Неділя, 01 жовтня 2023
• Тарифи на тепло у Тернопільській громаді у найближчий опалювальний сезон не зміняться • Тернопільські спортсмени здобули призові місця у XXI рейтингових змаганнях International Lviv Regata • Священник із Бережан отримав міжнародну премію Івана Павла II • Один із «Вовків Да Вінчі» • ОБІЙМИ для всієї України. У Бережанах створили унікальну мапу України з ляльок-мотанок • Пів тисячі пряників задля ЗСУ. Тернопільські студентки провели благодійний ярмарок • Молодь українських сіл вчиться впроваджувати зміни в громадах • До лікарні швидкої допомоги приєднають два медичні заклади • Квадрокоптери, радіостанції і планшети для захисників • До шлюбу — з чотирма дітьми! • Віддала косу для ЗСУ • До наших захисників на передову вирушить «Допомога армії від Тернополя» • У Тернополі працював шахрайський кол-центр • Розпочався відбір до об’єднаної штурмової бригади Національної поліції «Лють» • Опалювальний сезон в умовах війни: чи готовий Тернопіль? • «За борги за комуналку можуть арештувати автомобіль і банківські рахунки» • «ЯМаріуполь»: рік прихистку в Тернополі • Олег Липка: «У ферму я вклав не тільки гроші, а й душу» • День міста Тернополя з 2024 року відзначатимуть 15 серпня • Сучасні апостоли — на передовій
Виплата допомоги по догляду за хворими дітьми для працюючих батьків

Опубліковано: 21 Березня о 10:00 4


Одним з видів матеріального забезпечення та соціальних послуг за страхуванням з тимчасової непрацездатності, згідно Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», є надання допомоги в зв’язку з необхідністю догляду за хворим членом сім’ї, у тому числі за хворими дітьми до 14 років.


За 2020 рік в Тернопільському міському відділенні управління ВД Фонду соціального страхування України в Тернопільській області таку допомогу отримали понад 2 тис. застрахованих осіб, що компенсувало їм втрачений за весь період здійснення догляду заробіток на загальну суму 3,7 млн. гривень.
Понад 14,3 тисячі днів тимчасової непрацездатності у зв’язку із потребою догляду за хворими дітьми застрахованих осіб міста Тернополя оплачені коштами Фонду.
Допомога по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною віком до 14 років виплачується застрахованій особі з першого дня за період, протягом якого дитина за висновком лікаря потребує догляду, але не більш як за 14 календарних днів, а у разі, якщо є потреба в стаціонарному лікуванні – з першого дня за весь час її перебування в стаціонарі разом з хворою дитиною.
Допомога по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворим членом сім’ї (крім догляду за хворою дитиною віком до 14 років) надається застрахованій особі з першого дня, але не більше, як за три календарні дні, а у виняткових випадках, з урахуванням тяжкості хвороби члена сім’ї та побутових обставин, – не більш як за сім календарних днів.
Розмір допомоги залежить від страхового стажу та виплачується в таких розмірах: 50 відсотків середньої заробітної плати застрахованим особам, які мають страховий стаж до трьох років, 60 відсотків середньої заробітної плати при наявності страхового стажу від трьох до п’яти років, 70 відсотків середньої заробітної плати при страховому стажу від п’яти до восьми років та 100 відсотків середньої заробітної плати якщо страховий стаж становить понад вісім років.
Фонд соціального страхування України також відшкодовує витрати за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей (дітей) після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів.
Застраховані особи, в тому числі діти, мають право на лікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу відповідно до медичних показань за рекомендацією лікуючого лікаря та за наявності висновку лікарсько-консультативної комісії (ЛКК). Вони ж визначають термін лікування в реабілітаційному відділенні, який є необхідним для відновлення здоров’я та працездатності застрахованої особи відповідно до профілю лікування та особливостей перебігу хвороби, але не більше 24 днів.
Застраховані особи можуть самостійно обирати реабілітаційне відділення з переліку санаторно-курортних закладів відповідно до медичних показань за профілем медичної реабілітації.
Особи, які супроводжують дітей (один із застрахованих батьків або застрахована особа, яка їх замінює – опікун, піклувальник) під час перебування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу забезпечуються проживанням та харчуванням (без лікування).

Богдан Букшований, заступник начальника відділення – начальник відділу страхових виплат та матеріального забезпечення Тернопільського міського відділення управління ВД Фонду соціального страхування України в Тернопільській області


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

На засіданні виконавчого комітету прийнято рішення «Про встановлення тарифів на теплову енергію»...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:08


16-17 вересня у м. Наварія (Львівська область) та 22-23 вересня на Ковельському водосховищі відбулися змагання з водних видів спорту, участь в яких взяли тернополяни, вихованці «Комплексної дитячо-юнацької спортивної школи з водних видів спорту»...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 13:07


Нещодавно внаслідок поглибленої оцінки людських і професійних якостей Академічний сенат присвоїв ректорові прокатедри Святої Софії Міжнародну нагороду за прагнення до втілення в життя благородних ідеалів та життєвих цінностей...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:05


Ігор Питак із Тернополя несе службу в легендарному батальйоні ...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:26


Подружжя переселенців Оксана та Олекса Муравльови створили у Бережанах унікальну мапу України з ляльок-мотанок...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:18Теми дня
29 Вересня
27 Вересня
26 Вересня