Середа, 17 квітня 2024
• У Тернополі поліцейські психологи організували іпотерапевтичний захід для поранених бійців і їхніх сімей • Різанина на Бережанщині: потерпілий в реанімації • 40 дітей військових із Тернопільщини влітку вирушать на оздоровлення до Латвії • Учні Васильковецької школи на Тернопільщині отримали новий автобус • Влітку росія планує посилити наступ на чотирьох напрямках • У Тернополі винесли вирок водієві, який скоїв смертельну аварію в Угорщині • Дубову алею на спомин про загиблих Героїв висадили у Тернополі • Велосипедист збив дитину на дамбі в Тернополі • Резонансні справи, гучні розслідування, фінансові питання: Сергій Зюбаненко зустрівся із журналістами • У Тернополі презентували книгу історика, загиблого захисника Любомира Крупи • На плечі – тату троянди. На Підгаєччині виявили мертвого чоловіка • Аграрії Тернопільщини завершили посів ранніх зернових культур • За ніч обікрав чотири магазини в Ланівцях • Народила донечку вдома. Медики допомогли породіллі з Теребовлянщини • У Тернополі з новою програмою виступить CHEEV • Хотів “приземлити”. Пригрозив односельчанину, який відмовився донатити на безпілотник • У Києві прощаються з Сергієм Коновалом і Тарасом Петришиним з Тернопільщини • Четверо бандюків із Тернополя вимагали в чоловіка 8 тисяч доларів “боргу” • Купував “Mavic” у… шахрая. Тернополянин втратив 60 тисяч гривень • Вистава для підтримки ЗСУ. В Шумську відновив роботу аматорський театр
Все, що треба знати про новий порядок призначення субсидій

Автор: Опубліковано: 10 Травня о 10:15 142


З 1 травня, згідно із постановою Кабінету Міністрів України № 329, прийнятою 27 квітня 2018 року № 329, запрацював новий порядок призначення житлових субсидій.


Він передбачає суттєві зміни, у результаті чого певна кількість домогосподарств втратить право на отримання житлових субсидій уже з 1 травня, а також із початком опалювального періоду. Як зауважує начальник управління соціальної політики Тернопільської міської ради Володимир Сулима (на фото), днями управління отримає нові форми заяви та декларації, тож уже з наступного понеділка, 14 травня, ці документи, які необхідно заповнити для отримання субсидій, почнуть приймати від тернополян.

— Хоча частина сімей і втратить право на отримання субсидій, але все ж таки до нас буде звертатися велика кількість людей, — каже Володимир Іванович, — тому прийом громадян плануємо здійснювати у всіх житлово-експлуатаційних установах міста, а також безпосередньо у нас в управлінні. Можливо, якась частинка житлових субсидій буде перерахована автоматично, але передбачаємо, що ця кількість буде незначною.

— Хто тепер, згідно із новим порядком, не матиме права на отримання субсидій?

— Якщо загальна площа житлового приміщення, тобто квартири перевищує 120 кв. м, або будинку 200 кв. м, то сім’я не має права на призначення житлової субсидії. Якщо будь-хто із зареєстрованих у помешканні сім’ї має автомобіль, якому менше п’яти років з дати випуску, то сім’я також не має права на отримання субсидій. Але винятком є пільгові автомобілі, що отримують особи з інвалідністю.

Дуже важлива норма, якої не було раніше: якщо у складі домогосподарства є особи, які досягли 18-річного віку, і на початок періоду, за який враховуються доходи, тобто в даному випадку це ІІІ і ІV квартали 2017 року, і якщо в цьому періоді вони не мали доходів, сім’я втрачає право на отримання житлової субсидії. Якщо середньомісячний сукупний дохід одного члена менший від мінімальної заробітної плати, тобто 3200 грн., сім’я також не має права на отримання субсидій. Якщо ця категорія осіб, яку я зазначив, не сплатила єдиний соціальний внесок до Пенсійного фонду, сім’я також втрачає право на отримання субсидій.

— Чим зумовлені такі зміни?

— Думаю, уряд таким чином спонукає наших громадян працювати, а роботодавців — сплачувати єдиний соціальний внесок, щоб зарплата була відкрита, а не в тіні.

Втім, якщо ця категорія осіб, яку я зазначив, упродовж цього періоду (тобто у даному випадку — ІІІ і ІV квартали минулого року) навчалися в закладах середньої освіти, професійно-технічних та інших навчальних закладах, або були зареєстровані  у Центрі зайнятості як такі, що шукають роботу, і в цей період вони навчалися за направленням Центру зайнятості, то їм субсидія може бути призначена. Якщо вони також є отримувачами хоча б одного з видів доходів таких, як пенсія,  соціальна виплата, стипендія, допомога при народженні дитини, допомога по догляду за особами з інвалідністю внаслідок психічного розладу, допомога особам, які не мають права на пенсію, та ін. види допомоги, то субсидія їм може бути призначена. Але треба зауважити: субсидія все ж не може бути призначена, якщо ці особи протягом 60 днів були за кордоном.

— Які ще зміни передбачає новий порядок призначення субсидій?

— Якщо будь-хто з членів сім’ї протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії придбав якусь річ, отримав послугу або — це важливо, бо цього не було раніше! — набув права власності на земельну ділянку, квартиру, будинок чи транспортний засіб на суму, що перевищує 50 тисяч гривень, то сім’я також втрачає право на отримання субсидій.

Зверніть увагу: субсидія не буде призначена, якщо сім’я має заборгованість по сплаті за комунальні послуги і ця сума складає понад 20 неоподаткованих мінімумів, тобто 340 гривень. Потрібно зазначити, що порядок передбачає окремі винятки, які може взяти до уваги комісія виконавчого комітету, і субсидія може бути призначена. Але позитивне рішення може бути прийняте лише тоді, коли такі особи перебували у складних життєвих обставинах, викликаних тривалою хворобою, що підтверджується висновком лікарської консультативної комісії закладу охорони здоров’я.

Дуже важливим моментом є ще один, якого раніше також не було: якщо хтось із членів сім’ї зареєстрований за іншою адресою, то в дохід для розрахунку субсидії включається дохід цієї особи. Для прикладу: якщо чоловік зареєстрований в квартирі і він звернувся за призначенням субсидії, а дружина зареєстрована в іншій квартирі, то при розрахунку субсидії включається дохід дружини. Але соціальна норма житла для розрахунку на дружину вже не враховується. Зрозуміло, що це зменшить розмір субсидій. Важливою зміною є й те, що сім’я щомісяця повинна сплачувати свою обов’язкову частку оплати. До 1 травня цього положення не було. Якщо вона не буде сплачена і буде 340 грн. заборгованості, надавачі послуг нас повідомлять і ми будемо змушені припинити нарахування субсидії.

— Які документи потрібні для оформлення призначення субсидій?

— Лише заяву і декларацію про доходи за період ІІІ-го і ІV-го кварталу 2017 року. А вже в заяві та декларації треба буде заповнити різні моменти: ідентифікаційні коди, номери рахунків, де зареєстрована особа і де фактично проживає та ін. Хочу зазначити, що мешканці будинків ОСББ та мешканці приватного сектора обов’язково повинні до заяви та декларації додати довідку про зареєстрованих осіб, де обов’язково має бути вказана загальна площа житла. Прошу тернополян, щоб вони дуже уважно ставилися до всіх цих вимог. У нас була перевірка фінансової інспекції, яка проводила запити і нарахувала понад мільйон гривень переплати житлових субсидій мешканцям міста з тієї причини, що вони не вказали у деклараціях всі свої доходи. Тепер їм потрібно буде повертати ці кошти до державного бюджету… Тому потрібно серйозно до цього ставитися і декларацію про доходи заповняти дуже уважно, не намагатись щось приховати, тому що рано чи пізно це стане відомим.

— Загалом скільки домогосподарств у нашому місті отримують субсидії на даний момент?

— На кінець опалювального періоду у Тернополі 49 тисяч домогосподарств отримували субсидії, на літній період їх, як правило, менше.

— Цікаво почути вашу власну думку щодо цих змін…

— Я вважаю, що субсидії повинні отримувати лише ті, хто їх справді потребує: малозабезпечені сім’ї із реально низьким доходом і які не можуть отримувати більші доходи. Держава, безумовно, повинна таким сім’ям субсидіювати, допомагати. Сім’ї, які мають доходи, але приховують їх, повинні самостійно сплачувати житлово-комунальні послуги. Адже субсидії — це великі видатки з державного бюджету, у такій формі, як вони були досі, — то тимчасове явище. Завжди одержувачів субсидій у Тернополі було у межах 5-8 тисяч сімей. 49 тисяч — це ситуація ненормальна і свідчить про те, що у нас щось не так: або люди дуже бідні, або щось неправильно із законодавством. А вже, що саме неправильно, треба з’ясовувати.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки:

Нещодавно опубліковане

Емоційне відновлення співробітників поліції, які отримали поранення у зоні бойових дій, важлива складова їхньої реабілітації...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:08


З пораненням живота та ушкодженнями внутрішніх органів до реанімаційного відділення бригада швидкої допомоги госпіталізувала мешканця Бережан...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:29


Про це перший заступник голови Тернопільської обласної ради Володимир Болєщук домовився з головою правління Латвійської залізниці пані Вітою Дололе-Андрес під час робочого візиту в Латвійську Республіку...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:04


Перевезення школярів до місця навчання — особливо актуальне питання для жителів віддалених населених пунктів...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 14:44


Верховний головнокомандувач України Олександр Сирський заявив, що ситуація на східній лінії фронту "значно погіршилася", і українська армія щосили намагається зупинити багатосторонній наступ РФ, що посилюється...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:37



Теми дня
16 Квітня
15 Квітня
13 Квітня
12 Квітня
11 Квітня
10 Квітня