Неділя, 04 грудня 2022
• На Тернопільщині презентували інформаційно-аналітичну систему, що створює нові можливості для шкіл • Вдвічі менший урожай і непрогнозована посівна: ситуація із зерном в Україні • “Прошу суд зняти з мене браслет, оскільки є перебої з електроенергією” • Перерахунок пенсій у грудні: кому і на скільки підвищать виплати? • У Тернополі працюють десять пунктів обігріву • У Почаївській лаврі знайшли матеріали проти України • Із присвятою Збройним силам України! У Тернополі виступить Капела бандуристів • Замість ялинки – хатинка святого Миколая • Мобільні зупинки-укриття у Тернополі мають сертифікати відповідності • Велосипедист переїжджав у темряві дорогу… • У Тернополі планують розгорнути 12 стаціонарних пунктів обігріву • 8000 світловідбивальних стрічок-флікерів отримали маленькі тернополяни • Незаконно вивозили за кордон військовозобов’язаних • Справжнє обличчя війни • Шахрай поцупив із банківського рахунку 35 тисяч гривень • Наковтався пігулок. Тернопільська поліцейська врятувала сусіда • Будемо з картоплею, гречкою та цукром • Реалізація модернізації теплових мереж Тернополя • «Тернопіль забезпечить зимовою формою та взуттям наших воїнів із Тероборони» • Вперше в Україні у Тернополі запрацювала єдина система подачі тепла та гарячої води
Як отримати допомогу внутрішньо переміщеним особам?

Опубліковано: 2 Квітня о 8:00 79


Власники квартир, які безкоштовно прихистили в себе внутрішньо переміщених осіб, отримають грошові компенсації на комунальні послуги. Це 450 гривень на місяць за кожну прийняту особу, незалежно від віку.


Як розповідає начальник Тернопільської військової обласної адміністрації, область продовжує приймати осіб із міст, де ведуться активні бойові дії. Багато людей надають прихисток сім’ям не чекаючи допомоги у відповідь. Однак, навіть під час війни, держав продовжує дбати про своїх громадян.

«Уряд прийняв рішення про механізм компенсації комунальних витрат громадам, які безкоштовно надають прихисток переселенцям у школах, садочках, будинках культури та комунальних установах. Тепер цю програму доповнили. Компенсацію за комунальні платежі отримають також сім’ї, які приймають переселенців у себе вдома», – каже Володимир Труш.
Для отримання компенсації за комунальні послуги власник має внести відомості про житло на сайт «Прихисток» prykhystok.in.ua. Якщо ви не маєте можливості цього зробити, вам допоможуть працівники соцзахисту вашої громади.
Власник житла має не пізніше наступного дня після поселення переселенців повідомити про це у ЦНАП громади. А також інформувати, якщо кількість мешканців змінилася або вони виїхали. Відповідну заяву потрібно подати наприкінці місяця. Відшкодування за комунальні послуги заявники отримають на банківську картку.
Крім того, люди, які були змушені покинути свої домівки через російську агресію, можуть отримати допомогу на проживання. Це 3 000 тис. грн на кожну дитину чи людину з інвалідністю та 2 000 тис. грн на кожну іншу людину. Щоб отримати допомогу необхідно стати на облік внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та подати заяву, щоб отримати допомогу на проживання особисто до органу соціального захисту населення, уповноваженої особи в громаді чи ЦНАПу в місці тимчасового перебування.
Виплати допомоги на проживання будуть здійснюватися щомісяця, починаючи з часу звернення, на банківський рахунок. Тим, хто подасть заяву до 14 квітня, також зарахують виплати за березень 2022 року. Виплати будуть тривати весь період діє воєнного стану + 1 місяць після його завершення.

Допомога внутрішньо переміщеним особам не буде включена до сукупного доходу сім’ї. Тобто всі інші види соціальних допомог, які ви отримували раніше, будуть виплачуватися також. Допомога на проживання не оподатковується. Нагадаємо, що в області розроблено логістичний сервіс для організації зустрічі внутрішньо переміщених осіб у місцях масового прибуття, через який вже прийнято понад 60 тис. осіб, з них 14 тис. дітей.
Розроблено карту тимчасового розміщення людей в закладах комунальної та державної власності (35 тис. місць для прихистку, 17 тис. з яких вільні) та сформовано базу даних відповідальних за їх поселення осіб. Організована реєстрація внутрішньо переміщених громадян.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

23 листопада 2022 року Державна служба якості освіти України презентувала розроблену спільно з міжнародними партнерами інформаційно-аналітичну систему EvaluEd, що реалізована в межах проєкту «Забезпечення інформаційної системи для Державної служби якості освіти України» спільно з Асоціацією з міжнародних питань, Чеською шкільною інспекцією та за підтримки Чеської агенції розвитку...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:15


У 2021 році, який став для нашої країни рекордним за обсягом врожаю зерна, аграрії зібрали 106,6 мільйона тон зернових та олійних...


Рубрика: , , Опубліковано: о 10:00


Уже більше року Тернопільський міськрайонний суд слухає резонансну справу про загибель двох подруг у ДТП в Петрикові...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


У грудні в Україні відбудеться плановий перерахунок пенсій, який торкнеться непрацюючих пенсіонерів, шахтарів, людей, які втратили годувальника та ще кількох інших категорій громадян...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:34


Розташовані пункти обігріву за адресами:...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:44Теми дня
30 Листопада
29 Листопада
28 Листопада