Неділя, 16 грудня 2018
• В «Укрпошті» діє резиденція новорічного чарівника • Як Петро Порошенко зміцнив позиції української мови на радіо, ТБ, в кіно і освіті • Майже 350 мільйонів гривень залучили громади Тернопілля на реалізацію інфраструктурних проектів • «Йде Різдво» –жива автентика від Ірини Музики • Поджазували на славу! • На Тернопільщині створили громадську організацію Спілка воїнів та волонтерів АТО • 12 тернопільських майстрів тайського боксу привезли нагороди з Івано-Франківська • Тернополянка Надія Бенькалович про те, як хвороба перевернула її ставлення до життя • «Сопілка привела до Тернополя, а тут я пізнав… Бога!» • У Тернополі відкрили сучасний офіс «Open Space» • Анатолій Гриценко і Віктор Чумак заявили про об’єднання • Сестра Василя Ломаченка — просто красуня! • Поштарський бунт • Блискавичний успіх Юлії Джими • Василь Ломаченко об’єднав титули • «Ставайте на коліна, бо я вас вб’ю!» • Володимир Колінець: «Буш агітував за збереження Союзу» • Самогубство через… субсидію • «Якби Віктор не стрибнув з балкона, він би згорів…» • Останні слова Стіва Джобса
Яка політика потрібна Тернополю?

Опубліковано: 8 Жовтня о 10:00 8


Нині на нас накочується справжній вал інформації. Починаються вибори. Тому людям звідусіль щодня “промивають мізки”.


Діалог з громадою — шлях до ефективного управління

У Тернополі минулого тижня відбувся ХІV-ий Всеукраїнський муніципальний форум «День Діалогу з владою», який організувала Асоціація міст України в рамках американського проекту USAID. До Тернополя прибули прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, голова Асоціації міст України, міський голова Києва Віталій Кличко, міністри освіти і науки, соціальної політики, а також ще близько 400 учасників з усіх регіонів України – міські голови, голови об’єднаних територіальних громад, народні депутати України, представники урядових структур і парламенту, міжнародні експерти.

Захід настільки високого рівня відбувся у Тернополі вперше. Як зазначив міський голова Сергій Надал, “цей захід має всі шанси стати історичним не тільки для нашого міста, а й для України — його вже назвали переломним моментом процесу децентралізації в державі”.
Оглядаючись назад, можемо стверджувати, що даний форум став кроком до “справжньої політики”. Побудованої “знизу нагору”, коли саме представники громад, місцевого самоврядування мають змогу висловити своє бачення про ситуацію у державі і запропонувати рішення. На форумі говорили не про загальні речі. На форумі говорили про такі конкретні і наболілі проблемні питання, як фінансування освіти, медицини, створення бази наповнення бюджету, щоб громади стали самодостатніми. Саме таку політику сповідують сьогодні в Європі. Там центральна влада обслуговує потреби місцевих громад. Там уся політика виходить від спілкування влади з громадою. Тому там нема популізму, бо влада живе інтересами громади. Там вибори не зупиняють життя і не починається війна всіх проти всіх. Там змагаються програмами, як зробити краще.

В Україні вже є зародки такої політики на місцевому рівні. Ми можемо спостерігати очільника Тернополя і представників його команди під час щоденних обходів ремонтних робіт. Ми можемо бачити, як ретельно відповідає міський голова на запитання людей під час ефірів на радіо чи телебаченні. У місті активно розвивають проекти, які можна об’єднати одним словосполученням “відкрите місто”. Такі проекти покликані фіксувати проблеми. Зробити так, щоб кожен управлінець з команди міського голови чітко розумів, які питання є першочерговими.

Краще довіряти своїм очам, ніж «політичним казкам»

Нині на нас накочується справжній вал інформації. Починаються вибори. Тому людям звідусіль щодня “промивають мізки”. Їх не питають, що болить і що турбує. Їм розповідають від імені різних партій про те, що нас має розділяти, чому ми маємо ненавидіти сусіда тільки за те, що він буде голосувати “не за того президента”. Їм розповідають, що “у нас все не так” і яких нам бракує “порєбриків”. Для маніпуляцій використовують і “незалежних журналістів”, які за дивним збігом обставин працюють у чиїхось політичних штабах, а також “справедливих активістів”, котрі вже мають місце у чиїхось приватних партіях, або, ніде не працюючи, живуть на широку ногу. Все це називають “великою політикою”, але це мішура.

Наша політика — це спільні інтереси громади Тернополя. Це дороги і тротуари, по яких ми щодня ходимо. Це наші парки, де відпочиваємо. Це школи, куди ходять наші діти і які треба забезпечити усім необхідним. Це лікарні, де повертають здоров’я і рятують життя. Це відновлення будинків. Це чистота, спокій і порядок у нашому місті.

Насправді це і є щоденна робота міського голови та його команди. Ми звикаємо до того, що “все у нас добре”. А як ми можемо оцінити саме таку політику? Краще довіряти своїм відчуттям і своїм очам. Усім очевидно, що наше місто за останні роки дуже змінилося на краще. Тернопіль з провінції поступово перетворюється в економічний, інноваційний і навіть суспільно-політичний центр. У цьому є і часточка заслуги всіх тернополян. Бо ми є частиною команди міської громади, частиною команди міського голови, яка, попри “політичні казки ляльководів”, добре виконує свою роботу. Ми разом будуємо політику “знизу догори”. І наше завдання полягає в тому, щоб чітко розділяти нашу політику від придуманої та нав’язаної. Бо придумане і вигадане покликане сіяти розбрат і руйнувати.

Тернопільський міський голова Сергій Надал часто у виступах опирається на слова Митрополита Андрея Шептицького про те, що “розбрат руйнує, а згода будує!” І коли дивишся на зміни, що відбулися за останніх десять років у Тернополі, переконуєшся, що це щира позиція лідера команди Тернопільської громади, який справді переживає не за своє майбутнє, а за велику справу, яку разом з однодумцями розпочав тоді, коли в цю справу мало хто вірив. Тепер є очевидні позитивні плоди. Є, звичайно, й проблеми, але є бачення і розуміння, як ці проблеми долати. Є стратегія розвитку. А якщо так, то політиканство і популізм стануть, як рудименти.

Ігор Вознюк


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

14 грудня у головному відділенні Тернопільської «Укрпошти» розпочала діяльність резиденція новорічного чарівника...


Автор: Опубліковано: о 19:00


Саме за Порошенка Україна остаточно й безповоротно вийшла з російського мовного та інформаційного простору...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


Тернопільщина була і залишається лідером децентралізації, що розпочалася майже п’ять років тому. Тоді ж держава віддала ресурси і повноваження на місця...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:00


Нині гурт «Фіра» готує нову програму і вже незабаром — 14 січня у драмтеатрі — репрезентуватиме альбом «Йде Різдво» тернополянам...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


Упродовж усіх фестивальних днів у драмтеатрі був аншлаг, а на afterparty в “Козі” збиралося стільки люду, що не те, що яблуку, голці ніде впасти було...


Рубрика: , , Опубліковано: о 15:00Теми дня
14 Грудня
13 Грудня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео