П’ятниця, 24 березня 2023
• Жива легенда УПА: мешканка Тернопільщини святкує поважний ювілей • Вчинив домашнє насильство – зумій понести за нього відповідальність • «Контінентал» розпочав весняну посівну • 77 тисяч гривень – за неіснуючий квадроцикл • Викрав телефон із-під прилавка • Сергій Добалюк: «У час війни кожен із нас мусить бути волонтером» • Майстриня з Тернопільщини втратила понад 15 тисяч гривень • «Війна змінає маски. На фронті всі — справжні» • «Гаряча лінія» для підтримки родин полеглих Героїв • Міський голова Тернополя відвідав на передовій захисників із 44-ої тернопільської бригади • Волонтерка Тіфані привезла допомогу до Тернополя • «Я не прийшов вбивати, а — захищати рідну землю» • Ляльки Лідії Лапки — для перемоги • Іконописець Володимир Шерстій пройшов пекельні бої на Харківщині • Фонд житла — для тимчасового проживання переселенців • Російська ракета вдарила по Підгаєччині • Нове життя знайденого на складі Кобзаря • Гектари маскувальних сіток — із «цеху» історичного факультету • Волонтери центру «Допомога армії від Тернополя» вирушили до наших захисників на фронт • «Якщо Бог і є, Він носить форму мого покоління»
Вибори’2020: без сюрпризів

Автор: Опубліковано: 29 Жовтня о 15:25 161


В Україні відбулися, напевно, найскладніші місцеві вибори за всю історію. І справа не лише в пандемії коронавірусу, яка залишила вдома сотні тисяч потенційних виборців, а й в самій системі виборів, у якій так і не змогли досконало розібратися навіть штаби кандидатів («НОВА…» розповідала про нову виборчу систему в минулому номері). А що вже казати про пересічних виборців….


Недивно, що станом на вечір вівторка, 27 жовтня, до обласної ТВК надійшов лише… один виборчий протокол — з Купчинецької сільської ТВК. У решті територіальних виборчих комісій тривають підрахунок і фіксація результатів виборів (згідно із виборчим законом, остаточні підсумки мають бути оприлюднені до 12 листопада). Отож, наразі можемо робити лише орієнтовні висновки, беручи за основу дані моніторингу зі штабів основних політсил.
Область
Уже очевидно, що Тернопільська обласна рада нового скликання значно змінить свою диспозицію. Підтримку на цих виборах втратили старожили тернопільської політики, а натомість з’явилися нові амбітні сили, які сходу заявили про себе.
Перемогу на виборах до облради здобула «Європейська Солідарність», однак її 20-22% (за різними даними) голосів виборців не дадуть можливості сформувати одноосібну більшість й змусять шукати компромісу з фракціями інших політичних сил.
У числі призерів (використовуємо спортивну термінологією, хоча в політиці потенційні «призери» не завжди у перших трійках): ВО «Свобода» — 16% та партія «За Майбутнє» — близько 15%. Очевидно, що вся робота новообраної ради буде залежати від позицій цих трьох політичних сил.
З великою імовірністю також можна сказати, що до Тернопільської обласної ради проходять ще партії «Слуга народу» (констатуємо повний провал цієї політичної сили, хоча ще влітку минулого року вона виграла на Тернопіллі і президентські, і парламентські вибори), «Батьківщина» (в обох приблизно по 9%) та «Довіра» (6%).
Тернопіль
У виборах міського голови Тернополя вже втретє впевнену перемогу здобув Сергій Надал. Незважаючи на значні ускладнення і жорсткі виклики щодо функціонування міської господарки у період пандемії, власну хворобу в самий розпал передвиборчої кампанії, Сергій Віталійович просто… не побачив конкурентів — понад 70% виборців проголосували за нього, тоді як за найближчого суперника у 10 разів менше.
Значну підтримку на виборах депутатів Тернопільської міської ради отримала і політична сила, яку представляє Сергій Надал, — ВО «Свобода». Націоналісти значно перевищили власний результат попередніх місцевих виборів і набирають понад 37% голосів виборців. На другому місці — «Європейська Солідарність», у якої 16% голосів.
Замикає трійку новостворена політична сила, яка проходить до міської ради за підтримки Сергія Надала, — «Порядок. Відповідальність. Справедливість», у якої 9,5%. Тобто, як бачимо, після остаточного підрахунку і перерозподілу голосів за партії, які не пройшли до міської ради, дуже велика імовірність, що у новообраній міській раді Сергій Надал матиме, образно кажучи, свою монобільшість.
Крім цих трьох політичних сил, станом на вечір вівторка, 27 жовтня, до Тернопільської міської ради мають шанси зайти ще дві партії — «Сила людей» (5,5%) і «За Майбутнє» (5,05%). Представники ще двох політсил — «Слуги народу» і «Батьківщини» — судячи з усього, не долають 5-відсоткової квоти.
Райони
Вперше мешканці області (у тому числі й обласного центру) обирали депутатів трьох районних рад, адже новий територіальний устрій країни передбачає на Тернопільщині лише таку кількість укрупнених районів. Про ці підсумки — вже в наступному номері, а наразі представимо новообраних голів найбільших ТВК області (див. нижче) і відзначимо лише тих, хто очолив два оновлені райцентри (третій район має центр у Тернополі). На півдні Чортківським міським головою знову став Володимир Шматько із партії «Сила людей», а на півночі Кременецьким міським головою — Андрій Смаглюк зі «Свободи».

Новообрані голови найбільших ОТГ Тернопілля (попередні дані)

Вишнівецька
Кількість виборців — 12 704
Володимир Кравець
«Добрий самарянин»

Кременецька
Кількість виборців — 32 123
Андрій Смаглюк
«Свобода»

Лановецька
Кількість виборців — 16 674
Роман Казновецький
«Європейська Солідарність»

Шумська
Кількість виборців — 18121
Вадим Боярський
«Слуга народу»

Бережанська
Кількість виборців — 19 526
Ростислав Бортник
самовисуванець

Збаразька
Кількість виборців — 29 131
Роман Полікровський
«Європейська Солідарність»

Зборівська
Кількість виборців — 15 639
Руслан Максимів
«Європейська Солідарність»

Козівська
Кількість виборців — 19 075
Сергій Добалюк
«За Майбутнє»

Підволочиська
Кількість виборців — 15 024
Віталій Дацко
«Батьківщина»

Підгаєцька
Кількість виборців — 13 480
Ігор Мерена
«Батьківщина»

Микулинецька
Кількість виборців — 12 985
Іван Слободян
«Слуга народу»

Теребовлянська
Кількість виборців — 23 124
Сергій Поперечний
самовисуванець

Великоберезовицька
Кількість виборців — 17 872
Андрій Галайко
«За Майбутнє»

Тернопільська
Кількість виборців — 179 317
Сергій Надал
«Свобода»

Борщівська
Кількість виборців — 22 979
Ігор Чопик
«Батьківщина»

Бучацька
Кількість виборців — 28 702
Віталій Фреяк
«Європейська Солідарність»

Копичинецька
Кількість виборців — 10 257
Богдан Келічавий
«Слуга народу»

Хоростківська
Кількість виборців — 10 983
Степан Гладун
«Довіра»

Заліщицька
Кількість виборців — 21 643
Іван Дрозд
«Європейська Солідарність»

Монастириська
Кількість виборців — 16 158
Андрій Старух
«Свобода»

Чортківська
Кількість виборців — 28 292
Володимир Шматько
«Сила людей»


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

Ювілейний день народження сьогодні відзначає почесна громадянка Лановецької міської територіальної громади, зв’язкова УПА – Галина Микитівна Кравчук...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:06


Конституція України передбачає, що людина, її життя і здоров’я честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю, права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст та спрямованість діяльності держави, а утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:33


У Компанії «Контінентал Фармерз Груп» стартувала весняна посівна’2023...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:29


Майже 77 тисяч гривень втратив житель Чортківського району...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:16


Позбавлення волі строком від п’яти до восьми років загрожує двом чоловікам які привласнили чужі мобільні телефони. Міри покарання їм обере суд...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:13Теми дня
23 Березня
16 Березня
15 Березня