Середа, 23 вересня 2020
• Які роботи завершили у Парку Національного відродження • На бульварі Д. Галицького тривають роботи з облаштування бювету • 3000 закоханих пар скористалися у Тернополі сервісом «Шлюб за добу» • У Тернополі триває облаштування нових зупинок громадського транспорту • COVID-19 на Тернопільщині: 197 випадків захворювання за добу, два – летальні • У церкві в Зборові унікальний різьблений і кований іконостас • 5 рецептів пікантних заготовок зі слив • Уже подали 16 проєктів на «Громадський бюджет 2021» Тернополя • Олег Сиротюк: «Змінивши постанову про місцеві вибори, чинна влада вручить депутатські мандати бойовикам» • Україна друга в Європі за смертністю від COVID-19 • Зеленський – у Тернополі! • «ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ» упевнено лідирує у рейтингу партій • Триває капітальний ремонт дворів та міжквартальних проїздів • Віктор Овчарук: «Великою загрозою для Кремля є Петро Порошенко, бо саме він консолідує патріотів довкола захисту українських цінностей, і цим пояснюється запровадження персональних санкцій проти нього» • Зміни в обласній прокуратурі: пішов Микола, прийшов Миколайчук • Тернопіль увійшов до топ-5 міст зі сприятливим бізнес-кліматом • «Бути чи не бути»… театральному сезону? • Територіальний центр пропонує соціальну допомогу одиноким тернополянам похилого віку • Тернополян «золотого віку» запрошують на цікаві зустрічі • Центральна влада і Тернопільська ОДА хочуть перетворити школи на… курники?
Верховне фіаско «солодкої трійці». Колишні міські депутати Турський, Сороколіт і Навроцький з тріском програли у Верховному Суді «НОВІЙ…»

Опубліковано: 20 Серпня о 10:00 163


«Очищення перед Великоднем. «Свобода» потурила з партії Турського, Сороколіта і Навроцького» — публікацію під такою назвою було надруковано у «НОВІЙ…» ще навесні 2017-го, однак, образно кажучи, її шлейф тягнеться дотепер.


Справа в тому, що названим «героям» ця публікація не сподобалася і вони подали газету до суду. Формулювання, звісно ж, класичне — образа честі, гідності і ділової репутації. А ще «бідні» ексдепутати вимагали стягнути з газети так звану моральну шкоду — по 20 тисяч гривень кожному!

Причепитись у публікації не було до чого, але позивачі «нарізали» із тексту три цитати, які особливо їх зачепили. Ось вони: «Керівництво всеукраїнського об’єднання «Свобода» вигнало з партії трьох тернопільських депутатів, яких підозрюють у корупційних діяннях…», «…Як вдалося з’ясувати з неофіційних джерел, основна причина такого радикального рішення керівництва ВО «Свобода» — не так відхід від принципів партії чи несинхронного голосування на противагу позиції партії, хоча це також, як корупційна складова у діях згаданої «трійки», про що вже найближчим часом дізнається громадськість….», «…Серйозний корупційний шлейф тягнеться і за колишнім секретарем земельної комісії та головою депутатської фракції ВО «Свобода» у Тернопільській міській раді Романом Навроцьким…»

У Тернопільському міськрайонному суді справу розглядав суддя Віктор Братасюк, який свого часу навіть подавав свою кандидатуру до Верховного Суду України, але не пройшов. Невідомо чим він керувався, але, вочевидь, не нормами закону і сучасною практикою судочинства, а відтак у лютому 2018-го виніс суб’єктивне й необгрунтоване рішення про визнання вирваних із публікації фраз недостовірними і зобов’язав «НОВУ…» їх спростувати, а також повернути ексдепутатам витрати судового збору. Водночас у задоволенні позовної вимоги про стягнення моральної шкоди з газети на користь позивачів суд відмовив.

Про те, наскільки некомпетентним було рішення судді Братасюка, невдовзі засвідчила постанова Апеляційного суду Тернопільської області, куди редакція газети звернулася зі скаргою. 8 травня 2018-го колегія даного суду в складі суддів Олександра Костіва, Богдана Сташківа і Марії Хоми скасувала рішення суду першої інстанції, а позовну заяву ексдепутатів залишила без задоволення. Ось об’єктивна суть аргументації апеляційного суду:
«Колегія суддів вважає, що висловлені в публікації твердження не містять будь-яких фактичних відомостей, висловлених у категоричній формі тверджень чи звинувачень у вчиненні позивачами будь-яких конкретних кримінальних чи адміністративних корупційних правопорушень, а тому не вважає їх фактичними твердженнями. В публікації висвітлено події, які мали місце. Зокрема, загальновідомим є факт, що згідно з рішенням політвиконкому ВО «Свобода» від 7 квітня 2017-го позивачів виключили з лав партії. У зв’язку із цим 8 квітня 2017-го відбулися збори депутатів Тернопільської міської та обласної рад і членів міського та обласного комітету ВО «Свобода» із заступником голови ВО «Свобода» Русланом Кошулинським та заступником голови партії з питань партійної дисципліни Анатолієм Вітівим. Зокрема, як вбачається із оскаржуваної статті, на зустрічі Руслан Кошулинський у гострій, критичній формі дав оцінку не лише діяльності позивачів як депутатів Тернопільської міської ради, які понад 100 разів голосували всупереч рішенням місцевої організації, що свідчить про їх відхід від програмових засад партії, й вказав, що «у майбутньому така ж доля чекає і інших депутатів від ВО «Свобода», які будуть займатися не депутатською діяльністю, а особистими інтересами та збагаченням». Таким чином, вжиті в публікації вислови про те, що позивачів «…підозрюють у корупційних діяннях…», що в їхніх діях міститься «…корупційна складова…», а також тягнеться «…серйозний корупційний шлейф…» відображають лише власну оцінку газетою реальних подій з огляду на співставлення фактів, які мали місце, і висловлені у формі оціночних суджень».

Постанову Апеляційного суду Тернопільської області однозначно підтримав Верховний Суд України. У касаційній інстанції справа чекала на розгляд два роки. І нарешті 23 липня 2020-го року було поставлено крапку в цій безпідставній судовій тяганині. «НОВА…» довела право ЗМІ на свободу слова, на вільне висловлювання, на справедливу і конструктивну критику! Принагідно хочемо звернути увагу на одну важливу сентенцію, що має застерегти різних посадовців і «слуг народу» при найменшій публічній критиці тягнути ЗМІ до суду. Зокрема, в постанові Верховного Суду, куди звернулися ображені ексдепутати, чітко сказано, що «межа допустимої критики щодо політичного діяча чи іншої публічної особи є значно ширшою, ніж пересічної особи. Публічні особи неминуче відкриваються для прискіпливого висвітлення їхніх слів та вчинків і повинні це усвідомлювати». Нині обличчя двох із «солодкої трійці» «світяться» на бігбордах по усьому Тернополю. Вони знову хочуть до влади. А чи готові до відповідальності і критики? Хлопці, не біжіть відразу до суду!

 


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Від початку року у тернопільському парку Національного відродження проведено ряд ремонтних робіт та висаджено нові зелені насадження...


Опубліковано: о 21:00


У Тернополі на бульв. Д. Галицького триває будівництво бювету для питної води. При сприятливих погодніх умовах роботи заплановано завершити до 1 жовтня

...


Опубліковано: о 14:55


Упродовж трьох років у Тернополі успішно реалізовується проєкт «Шлюб за добу», завдяки якому всі охочі можуть зареєструвати шлюб, не чекаючи 30-ти днів...


Опубліковано: о 12:48


Упродовж 2020 року у Тернополі вже облаштували сім зупинок громадського транспорту, а до кінця року свій зовнішній вигляд змінять ще п’ять зупинок...


Опубліковано: о 21:01


Станом на 21 вересня 2020 року в Тернопільській області за результатами досліджень методом ПЛР – у 11435 випадках діагноз лабораторно підтверджений (10587 випадків – дорослі, 848 випадків – діти), з них 139 летальних (1 випадок житель сусідньої області). Видужала 5141 особа...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:41Теми дня
22 Вересня
21 Вересня
20 Вересня
19 Вересня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео