Вівторок, 28 березня 2023
• У парку «Загребелля» виявлено факти незаконного збирання березового соку • Студентка-нігерійка Джульєтта заспівала “Черемшину” для коханого • Кохання, загартоване війною • У Тернопільській громаді триває двомісячник благоустрою • Жива легенда УПА: мешканка Тернопільщини святкує поважний ювілей • Вчинив домашнє насильство – зумій понести за нього відповідальність • «Контінентал» розпочав весняну посівну • 77 тисяч гривень – за неіснуючий квадроцикл • Викрав телефон із-під прилавка • Сергій Добалюк: «У час війни кожен із нас мусить бути волонтером» • Майстриня з Тернопільщини втратила понад 15 тисяч гривень • «Війна знімає маски. На фронті всі — справжні» • «Гаряча лінія» для підтримки родин полеглих Героїв • Міський голова Тернополя відвідав на передовій захисників із 44-ої тернопільської бригади • Волонтерка Тіфані привезла допомогу до Тернополя • «Я не прийшов вбивати, а — захищати рідну землю» • Ляльки Лідії Лапки — для перемоги • Іконописець Володимир Шерстій пройшов пекельні бої на Харківщині • Фонд житла — для тимчасового проживання переселенців • Російська ракета вдарила по Підгаєччині
Весна іде, мандри несе!

Автор: Опубліковано: 8 Квітня о 14:00 47


«НОВА…» знає, як, де, коли і за скільки можна організувати собі «квітучий» відпочинок, і вам зараз усе розкаже.


Весна пахне… мандрами. Чуєте цей гострий, дражливий, чуттєвий запах у повітрі — мокрими деревами, ранковими серпанками, річковою прохолодою, першою зеленню — це не про що інше, як про те, що уже «мандрівочка пахне»… Бо коли для лиж уже надто пізно, а для моря – ще надто рано, то залишається хіба що пакувати наплічник, тримати ніс по вітру і… дихати-не надихатися. Бо як пропустити сезон, коли цвітуть і пахнуть хустські нарциси, ужгородські сакури, буковинські тюльпани та карпатські крокуси, коли просто у повітрі розлито тисячі ніжних ароматів, барв та вражень! А як щодо того, аби помандрувати «Опільською Швейцарією» та зловити «високу воду» у гірських річках? «НОВА…» знає, як, де, коли і за скільки можна організувати собі «квітучий» відпочинок, і вам зараз усе розкаже…

Цвіте і пахне Закарпаття

Отож, поїхали: кілька годин потягом чи автівкою — і ви уже там, де найяскравіше буяє весна. Станція перша — Закарпаття. На Закарпатті і гори, і озера, і “термали”, і вино рікою… Ще й в чанах купають!.. Здорова альтернатива морю — лікувальні термальні води — своєрідний бренд Закарпаття. А в обласному центрі регіону — Ужгороді — у квітні чи не найбільша концентрація туристів на один квадратний метр міста. Власне, це й не дивно: у цей час місто перетворюється на справжній райський сад, де починає цвісти екзотична японська вишня — сакура. В Ужгороді розташована найбільша в Європі Алея сакур, що простягнулася вздовж берега річки Уж. Пік цвітіння, коли гілки сакури вкриваються пишними рожевими квітами,  — неймовірно захоплююче видовище. Доповнюють його не менш вражаючі магнолії, квіти японської айви, флоридської і китайської яблунь. Оренда житла в Ужгороді — від 300 до 800 гривень за добу, проте майте на увазі, що саме у цей період більшість готелів і приватних садиб практично на 100% заповнені, тому треба бронювати житло наперед.

Зазвичай у дні цвітіння сакури в Ужгороді організовують весняний «Сакурафест» з цікавою мистецько-творчою, винною та гастрономічною «складовою». Цьогоріч він триватиме з 13 квітня до 28 травня. Квітковий тур на Закарпаття пропонує тернопільський клуб мандрівників  “Carpediem”. Як розповідає засновник клубу Роман Бронецький, ви зможете побачити цвітіння сакури в Ужгороді, відвідати замки Закарпаття –  палац графів Шенборнів, замок Сент-Міклош, поплавати у термальних джерелах Косино, Берегового та скуштувати неймовірних закарпатських смаколиків.  Триденний тур із харчуванням, дорогою та проживанням обійдеться у 1695 грн. з особи. А якщо ви хочете знайти первоцвіти і зарядитися енергією весни, то вам однозначно до Колочави! Саме це старовинне село поміж зеленими схилами Карпат щовесни потопає в неймовірної краси тендітних фіолетових квітах. Наприкінці березня – у квітні тут спостерігається унікальне природне явище:  масово зацвітають рідкісні рослини – крокуси, або ж шафран гейфелів.  І хоча у Колочаві — десять музеїв та двадцять пам’ятників, але найбільше її знають саме через її небесно-сині поля крокусів, якими навесні їдуть милуватися численні мандрівники. Видовище це справді райське, тому не побачити його хоча б раз у житті —  просто гріх.  Дводенний тур, який включає у себе відвідування «ока Карпат» — озера Синевир, колоритних колочавських музеїв, міста-фортеці Тустань, водоспаду Шипіт і, звичайно ж, долини крокусів обійдуться всього лише у  1195 грн. з особи —  за два дні з дорогою, ночівлею та харчуванням. Усі деталі щодо подорожей тут: https://www.facebook.com/groups/1874969319407903/

Хвилі, пороги, байдарки та весла: рафтинг у Карпатах — це завжди весело!

Весна в Карпатах – це по-своєму особливе явище. У цей час усі гірські річки, що живляться талим снігом, стрімко несуться від своїх витоків, розширюючи власні береги. Саме тоді, наприкінці квітня-на початку травня,  на гірській річці Чорний Черемош збираються всі охочі на рафтинг у Карпатах. То що ж ми усе на суші та на суші? Як щодо того, аби відчути дихання річки, підняти рівень адреналіну в крові, пізнати ближче природу і провести незабутній день серед грайливого блиску річки? Весела пригода і випробування одночасно, хвилі і пороги, стрімка течія і скрип весел та досвідчений інструктор, завжди готовий надати будь-яку допомогу, — усе це називається рафтингом.

Саме рафтинг — сплав гірськими річками на надувних човнах, рафтах та катамаранах, останніми роками набуває неабиякої популярності. Зазвичай ця екстремальна розвага сезонна, і кращий час для сповнених адреналіну прогулянок гірськими порогами — упродовж квітня-травня. Ви весело розважитесь, відпочиваючи в Карпатах, отримаєте потужний викид адреналіну під час сплаву та навчитесь веслувати на різних човнах. А досвідчений інструктор ознайомить вас з особливостями поведінки і технікою безпеки під час сплаву.

Вирушивши у дводенний весняний рафтинг на Черемоші від турклубу www.ture.ua і розкошелившись на 1790 гривень, отримаєте максимум задоволення за мінімум часу: це і комфортне  проживання у кемпі “Білий Слон” (а тут ой, як цікаво і креативно!), і сплави найпотужнішими порогами Чорного Черемошу: Дземброня, Дідів Лікоть, Біла Кобила, Гучки, Гук на рафтах, катамаранах, байдарках чи каяках. Окрім того, розповідають інструктори турклубу, ви матимете можливість пристосувати програму до особистих потреб: вам вибирати, ще раз погоцатись на порогах Чорного Черемошу, повправлятись у керуванні човном під наглядом досвідченого інструктора чи вирушити на кінну прогулянку в гори. Економ-варіант — один день на Черемоші обійдеться у 790 гривень, а адреналіну, вражень та веселощів принесе ого-го скільки!

Закинути наплічник і пішки долати гірські хребти та вершини, скупавшись у   «високогірному джакузі», замилувавшись Черемошем, — слабо? Якщо ні, то у команді TURE є ще багато цікавих пропозицій для відчайдухів, які віддають перевагу справді активному відпочинку, приправленому шаленим адреналіном…

Де на Тернопіллі… Швейцарія?

А хочете побачити справжнє, автентичне гуцульське весілля у Космачі? Або привідкрити завісу над таємницями народних промислів Карпат? Тоді вам у туристичну агенцію «Окрайна» http://www.okraina.com.ua/. Триденний тур Тернопіль – Коломия – Космач – Верховина – Ільці – Яворів – Косів – Коломия – Тернопіль коштує 2300 з особи. За цей час ви візьмете участь у старовинних обрядах на честь Весни або приміряєте весільне вбрання самих Князя та Княгині. Водночас зможете пізнати давню мудрість —  навчитись розписувати писанки, грати на музичних інструментах, ліпити сирних коників і навіть виткати гобелен, як колишні ткалі. Та найголовніше, що в гості до майстрів із вітерцем вас доставлять гарячі, мов вогонь, коні під веселий акомпанемент срібних дзвіночків…

Оборонна церква Успіння Пресвятої Діви Марії у с. Біще.

А ви були в… «Опільській Швейцарії» на берегах Золотої Липи? Якщо ні, то збирайтеся: на вас чекає мандрівка в один із найбільш мальовничих куточків Тернопілля з унікальними ландшафтними панорамами, прадавньою історією та архітектурою, талановитими мешканцями, п’янким повітрям, наповненим містичними переказами… Біще, Поручин, Урмань, Розгадів, Краснопуща, Поморяни — повірте, у цих місцинах є на що подивитися та про що послухати.  А яка Швейцарія без сиру? «На закуску» екскурсії  — справжній швейцарський сир «грюер» від господаря місцевої сироварні Василя Чайковського.

До слова, у турагенції «Окрайна», заснованій нашою землячкою, тернополянкою Наталею Минько,  і про рідне місто не забувають: усіх охочих вулицями  «Невідомого Тернополя» проведуть, відкривши найпікантніші його таємниці та історії! А ще запрошують на унікальну авторську екскурсію «Смачний Тернопіль», де можна і чимало нового з історії рідного міста дізнатися, і унікальних небачених-неїджених страв скуштувати. Як вам, скажімо, «флячки від пані Блінці», смаколики тернопільської «сметанки» і волинський афродизіак, що зник з нашого меню?! Інтригує, чи не так? А це все у нас практично під носом. Записуйтеся на екскурсію, смакуйте і пізнавайте наше місто по-новому!


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки:

Нещодавно опубліковане

Щоб пограти в азартні ігри, які описуються на Чемпіон Клуб сьогодні, не потрібно їхати в інше місто чи країну. Слоти, рулетка, покер та інші розваги доступні з ПК, ноутбуків і смартфонів...


Рубрика: Опубліковано: о 17:59


Програші не любить ніхто, особливо затяті гравці в азартні розваги. Тим не менш, вони продовжують грати, розуміючи, що можна втратити солідну суму...


Рубрика: Опубліковано: о 17:48


22 березня в Тернопільській громаді у парку «Загребелля» патрулюючи місто вранці, працівники управління муніципальної інспекції спільно з поліцейським офіцером громади затримали громадян, які здійснювали незаконний збір березового соку...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:57


Тернопільська студентка-нігерійка Джульєтта заспівала пісню «Черемшина» українською мовою в подарунок чоловікові...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:55


У Бучацькій громаді на рушничок щастя стали військовослужбовець Володимир Гутнік та його кохана Тетяна...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:10



Теми дня
25 Березня
24 Березня
23 Березня