Вівторок, 18 червня 2019
• Головна команда у Тернополі • У Тернополі будуть нові дитячі садочки • Як тернопільські продавці квітів дурять клієнтів • Надія Фарійон: «Сучасна медсестра – партнер лікаря» • Націоналісти разом ідуть у Верховну Раду за списком «Свободи» • Переселенка з Горлівки про війну на Донбасі • Завершується ремонт в онкогематологічному відділенні обласної дитячої лікарні • Тарас Юрик: «Плідна співпраця народних депутатів і керівництва області дозволила вийти на рекордні показники капітальних інвестицій у розвиток Тернопілля» • «Громадянська позиція» йде на вибори до Верховної Ради • Віктор Овчарук: «Після реформування первинної ланки медицини реорганізовано стаціонарні медичні заклади області» • До ЄС і НАТО за 10 років: Петро Порошенко йде до Ради з оновленою командою • У Тернопільській психоневрологічній лікарні зняли білі халати • Степан Барна: «Для мене як для голови ОДА 2015-ий став роком повернення віри в те, що наша область не периферійна» • Проєкт тернопільської «Циганки» отримав Гран-прі престижного архітектурного конкурсу • «Я простила жінці, яка замордувала мою Оленку…» • Люстрована горе-суддя хоче знищити комунальний транспорт Тернополя • «Живі» напої у літню спеку • Піца буде фест! • Усі біжать! • Тернопільській обласній організації НСЖУ – 60 років!
Ваша дитина не розлучається з гаджетом? Може, вона «альфа»…

Автор: Опубліковано: 30 Березня о 13:18 153


Чіткого поділу, тобто кордонів, коли можуть народитися діти-альфа, немає. Хоч, початком народження нового покоління називають 2012 рік, це не означає, що усі діти, народжені з того часу і донині,  – «альфи».


Сучасні діти – гаджетолюби ще ті. Вони своїми крихітними пальчиками клацають по сенсорному екрані  так вміло, наче народилися зі смартфоном у руках. Є усі передумови для того, аби через ранній доступ до гаджетів ці діти значно швидше за попередні покоління навчилися читати. Педагоги та вчені називають таких дітей «альфами» і переконують – ці розумники народилися в час, коли «балом править» інтернет. Тому сприймають  його не як щось дивовижне, а цілком звичне.

Які вони – діти-альфа?

Чіткого поділу, тобто кордонів, коли можуть народитися діти-альфа, немає. Хоч, початком народження нового покоління називають 2012 рік, це не означає, що усі діти, народжені з того часу і донині,  – «альфи». Але педагоги помічають, що більшість з них відрізняється з-поміж інших дітей своєю поведінкою, тому й підхід до виховання потрібен особливий.

— Застосовувати покарання при вихованні таких дітей, навіть якщо вони погано себе поводять, не можна, – каже методист з початкової освіти Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу Надія Гордіюк.

За її словами, будь-які обмеження роблять дитину-альфа ще більше неслухняною. І навіть якщо завдяки покаранню, малеча таки виконає усе, про що просять батьки, у глибині душі вона відчуватиме занепокоєння, страх чи агресію. Вся складність для батьків у тому, що ці емоції проявляться тоді, коли мама і тато найменше цього чекатимуть.

Не треба відправляти дитину у куток, або навмисне ігнорувати її, а також висміювати чи сварити за зроблені помилки. Діти-альфа дуже бояться, що їх не зрозуміють. Вони хочуть відчувати себе у безпеці і бути впевненими, що дорослі їх люблять. «Альфі» потрібна підтримка дорослого, до якого в неї сформувалася прив’язаність. Найчастіше такою людиною є  мама, рідше – тато.

— Щоб стати «надійним тилом» для малечі, треба сприймати її емоції. Тому не забороняйте своїм діткам плакати! – закликає батьків пані Надія.

Надія Мирославівна також зазначає, що найбільша помилка батьків у вихованні дитини-альфа – бажання підлаштувати  дитинча під якісь  (досить часто вигадані) стандарти. Звичайно, усі батьки хочуть, аби їхня дитина була найкращою, але  очікувати, що донька чи син у три роки читатиме, а у п’ять знатиме усі столиці світу напам’ять, не варто.

«Альфи» достатньо вперті. Цих малят важко змусити робити те, що вони не хочуть. Вони часто поводяться нестандартно і дуже допитливі. Ці дітки  ще з дитинства вірять, що здатні змінити світ. Втім, ще не усвідомлюючи цього, вже його змінюють.

Цьогоріч найстарші «альфи» уже йтимуть до школи. Тому у навчальних закладах намагаються створити таке середовище, у якому  цим «руйнівникам системи» буде комфортно і де вони зможуть вповні проявити свої здібності. Тож українська школа перебуває на порозі реформ, а нова навчальна програма все далі віддаляється від старого зразка.

Що чекатиме на «альф» у школі?

За словами Надії Гордіюк, Міністерство освіти уже затвердило дві навчальні програми для «першачків» і другокласників. Те, за якою з них відбуватиметься навчання, залежить від вибору  педагогічної ради школи. Тобто кожен навчальний заклад таку програму обиратиме самостійно.

Проте усі діти, які цьогоріч йтимуть у перший клас, навчатимуться уже не одинадцять, а дванадцять років. Термін навчання у початковій школі залишається незмінним – 4 роки.

– Те, чи дитині буде цікаво у школі, залежатиме від вчителя. Тобто від того, чи зможе педагог заохотити дитину до навчання, – акцентує Надія Мирославівна.

Як розповідає педагог, завдання школи нового зразка –  зробити усе для того, аби не відбити бажання вчитися.  Тепер не так важливо, щоб дитина все «зазубрювала», головне, щоб навчатися їй було цікаво. Тому навчання відбуватиметься через гру. У 1-2 класах оцінок не ставитимуть, а кількість домашнього завдання буде обмеженою. Адже цей період для дитини й так дуже складний, бо малеча має звикнути до змін, які сталися у її житті.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Іван Гресько колись навчався у цьому навчальному закладі на факультеті фізичного виховання...


Рубрика: Опубліковано: о 18:00


На черговій сесії Тернопільської міської ради, що відбулася 6 червня, було прийнято рішення про виділення чотирьох земельних ділянок для будівництва нових закладів дошкільної освіти у Тернополі, а також коштів на виготовлення проєктно-кошторисної документації...


Рубрика: Опубліковано: о 16:00


Тернополянка Ірина Вахрів розповіла про неприємний сюрприз у квітах...


Опубліковано: о 15:00


Доповідь тернополянки на Всеукраїнському форумі з медсестринства вразила його учасників...


Автор: Рубрика: Опубліковано: о 14:00


ВО «Свобода», «Національний корпус», «Правий сектор», Українська добровольча армія, ОУН та Конгрес українських націоналістів ідуть на вибори до Верховної Ради спільним списком...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:00Теми дня
18 Червня
17 Червня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео