Субота, 20 квітня 2024
• Військовий з Тернополя Дмитро Линва два роки бореться з онкологією • «У наш офіс в Харкові прилетіла російська ракета…» • Колишнього начальника Тернопільської державної податкової інспекції засудили за вимагання грошей • На Рівненщині знайшли давню ікону художника з Тернопільщини • Володимир Шкробот: «Життя рахує не кроки, які ти зробив, а сліди, які залишиш для суспільства» • За 12000 доларів тернополянин обіцяв ухилянтам «порішати» з військкоматом • 100-річна ювілярка з Козівської громади • 12-метровий рушник “родом” із Тернопільщини мандрує світом • У Тернополі поліцейські психологи організували іпотерапевтичний захід для поранених бійців і їхніх сімей • Різанина на Бережанщині: потерпілий в реанімації • 40 дітей військових із Тернопільщини влітку вирушать на оздоровлення до Латвії • Учні Васильковецької школи на Тернопільщині отримали новий автобус • Влітку росія планує посилити наступ на чотирьох напрямках • У Тернополі винесли вирок водієві, який скоїв смертельну аварію в Угорщині • Дубову алею на спомин про загиблих Героїв висадили у Тернополі • Велосипедист збив дитину на дамбі в Тернополі • Резонансні справи, гучні розслідування, фінансові питання: Сергій Зюбаненко зустрівся із журналістами • У Тернополі презентували книгу історика, загиблого захисника Любомира Крупи • На плечі – тату троянди. На Підгаєччині виявили мертвого чоловіка • Аграрії Тернопільщини завершили посів ранніх зернових культур
Відновлення працездатності офіційно працевлаштованих громадян за рахунок коштів Фонду соціального страхування

Автор: Опубліковано: 25 Червня о 17:26 4


Здорові люди – хороші працівники, а відповідно, здорове суспільство – міцна держава. Тому в профілактиці захворювань, у здоров’ї громадян зацікавлені усі – і роботодавці, і самі працівники, і Фонд соціального страхування України. Тим більше, в часи, коли весь світ лихоманить від коронавірусної пандемії, яка забрала здоров’я багатьох тисяч жителів області.


Часто вийти з важкого стану після хвороби допомагає долікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортних закладів. Така можливість є для застрахованих осіб, тобто тих, хто офіційно працевлаштований і сплачує або за якого сплачується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. У Фонді радять: щоб завжди розраховувати на допомогу та бути впевненими у власній захищеності, громадяни при влаштуванні на роботу, в першу чергу мають звертати увагу на умови трудових відносин з роботодавцем. Укладання трудового договору гарантує надання соціального захисту з боку держави в повному обсязі.

– Отож, як відновити працездатність за кошти Фонду соціального страхування? – запитую у в.о.начальника Тернопільського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування в Тернопільській області Євгена Лукавого?
– Як зберегти своє головне життєве благо – здоров’я? Над цим питанням працюють чимало державних інституцій, в тому числі й Фонд соціального страхування України. Відновлення працездатності та швидке повернення застрахованої особи до роботи – першочергові завдання, здійснити які допомагають кошти Фонду. Забезпечення безоплатною реабілітацією гарантується для всіх офіційно працевлаштованих громадян за наявності медичної потреби. Працівники підприємств, установ та організацій, після видужання, можуть отримати послуги з відновлювального лікування, визначені «Порядком відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України» №39.
Застрахована особа має право на лікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу відповідно до медичних показань за рекомендацією лікуючого лікаря та за наявності висновку лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу, клініки медичної науково-дослідної установи або жіночої консультації. Відновне лікування розпочинається одразу після закінчення гострого періоду захворювання в разі наявності обмежень життєдіяльності та виконання трудової діяльності.
З 1 січня 2018 року механізм забезпечення реабілітаційним лікуванням за кошти Фонду соціального страхування України було реформовано та переведено на адресність. Зокрема, застрахованим особам надано можливість самостійно обирати санаторно-курортний заклад для проходження відновного лікування, путівки було замінено на тристоронні договори, а право направляти пацієнтів для проходження реабілітації отримали всі заклади охорони здоров’я України, що мають відділення для стаціонарного лікування відповідного профілю.
Також таким правом можуть скористатись і матері(члени сімей) для долікування дитини в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм. Застрахована особа з порушенням перебігу вагітності може направлятися в реабілітаційне відділення санаторно-курортного закладу безпосередньо із жіночої консультації.
Застрахована особа, яка брала безпосередню участь в антитерористичній операції (Операції об’єднаних сил), має право на лікування (у супроводі членів сім’ї: чоловік/дружина, неповнолітні діти) в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу за профілем медико-психологічна реабілітація за рахунок коштів Фонду 1 раз після демобілізації за наявності відповідних медичних показань. Загалом термін долікування визначається лікуючим лікарем та ЛКК, але має складати не більше 24 днів.
-Який механізм отримання реабілітації за кошти Фонду?
– Найперше, після надання висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я щодо необхідності реабілітації за певним профілем, лікувальний заклад повідомляє відділення Фонду про необхідність долікування особи, яка має покази. Особу інформують про перелік санаторіїв, які відповідають вимогам профілю хвороби, і вона самостійно обирає санаторно-курортний заклад для проходження лікування.
Представник відділення Фонду узгоджує з санаторієм наявність вільних місць і укладається тристоронній договір – між Фондом, санаторієм і застрахованою особою.
І зі стаціонару лікарні людина направляється до санаторно-курортного закладу на відновне лікування. На час реабілітації продовжується лікарняний листок, за яким Фондом фінансується допомога по тимчасовій втраті працездатності, аби компенсувати працівнику втрачений за час лікування заробіток. Після проходження реабілітації застрахованою особою підписується акт приймання-передачі наданих послуг.
– Захворювання на коронавірусну хворобу може викликати ускладнення, зокрема, вражати серцево-судинну та нервову систему людини. Чи належить реабілітація таким пацієнтам?
-Так. За наявності медичних показів, застраховані особи, які перехворіли на COVID-19 та мають ускладнення, мають право пройти реабілітаційне лікування на базі санаторно-курортних закладів за кошти Фонду, зокрема, у разі ускладнень за профілем кардіо-пульмонарної реабілітації та нейрореабілітації. Це дозволяє швидше відновитись після важкого захворювання, а також після інших операцій і травм, а в деяких випадках уберегти від настання первинної інвалідності.
Звертаю увагу, що усі санаторно-курортні заклади, до яких направляються пацієнти за кошти Фонду, суворо дотримуються наявних протиепідемічних заходів для протидії поширенню коронавірусної інфекції і гарантують безпеку застрахованих осіб. На лікування направляються пацієнти, які вже перехворіли на COVID-19 та не знаходяться у гострій стадії захворювання.
Доречно зауважити, що переважна більшість пацієнтів (підгострий період інфаркта міокарда, підгострий період інсультів, підгострий період операцій ортопедичних, травматологічних, після оперативних втручань на органах травлення, порушенням перебігу вагітності та інші), які потребують відновного лікування в умовах санаторно-курортного закладу, не можуть долати великі відстані, щоб дістатись до оздоровниць.
Отже, направлення застрахованих осіб до конкретного реабілітаційного відділення, конкретного санаторію обумовлено наявністю медичних показань та протипоказань, функціональним класом хвороби, важкістю загального стану хворого, особливостями адаптації до умов навколишнього середовища, віддаленістю оздоровниці від лікувального закладу. Перелік санаторіїв у розрізі профілів медичної реабілітації оприлюднено на офіційному веб-сайті Фонду соціального страхування України, у розділі «Діяльність фонду», в рубриці «Медичні та соціальні послуги».
– Чи контролюєте якість лікування в санаторно-курортних закладах?
– Правлінням Фонду внесено зміни до механізму забезпечення працюючих відновним лікуванням, аби посилити контроль за якістю та обсягом реабілітації: програму реабілітації розширено оцінкою ефективності лікування, передбачено фіксацію клініко-функціонального стану і загального результату відновного лікування, запроваджено показники ефективності реабілітації.
– Зрозуміло, що відновлення працездатності та швидке повернення застрахованої особи до роботи – надважливі завдання. Куди звертатися у разі виникнення запитань щодо реабілітаційного лікування?
– Консультації та роз’яснення можна отримати в управлінні та відділеннях УВД Фонду в районах. В Тернополі – у Тернопільському міському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області за адресою: м. Тернопіль, вул. Танцорова, буд.51 (каб. 310) або за телефоном 43-49-46.
Варто про реабілітацію після захворювання замислитись працівникам, аби уникнути в подальшому важких ускладнень та втрати здоров’я і працездатності. А працівники Фонду соціального страхування, які працюють над питаннями профілактики захворювань, ознайомлять з документацією, нададуть кваліфіковану допомогу, адже усі ми – з одного боку барикад боротьби із хворобами.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

Уже два роки військовий з Тернополя Дмитро Линва бореться із важкою хворобою...


Рубрика: , Опубліковано: о 21:46


Ірина Ковальчук через війну релокувала бізнес на Тернопільщину...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 20:47


До 6 років позбавлення волі засуджено екскерівника податкової інспекції та його трьох спільників за вимагання 40 тис доларів США неіснуючого боргу...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:52


На Рівненщині виявили ікону 1779 року кременецького художника Федора Лісневича. ...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:28


Майже 22 роки тому керівником Тернопільської обласної клінічної психоневрологічної лікарні призначили Володимира Шкробота – хірурга за фахом і менеджера за покликанням...


Рубрика: , , Опубліковано: о 13:38



Теми дня
19 Квітня
17 Квітня
16 Квітня
15 Квітня