з обліку та аналітики цифрової економіки.
Ще один із наших перспективних напрямів пов’язаний з енергоаудитом і енергоефективністю. Поки що це тільки плани, але ми їх активно обговорюємо і готуємося втілити в життя уже з наступного навчального року. Ми бачимо розвиток сонячної енергетики у нашому регіоні та Україні загалом і розуміємо, що це дуже перспективно. Фахівці в сфері енергоефективності, енергоаудиту нині дуже цінуються, тож ми плануємо розвивати цей напрямок. Ми вивчаємо, що буде затребувано на ринку праці в майбутньому і працюємо, аби готувати фахівців для цього у нашому виші.
Агроном – професія творча!
— Аграрний сектор завжди був локомотивом розвитку економіки України, а одним з найважливіших спеціалістів у цій сфері є агроном. І якщо раніше існував стереотип, що агроном – це важка і не дуже престижна «чорнова» робота, то наразі це одні з найбільш затребуваних фахівців на ринку праці, – зазначає Дмитро Шушпанов. – Подивіться, як швидко розвивається наш аграрний сектор: нині тут впроваджуються найбільш передові технології! А агроном – насправді дуже творча професія, де можна обирати, експериментувати, впливати і бути з полем на «ти». До того ж сучасна агрономія теж пов’язана з діджиталізацією і нині агрономи працюють не лише на полі, а й в планшеті. У нас на кафедрі є дуже багато нових, цікавих та перспективних напрямів, за якими ми готуємо спеціалістів такого профілю – наприклад, екоагроном. Окрім того, у нас в університеті є чудова база: навчально-дослідне виробниче господарство «Наука», яке дає нам можливості впроваджувати в життя принципи практикоорієнтованого навчання. Так, кілька тижнів тому ми проводили майстер-клас… просто посеред поля, засадженого соєю! Для студентів це був дуже цікавий і корисний формат навчання – адже вони могли «наживо» побачити, що і як вирощується, як виглядає сучасна техніка. Наш інститут співпрацює з багатьма аграрними підприємствами області, які діляться досвідом зі студентами ЗУНУ. До слова, заступник директора агропідприємства, з яким ми співпрацюємо і які приїздили до нас на майстер-клас, – теж наш колишній студент. Дуже приємно бачити своїх випускників, які реалізувалися в обраній ними спеціальності.
Геодезист – звучить гордо. Вже не перший рік в університеті здійснюється підготовка геодезистів. Ця професія є цікавою і разом з цим складною, яка потребує практичних навичок. Тому для студентів періодично проводять майстер-класи. Так, нещодавно проведено надзвичайно цікавий майстер-клас з використання сучасного геодезичного обладнання у землевпорядкувальних роботах для студентів спеціальності «Геодезія та землеустрій». За останні роки використання технології дронів набуло великої популярності в геодезії, тож були запрошені фахівці, які здійснюють сучасні геодезичні розвідки з використанням дронів і вони на практиці показали студентам, як здійснюються 3D-виміри територій. Це дуже перспективний напрям!
Навчання дистанційне – а знання реальні!
Із переходом університету на дистанційну форму навчання ми використовуємо усі найсучасніші онлайн платформи – так, університет закупив найновішу версію Moodle, у якої дуже багато функцій, наприклад, можливість зберігання відеолекцій, якщо студент з технічних чи особистих причин не зміг своєчасно встигнути на ефір онлайн. Карантин карантином, але навчальний процес у нашому виші організовано так, щоб студенти максимально отримали усі необхідні знання та компетенції.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Станом на 26 жовтня 2020 року в Тернопільській області за результатами досліджень методом ПЛР – у 19258 випадках діагноз лабораторно підтверджений (17905 випадків – дорослі, 1353 випадки – діти), з них 241 летальних (1 випадок житель сусідньої області). Видужала 14241 особа...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:20


16 жовтня 2020 року передчасно пішла із життя, молодша медична сестра ІІ хірургічного відділення КНП «Тернопільський обласний клінічний онкологічний диспансер» Тернопільської обласної ради
КУШНІР СТЕПАНІЯ ЙОСИПІВНА...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:01


23 жовтня, о 19:10, рятувальники отримали дзвінок від працівників поліції, що в селі Байківці Тернопільського району по вулиці Січових Стрільців, у одноповерховому приватному житловому будинку, ймовірно внаслідок отруєння природнім газом, загинуло 3 особи...


Рубрика: , Опубліковано: о 8:57


Понад 20% набирає партія «Європейська Солідарність»...


Рубрика: , Опубліковано: о 22:15Теми дня
26 Жовтня
25 Жовтня
24 Жовтня
23 Жовтня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео