Неділя, 11 квітня 2021
• Відтепер у Тернополі – «Кохання з другого погляду»! • Дитячі майданчики — не місце для вигулювання тварин • Рибне тріо із шляхетних переписів • «Кобзар» не простий, а… фронтовий! • «Війну не так легко стерти з пам’яті…» • «Відчула серцем, що цією справою буду дуже близька до України!» • Яка доля чекає на тернопільський літак? • У п’яти дворах розпочали ремонтні роботи • Посидіти в барі? Лише на літньому майданчику • ОСББ можуть заробити 20 тисяч гривень на міському конкурсі • Щоб ІТП працювали повноцінно, потрібен… розчерк пера президента • «Не можемо зачиняти двері перед пенсіонерами…» • Західноукраїнський національний університет: завжди на крок попереду! • Тернопіль залучає додаткові кошти на термомодернізацію будинків • «Дистанційне навчання – це не лише виклики, а й нові можливості» • Отцеві Любомиру було лише 24 роки… • Арсенко зі Скалата згуртував тисячі людей з усього світу • На території міської лікарні №2 облаштовують майданчик під встановлення кисневої бочки – генератора холодного кріогенного • У міських лікувальних закладах Тернополя розгорнуто 461 ліжко для надання медичної допомоги пацієнтам з COVID-19 • Ситуація із захворюваністю на COVID-19 у закладах освіти Тернопільської громади стабільна
Василь Дяків із Заліщиків – вчитель’2020 в Україні!

Автор: Опубліковано: 7 Жовтня о 18:54 358


Талановитий педагог отримав головний приз — 250 тисяч гривень.


«Василь Григорович переміг!» — щиро раділи визнанню вчителя його учні, коли 3 жовтня дивилися по телебаченню урочисту церемонію нагородження. Вчителя історії і громадянської освіти Василя Дяківа з міста Заліщики визнали найкращим вчителем 2020 року за версією Global Teacher Prize Ukraine. Талановитий педагог отримав головний приз — 250 тисяч гривень, поїздку на Global Education and Skills Forum 2021, що відбудеться в Лондоні, а також рік безкоштовного навчання від громадської спілки “Освіторія”.

«20 предметів у школі — забагато»

Global Teacher Prize Ukraine — це щорічна національна премія для вчителів-агентів освітянських змін. Премія покликана відзначити досягнення вчителя не лише щодо своїх учнів, а й щодо суспільства, та підкреслити важливість педагогів. У 2014-ому премію заснував арабський мільярдер Санні Варкі. В Україні премію почали вручати з 2017 року, тоді на конкурсі переміг вчитель фізики та астрономії Чернівецького ліцею №1 Пауль Пшенічка. У 2018-ому найкращим учителем обрали викладача інформатики із Запоріжжя Олександра Жука, а у 2019-ому — Наталю Кідалову з Мелітополя. Цього року на премію подалася рекордна кількість педагогів — майже 3000.

Василь Дяків працює у Заліщицькій державній гімназії. Після перемоги він розповів, що найбільше його надихають успіхи учнів, заряджають мотивацією робити щось краще і нове. Його мрія — аби серед педагогів не було людей з комплексом раба, який не хоче нести відповідальності і боїться робити вибір. «Найперше треба підвищувати імідж вчителя — студенти педагогічних вузів повинні бути агентами змін. По-друге, вважаю, що
20 предметів у школі — це забагато. Оптимальна кількість — 6-8 обов’язкових дисциплін. Це складний вибір, адже батьки зазвичай перестраховуються і хочуть, щоб діти вчили геть усе, а ті часто не знають, ким взагалі хочуть бути», — наголосив на необхідності змін Василь Григорович.

«Найважливіше показати дитині шляхи пошуку себе»

Педагог із Заліщиків має 24-річний досвід роботи. Його цікаві уроки історії досі пам’ятають випускники. Нинішні учні стараються не пропускати жодного його заняття, адже вчитель щоразу відкриває щось нове.

«Василь Григорович виходить за стандартні рамки навчання. У нього не буває нудних уроків. «Я хочу це знати, я хочу це почути!» — часто ловлю себе на такій думці під час уроків історії», — ділиться враженнями учениця гімназії Анастасія Панчук.

Директорка Заліщицької державної гімназії Олександра Войчишин із гордістю розповідає про Василя Дяківа: «Завжди відгукується на нові ідеї, намагається впроваджувати їх в освітній процес. Біля нього навчаються всі: як вчителі, так і учні!»

«Для Василя Григоровича урок — це свято, а не просто робота. Він вчить дітей не боятися бути собою, бути вільними, вірити в те, що кожен із нас особливий. Вчитель, який бачить у кожному учневі особистість. Дітям передається його позитивна енергетика. Його суперсила — в любові до дітей, до роботи, а любов творить дива», — каже мама учениці Зоряна Бондар.
Основний секрет успіху педагога — віра в кожну дитину, в її унікальність.

«У школі найважливіше показати дитині шляхи пошуку себе, — каже Василь Григорович. — Система освіти потребує виходу із зони комфорту: профільну школу планують реформувати аж через сім років, а це занадто пізно. Необхідно вже запускати цей процес і схиляти суспільство до думки про європейський формат освіти, де є конкуренція і боротьба за учня і студента. Нинішня школа, на жаль, занадто вузька, щоб показати дітям усі можливості, де вони можуть себе реалізувати. Випускник має бути патріотом, інноватором, особистістю. Школа — це місце, яке додає сили, коли ти бачиш результат своєї діяльності не сьогодні, не завтра, а через роки».


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Щоб зрозуміти та «розсмакувати» незвіданий та справжній світ Тернополя, пройдіть цей квест...


Опубліковано: о 15:29


Це доречне нагадування для господарів тварин, адже діти повинні гратися на чистій і безпечній території....


Рубрика: Опубліковано: о 12:26


На закуску номера...


Рубрика: Опубліковано: о 8:15


У Тернополі презентували унікальне видання «Фронтовий Кобзар» і нагородили Героїв-добровольців
...


Рубрика: , , Опубліковано: о 15:22


Доброволець Олександр Атаманчук отримав свою почесну відзнаку і відзнаку покійного брата…
...


Автор: Рубрика: Опубліковано: о 15:20Теми дня
11 Квітня
10 Квітня
9 Квітня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео