Понеділок, 17 червня 2019
• Віктор Овчарук: «Після реформування первинної ланки медицини реорганізовано стаціонарні медичні заклади області» • До ЄС і НАТО за 10 років: Петро Порошенко йде до Ради з оновленою командою • У Тернопільській психоневрологічній лікарні зняли білі халати • Степан Барна: «Для мене як для голови ОДА 2015-ий став роком повернення віри в те, що наша область не периферійна» • Проєкт тернопільської «Циганки» отримав Гран-прі престижного архітектурного конкурсу • «Я простила жінці, яка замордувала мою Оленку…» • Люстрована горе-суддя хоче знищити комунальний транспорт Тернополя • «Живі» напої у літню спеку • Піца буде фест! • Усі біжать! • Тернопільській обласній організації НСЖУ – 60 років! • Сирота чи її… хата? • Домівка для збірної • Мар’яна Юрик: «Жінка має доводити свої права і фаховість не феміністичними постами в соцмережах чи гострими заявами, а реальними справами» • На Тернопільщині зловмисники вдерлися до оселі та побили господарів • «Гра престолів» на тлі «Чорнобиля» має вигляд комедії • Валерій Чоботар: «Опозиція – це політичний термін, що має право на існування, але у випадку України це програш. Можна бути в опозиції до певних дій, вчинків, проте в жодному разі не до людей» • Злодії переслідують відомих тернополян • «Дій активно! Живи позитивно!» У Технічному коледжі — гості з Маріуполя! • Степан Барна: «За останні два місяці з Адміністрації президента до мене ще ніхто не звертався. І про ситуацію у Тернопільській області не питав»
Валерій Чоботар: «Опозиція – це політичний термін, що має право на існування, але у випадку України це програш. Можна бути в опозиції до певних дій, вчинків, проте в жодному разі не до людей»

Опубліковано: 12 Червня о 16:00 885


За його плечима — місяці запеклих боїв на Донбасі, серед яких славнозвісне селище Піски біля Донецького аеропорту. Сьогодні ж йому доводиться протистояти на мирній території, воюючи за свідомість українців.


Відповідальний громадянин, довкола якого об’єднуються патріоти, — саме таким знають в Україні й поза її межами нашого земляка, військового добровольця Валерія Чоботаря (псевдо «Гатило»). Сьогодні він активно відстоює свою життєву позицію, ставши співзасновником громадської ініціативи «Захисти Україну».
В ексклюзивному інтерв’ю Гатило відверто розповідає про те, що найбільше тривожить його на даний час, про загрози, що нависли над усіма нами, а також про вирішальні фактори для єдності українського суспільства.

— Порівнюючи теперішні події у державі з тими, що мали місце п’ять років тому, що слід вважати найбільш небезпечним?

— У 2014-ому чи не вперше за сотні років українці  об’єдналися заради спільної мети — боронити державу. Ми продемонстрували усьому світові, що, незважаючи на наші мовні чи ментальні відмінності, можемо порозумітися і з повагою вислухати один одного. Проте, як не парадоксально, вдається це нам лише в умовах прямої загрози. Сьогодні ж, коли загроза стала прихованою, в суспільстві сіється розбрат… Прикро, що після усього, що довелося пережити, багато моїх бойових побратимів почали стверджувати, що, мовляв, сьогодні нема за кого воювати. Але ж воюємо ми насамперед за майбутнє наших рідних, близьких, за свій дім, за землю, за державу, і відступати не маємо права.

— Чому ж так сталося? Як після стількох років спільної боротьби єдність нашого народу опинилася під загрозою?

— Маніпулятивні технології в дії. Мовний закон, який є, на мою думку, життєво необхідним для нашої країни, завдяки інформаційним маніпуляціям спричинив ефект, абсолютно протилежний очікуваному. Є дуже багато корисних і життєво необхідних законів, проте спосіб донесення їх доцільності до людей має бути максимально інформативним, виваженим і продуманим. Варто детально пояснювати кожному, що це дає у перспективі для всіх. Тож цілком природний і зрозумілий страх виникає у тих, для кого українська мова, на превеликий жаль, не є рідною. Причина в тому, що люди й досі черпають інформацію через телевізор, сприймаючи так, як її «подадуть». Якщо російськомовним громадянам насаджують переконання, що, мовляв, їхні права зазнаватимуть утисків, то україномовних переконують, що це перемога… А перемогою це може бути тільки у випадку єдності нашого народу.

— Поняття «влада» і «народ» тісно пов’язані між собою. Який, на ваше переконання, повинен бути алгоритм взаємодії між ними?

— Історично склалося, що у наших людей сформоване доволі викривлене поняття влади. Вона сприймається нами як щось міфічне й недосяжне або навіть гірше — вороже й злочинне. Насправді ж в усьому цивілізованому світі влада належить пересічним громадянам, які делегують владні повноваження певним особам, при цьому створюючи можливості й органи контролю.

Результати останніх виборів в Україні — це, з одного боку, наслідок неусвідомлення народом того, що найвища державна посада являє собою лише певну функцію, керувати якою повинні вони самі, люди, а з іншого — їх безмежна віра в те, що з приходом нового президента неодмінно має статися диво. Сумно, що слухаючи його першу промову, люди під Верховною Радою плакали від радості… Якщо сподівання нашого суспільства не виправдаються, існує ризик того, що люди остаточно втратять залишки довіри до влади. Пересічний українець може настільки розчаруватися, що взагалі перестане ходити на вибори.

Такі технології спрямовані на цілковите знищення почуття власної відповідальності кожного з нас. І найважче буде людям визнати, що помилилися. Натомість вони підтримуватимуть будь-які ініціативи нової влади, навіть якщо вони суперечитимуть національним інтересам. А це, безумовно, викликає не лише сум, а й страх за майбутнє.

— Чи є реальний шанс закінчити новітню російсько-українську війну шляхом певних домовленостей?

— Смішно слухати осіб, які висловлюють намір  вести перемовини з Росією, не поцікавившись перед тим, чи сама Росія хоче говорити з нами. В будь-яких перемовинах мають бути дві зацікавлені сторони.

Перспектива, безперечно, лякає, проте я не налаштований скептично. Більше того, переконаний: ми не дамо знищити те, що вдалося досягти за попередні роки. Багато українців заплатили за це надзвичайно велику ціну. Серед них я бачу й себе.

— Напередодні парламентських виборів як, на вашу думку, має формуватися ефективна комунікація з електоратом?

— Коли я задумуюся, якою була б моя передвиборча концепція, то розумію, що потрібно говорити людям те, що вони хочуть почути. Та це суперечить життєвим принципам і переконанням. Я на 99 відсотів упевнений, що не досягнув би в цьому великого успіху.  Як на мене, варто керуватися християнським принципом і доносити до людей правду, що ніхто й ніколи за них у цій країні нічого не змінить. І рушійною силою має бути відчуття власної відповідальності, обов’язку, а також ефективний контроль над діями депутатів. Обираючи їх, виборці укладають з ними свого роду угоду про втілення передвиборчих обіцянок. Якщо ж цього не відбувається, умови не виконуються, необхідно позбавляти людину владних повноважень і розривати суспільний контракт.

— Ви налаштовані бути в опозиції до нової влади?

— Будучи в опозиції до іншої частини населення, ми від’єднуємо себе від неї. Нам не з Росією треба домовлятися про мир, а з людьми, яким роками насаджували інші погляди і стереотипи. Опозиція — це політичний термін, що має право на існування, та у випадку  України це програш. Можна бути в опозиції до певних дій, вчинків, проте в жодному разі не до людей. Замість того, щоб звинувачувати когось у чомусь,  варто достукатися до кожного задля відновлення і збереження нашої єдності.

Згідно з біблійними оповідями, що зробив Господь для того, аби люди не звели вавилонську вежу аж до самісінького неба? Забрав у них можливість спілкуватися. Що роблять сьогодні вороги України? Все, щоб ми, українці, втратили здатність і можливість домовлятися між собою. Сьогодні, як ніколи, нам необхідно спілкуватися, проводити реальні зустрічі, а не «списуватися» у соцмережах. Серед населення було б добре провести з терапевтичною метою курси зі спілкування, адже це свого роду мистецтво, опанувати яке самотужки дано не кожному.

— Якщо провести паралель світосприйняття й стосунків між людьми на війні та мирній території, що хотілося б змінити чи додати?

— На Сході у мене завжди була впевненість, що поруч є люди, які завжди прикриють спину і рятуватимуть в разі поранення. Це було свого роду мікросередовище чесних, спроможних, поєднаних між собою людей, в якому нема місця обману. Померти брехуном ніхто не хоче, тож кожен день минав, наче у колективній сповіді.

На мирній території все по-іншому. Чи не кожен намагається видаватися кращим, аніж є насправді, будь-якою ціною відстоювати власні інтереси. Для прикладу, коли їдеш по дорозі, як не дивно, кілька десятків людей тут же намагаються тебе обігнати, очевидно, вважаючи себе кращими. Насправді ж вони  просто невиховані й позбавлені відчуття поваги до ближнього.  А на війні повага є завжди. Там усі в однакових умовах. Це і є справжнє самодостатнє суспільство, яке  можна творити й тут. Для цього варто лише берегти свою гідність і єдність, проявляти повагу. А ще усвідомлювати, що всі ми залежимо один від одного. І людина, яка порушує правила на дорозі, повинна розуміти, що таким чином наражає на небезпеку всіх взаємопов’язаних та взаємозалежних учасників руху.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки:

Нещодавно опубліковане

26 закладів охорони здоров’я, що підпорядковані Тернопільській обласній раді, вже реорганізовані у комунальні некомерційні підприємства...


Рубрика: Опубліковано: о 14:00


У Києві відбувся з'їзд партії «Європейська солідарність», під час якого було представлено першу десятку виборчого списку, а також
її плани на парламентські вибори та подальшу роботу у Верховній Раді...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:00


Колектив Тернопільської обласної комунальної клінічної психоневрологічної лікарні ніколи не стоїть осторонь інновацій...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 11:00


Сьогодні функціонують 49 об'єднаних територіальних громад, які охоплюють 616,9 тисячі населення. На їхніх територіях відкривають ЦНАПи, будують амбулаторії, облаштовують футбольні поля...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:00


Команда молодих архітекторів URBAN.te отримала найвищу нагороду всеукраїнського конкурсу архітектури та урбаністики Ukrainian Urban Awards за проєкт реконструкції набережної і пляжу «Циганка»...


Рубрика: , Опубліковано: о 18:00Теми дня
17 Червня
14 Червня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео