Субота, 08 серпня 2020
• Покатався на викраденому… навантажувачі • Тернопіль — у зеленій зоні! • Син українського співака Віктора Павліка Павло помер після тривалої боротьби з раком • Три білоруски пограбували тернопільську пенсіонерку • «Донечка носить сорочечку, яку вишила моїй мамі ще її бабуся!» • «Дзвони Лемківщини» дзвонили онлайн • Жебраки збирали вербувальникам від 3 до 6 тис. гривень за день • Як центральна влада буде блокувати непокірний Тернопіль карантином? • Незряча тернополянка пече солодощі на замовлення • Децентралізація насправді: як Київ обкрадає бюджет Тернополя • Тернопіль під час карантину втратив 100 мільйонів гривень • Степан Циріль: «Ми таємно спілкувались із Сенцовим у Криму. ФСБ полювала і на мене…» • Шахраї видурили в пенсіонерки 100 тисяч гривень через “грошову реформу” • На Кременеччину привезуть картини Тараса Шевченка • На Тернопільщині за добу 27 випадків зараження на COVID-19 • Сергій Надал: “Тернопіль хочуть взяти у карантинну блокаду” • Чому літо не “вбило” коронавірус? • “Дзвони Лемківщини” через карантин відбуваються в онлайн форматі • Медикам і водіям “швидкої” піднімуть зарплати • Директори тернопільських шкіл танцювали на набережній!
Валентина Лучин: «За 10 місяців цього року Фонд соціального страхування України виплатив матерям з Тернопілля 60,5 мільйона гривень допомоги по вагітності та пологах»

Опубліковано: 22 Листопада о 18:00 25


Материнство – це коли жінка виношує дитину дев’ять місяців, потім три роки — на руках і решту часу аж до останнього свого подиху – у серці.


 Материнство – найвеличніше право, найважливіший і соціально значимий труд. Щоб кожна з майбутніх матусь могла легко виносити дитину, добре харчуватися, спокійно почуватися перед тим, як подарувати світові нове життя, структури Фонду соціального страхування України в Тернопільській області допомагають фінансовими виплатами.

— Нагляд за вагітною жінкою допомагає фахівцям визначити, коли необхідно надати особливу медичну допомогу. З фінансовою допомогою, що в теперішні часи не менш важливо, теж не варто зволікати, — ведемо розмову з начальником відділу страхових виплат та матеріального забезпечення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області Валентиною Лучин (на фото). — Не зволікаємо. Всі виплати проводимо відразу після отримання відповідних документів від страхувальників. Близько 40 відсотків усіх виплат, які за 10 місяців цього року здійснили структури Фонду соціального страхування України в Тернопільській області, складають виплати допомоги по вагітності та пологах. А це 60,5 мільйона гривень. Цього року ця сума зросла майже на 12 мільйонів порівняно з аналогічним періодом минулого року за рахунок росту середньоденного розміру допомоги (з 122,25 грн. до 162,38 гривні). Зросла мінімальна заробітна плата, а допомога по вагітності та пологах у розрахунку на місяць не може бути меншою, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку.

— Від чого залежить величина виплат, які проводить Фонд соціального страхування України?

— Кожна вагітна жінка має право на отримання грошової виплати у зв’язку з вагітністю та пологами. На так звані декретні виплати у 2018 році можуть розраховувати всі вагітні, проте величина виплат залежатиме від розміру доходів та статусу жінки. Тобто, чи працює жінка, навчається, є приватним підприємцем, військовослужбовцем, безробітною чи самозайнятою особою і скільки отримує заробітної плати.

Відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», для працюючих жінок передбачено виплати у розмірі 100% від середньої заробітної плати, які надаються одразу за весь період декретної відпустки. Сума виплат залежить від таких показників, як розмір середньоденної зарплати, кількості календарних днів декретної відпустки та від стажу роботи в розрахунковому періоді.

— А як бути, якщо майбутня матуся змушена перебувати в лікарні на збереженні або у зв’язку з необхідністю лікування патології вагітності? Як тоді їй виплачуються кошти?

— На жаль, бувають випадки, коли у вагітної жінки настають проблеми зі здоров’ям. У такому випадку відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» видається лікарняний, на підставі якого здійснюється виплата допомоги з тимчасової непрацездатності, а не допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами. Розмір виплати непрацездатності залежить від страхового стажу. Щоб усі, хто перебуває на лікарняному, знали, як розраховується така виплата:

– 50% середньої зарплати – при страховому стажі до 3 років;

– 60% середньої зарплати – при страховому стажі 3-5 років;

– 70% середньої зарплати – при страховому стажі 5-8 років;

– 100% середньої зарплати – страховий стаж понад 8 років.

Допомога тим, хто навчається, – аспірантам, докторантам, студентам вищих навчальних закладів I-IV рівня акредитації та професійно-технічних навчальних закладів – призначається в розмірі місячної стипендії.

— Як відбуваються виплати, якщо жінка – фізична особа-підприємець?

— Фізичні особи-підприємці отримують соціальну допомогу за умови сплати єдиного соціального внеску. Раніше жінки-підприємці не були застрахованими особами і, відповідно, не мали права на отримання лікарняних у період хвороби або в разі виходу у відпустку по вагітності та пологах. Сьогодні для отримання виплат по вагітності та пологах приватному підприємцю достатньо сплачувати ЄСВ і не мати заборгованості перед Фондом.

Непрацюючим жінкам у якості декретної допомоги сплачується 25% від прожиткового мінімуму (ПМ), встановленого для працездатної особи.

— Ускладнення, важкий перебіг вагітності часто ставить під загрозу можливість народити здорову дитину, та й стан самої породіллі часто не найкращий. Чи є можливість допомогти з медичною реабілітацією вагітним?

— Право на отримання відновного лікування за кошти Фонду мають усі застраховані особи за наявності медичних показань. Саме санаторно-курортний етап реабілітації вагітних з акушерською патологією сприяє зменшенню частоти ускладнень вагітності та пологів, допомагає виносити та народити здорову дитину. Загалом в Україні за дев’ять місяців цього року понад 2 тисячі вагітних жінок із порушеннями перебігу вагітності пройшли реабілітацію за кошти Фонду. Фінансування реабілітації здійснюється в обсязі 100% вартості.

— На які ще допомоги від структур Фонду соціального страхування України в області може розраховувати офіційно працевлаштована людина?

— Окрім допомоги по вагітності та пологах, на допомогу по тимчасовій непрацездатності застрахованим особам та допомогу на поховання. За 10  місяців 2018 року в Тернопільській області загалом ці допомоги Фондом профінансовані в сумі майже 153 мільйони гривень. Це на 45 мільйонів гривень більше, аніж за такий же період минулого року, що зумовлено зростанням розміру мінімальної та середньої заробітної плати, збільшенням розміру допомог. Окрім того, Фондом здійснюються страхові виплати потерпілим на виробництві та членам їх сімей, оплата їх медико-соціальної реабілітації.

Та ніякі кошти не компенсують людям здоров’я. Тому дуже важливо дбати про найдорожчу приватну власність кожного, скарб, дарований та частенько непоцінований  вчасно.

Зоряна Тернова


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки:

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

17-річного мешканця села Кривеньке підозрюють у викраденні… навантажувача...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:34


Міністерство охорони здоров'я оновило перелік "червоних", "помаранчевих" і "червоних" зон в Україні...


Рубрика: , , Опубліковано: о 13:00


Про це повідомила його мама, ексдружина Павліка Лариса Созаєва

...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:14


Зловмисниця, котра представилася пенсіонерці працівницею комунального підприємства, зайшла до будинку не сама, а ще з двома жінками...


Рубрика: , Опубліковано: о 11:40


Наталя Гуцол з Малого Урманя передала у Бережанський музей колекцію родинного вишиття
...


Автор: Рубрика: , , , Опубліковано: о 10:14Теми дня
7 Серпня
6 Серпня
5 Серпня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео