П’ятниця, 29 вересня 2023
• Один із «Вовків Да Вінчі» • ОБІЙМИ для всієї України. У Бережанах створили унікальну мапу України з ляльок-мотанок • Пів тисячі пряників задля ЗСУ. Тернопільські студентки провели благодійний ярмарок • Молодь українських сіл вчиться впроваджувати зміни в громадах • До лікарні швидкої допомоги приєднають два медичні заклади • Квадрокоптери, радіостанції і планшети для захисників • До шлюбу — з чотирма дітьми! • Віддала косу для ЗСУ • До наших захисників на передову вирушить «Допомога армії від Тернополя» • У Тернополі працював шахрайський кол-центр • Розпочався відбір до об’єднаної штурмової бригади Національної поліції «Лють» • Опалювальний сезон в умовах війни: чи готовий Тернопіль? • «За борги за комуналку можуть арештувати автомобіль і банківські рахунки» • «ЯМаріуполь»: рік прихистку в Тернополі • Олег Липка: «У ферму я вклав не тільки гроші, а й душу» • День міста Тернополя з 2024 року відзначатимуть 15 серпня • Сучасні апостоли — на передовій • “Пережила не одну війну…” На Тернопільщині привітали 100-річну ювілярку • Молодь із Тернопільщини прибрала територію ботанічного саду • “Нове життя” переселенців на Тернопільщині
Якби мер Івано-Франківська став президентом, мер Тернополя – прем’єр-міністром, а мер Хмельницького – головою Верховної Ради…

Автор: Опубліковано: 17 Червня о 13:32 88


Професор Київського національного університету ім.Т. Шевченка, академік, доктор наук, заслужений працівник освіти Петро Масляк вважає Тернопіль, Івано-Франківськ і Хмельницький найкращими містами для життя в Україні.


“У нас у трьох обласних центрах – Івано-Франківську, Тернополі і Хмельницькому — мери-націоналісти. І всі ці три міста визнані найкращими для життя в Україні. В усіх них будують найбільше житла на душу населення. Випадково? Ні!”, — написав науковець на своїй сторінці у соціальній мережі і висловив упевненість, що якби ці мери-українські націоналісти стали відповідно прем’єр-міністром, президентом та головою Верховної Ради, то життя в Україні докорінно змінилося б на краще.
Свою позицію професор аргументує тим, що український націоналізм — це благо для України, бо націоналіст передусім дбає про своє. Націоналізм — це не ненависть до інших, як намагаються переконати суспільство вороги України. Націоналізм — це любов і розвиток свого. Саме цьому вчив нас видатний виходець з Тернопілля Патріарх Йосиф Сліпий, коли говорив: “Український народе, будь собою! Не підлещуйся, не підлягай, другим в ласки не заходь, але сам своєю працею здобудь своє майбутнє!”
Чому виступили мери-націоналісти?
Україну в найскрутніші часи рятували саме націоналісти. Так було під час Другої світової війни, коли постала народна УПА. Так було на початку російсько-української війни 2014 року, коли націоналісти стали основою відродження нашої армії.
Тож кому, як не трьом міським головам західноукраїнських міст, краще зрозуміла важливість національної ідентичності? І тепер, коли почалося нав’язування згубного для України принципу “какая разніца”, а так звані патріотичні сили у парламенті мовчать, відкрито виступити проти наступу на українську мову спромоглися лише представники ВО “Свобода”: Сергій Надал з Тернополя, Руслан Марцінків з Івано-Франківська і Олександр Симчишин з Хмельницького.
Натомість президент, який покликаний бути гарантом фундаментальних основ дер-
жави під назвою Україна, назвав націоналістів «сепаратистами-бунтівниками». Таку оцінку «свободівці» одержали тільки за те, що стали на захист рідної української мови і заявили, що не допустять реваншу антиукраїнських сил і зневаги до українців, а тому антиукраїнські закони не будуть діяти на територіях цих українських міст.
Патріоти-націоналісти добре розуміють, що із зневаги до основ нації, особливо такої, як українська мова, починається “гаряча війна”. Саме так було у 2012-ому, коли ВР ухвалила горезвісний закон Ківалова-Колесніченка, а невдовзі Росія використала цей закон як привід для вторгнення в Україну. Тому міський голова Тернополя Сергій Надал разом із побратимами звернувся до керівництва країни з вимогою зупинити реванш антиукраїнських сил на стадії зародження. Простіше зберегти власну державність, ніж її відвойовувати. Спроби обмежити використання української мови у публічній сфері є політичною диверсією проти України, української нації і кожного українця.
Коли слова академіка Масляка стануть реальністю?
Загальновідомо: закон про українську мову — це рух до справедливості і відновлення самоповаги українця. Це крок до єдності української нації. Це протидія російській інформаційній війні, яка ведеться російською мовою. Це понад мільярд інвестицій за рахунок розвитку національного ринку книговидавництва, кіно, культурного, освітнього й мистецького продукту.
Мова — це не про те, яким чином спілкуватися вдома. Це в принципі геополітичний вибір України — далі від Москви і ближче до європейської цивілізації.
На жаль, сьогодні в Україні розуміють ці прості і водночас дуже важливі істини лише у місцевому самоврядуванні. Три мери-«свободівці» заявили про свою позицію і не злякалися наслідків. Саме вони, ці особистості, очевидно, стануть основою протидії російському реваншу в Україні. А ми, свідомі громадяни-українці, маємо їх підтримати, бо решта політсил, які на минулих виборах прикривались націоналізмом, по-зрадницьки мовчать. З цієї мовчазної згоди і відбувається руйнування України.
Якщо будемо діяти разом, то реванш не відбудеться. І тоді слова Петра Масляка стануть реальністю. Українець буде господарем на СВОїй БОгом ДАній землі.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Нещодавно опубліковане

Ігор Питак із Тернополя несе службу в легендарному батальйоні ...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:26


Подружжя переселенців Оксана та Олекса Муравльови створили у Бережанах унікальну мапу України з ляльок-мотанок...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:18


Пів тисячі пряників задля ЗСУ. Тернопільські студентки провели благодійний ярмарок...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:11


Активні юнаки та дівчата завжди є драйверами якісних змін — мають багато цікавих ідей, готові втілювати в життя корисні проєкти, об’єднуватися для розвитку рідних містечок та сіл...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:02


З метою реалізації концепції розвитку галузі охорони здоров’я на території Тернопільської громади, на засіданні сесії міської ради депутати прийняли рішення про реорганізацію двох медичних комунальних некомерційних підприємств міста...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:43Теми дня
27 Вересня
26 Вересня
25 Вересня