Четвер, 28 вересня 2023
• Один із «Вовків Да Вінчі» • ОБІЙМИ для всієї України. У Бережанах створили унікальну мапу України з ляльок-мотанок • Пів тисячі пряників задля ЗСУ. Тернопільські студентки провели благодійний ярмарок • Молодь українських сіл вчиться впроваджувати зміни в громадах • До лікарні швидкої допомоги приєднають два медичні заклади • Квадрокоптери, радіостанції і планшети для захисників • До шлюбу — з чотирма дітьми! • Віддала косу для ЗСУ • До наших захисників на передову вирушить «Допомога армії від Тернополя» • У Тернополі працював шахрайський кол-центр • Розпочався відбір до об’єднаної штурмової бригади Національної поліції «Лють» • Опалювальний сезон в умовах війни: чи готовий Тернопіль? • «За борги за комуналку можуть арештувати автомобіль і банківські рахунки» • «ЯМаріуполь»: рік прихистку в Тернополі • Олег Липка: «У ферму я вклав не тільки гроші, а й душу» • День міста Тернополя з 2024 року відзначатимуть 15 серпня • Сучасні апостоли — на передовій • “Пережила не одну війну…” На Тернопільщині привітали 100-річну ювілярку • Молодь із Тернопільщини прибрала територію ботанічного саду • “Нове життя” переселенців на Тернопільщині
Воєнні розробки у… центрі творчості в Бережанах

Автор: Опубліковано: 22 Лютого о 8:00 275


Таке можливе тільки в Україні! Педагоги Центру дитячої та юнацької творчості міста Бережани розробили модель перископа та змайстрували скоби для ріжків автоматів.


Виготовляють це спорядження для українських захисників. Уже відправили на передову 35 перископів та близько двох тисяч скоб. Працюють і над іншими винаходами, щоб якнайбільше допомогти ЗСУ. Воєнні розробки в центрі творчості — справа чоловіків-педагогів. Жінки-педагогині з вихованцями мають свій напрямок волонтерства — печуть печиво і готують солодощі, виготовляють окопні свічки. А днями розмалювали гільзи для аукціону на благодійних заходах «Сила народу», що проводить БФ «Покрова» на Тернопільщині. Зібрані кошти спрямують для підтримки легендарного полку «Азов», який героїчно обороняв Маріуполь.

— Уже рік українські захисники захищають рідну землю, а ми в тилу робимо все можливе для їх підтримки, — розповів директор Центру дитячої та юнацької творчості міста Бережани Сергій Репецький. — Дізналися, що хлопцям на фронті потрібен перископ (оптичний прилад для спостереження з укриття). Можна купити готовий, але ми вирішили зробити потужніший — з моноокуляром із 17-кратним зумом. Замовили моноокуляри, придбали каналізаційні труби, вирізали дзеркала, коліна — під кутом 45 градусів. Усе змонтували, відкалібрували, випробували і відправили першу партію на передову під Бахмут. «Це бомба!» — сказали воїни. Хлопці порівняли із заводським перископом із 3-кратним зумом, яким користувалися. Наш саморобний набагато краще приближує об’єкти. Ініціатор виготовлення перископів — наш, як ми жартуємо «наймолодший», але дуже активний колега — 66-річний Ігор Грицишин. Спершу ми закуповували необхідні матеріали за власні кошти, потім організовували ярмарки, на яких продавали вироби, виготовлені руками наших педагогів та гуртківців, також вирішили спрямувати профспілкові заощадження. Тепер до збору коштів на закупівлю матеріалів для перископів долучається колектив та учні Бережанського ліцею №2. Радіємо, що можемо бути корисними. Перископи дуже потрібні піхоті та розвідувальним підрозділам, тож майструємо й далі.

Наш Ігор Степанович свого часу працював на заводі, має верстат, який пресує пластмасу. Виникла ще одна ідея — виготовляти скоби для ріжків автоматів. Пробували спершу друкувати на 3-D-принтері, а потім замовили на заводі в Тернополі дві прес-форми. Про потребу в скобах для зброї дізналися від нашого земляка — командира розвідки. Військові часто скручують ріжки автомата ізострічкою, проте в лежачому бою в нижній магазин потрапляє ґрунт, тож автомат забивається. Скоби натомість дають можливість закріпити два ріжки автомата набоями вгору.

 

Не втомлюються допомагати захисникам і педагогині Центру дитячої та юнацької творчості міста Бережани. За два дні талановиті Ірина Панашій, Ірина Ленартович, Ірина Шаршонь, Лілія Чвартацька та Віта Білоус розфарбували вісім гільз для благодійного аукціону.

— Нас попросили розмалювати три великі гільзи 120-го калібру та п’ять малих від гранатомета, — продовжує Сергій Репецький. — Викладачки-художниці охоче погодилися. Почистили гільзи, розмалювали акриловими фарбами і покрили лаком. Дві великі розписала Ірина Панашій. Використала авторський малюнок, який розробляла для конкурсу марок. Зобразила жінку-Україну з прикритими очима, яка тримає за шию обскубаного двоголового орла. На іншій гільзі розцвів сонях на черепі. Третю велику гільзу розмалювала Віта Білоус — горить москва, а зверху — шеврон полку «Азов». Наші художниці вперше перевтілили військові речі на арт-об’єкти. Приємно, що всім колективом разом із вихованцями можемо долучитися до потрібної справи — підтримки українських воїнів. Перемога — за нами!


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

Ігор Питак із Тернополя несе службу в легендарному батальйоні ...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:26


Подружжя переселенців Оксана та Олекса Муравльови створили у Бережанах унікальну мапу України з ляльок-мотанок...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:18


Пів тисячі пряників задля ЗСУ. Тернопільські студентки провели благодійний ярмарок...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:11


Активні юнаки та дівчата завжди є драйверами якісних змін — мають багато цікавих ідей, готові втілювати в життя корисні проєкти, об’єднуватися для розвитку рідних містечок та сіл...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:02


З метою реалізації концепції розвитку галузі охорони здоров’я на території Тернопільської громади, на засіданні сесії міської ради депутати прийняли рішення про реорганізацію двох медичних комунальних некомерційних підприємств міста...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:43Теми дня
27 Вересня
26 Вересня
25 Вересня