Четвер, 23 березня 2023
• Жива легенда УПА: мешканка Тернопільщини святкує поважний ювілей • Вчинив домашнє насильство – зумій понести за нього відповідальність • «Контінентал» розпочав весняну посівну • 77 тисяч гривень – за неіснуючий квадроцикл • Викрав телефон із-під прилавка • Сергій Добалюк: «У час війни кожен із нас мусить бути волонтером» • Майстриня з Тернопільщини втратила понад 15 тисяч гривень • «Війна змінає маски. На фронті всі — справжні» • «Гаряча лінія» для підтримки родин полеглих Героїв • Міський голова Тернополя відвідав на передовій захисників із 44-ої тернопільської бригади • Волонтерка Тіфані привезла допомогу до Тернополя • «Я не прийшов вбивати, а — захищати рідну землю» • Ляльки Лідії Лапки — для перемоги • Іконописець Володимир Шерстій пройшов пекельні бої на Харківщині • Фонд житла — для тимчасового проживання переселенців • Російська ракета вдарила по Підгаєччині • Нове життя знайденого на складі Кобзаря • Гектари маскувальних сіток — із «цеху» історичного факультету • Волонтери центру «Допомога армії від Тернополя» вирушили до наших захисників на фронт • «Якщо Бог і є, Він носить форму мого покоління»
Водії маршруток крадуть гроші, не видаючи квитки. Що робити?

Опубліковано: 5 Вересня о 10:44 37


Незважаючи на те, що вже кілька років у Тернополі діє електронна система оплати за проїзд у громадському транспорті, частина розрахунків усе ще відбувається готівкою. А там де готівка, там зловживання та шахрайство.


«Корупційна готівка» – удар по бюджету громади
Чому так важливо зменшити готівкові розрахунки у громадському транспорті? Бо здебільшого водії приватних перевізників не видають квитки пасажирам. Діють за вже відомим для України принципом «а яка вам різниця?». А різниця є і вона величезна. «Сіра» готівка “без квитка” – це гроші повз скарбницю міста. Коли неможливо порахувати кількість пільговиків, які перевіз перевізник, тоді перевізник «малює ці цифри зі стелі», зрозуміло, що на свою користь. А це втрата додаткових можливостей на закупівлю нових автобусів, на покращення комфорту перевезень загалом. Тому коли пасажир свідомо відмовляється від квитка, він сприяє корупційним схемам.
Вимагаймо квитки у водіїв, щоб нас не обкрадали
Усі пасажири громадського транспорту мають вимагати у водіїв квитки, в тому числі у приватних перевізників. Незалежно від того, як здійснюєте ви оплату — готівкою, через електронний квиток чи банківською карткою, водій зобов’язаний видати квиток. Якщо водій не видає пасажиру квиток, пасажир може поскаржитися в профільне управління міської ради або зателефонувати на «гарячу лінію». У такому випадку водій буде оштрафований. У разі повторення цього правопорушення мерія буде ініціювати процес дострокового розірвання угоди з перевізником, де працює недобросовісний водій. Варто розуміти, що проїзд “без квитка” — це не добра справа для водія, це допомога шахраєві, який позбавляє вас особисто кращого транспорту.
Що вже дав електронний квиток
Тернопіль став першим містом, де справді масштабно реалізувалося впровадження електронного квитка як одного з головних кроків переходу до європейської системи громадського транспорту. Фактично у нашому місті працює те, про що лише думають у столиці і сусідньому Львові. Успіхи відзначають не лише в Україні, а й іноземні гості.
Уже нині ми можемо відзначити переваги запровадження електронного квитка. Враховуючи статистику, надану оператором “Файної карти”, сьогодні понад 97 % тих, хто користується громадським транспортом Тернополя, мають або “Карту тернополянина”, або неперсоніфікований проїзний електронний квиток. Усі власники електронного квитка платять і платитимуть за найнижчим можливим тарифом. Саме така електронна система розрахунку допоможе уникнути зловживань з боку водіїв транспорту.
І найголовніше: саме введення електронного квитка дозволило зберегти БЕЗКОШТОВНИЙ проїзд у комунальному транспорті усіх ПІЛЬГОВИХ КАТЕГОРІЙ БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ.
Нагадаємо
У громадському транспорті Тернополя встановлена дворівнева система плати за проїзд:
– при розрахунку «Карткою тернополянина» або проїзним електронним квитком вартість проїзду у тролейбусах — 5 грн., а при розрахунку готівкою або банківською карткою – 6 грн.;
– при розрахунку «Карткою тернополянина» або проїзним квитком вартість проїзду у маршрутках — 6 грн., 7 грн. – при розрахунку готівкою або банківською карткою.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

Ювілейний день народження сьогодні відзначає почесна громадянка Лановецької міської територіальної громади, зв’язкова УПА – Галина Микитівна Кравчук...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:06


Конституція України передбачає, що людина, її життя і здоров’я честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю, права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст та спрямованість діяльності держави, а утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:33


У Компанії «Контінентал Фармерз Груп» стартувала весняна посівна’2023...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:29


Майже 77 тисяч гривень втратив житель Чортківського району...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:16


Позбавлення волі строком від п’яти до восьми років загрожує двом чоловікам які привласнили чужі мобільні телефони. Міри покарання їм обере суд...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:13Теми дня
23 Березня
16 Березня
15 Березня