Неділя, 04 грудня 2022
• На Тернопільщині презентували інформаційно-аналітичну систему, що створює нові можливості для шкіл • Вдвічі менший урожай і непрогнозована посівна: ситуація із зерном в Україні • “Прошу суд зняти з мене браслет, оскільки є перебої з електроенергією” • Перерахунок пенсій у грудні: кому і на скільки підвищать виплати? • У Тернополі працюють десять пунктів обігріву • У Почаївській лаврі знайшли матеріали проти України • Із присвятою Збройним силам України! У Тернополі виступить Капела бандуристів • Замість ялинки – хатинка святого Миколая • Мобільні зупинки-укриття у Тернополі мають сертифікати відповідності • Велосипедист переїжджав у темряві дорогу… • У Тернополі планують розгорнути 12 стаціонарних пунктів обігріву • 8000 світловідбивальних стрічок-флікерів отримали маленькі тернополяни • Незаконно вивозили за кордон військовозобов’язаних • Справжнє обличчя війни • Шахрай поцупив із банківського рахунку 35 тисяч гривень • Наковтався пігулок. Тернопільська поліцейська врятувала сусіда • Будемо з картоплею, гречкою та цукром • Реалізація модернізації теплових мереж Тернополя • «Тернопіль забезпечить зимовою формою та взуттям наших воїнів із Тероборони» • Вперше в Україні у Тернополі запрацювала єдина система подачі тепла та гарячої води
В Україні протестують медики: вимагають обіцяні урядом 300% до окладу

Опубліковано: 8 Травня о 14:00 80


Натомість тернопільські міські медики, які безпосередньо брали участь у лікуванні та виявленні хворих на коронавірус, отримали по 10 тисяч гривень премії від міської ради
.


1 травня по всій Україні відбулись солідарні акції протесту працівників екстреної медичної допомоги. Сирени швидкої допомоги лунали в різних містах України, символізуючи вимогу до держави виплатити обіцяні 300% до окладу. До акції протесту долучилися і працівники Тернопільського обласного центру екстреної медичної допомоги.

Що пообіцяв міністр? Втричі більшу зарплату для медиків
Ще на початку квітня міністр охорони здоров’я України Максим Степанов повідомив, що фельдшери та водії швидкої, як і лікарі, отримають надбавки 300% до окладу, тобто їм оклади збільшать утричі.
“У списку спеціальностей є, зокрема, і всі посади “екстренки” – в пункті про лікарів інших спеціальностей, що зайняті лікуванням лабораторно підтверджених випадків CОVID-19”, – зазначав міністр охорони здоров’я.
Яка ситуація з обласною швидкою?

Акції протесту — через відсутність 300% надбавки
Відбулася попереджувальна акція протесту, її головна вимога – гідна оплата праці, яку обіцяла центральна влада, а щоб протестувальників почули, були увімкнені сирени швидкої.
«Де наші підвищені зарплати?” – запитали медики очільника Міністерства охорони здоров’я. Працівники екстреної медичної допомоги стверджують, що працюють на роботі з підвищеною небезпекою, виїжджають до людей з підозрою на коронавірус, сумлінно виконують свою роботу, а обіцяної владою компенсації за це не отримали. «Всі лікарі не задоволені порожніми обіцянками влади. Розповідають, що чули різні факти, зокрема, що тим, хто працює з хворими на коронавірус, зарплату збільшать на 300%, але досі цього немає!» – наголошують медики.
Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (так звана “швидка допомога”) є обласною структурою і гроші мали б надійти з державного бюджету. Також не було жодних доплат з обласного бюджету медикам області. Натомість у нещодавньому інтерв’ю «Лівому берегу» очільник Тернопільщини Володимир Труш вкотре “перевів стрілки” на місцеві бюджети і заявив, що «органи місцевого самоврядування насправді мали б дофінансовувати медпрацівників…».
Яка ситуація у районних лікарнях?

Медики Тернопільщини скаржаться на відсутність зарплатні за березень
Як розповіла в інтерв’ю платформі «Файне місто» Галина Михайлівна, молодша медична сестра Почаївської лікарні, обіцяних державою доплат медичні працівники Почаєва не отримали.
“Доплати не отримали. Отримали лише зарплату за квітень. Як було нараховано, 1300 грн. дали авансу і 2680 грн. зарплати. Разом – 3900 гривень. За березень нам не дали. Доплати не було. Ми не їмо вчорашнім днем і не живемо вчорашнім днем. Їсти хочеться завжди. І не тільки їсти, а й платити комунальні послуги. От чого за березень не дати?” – справедливо обурюється медсестра.
Яка ситуація у Тернополі?

З міського бюджету дофінансували зарплату і виплатили премії
З державного бюджету України було профінансовано лише 70% витрат на заробітну плату лікарям міських лікувальних установ Тернополя, хоча, відповідно до законодавства України, держава має фінансувати 100% зарплати. У цій скрутній ситуації з міського бюджету було дофінансовано 30% зарплати медиками. Крім того, медичні представники, залучені до боротьби з COVID-19, отримали премії по 10 тис. гривень. Ці кошти профінансовані з міського бюджету Тернополя.
Загалом премію отримали 303 медичні працівники з комунальної лікарні швидкої допомоги, міських лікарень №2 і 3, дитячої лікарні та Центру первинної медико-санітарної допомоги. Премії були виплачені лікарям, медичним сестрам, лікарям-консультантам, працівникам лабораторії, лікарям та медичним сестрам загальної практики сімейної медицини, які задіяні до боротьби з COVID-19.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , , , ,

Нещодавно опубліковане

23 листопада 2022 року Державна служба якості освіти України презентувала розроблену спільно з міжнародними партнерами інформаційно-аналітичну систему EvaluEd, що реалізована в межах проєкту «Забезпечення інформаційної системи для Державної служби якості освіти України» спільно з Асоціацією з міжнародних питань, Чеською шкільною інспекцією та за підтримки Чеської агенції розвитку...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:15


У 2021 році, який став для нашої країни рекордним за обсягом врожаю зерна, аграрії зібрали 106,6 мільйона тон зернових та олійних...


Рубрика: , , Опубліковано: о 10:00


Уже більше року Тернопільський міськрайонний суд слухає резонансну справу про загибель двох подруг у ДТП в Петрикові...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


У грудні в Україні відбудеться плановий перерахунок пенсій, який торкнеться непрацюючих пенсіонерів, шахтарів, людей, які втратили годувальника та ще кількох інших категорій громадян...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:34


Розташовані пункти обігріву за адресами:...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:44Теми дня
30 Листопада
29 Листопада
28 Листопада