Середа, 27 травня 2020
• Дві країни назвали ефективний препарат для боротьби з COVID-19 • Яким в Україні буде червень? • В підозрюваної у вбивстві студента з Конго психічне захворювання? • Нові послаблення з 1 червня: залізниця, автошколи, басейни • Де у Тернополі можна придбати маски, антисептики та лікарські засоби. Перелік аптек • На Тернопіллі 799 людей одужали від коронавірусу • В Україні створено 1029 ОТГ із 1300 запланованих, — прем’єр Шмигаль • “Зеленський і далі гадить”, — Соскін розкритикував владу • Наступного тижня всю Україну накриють дощі та грози • На Тернопільщині за добу 6 нових випадків зараження коронавірусом • “Рік Зеленського – рік реваншу”: від Майдану до будинку президента • Наталія Діденко знає, якою буде погода в останні дні травня • Тернополянин «під градусом» повідомив про замінування банку • 25 травня у Тернополі відновить роботу громадський транспорт • Із 1 червня в Тернополі дошкільнята зможуть відвідувати дитячі садки • Тетяна бореться за життя, бо вдома її чекає донечка • Шпинатна суперсила • Подружжя Попиків із Козівського району вирощує банани, лимони, мандарини, гранати і навіть ананаси! • До «Дальнього пляжу» — пішохідною доріжкою • Блогерка на пенсії: 90-річна бабця Ріна з Закарпаття викликала фурор в Instagram
Віктор Овчарук: «Наші захисники дають можливість збудувати нову країну, і ми не можемо їх розчарувати»

Автор: Опубліковано: 7 Грудня о 12:45 25


8 грудня виповниться рік, як головою Тернопільської обласної ради було обрано представника БПП “Солідарність” Віктора Овчарука.


Під його керівництвом рада буквально зі старту взяла високий темп — десятки погоджувальних рад, комісій, пленарних засідань, сотні ухвалених проектів і постанов. Причому інтенсивність не згасає й нині. Минулої п’ятниці Віктор Вікторович усе ж знайшов у своєму щільному графіку час на інтерв’ю для “НОВОЇ…”, а буквально за кілька годин у складі делегації ОДА та облради разом з тернопільськими театралами вирушив на Схід України, аби підтримати наших вояків, які нині стримують агресора на Луганщині.

Нині без Віктора Овчарука вже важко уявити Тернопільську облраду, а у грудні 2015-го його обрання на цю посаду було дещо несподіваним — Віктор Вікторович був відомий більше як фахівець у медичній галузі, а не як публічний політик. З цієї думки ми й почали інтерв’ю.

— Я з вами лише частково погоджуся — несподівано, очевидно, тому що я справді мало “світився” на телеекранах і мітингах, — сміється Віктор Овчарук. — Але ж хіба це критерії оцінки фаховості людини? Тому я дуже вдячний і мешканцям області за обрання такого конструктивного складу облради, і депутатам за висловлену мені довіру. Гадаю, за цей рік нам чимало вдалося зробити, і без допомоги та взаємопідтримки депутатів різних фракцій, професійності апарату облради таких результатів ми, безумовно, не досягли б.

Для мене цей рік збіг, як один день. Видається, лише вчора була виборча кампанія, а вже рік працює новий склад обласної ради. Звичайно, за рік нам не вдалося реалізувати все заплановане, але, тим не менше, за результати нашої роботи не соромно.

— Давайте зупинимося на тих проектах, які ви вважаєте найголовнішими.

— Розпочну, звісно, з медичної сфери, адже це мій профіль. Неодноразово чув жарти, що, мовляв, медицина в моїй особі має беззаперечного лобіста. Напевно, це справді так, але медична галузь потребує термінової підтримки, адже коли в нас трапляється біда, то маємо надію лише на лікарів, а прийшовши до лікарні, бачимо, що й діагностика не на тому рівні, і обладнання застаріле, а як це змінити, фінансуючи медицину на залишковому рівні?

Я пройшов шлях від рядового фельдшера ФАПу до обласного управління охорони здоров’я, і для мене важливо не займатися популізмом, а справді вирішувати проблеми галузі, які я чудово знаю. Тому цьогоріч ми виділили понад 21 млн. грн. Тернопільській університетській лікарні для створення на її базі довгоочікуваного кардіологічного центру. 46,8 млн. грн. спрямовано на придбання витратних матеріалів для лікування хворих з нирковою недостатністю методом гемодіалізу, 25,4 млн. грн. — на закупівлю інсуліну. Ми відновлюємо практично знищені комунальні аптеки, які відіграють величезну соціальну роль та впливають на зниження цін на ліки.

З інших напрямків відзначу реанімування Тернопільського аеропорту. Там була катастрофічна ситуація, територію летовища просто почали розривати на клапті і приватизовувати. Ми припинили всі ці процеси, узаконили земельну ділянку, отримали необхідні дозволи і сертифікати й вже наступного року плануємо запустити регулярні авіарейси.

— Одним з нових напрямків діяльності обласної ради є зміни та затвердження перспективного плану розвитку регіонів та утворення нових об’єднаних територіальних громад…

— Так, уже на своїй першій сесії наприкінці 2015 р. новий склад обласної ради ухвалив перспективний план розвитку регіонів області, який дозволив створити 26 нових об’єднаних територіальних громад — найбільше в Україні! І ми вже бачимо перші результати реформи децентралізації — в цих громадах вперше за часи Незалежності є перевиконання бюджету на 100-200%, а у деяких і на 300%. Новоутворення на розвиток громад цьогоріч додатково отримали 140 млн. грн., мають можливість створити нормальні умови для роботи в своїх ЦНАПах, ФАПах, поліцейських і пожежних відділках, підвищити рівень навчання в опорних школах, відремонтувати дороги та інші об’єкти, до яких десятиліттями “не доходили руки”. І це дозволило наблизити послуги до мешканців, полегшити їхнє життя.

Усі побачили результати, і тепер не потрібно додатково популяризувати створення нових об’єднаних громад. Цього року створюються ще 10 нових ОТГ і у дві наступні неділі, 11 та 18 грудня, відбудуться перші вибори в цих новостворених громадах. На черзі й створення решти громад. Поки що там не здолали зайвої амбіційності, десь потрібно відрегулювати процес щодо законодавства, але вони чудово усвідомлюють, що втрачають час і кошти, а тому також прагнуть завершити процес об’єднання якнайшвидше.

— Вам, на відміну від ваших попередників, доводиться керувати радою, в якій більшість формує не одна-дві фракції, а значно більше. Колектив, як то кажуть, різношерстий, і, очевидно, кожен намагається перетягнути ковдру на себе…

— Відповідь на ваше запитання візьмемо з останньої сесії облради, засідання якої відбулося 30 листопада. Розглянуто понад 90 проектів, майже з усіх ухвалені позитивні рішення, а депутати працювали злагоджено і конструктивно. Справа не в тому, скільки фракцій в обласній раді, а в якісному складі депутатського корпусу, в його фаховості. Ще на початку своєї роботи я всім запропонував: давайте не піаритися під час сесії, а ухвалювати необхідні області рішення, а тоді вже піартеся на досягнутому результаті. І, як бачите, всі підтримують мою думку.

— В нинішній обласній раді ви та фракція БПП “Солідарність” тісно співпрацюєте з фракцією ВО “Батьківщина”, а вашим першим заступником є представник цієї політичної сили Василь Деревляний. У той же час у Верховній Раді “Батьківщина” є опозиційною силою і її представники жорстко критикують діяльність президента, Верховної Ради та Кабміну. Ви не вбачаєте в цьому певних протиріч?

— Так, щодо цього питання часто відбувалися дискусії, але наша позиція стійка: у нас одна область і нема що ділити. Звісно, у кожної політичної сили свої підходи до роботи, але якісь протистояння та взаємопоборення не потрібні ані нам, ані їм. Тернопільським виборцям, які делегували нам повноваження, байдуже, які тертя відбуваються у столиці. Тому я завжди закликаю наших партнерів з ВО “Батьківщина” розмежо-
вувати центральну політику з діяльністю в регіоні, а інакше не буде роботи.

— Бачимо, що вам є про що звітувати, а які плани на наступний 2017-ий рік?

— Найперше, у 2017-ому зі збільшення різних джерел плануємо подвоїти цьогорічний бюджет, а це дасть змогу ставити значно вищі цілі. Плюс новостворені громади отримають кошти на свій розвиток і це дозволить вирішити застарілі проблеми, вивести на вищий рівень медицину та освіту. Плануємо створення єдиного централізованого диспетчерського центру екстреної медичної допомоги та клініко-діагностичної лабораторії Тернопільської університетської лікарні, що дасть можливість раціоналізувати діяльність 183-ох лабораторій області. Будемо також переорієнтовувати профтехосвіту — область не виживе без робітничого потенціалу, нині підприємства створюють нові робочі місця, а фахівців для заповнення вакансій дуже мало, тому це також одне з ключових питань на наступний рік.

Планів насправді дуже багато, і я налаштований оптимістично, ми неодмінно все реалізуємо. Інакше не можна — незабаром наші захисники повернуться із зони бойових дій і захочуть побачити оновлену країну. Вони дають нам можливість її збудувати, і ми не можемо їх розчарувати.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Велика Британія та Ізраїль проводять клінічні випробування препарату "Ремдесивір" для лікування пацієнтів COVID-19...


Рубрика: Опубліковано: о 14:39


Укргідрометцентр звів статистичну інформацію про перший місяць літа і зробив прогноз на червень’2020...


Опубліковано: о 21:21


Тернопільський апеляційний суд вирішив залишити за ґратами підозрювану у вбивстві 24-річного студента ТНЕУ Ерітьє Люсамбу Каємбе з Демократичної Республіки Конго...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 21:16


Віктор Ляшко закликав зацікавлених осіб підготуватися до можливого пом’якшення карантинних заходів...


Опубліковано: о 16:26


Дбайте про себе та своїх близьких! Будьте здорові!...


Рубрика: Опубліковано: о 13:59Теми дня
27 Травня
26 Травня
25 Травня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео