Четвер, 20 червня 2019
• Валерій Чоботар: «У житті звик розраховувати лише на власні сили і брати на себе відповідальність за свої рішення» • Українці найсильніші на планеті — у футболі!!! • Чотири роки судять за… «смітникову люстрацію» • Головна команда у Тернополі • У Тернополі будуть нові дитячі садочки • Як тернопільські продавці квітів дурять клієнтів • Надія Фарійон: «Сучасна медсестра – партнер лікаря» • Націоналісти разом ідуть у Верховну Раду за списком «Свободи» • Переселенка з Горлівки про війну на Донбасі • Завершується ремонт в онкогематологічному відділенні обласної дитячої лікарні • Тарас Юрик: «Плідна співпраця народних депутатів і керівництва області дозволила вийти на рекордні показники капітальних інвестицій у розвиток Тернопілля» • «Громадянська позиція» йде на вибори до Верховної Ради • Віктор Овчарук: «Після реформування первинної ланки медицини реорганізовано стаціонарні медичні заклади області» • До ЄС і НАТО за 10 років: Петро Порошенко йде до Ради з оновленою командою • У Тернопільській психоневрологічній лікарні зняли білі халати • Степан Барна: «Для мене як для голови ОДА 2015-ий став роком повернення віри в те, що наша область не периферійна» • Проєкт тернопільської «Циганки» отримав Гран-прі престижного архітектурного конкурсу • «Я простила жінці, яка замордувала мою Оленку…» • Люстрована горе-суддя хоче знищити комунальний транспорт Тернополя • «Живі» напої у літню спеку
Яка політика потрібна Тернополю?

Опубліковано: 8 Жовтня о 10:00 9


Нині на нас накочується справжній вал інформації. Починаються вибори. Тому людям звідусіль щодня “промивають мізки”.


Діалог з громадою — шлях до ефективного управління

У Тернополі минулого тижня відбувся ХІV-ий Всеукраїнський муніципальний форум «День Діалогу з владою», який організувала Асоціація міст України в рамках американського проекту USAID. До Тернополя прибули прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, голова Асоціації міст України, міський голова Києва Віталій Кличко, міністри освіти і науки, соціальної політики, а також ще близько 400 учасників з усіх регіонів України – міські голови, голови об’єднаних територіальних громад, народні депутати України, представники урядових структур і парламенту, міжнародні експерти.

Захід настільки високого рівня відбувся у Тернополі вперше. Як зазначив міський голова Сергій Надал, “цей захід має всі шанси стати історичним не тільки для нашого міста, а й для України — його вже назвали переломним моментом процесу децентралізації в державі”.
Оглядаючись назад, можемо стверджувати, що даний форум став кроком до “справжньої політики”. Побудованої “знизу нагору”, коли саме представники громад, місцевого самоврядування мають змогу висловити своє бачення про ситуацію у державі і запропонувати рішення. На форумі говорили не про загальні речі. На форумі говорили про такі конкретні і наболілі проблемні питання, як фінансування освіти, медицини, створення бази наповнення бюджету, щоб громади стали самодостатніми. Саме таку політику сповідують сьогодні в Європі. Там центральна влада обслуговує потреби місцевих громад. Там уся політика виходить від спілкування влади з громадою. Тому там нема популізму, бо влада живе інтересами громади. Там вибори не зупиняють життя і не починається війна всіх проти всіх. Там змагаються програмами, як зробити краще.

В Україні вже є зародки такої політики на місцевому рівні. Ми можемо спостерігати очільника Тернополя і представників його команди під час щоденних обходів ремонтних робіт. Ми можемо бачити, як ретельно відповідає міський голова на запитання людей під час ефірів на радіо чи телебаченні. У місті активно розвивають проекти, які можна об’єднати одним словосполученням “відкрите місто”. Такі проекти покликані фіксувати проблеми. Зробити так, щоб кожен управлінець з команди міського голови чітко розумів, які питання є першочерговими.

Краще довіряти своїм очам, ніж «політичним казкам»

Нині на нас накочується справжній вал інформації. Починаються вибори. Тому людям звідусіль щодня “промивають мізки”. Їх не питають, що болить і що турбує. Їм розповідають від імені різних партій про те, що нас має розділяти, чому ми маємо ненавидіти сусіда тільки за те, що він буде голосувати “не за того президента”. Їм розповідають, що “у нас все не так” і яких нам бракує “порєбриків”. Для маніпуляцій використовують і “незалежних журналістів”, які за дивним збігом обставин працюють у чиїхось політичних штабах, а також “справедливих активістів”, котрі вже мають місце у чиїхось приватних партіях, або, ніде не працюючи, живуть на широку ногу. Все це називають “великою політикою”, але це мішура.

Наша політика — це спільні інтереси громади Тернополя. Це дороги і тротуари, по яких ми щодня ходимо. Це наші парки, де відпочиваємо. Це школи, куди ходять наші діти і які треба забезпечити усім необхідним. Це лікарні, де повертають здоров’я і рятують життя. Це відновлення будинків. Це чистота, спокій і порядок у нашому місті.

Насправді це і є щоденна робота міського голови та його команди. Ми звикаємо до того, що “все у нас добре”. А як ми можемо оцінити саме таку політику? Краще довіряти своїм відчуттям і своїм очам. Усім очевидно, що наше місто за останні роки дуже змінилося на краще. Тернопіль з провінції поступово перетворюється в економічний, інноваційний і навіть суспільно-політичний центр. У цьому є і часточка заслуги всіх тернополян. Бо ми є частиною команди міської громади, частиною команди міського голови, яка, попри “політичні казки ляльководів”, добре виконує свою роботу. Ми разом будуємо політику “знизу догори”. І наше завдання полягає в тому, щоб чітко розділяти нашу політику від придуманої та нав’язаної. Бо придумане і вигадане покликане сіяти розбрат і руйнувати.

Тернопільський міський голова Сергій Надал часто у виступах опирається на слова Митрополита Андрея Шептицького про те, що “розбрат руйнує, а згода будує!” І коли дивишся на зміни, що відбулися за останніх десять років у Тернополі, переконуєшся, що це щира позиція лідера команди Тернопільської громади, який справді переживає не за своє майбутнє, а за велику справу, яку разом з однодумцями розпочав тоді, коли в цю справу мало хто вірив. Тепер є очевидні позитивні плоди. Є, звичайно, й проблеми, але є бачення і розуміння, як ці проблеми долати. Є стратегія розвитку. А якщо так, то політиканство і популізм стануть, як рудименти.

Ігор Вознюк


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Тернополянин Валерій Чоботар (псевдо «Гатило») – взірець справжнього патріота своєї Батьківщини...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


Це справді не сон. Юнацька збірна України (вік гравців до 20 років) — найсильніша в світі! Україна — лідер у грі мільйонів, у тому виді спорту, який набагато частіше завдавав нам прикрощів, аніж приносив задоволення...


Автор: Опубліковано: о 16:00


Про «смітникову люстрацію» суддів Кременецького районного суду вже, здається, давно всі забули...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 13:30


Іван Гресько колись навчався у цьому навчальному закладі на факультеті фізичного виховання...


Рубрика: Опубліковано: о 18:00


На черговій сесії Тернопільської міської ради, що відбулася 6 червня, було прийнято рішення про виділення чотирьох земельних ділянок для будівництва нових закладів дошкільної освіти у Тернополі, а також коштів на виготовлення проєктно-кошторисної документації...


Рубрика: Опубліковано: о 16:00Теми дня
19 Червня
18 Червня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео