Неділя, 04 грудня 2022
• На Тернопільщині презентували інформаційно-аналітичну систему, що створює нові можливості для шкіл • Вдвічі менший урожай і непрогнозована посівна: ситуація із зерном в Україні • “Прошу суд зняти з мене браслет, оскільки є перебої з електроенергією” • Перерахунок пенсій у грудні: кому і на скільки підвищать виплати? • У Тернополі працюють десять пунктів обігріву • У Почаївській лаврі знайшли матеріали проти України • Із присвятою Збройним силам України! У Тернополі виступить Капела бандуристів • Замість ялинки – хатинка святого Миколая • Мобільні зупинки-укриття у Тернополі мають сертифікати відповідності • Велосипедист переїжджав у темряві дорогу… • У Тернополі планують розгорнути 12 стаціонарних пунктів обігріву • 8000 світловідбивальних стрічок-флікерів отримали маленькі тернополяни • Незаконно вивозили за кордон військовозобов’язаних • Справжнє обличчя війни • Шахрай поцупив із банківського рахунку 35 тисяч гривень • Наковтався пігулок. Тернопільська поліцейська врятувала сусіда • Будемо з картоплею, гречкою та цукром • Реалізація модернізації теплових мереж Тернополя • «Тернопіль забезпечить зимовою формою та взуттям наших воїнів із Тероборони» • Вперше в Україні у Тернополі запрацювала єдина система подачі тепла та гарячої води
Виклики карантину. «Онлайн захист був навіть легшим…»

Опубліковано: 5 Червня о 11:00 273


Виклики карантину: весілля – перенесли, мандрівки – скасували, пологи – у швидкій, іспити – через екран...


Хтось через карантин переніс весілля, комусь довелося в екстремальних умовах народжувати, хтось скасував відпочинок за кордоном, а хтось через відсутність авіаперельотів «застряг» у чужій країні, студенти-випускники зуміли через монітор комп’ютера скласти державні іспити, а викладачі зі своїх помешкань організувати комісію… COVID-19 добряче втрутився в наше повсякдення, докорінно змінив плани. Утім, якщо завдяки карантину вдалося вберегтися від небезпечного вірусу, то виклики видаються не такими й дошкульними. Переживемо! Тернополяни розповіли «НОВІЙ…», як карантин скоригував важливі події в їхньому житті, але не став перешкодою.

Олег Палка, випускник факультету комп’ютерно-інформаційних систем і програмної інженерії ТНТУ ім. Івана Пулюя, магістр комп’ютерних наук, розповідає про свій досвід захисту кваліфікаційної роботи магістра онлайн:
— Карантин вніс свої корективи у період дипломного проєктування і безпосереднього захисту дипломної роботи. Звичайно, як і випускники шкіл, ми – майбутні магістри, також з нетерпінням очікували традиційного захисту магістерських робіт, фото із дипломами, урочистого вручення, мантій і випускного вечора.
Спершу, коли карантин лише розпочався, зв’язок із науковим керівником підтримувався у телефонному режимі, месенджерах, через Skype або Zoom. При усвідомленні його продовження думки про захист у режимі онлайн закрадались, проте була надія на живе спілкування із викладачами і членами екзаменаційної комісії.
Але врешті-решт карантин було продовжено і стало зрозуміло, що ми будемо першопроходцями дистанційного захисту кваліфікаційних робіт. Звичайно, що не вистачало живого спілкування із науковим керівником та консультантами щодо додаткових розділів. Увесь процес перевірки та затвердження розділів відбувався шляхом листування через електронну пошту.
Втім, викладачі підтримували нас і одразу повідомляли, що потрібно доопрацювати для успішного захисту роботи. За день до захисту відбулась консультація, де нас ознайомили із його процедурою, а саме – ідентифікацією студента, доповіддю та відповіддю на запитання членів ДЕК.
Дистанційний захист відбувся успішно, ніби вживу, але, в певній мірі, був навіть легшим, адже переживання зникають одразу після відповіді на останнє запитання, а далі можна зробити чаю і очікувати рішення комісії. Після рішення комісії і оголошення, що ми вже випускники, стало одночасно радісно і сумно, адже 6 років злетіли, як один день, і позаду безліч приємних спогадів, але, з іншого боку, ми більше ніколи не будемо присутні на заняттях у якості студентів.
Хочеться висловити свою вдячність та повагу усьому викладацькому складу ТНТУ, а особливо улюбленій кафедрі КН та науковому керівнику – к.т.н., доценту Мацюку Олександру Васильовичу за підтримку та настанови, які у поєднанні із наполегливістю привели до успішного захисту роботи.
Є надія, що вручення дипломів буде вже у режимі «офлайн». Але як-не-як — це новий досвід, і кожен фініш – це, по суті, старт…


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , , , ,

Нещодавно опубліковане

23 листопада 2022 року Державна служба якості освіти України презентувала розроблену спільно з міжнародними партнерами інформаційно-аналітичну систему EvaluEd, що реалізована в межах проєкту «Забезпечення інформаційної системи для Державної служби якості освіти України» спільно з Асоціацією з міжнародних питань, Чеською шкільною інспекцією та за підтримки Чеської агенції розвитку...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:15


У 2021 році, який став для нашої країни рекордним за обсягом врожаю зерна, аграрії зібрали 106,6 мільйона тон зернових та олійних...


Рубрика: , , Опубліковано: о 10:00


Уже більше року Тернопільський міськрайонний суд слухає резонансну справу про загибель двох подруг у ДТП в Петрикові...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


У грудні в Україні відбудеться плановий перерахунок пенсій, який торкнеться непрацюючих пенсіонерів, шахтарів, людей, які втратили годувальника та ще кількох інших категорій громадян...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:34


Розташовані пункти обігріву за адресами:...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:44Теми дня
30 Листопада
29 Листопада
28 Листопада