Понеділок, 03 жовтня 2022
• У Тернополі привітали працівників бібліотек • Голос, що підкорив світ • Через великий ажіотаж у Тернополі відбудеться додатковий благодійний концерт для підтримки ЗСУ Іво Бобула • Пізнаймо одні одних: українці – в Сувалках, поляки – в Тернополі • «Антитіла»: пів року – на фронті • Кризова кімната – для постраждалих від насильства • Дбаємо про своїх військових на передовій • Благодійники з Європи підтримують лікарні Тернополя • «Сьомий місяць печу перемогу» • Сергій Надал: «Дякую тернополянам за те, що наше місто стало другим домом для десятків тисяч жертв московської агресії» • «З вірою в перемогу»: велопробіг на Теребовлянщині • Плетуть сітки і вчать… англійську мову • «Пташка», «Мішаня» і «Лемко» – на волі! • Свято української пісні та гумору: в Тернополі відбудеться концерт Степана Гіги та гурту «БУДЬМО» • Триває збір коштів на автівку для воїнів ЗСУ 24 бригади • «Вітер На-Дії»: українська молодь зустрілася в Кракові • Передачі захисникам із Тернополя — в найгарячіші точки • Діти і війна: як подолати травми • У Тернопільській громаді живуть понад 28 тисяч переселенців • У Тернополі готуються до початку опалювального сезону в умовах воєнного стану
Визнано експертами: тернопільська медицина — одна з кращих в Україні

Опубліковано: 16 Грудня о 14:00 62


Міський голова Тернополя Сергій Надал прозвітував перед громадою.


Новий керівник відділу охорони здоров'я та медичного забезпечення Тернопільської міської ради Василь Даньчак, міський голова Тернополя Сергій Надал і керівник Тернопільської міської комунальної лікарні № 2 Ростислав Левчук.

Здоров’я тернополян — понад усе! Це головний принцип, яким керується команда Сергія Надала. Тому щороку в рамках програми «Здоров’я громади» комунальні лікарні капітально ремонтують і оновлюють, закуповують необхідне устаткування. З огляду на таку турботу тернопільські заклади охорони здоров’я вважаються одними з кращих в Україні. Звичайно, міський голова Сергій Надал у своєму недавньому публічному звіті перед громадою за 2019 рік, що відбувся у ПК «Березіль», не міг оминути цієї теми.

Тернопільські лікарні – лідери галузі 2019 року

Але почнемо не зі звіту. Чи не найкраще характеризує ситуацію у сфері охорони здоров’я Тернополя незалежне оцінювання. І тут нашому місту справді є чим пишатися.  За підсумками загальнодержавного рейтингового аналізу «Національний бізнес-рейтинг», у 2019 році три комунальні некомерційні медичні підприємства нашого міста увійшли до переліку успішних у своїй сфері діяльності і отримали високі відзнаки за різноманітні показники.

Так, «Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня» і «Тернопільська комунальна міська лікарня №2» зайняли перше місце і здобули «Золото рейтингу». КНП «Міська комунальна лікарня №3» увійшла у ТОП-5 «Золотого рейтингу». За досягнення таких високих результатів цим тернопільським закладам охорони здоров’я присвоєно почесний статус «Лідер галузі’2019».

Тернопільську медицину ведуть вперед молоді менеджери

Для подальшого руху вперед потрібні молоді фахові лікарі-менеджери, які вміють діяти в нових умовах. Тому новим керівником відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Тернопільської міської ради став молодий лікар-уролог відділення відновної, реконструктивної та малоінвазивної хірургії Тернопільської міської комунальної лікарні №3 Василь Даньчак.

Він — досвідчений лікар, якого знають і поважають колеги і пацієнти. Окрім того, має диплом магістра за спеціальністю «менеджмент закладів охорони здоров’я», який здобув у Тернопільському національному економічному університеті. Це дуже важливо, адже начальник відділу охорони здоров’я – це насамперед менеджер, управлінець. Саме такі молоді і різнобічно освічені професіонали потрібні Україні і нашому місту сьогодні.

Тернопільським лікарням – комфорт і сучасне устаткування

Цього року міські лікарні отримали чимало новітнього устаткування. У лікарні швидкої допомоги завершили капітальний ремонт травматологічного відділення. Придбано сучасний фібробронхоскоп, з допомогою якого лікарі зможуть проводити якісне ендоскопічне дослідження бронхів.

Для другої міської лікарні також придбали чимало необхідного дорогого устаткування. У закладі зробили капітальний ремонт теплотраси і пандусів. Для пологового відділення цієї лікарні закуплено сучасний апарат штучної вентиляції легень.

У третій міській лікарні капітально відремонтували приміщення реабілітаційного відділення, відділення відновної, реконструктивної та малоінвазивної хірургії, а також відділення реабілітації хворих неврологічного профілю. Повністю оновлено освітлення у коридорах, замінено підлогу, дверні блоки, перефарбовано стіни. Проведено капітальний ремонт коридору у реабілітаційному відділенні, облаштовано перехід з відділення у стаціонар і придбано устаткування для реабілітації після інсульту у зал фізичної терапії. Відремонтовано систему водопостачання і покрівлю лікарні.

У дитячій міській лікарні капітально ремонтують інфекційно-діагностичне відділення. Спільно з благодійниками закупили необхідне устаткування та апаратуру, зокрема, нову сучасну систему УЗД-діагностики. Цей переносний УЗД- апарат надзвичайно потрібний медичному закладу, адже завдяки йому лікарі зможуть ефективно виявляти важкі захворювання на ранніх стадіях. А ще завдяки спільному проєкту міської ради і Національної служби здоров’я України забезпечили заклад двома автомобілями, що покращить медичне обслуговування.

У Тернопільському міському лікувальному діагностичному центрі оновили устаткування та відремонтували систему водопостачання. У десяти кабінетах амбулаторії №5 завершили капітальний ремонт. Для потреб амбулаторії цього року придбано автоматичний гематологічний аналізатор.

У всіх комунальних лікувальних закладах Тернополя замінено постільну білизну, подушки, матраци, посуд та інші побутові речі. Подекуди вік подушок у лікарнях сягав 50 років. Тепер все інакше. Тернополяни лікуються у комфортних «домашніх» умовах.

Сучасну медицину – у села Тернопільської МТГ

Мерія намагається допомагати не лише міським лікарням. Так, на базі Малашовецької лабораторії створено відділення хоспісної та паліативної допомоги. У селах Курівці і Глядки Тернопільської МТГ капітально відремонтовано фельдшерсько-акушерські пункти. Лікувати дітей і дорослих мають у належних умовах, а лікарі мають працювати у теплих і затишних кабінетах.

Мета мерії, як заявив Сергій Надал, — щоб якість надання медичної допомоги у селах, які увійшли до складу Тернопільської міської територіальної громади, була на такому ж рівні, як у Тернополі.

Тернопільські медики будуть із зарплатами

Медична субвенція з державного бюджету для забезпечення надання гарантованих державою медичних послуг мешканцям Тернопільської міської територіальної громади у рази менша від необхідної. Незважаючи на заяви столичних чиновників про успішне фінансування галузі, значна частина фінансування медичної сфери у нашому місті лягла на місцевий бюджет Тернополя. У тому числі — виплата заробітної плати медикам.

Але тернопільські лікарі є і будуть із зарплатами! Кожної сесії з міського бюджету виділяють додаткові кошти на зарплати і утримання медичних закладів (комунальні платежі тощо). Більше того, зарплати видають з урахуванням усіх надбавок та вислуги років. Конкретний приклад: на останній сесії міської ради виділено 1,4 млн. грн. на утримання закладів охорони здоров’я.

«Здоров’я тернополян, комфортні умови лікування, сучасне медичне устаткування і належні умови праці для лікарів – це незмінні пріоритети для мене і моєї команди. І ми щодня робимо все можливе, щоб тернопільська медицина зберегла свій статус – найкращої в Україні», — заявив Сергій Надал у звіті перед громадою.

Тарас Ратушняк


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Нещодавно опубліковане

30 вересня у приміщенні Центральної міської бібліотеки Тернополя відбулися урочисті заходи з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек та закриття дванадцятого щорічного загальноміського фестивалю «Бібліофест «Працює кожний - перемагаємо разом»...


Рубрика: , , Опубліковано: о 9:00


У Тернополі відбулася мистецька імпреза з нагоди 150-річчя від дня народження Соломії Крушельницької...


Рубрика: , , Опубліковано: о 8:10


Середній розмір щомісячної страхової виплати від Фонду соціального страхування України склав за підсумками серпня 5 112,60 гривні – на 801,72 гривні, або 18,6% більше порівняно з тим же періодом 2021 року...


Рубрика: , , Опубліковано: о 19:10


Через великий запит 14 жовтня у Драмтеатрі в Тернополі відбудуться додатковий благодійний концерт для підтримки ЗСУ Іво Бобула...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:24


У рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020» Тернопільська міська рада завершила реалізацію проєкту «Пізнаймо один одного: українці — в Сувалках, поляки — в Тернополі» спільно із закордонним партнером — Публічною бібліотекою імені Марії Конопницької в Сувалках (Підляське воєводство, Польща)...


Рубрика: , , Опубліковано: о 10:34Теми дня
1 Жовтня
30 Вересня
29 Вересня
28 Вересня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео