Понеділок, 30 листопада 2020
• «Я зростала сиротою, не хочу, щоб моя донька осиротіла…» • 35-річний тернополянин опинився під колесами автомобіля • За добу на Тернопільщині 240 нових випадків захворювання на COVID-19, в Україні – 12978 • Буряк – не тільки борщ! • “Батьки дивилися, як їхні діти помирають від голоду і не могли нічого зробити…” • За вдалим кадром – на Кариби чи в Канаду! • «Студії публічної дипломатії» – унікальний проєкт Західноукраїнського національного університету Тернополя • Українець знову став найсильнішою людиною планети! • 28 листопада на Театральному майдані відбудеться акція «Запали свічку» • У драмтеатрі – прем’єра: після «Тестостерону» – «Естроген» • «Контінентал Фармерз Груп» впроваджує нову систему внесення міндобрив на своїх полях • Головні інфраструктурні проєкти Тернополя в листопаді • Сергій Надал: «У Тернополі сучасні кисневі концентратори виробляють кисень безпосередньо у лікарнях» • Не стало посадовця Тернопільської міськради Володимира Мединського • Аварія біля Мишковичів: двоє дітей у реанімації • Директор КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» Андрій Чумак: «Прагнемо змінити загальну філософію роботи фахівців на нашому підприємстві» • Завдяки термомодернізації в Тернополі поки що стримують тарифи на тепло • До школи – в сусідню… область • З трьома дітьми — без даху над головою • Як відбувалась перша сесія новообраної Тернопільської обласної ради (фоторепортаж)
Верховне фіаско «солодкої трійці». Колишні міські депутати Турський, Сороколіт і Навроцький з тріском програли у Верховному Суді «НОВІЙ…»

Опубліковано: 20 Серпня о 10:00 198


«Очищення перед Великоднем. «Свобода» потурила з партії Турського, Сороколіта і Навроцького» — публікацію під такою назвою було надруковано у «НОВІЙ…» ще навесні 2017-го, однак, образно кажучи, її шлейф тягнеться дотепер.


Справа в тому, що названим «героям» ця публікація не сподобалася і вони подали газету до суду. Формулювання, звісно ж, класичне — образа честі, гідності і ділової репутації. А ще «бідні» ексдепутати вимагали стягнути з газети так звану моральну шкоду — по 20 тисяч гривень кожному!

Причепитись у публікації не було до чого, але позивачі «нарізали» із тексту три цитати, які особливо їх зачепили. Ось вони: «Керівництво всеукраїнського об’єднання «Свобода» вигнало з партії трьох тернопільських депутатів, яких підозрюють у корупційних діяннях…», «…Як вдалося з’ясувати з неофіційних джерел, основна причина такого радикального рішення керівництва ВО «Свобода» — не так відхід від принципів партії чи несинхронного голосування на противагу позиції партії, хоча це також, як корупційна складова у діях згаданої «трійки», про що вже найближчим часом дізнається громадськість….», «…Серйозний корупційний шлейф тягнеться і за колишнім секретарем земельної комісії та головою депутатської фракції ВО «Свобода» у Тернопільській міській раді Романом Навроцьким…»

У Тернопільському міськрайонному суді справу розглядав суддя Віктор Братасюк, який свого часу навіть подавав свою кандидатуру до Верховного Суду України, але не пройшов. Невідомо чим він керувався, але, вочевидь, не нормами закону і сучасною практикою судочинства, а відтак у лютому 2018-го виніс суб’єктивне й необгрунтоване рішення про визнання вирваних із публікації фраз недостовірними і зобов’язав «НОВУ…» їх спростувати, а також повернути ексдепутатам витрати судового збору. Водночас у задоволенні позовної вимоги про стягнення моральної шкоди з газети на користь позивачів суд відмовив.

Про те, наскільки некомпетентним було рішення судді Братасюка, невдовзі засвідчила постанова Апеляційного суду Тернопільської області, куди редакція газети звернулася зі скаргою. 8 травня 2018-го колегія даного суду в складі суддів Олександра Костіва, Богдана Сташківа і Марії Хоми скасувала рішення суду першої інстанції, а позовну заяву ексдепутатів залишила без задоволення. Ось об’єктивна суть аргументації апеляційного суду:
«Колегія суддів вважає, що висловлені в публікації твердження не містять будь-яких фактичних відомостей, висловлених у категоричній формі тверджень чи звинувачень у вчиненні позивачами будь-яких конкретних кримінальних чи адміністративних корупційних правопорушень, а тому не вважає їх фактичними твердженнями. В публікації висвітлено події, які мали місце. Зокрема, загальновідомим є факт, що згідно з рішенням політвиконкому ВО «Свобода» від 7 квітня 2017-го позивачів виключили з лав партії. У зв’язку із цим 8 квітня 2017-го відбулися збори депутатів Тернопільської міської та обласної рад і членів міського та обласного комітету ВО «Свобода» із заступником голови ВО «Свобода» Русланом Кошулинським та заступником голови партії з питань партійної дисципліни Анатолієм Вітівим. Зокрема, як вбачається із оскаржуваної статті, на зустрічі Руслан Кошулинський у гострій, критичній формі дав оцінку не лише діяльності позивачів як депутатів Тернопільської міської ради, які понад 100 разів голосували всупереч рішенням місцевої організації, що свідчить про їх відхід від програмових засад партії, й вказав, що «у майбутньому така ж доля чекає і інших депутатів від ВО «Свобода», які будуть займатися не депутатською діяльністю, а особистими інтересами та збагаченням». Таким чином, вжиті в публікації вислови про те, що позивачів «…підозрюють у корупційних діяннях…», що в їхніх діях міститься «…корупційна складова…», а також тягнеться «…серйозний корупційний шлейф…» відображають лише власну оцінку газетою реальних подій з огляду на співставлення фактів, які мали місце, і висловлені у формі оціночних суджень».

Постанову Апеляційного суду Тернопільської області однозначно підтримав Верховний Суд України. У касаційній інстанції справа чекала на розгляд два роки. І нарешті 23 липня 2020-го року було поставлено крапку в цій безпідставній судовій тяганині. «НОВА…» довела право ЗМІ на свободу слова, на вільне висловлювання, на справедливу і конструктивну критику! Принагідно хочемо звернути увагу на одну важливу сентенцію, що має застерегти різних посадовців і «слуг народу» при найменшій публічній критиці тягнути ЗМІ до суду. Зокрема, в постанові Верховного Суду, куди звернулися ображені ексдепутати, чітко сказано, що «межа допустимої критики щодо політичного діяча чи іншої публічної особи є значно ширшою, ніж пересічної особи. Публічні особи неминуче відкриваються для прискіпливого висвітлення їхніх слів та вчинків і повинні це усвідомлювати». Нині обличчя двох із «солодкої трійці» «світяться» на бігбордах по усьому Тернополю. Вони знову хочуть до влади. А чи готові до відповідальності і критики? Хлопці, не біжіть відразу до суду!

 


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Оксані Симоненко з Почаєва потрібна термінова трансплантація печінки ...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 18:00


Дві автопригоди зареєстрували правоохоронці 26 листопада...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 11:47


240 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 зафіксовано в Тернопільській області станом на 29 листопада 2020 року....


Рубрика: , Опубліковано: о 11:41


Ще 2,5 тисячі років тому давньогрецький лікар Гіппократ включив цей овоч у список лікарських рослин. Вже в ті далекі часи квашеним червоним буряком успішно лікували інфекційні захворювання, лихоманку, запалення шкіри і багато інших захворювань....


Рубрика: , Опубліковано: о 9:00


Сьогодні, в День пам’яті жертв голодоморів, у Тернополі відбулася акція «Запали свічку»...


Автор: Рубрика: , , , Опубліковано: о 18:00Теми дня
29 Листопада
28 Листопада
27 Листопада
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео