П’ятниця, 29 вересня 2023
• Один із «Вовків Да Вінчі» • ОБІЙМИ для всієї України. У Бережанах створили унікальну мапу України з ляльок-мотанок • Пів тисячі пряників задля ЗСУ. Тернопільські студентки провели благодійний ярмарок • Молодь українських сіл вчиться впроваджувати зміни в громадах • До лікарні швидкої допомоги приєднають два медичні заклади • Квадрокоптери, радіостанції і планшети для захисників • До шлюбу — з чотирма дітьми! • Віддала косу для ЗСУ • До наших захисників на передову вирушить «Допомога армії від Тернополя» • У Тернополі працював шахрайський кол-центр • Розпочався відбір до об’єднаної штурмової бригади Національної поліції «Лють» • Опалювальний сезон в умовах війни: чи готовий Тернопіль? • «За борги за комуналку можуть арештувати автомобіль і банківські рахунки» • «ЯМаріуполь»: рік прихистку в Тернополі • Олег Липка: «У ферму я вклав не тільки гроші, а й душу» • День міста Тернополя з 2024 року відзначатимуть 15 серпня • Сучасні апостоли — на передовій • “Пережила не одну війну…” На Тернопільщині привітали 100-річну ювілярку • Молодь із Тернопільщини прибрала територію ботанічного саду • “Нове життя” переселенців на Тернопільщині
Як оформити компенсацію витрат за комунальні послуги за розміщення переселенців?

Опубліковано: 8 Травня о 12:00 38


У Тернополі продовжується прийом та поселення внутрішньо переміщених осіб, які вимушено покинули власні домівки через бойові дії.


Фізичні особи – громадяни України віком від 18 років, які є власниками житла або їх представниками, наймачами (орендарями) житла державної або комунальної власності, спадкоємцями, які прийняли спадщину і безоплатно розміщують внутрішньо переміщених осіб, можуть отримати у Тернополі компенсацію за тимчасове розміщення таких осіб, прийом заяв на компенсацію за квітень 2022 року проводиться до 05.05.2022 року в Центрі надання адміністративних послуг за адресою вул.Князя Острозького, 6.

Станом на 3 травня 2022 року звернулося уже 1146 власників жилих приміщень приватного житлового фонду, які безоплатно розміщують внутрішньо переміщених осіб.

Для отримання компенсації:

1. Власник житлового приміщення повинен внести відомості про житло, яке доступне для розміщення ВПО, на веб-ресурсі «Прихисток». Ці дані також можуть внести спеціалісти Тернопільської міської ради за письмовим зверненням громадян у довільній формі, поданим у відділ звернень (вул. Листопадова, 6). Наявність відомостей про житлові приміщення у зазначеному реєстрі не є обов’язковою умовою отримання компенсації.

2. Власник приміщення зобов’язаний не пізніше наступного робочого дня з дня розміщення ВПО подати заяву у ЦНАП (вул. Князя Острозького, 6), де зазначити ПІП кожної з розміщених осіб та до заяви додати документ, який посвідчує його особу та документ, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням, або документ, що підтверджує повноваження представника власника.

Особи, що розмістили внутрішньо переміщених осіб, також зобов’язані в день припинення розміщення внутрішньо переміщених осіб або зміни їх кількості подати заяву з інформацією про зміну переліку осіб, розміщених у житловому приміщенні, із зазначенням можливості у подальшому розміщувати внутрішньо переміщених осіб у цьому житловому приміщенні.

Заяви можуть бути подані в паперовій формі або в електронній формі на електронну адресу cnapternopil@meta.ua.

У разі подання заяви в електронній формі до такої заяви додаються електронні копії (фотокопії): документа, який посвідчує особу, що розмістила внутрішньо переміщених осіб; документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням, або документа, що підтверджує повноваження представника власника.

Важливо:

Для отримання компенсації особа, що розмістила внутрішньо переміщених осіб, не пізніше п’яти днів з дня закінчення звітного місяця подає в Центр надання адміністративних послуг Тернопільської міської ради заяву. Заяви можуть бути подані в паперовій формі або в електронній формі на електронну адресу cnapternopil@meta.ua.

Наголошуємо, що змінена форма заяви в редакції Постанови КМУ від 29.04.2022 №490, особа, що розмістила ВПО повинна вказати: дату та номер довідки про взяття на облік ВПО, контактний номер телефону ВПО та соціальний статус ВПО або приналежність до вразливої групи населення.

ВПО, що проживають у жилому приміщенні, повинні отримати статус внутрішньо переміщеної особи. Для цього їм необхідно зареєструватися в управлінні соціальної політики (вул. Лисенка, 8).
Перевірку наведених у заяві власником жилого приміщення відомостей з відвідуванням місця розміщення ВПО, зокрема з метою перевірки факту такого розміщення, його безоплатності, кількості розміщених осіб та умов їх проживання, документів, що встановлюють особу (паспорта громадянина України або свідоцтва про народження ВПО, зокрема електронних документів) можуть здійснювати уповноважені особи виконавчого комітету Тернопільської міської ради: управителі багатоквартирних будинків, ОСББ, за необхідності інші уповноважені особи, визначені управлінням ЖКГ.
Підставами для відмови у виплаті компенсації є встановлення факту надання у заяві недостовірної інформації.
Для отримання компенсації повинна бути відсутня заборгованість за житлово-комунальні послуги у приміщенні, у якому тимчасово проживають ВПО.
Факт відсутності заборгованості за житлово-комунальні послуги особа, що розмістила внутрішньо переміщених осіб, підтверджує своїм підписом, що проставляється у заяві про отримання компенсації.

Сума компенсації розраховується з урахуванням кількості днів, протягом яких жиле приміщення надавалося для розміщення внутрішньо переміщеної особи, з дня її розміщення, але не раніше дати взяття на облік внутрішньо переміщених осіб відповідним органом або через Єдиний державний вебпортал електронних послуг (Портал Дія).

Сума компенсації за кожен людино-день визначається на рівні 14,77 гривні.

Компенсація особам, що розмістили внутрішньо переміщених осіб, виплачується у безготівковій формі до кінця місяця з дня закінчення звітного місяця.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

Ігор Питак із Тернополя несе службу в легендарному батальйоні ...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:26


Подружжя переселенців Оксана та Олекса Муравльови створили у Бережанах унікальну мапу України з ляльок-мотанок...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:18


Пів тисячі пряників задля ЗСУ. Тернопільські студентки провели благодійний ярмарок...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:11


Активні юнаки та дівчата завжди є драйверами якісних змін — мають багато цікавих ідей, готові втілювати в життя корисні проєкти, об’єднуватися для розвитку рідних містечок та сіл...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:02


З метою реалізації концепції розвитку галузі охорони здоров’я на території Тернопільської громади, на засіданні сесії міської ради депутати прийняли рішення про реорганізацію двох медичних комунальних некомерційних підприємств міста...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:43Теми дня
27 Вересня
26 Вересня
25 Вересня