Субота, 22 січня 2022
• М’ясний бенкет! Три ідеї для страв зі свинини • У художньому музеї – «Зимова феєрія»! • Сергій Надал запевнив власників індивідуального опалення, що оплату за ізольовані транзитні стояки буде скасовано • І колядували, і вертепи парадували! • Все, що треба знати про обігрів площ загального користування • Двоє вбивць Віталія Ващенка вже на свободі, ще двом залишилось відсидіти небагато. Що вирішить касація? • Тернопільщина – у “помаранчевій” зоні через захворюваність на ковід • Леонід Шкробот: «Від багатьох лікувальних закладів ми вирізняємося комплексним підходом, спільним онкологічним консиліумом і суворим дотриманням стандартів лікування» • «Велике будівництво’2021»: Тернопільська область • Як тернопільський стоматолог став… фудблогером • Вчитель із Кременця Ігор Бендасюк виграв суд щодо відсторонення через невакцинацію • Михайло Головко: «Всеохоплююча підготовка населення до війни – це те, що може вберегти нашу країну від повномасштабного вторгнення ворога!» • Володимир Добрянський: «Чорні копачі задля власного збагачення знищують історію нашого краю» • «Похрестимо нашу Елізабет, а тоді повінчаємось із дружиною» • Володимир Зозуля сидітиме довічно за вбивство Діани Муринки • У Тернополі провели обстеження понад 40 багатоквартирних будинків, які отримують послуги із постачання теплової енергії • Тернополянин попросив у сусідки води і… пограбував • Спогад про Надію Моховик • Понад 13 мільйонів пасажирів за рік – тернопільські тролейбусники прозвітували за 2021 рік • Зоряна Замкова: “Що означає бути письменником”
«Вбивство Ващенка для Закутнього було тренуванням для нових замовлень…»

Автор: Опубліковано: 8 Липня о 12:04 557


3 липня Тернопільський міськрайонний суд виніс вирок фігурантам замовного вбивства громадського активіста, депутата Кременецької міської ради Віталія Ващенка..


Підозрюваного в організації злочину Олександра Закутнього засудили до 10 років ув’язнення, виконавців Олексія Цимбалюка — до 13 років, Максима Кондратенка — до 14 років (13 років і 6 місяців за даний злочин плюс невідбутий термін за попередній злочин), пособника Станіслава Бабенка — до 8 років і 6 місяців. Колегія суддів — Сергій Кунцьо, Юрій Дзюбановський та Ірина Черніцька — зваживши докази по справі, обрала таку міру покарання, хоча прокуратура і дружина вбитого активіста вимагали для підсудних довічного ув’язнення. Натомість обвинувачувані упродовж слухання справи доводили свою невинуватість.

Якщо слідство в обвинувальному акті висувало підсудним звинувачення за статтями 27 і 115 ККУ, то суд частково змінив кваліфікацію. Олександра Закутнього визнав винним у вчиненні кримінального правопорушення за ч.3 ст. 27 (види співучасників — організатор), ч.2 ст. 121 (умисне тяжке тілесне ушкодження), Станіслава Бабенка за ч.5 ст. 27 (види співучасників — пособник), ч.2 ст. 121 (умисне тяжке тілесне ушкодження), Олексія Цимбалюка за п.6, 11,12 ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство — з корисливих мотивів, вчинене на замовлення та за попередньою змовою групою осіб), і аналогічно Максима Кондратенка за п.6,11,12 ч. 2 ст. 115 ККУ.

Це вже другий вирок за даною справою для злочинної банди. У квітні 2018-го Зборівський районний суд засудив Закутнього до 14 років позбавлення волі, Кондратенка — теж до 14, Цимбалюка — до 13, а Бабенка — до 4. Проте Апеляційний суд Тернопільської області тоді скасував вирок і справу слухали повторно. З нинішнім вироком не погоджуються прокуратура і Наталія Ващенко. В інтерв’ю «НОВІЙ…» вдова висловила міркування щодо винесеного вироку за цією резонансною справою.

— Пані Наталю, на вашу думку, вирок справедливий?

— Вважаю що ні, оскільки Закутньому змінили 115 статтю ККУ на 121, виключили складову, що вбивство вчинене з особливою жорстокістю. Тілесні ушкодження, які завдали моєму чоловікові, описані на трьох великих аркушах. Згідно з висновком експертизи, під час побиття Віталій був у фіксованому положенні. Вбивці завдали десятки ударів, переважно зі спини. Розтрощили череп, навіть лопатки переламали… Надбігли сусіди і не дали їм завершити справу до кінця. Бандити втекли. Якби ніхто не почув, то вони би добили чоловіка на місці… Хоча вони і так все зробили. У Віталія не було шансів вижити. Це підтвердили експерти. Хіба це не жорстокість? Це не те що обурює — це ріже серце. Чому колегія суддів пом’якшила вину організатора вбивства? Невідомо. Суд також зробив висновок, нібито злочинна група була нестійкою, але вони вчинили продуманий, підготовлений злочин. Хтозна, які у них ще були плани, адже вони шукали тут житло на тривалий період, в автівці Закутнього правоохоронці знайшли бити і металеві труби, один край яких був обмотаний тканиною для тримання рукою. Вони і далі планували робити злочини, а не «гонити автомобілі», як запевняли у суді. Я покладала великі сподівання на справедливий розгляд. Вважаю, що головуючий суддя Сергій Кунцьо — компетентний, але чим керувався — не знаю. Хочеться вірити, що він був неупереджений. Можливо, зважив на те, що апеляція скасувала попередній вирок і так прописав нинішній, щоб не було шансів для скасування. Але чи це справедливий вирок? Покажуть подальші суди і час.

— Організатор злочину Олександр Закутній видихнув із полегшенням після виголошення вироку. З вироку випливає, що він організував не вбивство, а побиття, а тому отримав таку поблажливу міру покарання…

— Таке враження, що Закутній сам не повірив, що йому змінили статтю. Але якщо виконавці вчинили вбивство, то він як організатор теж має відповідати за вбивство. Закутній ставив за мету вбити Ващенка. Під час слідчих експериментів виконавці чітко сказали, що Закутній наказав їм піти і побити Ващенка, зрозуміло, що вони не скажуть слово «вбити», бо це не в їхніх інтересах. «Так, я сказав їм: «Ідіть і надавайте йому (Ващенку, — авт.) по губах», — визнав Закутній у суді. А тепер він зможе вийти через два роки на волю. Це неприпустимо! Хто був у судах, пропустив через себе справу, розуміє, яка це небезпека. Закутній не стане на дорогу виправлення. Він уже відсидів за розбійний напад, незаконне проведення дослідів над людиною, незаконне поводження зі зброєю і незаконне заволодіння транспортним засобом. Чи виправився? Ні! Пішов убивати Ващенка. Він — рецидивіст.
Приїхав із Кривого Рогу, щоб «прибрати» активіста. До речі, Кременець не чуже для нього місто, у нього є прекрасні спогади. Як він згадував у дебатах, у 90-их роках приїжджав туди в гості. Після нинішніх судів Закутній став ще більш загартованим і буде організовувати надалі відшліфованіші злочини. Суди для нього — робота над помилками, удосконалення знань з Кримінальному кодексу. А який матиме авторитет у кримінальному світі, що вийшов майже сухим з такої справи.

— Чи бракувало доказів, щоб довести намір банди з Кривого Рогу вбити Віталія Ващенка, чи було настільки багато недопрацювань слідства, що суддя змушений був перекваліфікувати справу фігурантам?

— Розумію, що дрібні процесуальні порушення є в кожній кримінальній справі, але у даному випадку вони не були такими вагомими, щоб змінювати кваліфікацію. Дрібні процесуальні порушення — ніщо порівняно з тим, що рецидивіст невдовзі вийде на волю і знову організовуватиме злочини.

— Чотири роки справу слухали в судах, багато чого змінилося за цей час, зокрема, трьох свідків не стало… Один отримав увечері повістку до суду, обіцяв прийти, а вранці вже був мертвий, інший загинув за загадкових обставин у кар’єрі… Наші журналісти намагалися поспілкуватися з батьками юнака, який загинув у кар’єрі, проте вони навідріз відмовляються — бояться… Чому, на вашу думку?

— Якби це була випадковість, то рідні не боялися б щось розказати. Хоча не можу робити висновку, бо не знаю їхніх сімейних обставин. Не думаю, що це просто нещасні випадки. Свідок, який загинув у кар’єрі, спілкувався з вбивцями мого чоловіка у Кременці, мова нібито ішла про наркотики. Але що насправді знав той свідок, так і залишиться нерозвіданим…

— Якби справа щодо замовника вбивства була розкрита, то, вочевидь, і в цій справі був би інший вирок…

— Так, докази вини Закутнього більше зосереджені у справі щодо замовника, яка ще на стадії розслідування, тому їх наразі не можуть розголошувати, вони закриті.

— Якими будуть ваші подальші дії?

— Боротися, боротися і ще раз боротися! Нехай суспільство не думає, що це справа тільки Наталі Ващенко, це небезпека для всіх. Непокарання вбивць додає впевненості іншим злочинцям чинити непоправне. Виходить, що у нашій країні можна безкарно вбивати громадських активістів, людей, які мають власну думку, борються з беззаконням. Вчора Закутній організував вбивство Ващенка, завтра виконає інше замовлення. Судді поблажливо дали йому зелене світло… Однозначно буду оскаржувати вирок в апеляції.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки:

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Після різдвяних свят і далі хочеться посмакувати щось смачненьке? Приготуйте м'ясні страви...


Рубрика: , , Опубліковано: о 9:00


Різдво Христове та Новий рік – найулюбленіші свята більшості українців. Створити новорічний настрій вирішили і у художньому музеї, організувавши виставку «Зимова феєрія»...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 8:00


За наслідками проведеної робочими групами інвентаризації квартир тернополян міський голова Тернополя Сергій Надал доручив КП «Міськтеплокомуненерго» переглянути нарахування для абонентів індивідуального опалення за грудень-січень щодо зменшення...


Рубрика: , , Опубліковано: о 9:30


Уже багаторічною доброю традицію для Тернопілля є парад вертепів та новорічно-різдвяний концерт «Нова радість стала»...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 9:00


З грудня минулого року вступила в дію низка законів та постанов Кабінету Міністрів України, якими зобов’язані послуговуватися комунальні підприємства. Основні положення цих законодавчих норм передбачають ключові зміни...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 8:00Теми дня
22 Січня
21 Січня
20 Січня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео