Неділя, 11 квітня 2021
• Відтепер у Тернополі – «Кохання з другого погляду»! • Дитячі майданчики — не місце для вигулювання тварин • Рибне тріо із шляхетних переписів • «Кобзар» не простий, а… фронтовий! • «Війну не так легко стерти з пам’яті…» • «Відчула серцем, що цією справою буду дуже близька до України!» • Яка доля чекає на тернопільський літак? • У п’яти дворах розпочали ремонтні роботи • Посидіти в барі? Лише на літньому майданчику • ОСББ можуть заробити 20 тисяч гривень на міському конкурсі • Щоб ІТП працювали повноцінно, потрібен… розчерк пера президента • «Не можемо зачиняти двері перед пенсіонерами…» • Західноукраїнський національний університет: завжди на крок попереду! • Тернопіль залучає додаткові кошти на термомодернізацію будинків • «Дистанційне навчання – це не лише виклики, а й нові можливості» • Отцеві Любомиру було лише 24 роки… • Арсенко зі Скалата згуртував тисячі людей з усього світу • На території міської лікарні №2 облаштовують майданчик під встановлення кисневої бочки – генератора холодного кріогенного • У міських лікувальних закладах Тернополя розгорнуто 461 ліжко для надання медичної допомоги пацієнтам з COVID-19 • Ситуація із захворюваністю на COVID-19 у закладах освіти Тернопільської громади стабільна
Випробування дистанційним навчанням: «Школа вже не буде такою, як колись»

Автор: Опубліковано: 14 Травня о 11:12 788


Вимушений перехід на дистанційну форму освіти став викликом для всіх учасників освітнього процесу – вчителів, дітей і батьків.


Іван Лучка, директор НВК “Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад с. Грабовець”:
– Загалом на дистанційному навчанні легше, аніж на звичайному, бо не треба на роботу ходити (сміється, – ред.). Якщо серйозно, то з найбільш проблемних питань, що випали на період карантину, – атестація вчителів, яку ніхто не відміняв і треба було її проводити дистанційно. Ми з цим впоралися. У відпустку з наших працівників ніхто не йшов і на дві третини зарплати теж не переводився, оскільки усі працюють з учнями дистанційно. Як це відбувається на практиці? Кожен класний керівник має групу свого класу у вайбері, вчителі взаємодіють з керівником і передають йому відеоуроки з кожної теми та завдання, які треба виконати учням. З 85 учнів нашої школи тільки двоє не охоплені дистанційним навчанням з тієї простої причини, що не мають смартфонів чи планшетів.
Оскільки у нас школа-садочок, то навіть виховательки перейшли на дистанційну форму, приєднали батьків до чатів, практично щодня надсилають якісь цікаві відео, дають посильні завдання, щоб батьки контактували з дітьми, скажімо, робили листівки до Дня матері і навіть відеозаписи віршиків та пісень кидали у чат. І це дуже добре насправді, бо у батьків є нагода гарно провести час з дітьми.
Звісно, є проблема, що за деяких дітей тести чи інші завдання виконують батьки чи хтось інший, тобто це не показує реальну оцінку їхніх знань. Але коли учні у вересні прийдуть до школи, то вчителі не будуть хапатися за голову, що вони нічого не знають. Думаю, перші два місяці у новому навчальному році ми будемо згадувати той матеріал, що був у попередньому класі. Звісно, повторювати програму усіх трьох місяців, що провчилися на карантині, не доведеться, просто мудро поєднаємо ці теми з темами наступного класу, зробимо перехід з одного класу в інший – більш плавний та насичений, ніж завжди.
Від 12 березня, відколи вийшли на карантин, у нас шкільні журнали порожні. Треба буде їх обов’язково заповнити, адже журнал – основний документ вчителя, за яким оцінюють його працю і нараховують зарплату. Я складу графік, і вчителі протягом кількох днів заповнять його до 29 травня, а до 15 червня маємо видати свідоцтва випускникам дев’ятого класу (наша школа – дев’ятирічка). Як це відбуватиметься? Будемо викликати по одному випускникові через годину і вручати свідоцтва. Без спеціальних урочистостей, як завжди. На жаль, цього року мусить бути так. А напередодні наші дев’ятикласники-випускники, звісно, будуть виконувати стандартні контрольні роботи, адже ДПА немає. Ми ж, вчителі, будемо старатися, щоб учні, які мали високі бали у першому семестрі, у другому нижчий бал не отримали. Адже й т.в.о. міністра освіти і науки України Любомира Мандзій порадила вчителям у цей період до оцінювання учнів ставитися лояльно.
Що можу порадити батькам, які хвилюються, що їхні діти за час карантину запустили навчання? Не забувайте, що жодні оцінки та надбання не можуть бути потрібнішими, аніж здоров’я дитини. Тому нема чого переживати за освітній процес. Ми все надолужимо у наступному році.
Знаю, що через дистанційне навчання у багатьох сім’ях відбуваються сварки між учнями і батьками. В принципі, це навіть непогано, адже більшість батьків нарешті зрозуміють, що з дитиною треба частіше спілкуватися, що вона має розвиватися не тільки у школі, а передусім до її виховання та розвитку має бути причетна сім’я. У майбутньому, думаю, батькам буде вже легше вникати у шкільне життя дитини і допомагати їй за потреби.
Щодо вчителів, то для нас це – потужний досвід. Тепер ми вже остаточно усвідомили, що дистанційна форма навчання від нас нікуди не дінеться, тож потрібно поступово освоювати технічні засоби, вчитися працювати в інтернеті, спілкуватися не тільки очно, а й у соц-
мережах. Впевнений, якщо раптом станеться так, що нас чекатиме друга хвиля такого карантину, дистанційне навчання відбуватиметься значно гладше, рівніше і якісніше. У будь-якому разі, на мою думку, навіть коли повернемося до традиційного навчання у вересні, воно уже не буде колишнім, а поєднуватиметься з дистанційним.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки:

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Щоб зрозуміти та «розсмакувати» незвіданий та справжній світ Тернополя, пройдіть цей квест...


Опубліковано: о 15:29


Це доречне нагадування для господарів тварин, адже діти повинні гратися на чистій і безпечній території....


Рубрика: Опубліковано: о 12:26


На закуску номера...


Рубрика: Опубліковано: о 8:15


У Тернополі презентували унікальне видання «Фронтовий Кобзар» і нагородили Героїв-добровольців
...


Рубрика: , , Опубліковано: о 15:22


Доброволець Олександр Атаманчук отримав свою почесну відзнаку і відзнаку покійного брата…
...


Автор: Рубрика: Опубліковано: о 15:20Теми дня
11 Квітня
10 Квітня
9 Квітня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео