Вівторок, 19 березня 2024
• Місяць лікарі боролись за життя маленької пасажирки, але не врятували… • Вшанують пам’ять загиблого на фронті депутата Тернопільської обласної ради Любомира Крупи • Суд не поновив на посаді колишнього голову Тернопільської обласної ради Михайла Головка • «Контінентал» оновлює технічний парк • Збирав гроші нібито на лікування військових: затримали шахрая з Кременеччини • Вміст алкоголю в крові водія з Тернопільщини перевищував норму у 8 разів • «Балаклави для українських воїнів допомагає нам шити навіть сеньйора Джованна» • «Заміновуєм, щоб ворог не пройшов. Розміновуєм, щоб рухатись вперед» • На спомин про загиблих в Маріупольському театрі. У Тернополі вшанували пам’ять жертв теракту • На війні загинув захисник із Борщівської громади • Повернувся з полону: у Підгайцях всією громадою зустріли захисника • На Чортківщині на полі виявили мертвих зайців • Аварія у Козівській громаді: зіткнулись трактор і легківка • Петро загинув на місці… Фатальна аварія на Теребовлянщині • Обшуки у відомій охоронній фірмі в Тернополі: виявили наркотики і незаконну зброю • Російські шахеди вдарили по об’єкті інфраструктури біля Кременця • Від діагностики та інтенсивної терапії до реабілітації: у Центрі досконалості при Тернопільській обласній психоневрологічній лікарні надають допомогу захисникам • У Великогаївській громаді на колінах зустріли Героя Олега Грибика • Мама-захисниця приїхала з фронту привітати сина з днем народження • Діти захисників з Тернополя поїхали на відпочинок у Карпати
Як Тернопіль бореться з Covid-19?

Опубліковано: 2 Квітня о 14:48 220


Поки у райцентрах Тернопільщини медики і активісти б’ють на сполох через неготовність місцевих лікарень боротися з Covid-19, більшість хворих везуть до медичних закладів обласного центру. Тернопільський міський штаб для боротьби з коронавірусною інфекцією став базовим щодо координації роботи медзакладів, інформування населення.


Наскільки Тернопіль готовий до подолання пандемії? Чи зможуть наші лікарні при необхідності прийняти велику кількість пацієнтів? Які карантинні заходи запроваджено у місті?
Про все це розповів міський голова Тернополя Сергій Надал.

Що заборонено під час карантину?
— Серед хворих на Тернопільщині особи різного віку — і молодого, і старшого, також діти. Covid-19 підтверджено навіть у півторарічної дитини, тож не треба бути байдужими і думати, що недуга може когось оминути, а варто ретельно дотримуватись правил карантину. Минулих вихідних була сонячна погода, і не зважаючи на карантин, у парках, на Дальньому пляжі відпочивали компанії. Закликаємо тернополян обмежити спілкування з друзями, бо це — ризик. Щоб убезпечити людей і не допустити швидке поширення вірусу, Тернопільський міський штаб для боротьби з коронавірусною інфекцією прийняв додаткові обмеження.

  • Відтепер заборонено перебувати на вулицях, в місцях відпочинку, в парках, у скверах Тернопільської міської територіальної громади групам із більш ніж двох осіб або в межах однієї сім’ї. Таку практику широко використовують і в Європі, і в містах України. Це правило, звісно, не поширюється на працівників державних, правоохоронних органів, аварійних бригад і органів місцевого самоврядування.
  • Заборонено перебування на вулиці дітям віком до 14 років без супроводу дорослих, а дітям від 14 років до 18 років — без відома батьків чи опікунів. І обов’язково всі повинні бути в масках.
  • Розпочато частковий демонтаж дитячих майданчиків, оскільки у вихідні багато дітей гуляли там з батьками без рукавичок, без масок.
  • Спортивні майданчики, які мають огорожу, буде замкнено.
  • Ритуальні обряди можна проводити лише на відкритих територіях, з обмеженням перебування там до десяти осіб за умови дотримання карантинних заходів — відстань між людьми має бути не менше двох метрів.

Які штрафи за порушення правил карантину?
— На початку запровадження карантину працівники поліції та муніципальної інспекції складали протоколи за порушення правил торгівлі та роботи громадських закладів. Уже є рішення судів за цими протоколами — порушникам доведеться сплатити штраф у розмірі 17 тисяч гривень. Це мінімальний штраф, а може бути значно більший. Правоохоронці мають повноваження оформляти протоколи про адміністративні правопорушенні за недотримання й інших норм карантину, зокрема, й за перебування на вулиці групи осіб. Такі суворі заходи запроваджені виключно з метою, щоб донести до відома громадян, що усім потрібно дотримуватися режиму карантину.

Для кого спецрейси і безкоштовні квитки?
— Громадський транспорт — одне з джерел розповсюдження інфекції, тому ми заборонили перевезення населення під час надзвичайної ситуації. Містом курсує лише транспорт для перевезення осіб, які працюють на об’єктах критичної інфраструктури — це медики, працівники аптек, правоохоронці, рятувальники, працівники хлібзаводу, молокозаводу, продуктових магазинів, комунальники тощо. Спецрейсами можна скористатися лише зі спеціальним посвідченням. Безкоштовний проїзд спецрейсами — для медиків, які працюють у закладах, задіяних до ліквідації епідемії коронавірусної інфекції, а також для сімейних лікарів. Працівникам аптек і продуктових магазинів ми надали можливість користуватися спецрейсами, оскільки вони також на «передовій» — контактують із великою кількістю населення, піддаються прямому ризику, щоб ми мали можливість купити продукти. Усі користувачі спецрейсів повинні дотримуватися температурного режиму, носити захисні маски, рукавиці. Іншим особам, які на даний час працюють, рекомендовано добиратися приватним транспортом або ходити пішки.

Які лікарні приймають хворих на коронавірус?
— У Тернополі визначено три медичні заклади, які в першу чергу займаються боротьбою з Covid-19. Усі вони пройшли перепрофілювання.

Тернопільська міська лікарня швидкої допомоги – базова для лікування дорослих. Зараз там лежать пацієнти виключно в інфекційному відділенні. Готуємося до того, що кількість хворих буде зростати, тому використовуватимемо не тільки інфекційне відділення, а всю лікарню. Інші відділення тимчасово переводять в інші лікарні або перепрофільовують для лікування хворих із коронавірусом.
Тернопільська міська дитяча лікарня є базовою для лікування дітей з діагнозом Covid-19. Використовується там не тільки інфекційне відділення, а й відділення інтенсивної терапії. Поруч з реанімацією дитячої міської лікарні — гематологічне відділення, яке виконувало функцію обласного. Щоб вберегти маленьких пацієнтів і їхніх медиків, гематологічне відділення переводимо тимчасово в дитячу обласну лікарню.
Тернопільська міська лікарня №3 визначена як місце для обсервації. Там нині перебувають троє людей, які могли контактували з хворими. Їхній стан здоров’я регулярно моніторять. Обсервація таких осіб триватиме 14 днів. Наголошую, якщо хтось повернувся з-за кордону і не має змоги ізолюватися вдома, може перебути карантин під наглядом лікарів у Тернопільській міській лікарні №3.
Сімейні лікарі надають консультації по телефону, а при потребі — навідуються додому до осіб, які погано себе почувають.
Кількість хворих на коронавірус із кожним днем збільшується, тому дбаємо за купівлю предметів захисту, медикаментів, обладнання. Закупили і передали лабораторному центру тести, які дають можливість оперативно визначати, чи людина хвора на коронавірус. Особам, які потрапляють до лікарень із цим захворюванням, надається безкоштовна медична допомога. Дякую підприємствам, небайдужим тернополянам, які долучаються до придбання предметів захисту, обладнання та медикаментів для лікарень.

Закликаю усіх тернополян казати «дякую» людям, які незважаючи на карантин, ризикуючи здоров’ям, продовжують працювати.

Скажіть «дякую» продавцю у магазині, провізору в аптеці, кондуктору на спецрейсі… Лише одне слово, яке подарує стільки добра та позитивних емоцій!

Хто регулює ціни на маски і засоби дезінфекції?
— Стосовно росту цін на маски і медичні препарати в аптеках під час епідемії, то органи місцевого самоврядування не мають повноважень регулювати їх.
Ми зверталися до контролюючих органів провести відповідні перевірки, але нам повідомили, що законодавство не дозволяє їм це робити. Верховна Рада прийняла закон, яким заборонила будь-які перевірки на період карантину.
Але є ще один факт: Антимонопольний комітет України провів моніторинг і зробив висновок, що в ціноутворенні в медичних закладах нема порушень, зокрема, й стосовно цін на захисні маски і засоби дезінфекції. Усі аптеки в Тернополі — у приватній власності, тому саме держава мала б контролювати рівень ціноутворення. Стосовно дефіциту масок і засобів дезінфекції, то законом передбачено, що аптеки, які мають ліцензії, зобов’язані забезпечувати наявність всього необхідного. Відсутність медичних препаратів чи засобів захисту в аптеці є підставою для позбавлення ліцензії.

Чи отримають тернополяни допомогу в час карантину?
— Асоціація міст України звернулася до уряду щодо підтримки громадян у час карантину. Міста надали пропозиції, але наразі до нас не прислухалися. У такий складний час передусім треба дати можливість громадянам не витрачати кошти на житлово-комунальні послуги. Потрібно запровадити прямі субсидії. У бюджеті мали б передбачити компенсацію таких витрат. З підприємств житлово-комунального господарства не можна стягувати в цей період будь-які борги. Та, на жаль, поки що цього не відбулося. Комунальні підприємства утримуються виключно за кошти місцевих бюджетів.
Оскільки чимало громадян кілька місяців будуть без роботи через карантин, то вони мали б отримати компенсацію від держави. Це мало б бути щонайменше 5 тис. грн. на місяць, щоб люди мали змогу придбати продукти і предмети захисту від інфекції. Маємо приклад, як це зробили цивілізовані країни. Ніде ці заходи не здійснювали за рахунок місцевих бюджетів, а виключно — за державний. На зустрічі міських голів, голів обласних державних адміністрацій з президентом і прем’єр-міністром ми озвучували такі пропозиції.
Ініціюємо також запровадження пільг для дрібного і середнього бізнесу за рахунок держбюджету. Наразі Верховна Рада передбачила пільги суб’єктам господарювання лише за рахунок місцевих податків. І це при тому, що саме місцеві бюджети виділили значно більше коштів на боротьбу з Covid-19 , ніж надійшло з державної казни. Якщо підсумувати загальні витрати місцевих бюджетів, що були спрямовані на боротьбу з коронавірусом, то органи місцевого самоврядування вже виділили понад 500 млн. грн., а з держбюджету — лише 100 млн. грн. Чи це адекватна ситуація?

Як долучитися до акції «На відстані долоні»?
— У Тернополі продовжує роботу територіальний центр соціального обслуговування при Управлінні соціальної політики, який веде облік одиноких мешканців міста та малозабезпечених родин. Донедавна в цьому списку було близько 600 осіб. Розуміємо, що у зв’язку з карантином кількість буде збільшуватися, тому Управління соціальної політики збирає інформацію про потребуючих мешканців нашого міста. Якщо ви знаєте, що поруч із вами живе самотня людина, яка не може себе забезпечити, не може самотужки піти до магазину чи в аптеку, повідомляйте соціальним працівникам. Управління соціальної політики буде контактувати з такими особами і надавати допомогу. Якщо буде необхідність, залучатимемо волонтерів. Уже нині ряд благодійних фондів нашого міста допомагає одиноким людям і тим, що опинилися в скрутній ситуації. Спільно з волонтерами, небайдужими тернополянам ми оголосили про початок акції під назвою «На відстані долоні». Продукти і засоби гігієни, які жертвують підприємці, суб’єкти господарювання, заводи-виробники, волонтери роздають потребуючим. Крім того, у кожному магазині й торговому центрі стоятиме корзина з надписом «На відстані долоні», у якій покупці зможуть залишити продукти для потребуючих. Волонтери розноситимуть їх по домівках. Безмежно вдячний волонтерам за їхню працю! Наразі вже зареєструвалося понад 250 тернополян, які хочуть бути волонтерами у цьому проєкті. Усі вони матимуть паспорт волонтера, щоб до них була довіра серед наших краян.

Корисні номери телефонів

Телефон гарячої лінії Управління соціальної політики Тернопільської міської ради: 235652 або 0675305906.

Тернопільський міський штаб для боротьби з коронавірусною інфекцією: 098 441 5981.

Онлайн-форма для повідомлення про людей, які прибули з-за кордону чи контактували з хворими на коронавірус, але не дотримуються самоізоляції:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdysXm0jrz1KWfyaB0vRsTIH-kA_GnHqZ1bTDCxKP_3GoQeZg/viewform


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , , , , ,

Нещодавно опубліковане

Майже місяць медики боролися за життя шестимісячної дівчинки, яка стала жертвою дорожньо-транспортної пригоди у Тернополі...


Рубрика: , , Опубліковано: о 11:48


Через рік після зникнення безвісти на фронті військовослужбовця 105-ої окремої бригади територіальної оборони, депутата Тернопільської обласної ради Любомира Крупи офіційно підтвердилась інформація про його загибель...


Рубрика: , Опубліковано: о 11:18


Ексголова Тернопільської обласної ради Михайло Головко програв судове питання щодо поновлення на посаді...


Рубрика: , Опубліковано: о 8:59


У рамках виконання плану капітальних інвестицій на 2024 рік «Контінентал Фармерз Груп» оновлює свій парк сільськогосподарської та спецтехніки...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 18:43


Слідчі повідомили про підозру чоловіку, який ошукував громадян під приводом пожертв на лікування дітей та реабілітацію українських військових...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:40



Теми дня
19 Березня
18 Березня
17 Березня
16 Березня