Четвер, 09 липня 2020
• Ляльковий кРАЙ Ольги Гондз • Тернополянка Світлана Адамів створює ексклюзивне морозиво • До Тернополя знову завітав великий футбол • Африканець Шон Ван Вейк: «У Тернополі можна безпечно прогулятись уночі, а в ПАР страшно навіть вдень» • «Вбивство Ващенка для Закутнього було тренуванням для нових замовлень…» • Коронавірус забрав життя талановитих лікарів Івана та Олега Гайдів з Бучаччини • На Тернопілля сунуть грози • Через спалах коронавірусу дитячий садочок №6 у Тернополі тимчасово призупиняє діяльність • З 6 липня аераційний фонтан на Тернопільському ставі працюватиме цілодобово • Сила грошей. Мама ексдепутата продала приміщення у центрі Тернополя майже за мільйон доларів, а син просить в людей пожертв • Перша онлайн вистава у Тернополі! “Рятуйте, мене женять!” (відео) • «Заплітати довге волосся дуже важко для рук. Але це єдиний мінус» • На пікнік! Курячий шашлик у маринаді з йогурту • На Тернопільщині живе 2113 переселенців з Криму і Донбасу • Ті, заради кого Мартен Фуркад завершив свою блискучу кар’єру • Катя Бужинська вперше показала личка своїх двійнят • «Боротьба за справедливість триває…» Суд оголосив вирок фігурантам справи щодо вбивства Віталія Ващенка • В обласному центрі запроваджують шкільний громадський бюджет • Тернопільська «Нива» вийде з відпустки 15 липня • Сергій Надал привітав військовослужбовців 44-ої окремої артилерійської бригади
Які вимоги до роботи магазинів, кафе, парків і лікарень з 11 травня?

Опубліковано: 7 Травня о 19:38 216


З понеділка, 11 травня, в Україні почнуть знімати карантин. Ми вже розповідали про те, що уряд дозволив відкривати ряд закладів з продажу товарів і послуг.


Кабмін детально прописав роз’яснення щодо кожного закладу.

“Країна” вивчила цей документ, який підписаний головним санітарний лікарем Віктором Ляшком.

Загальні вимоги до бізнесу, який виходить із карантину

Почнемо з вимог, що передбачені для працівників магазинів, кафе і ресторанів, перукарень та нотаріальних контор.

Всіх власників бізнесу зобов’язали організувати вимір температури співробітникам перед початком зміни. Ті, у кого градусник показує вище 37,2 і є ознаки ГРВІ, не повинні допускати до роботи.

Усі працівники зобов’язані бути в масках і одноразових рукавичках. Власник має організувати не менш ніж п’ятиденний запас таких захисних засобів.

Усі співробітники додатково повинні  регулярно мити руки не рідше ніж раз на три години. Якщо чхають і кашляють – прикривати ніс і рот зігнутою в лікті рукою або одноразовою серветкою, утриматися від дотиків руками обличчя.

Працівники зобов’язані утриматися від контактів з тими, у кого є симптоми ГРВІ. При появі симптомів у них самих – зобов’язані самоізолюватись.

Співробітники з групи ризику – старші за 60 років і хронічними захворюваннями – повинні бути тимчасово відсторонені від роботи.

Усі клієнти повинні мати можливість продізенфікувати руки. Антисептик влада вимагає встановлювати на вході в офіси, магазини або салони краси. Концентрація етилового спирту в ньому повинна бути не менше 70%.

Про всі описані вище обмеженнях і правила відвідування клієнт повинен бути поінформований. Такі ж повідомлення повинні бути на сайті компанії і в її соціальних мережах.

Магазини і ТРЦ
Продуктові магазини в Україні продовжують працювати в попередньому режимі, послаблень для них влада не надала.

Зате дозволили працювати непродовольчим магазинам, які торгують одягом, взуттям, канцелярськими товарами, парфумерією, посудом, товарами для спорту і туризму, електротоварами, іграшками, побутовою хімією, друкованими виданнями, господарськими товарами для домашнього вжитку (шпалери, інструменти, сільгоспінвентар).

Обмежень для магазинів п’ять:

 • Відвідування магазинів без масок і респіраторів забороняється.
 • Всередині приміщення клієнти повинні перебувати на відстані з розрахунку одна людина на десять квадратних метрів.
 • Контакт між продавцем і клієнтом повинен бути з умовою дотримання дистанції.
 • На підлозі повинно бути нанесене маркування про дотримання дистанції.
 • Вологе прибирання і провітрювання не рідше, ніж кожні дві години, також – до відкриття і після закриття.

При цьому в документі від МОЗ нічого не сказано про роботу торгових центрів, де розміщено безліч магазинів непродовольчої спрямованості. Але в рішенні Кабміну від 4 травня говорилося, що заборонена тільки робота фудкорти і розважальних зон у ТРЦ. Тобто звичайні магазини можуть працювати. Можна припустити, що в цьому випадку в торгові центри будуть запускати також дозовано – як зараз у багатьох супермаркетах.

Кафе і ресторани
З 11 травня можна перебувати на літніх терасах, але виключно під відкритим небом і за умови дотримання дистанції – півтора метра від столика до столика.

Вхід відвідувачів всередину кафе і ресторанів забороняється.

Якщо страви були замовлені дистанційно, їх повинні видавати або через спеціально обладнане вікно, або через вхідні двері. Місце видачі замовлення слід обладнати так, щоб клієнти не заходили всередину.

У місці видачі замовлення повинен бути встановлений столик або поличка, куди би їжу передавали безконтактно.

Клієнт повинен мати можливість розрахуватися карткою.

Адміністрації кафе і ресторанів повинні самостійно контролювати, щоб навколо будівлі не створювалися черги, дистанція між людьми повинна бути не менше півтора метра.

Співробітники, які віддають їжу на винос за замовленням, повинні бути одягнені в маски або респіратори, одноразові рукавички.

Меню повинні бути розміщені поруч із місцем видачі замовлення. Давати відвідувачам меню в руки заборонено.

Видавати їжу відвідувачам повинні тільки в одноразовому посуді і закритій тарі.

Перукарні та салони краси
Прийом відвідувачів у перукарні та салоні краси повинен проводитися тільки за попереднім записом. Проміжок між клієнтами повинен становити 15 хвилин. Тобто, після відходу одного, другий заходить тільки через чверть години.

Чекати черги клієнти повинні на вулиці, дотримуючись відстані мінімум 1,5 метра. Допуск всередину до початку процедури дозволяється тільки в масці або респіраторі.

Дозволяється одночасне перебування клієнтів з розрахунку одна людина на десять квадратних метрів площі.

Між місцями надання послуг має бути дистанція не менше двох метрів.

Всередині приміщення заборонено перебувати стороннім особам, за винятком одного з батьків дитини і одного супроводжуючого людини з інвалідністю.

Після кожного клієнта необхідно проводити дезінфекцію. Вологе прибирання – не рідше ніж кожні дві години і в кінці зміни.

Фото з мережі інтернет.

Парки, ліси і спортмайданчики
Правила МОЗ стосуються не тільки парків, але й садів, оранжерей і музеїв під відкритим небом, лісопаркових і прибережних зон, відкритих спортивних майданчиків.

На вході в ці зони відпочинку і дозвілля повинні бути розміщені плакати про соціальне дистанціювання і способи профілактики.

Ніде в них не можуть проводитися організовані заходи: концерти, атракціони.

Гуляти можуть групи не більше ніж по три людини з індивідуальним захистом.

Люди мають право бігати і займатися спортом під відкритим небом за умови дотримання дистанції. Про те, що бігунам й іншим спортсменам обов’язково потрібні маски – не сказано.

Тобто в цілому відкривається для відвідування вся природа.

Нотаріуси та адвокати
Відвідування адвокатів і нотаріусів – за попереднім записом. Інтервал між ними – 15 хвилин (як і в салонах краси).

Чекати своєї черги клієнти повинні на вулиці, дотримуючись півтораметрової дистанції.

Двері нотаріальних контор повинні бути замкнені зсередини. Але власників зобов’язали передбачити можливість, щоб потенційний клієнт міг повідомити про свій візит (дзвінок, домофон). Якщо контора має можливість, може записати людини на прийом.

Вхід клієнтам дозволений тільки в масках або респіраторах.

Всередині приміщення заборонено перебувати стороннім особам, за винятком одного з батьків дитини і одного супроводжуючого особи з інвалідністю.

Після кожного клієнта необхідно проводити дезінфекцію. Вологе прибирання – не рідше, ніж кожні дві години і в кінці зміни.

Лікарні

Приймати пацієнтів не з коронавірусом і не в термінових випадках тепер можна за таких умов:

 • якщо заповненість ліжок в поліклініках, визначених для госпіталізації підтверджених пацієнтів з Covid-19, становить менше 50 відсотків;
 • ускладнений перебіг вагітності та пологів;
 • допомога вагітним, породіллям, новонародженим;
 • надання медичної допомоги в спеціалізованих лікарнях пацієнтам з онкологічними захворюваннями;
 • надання паліативної допомоги в стаціонарних умовах;
 • госпіталізації та планові операції, якщо в результаті їх перенесення (відстрочення) є значний ризик для життя.
  Пацієнти, які терміново госпіталізовані або прооперовані, підлягають обов’язковому тестуванню на короновірус. Те ж саме і про тих, хто тільки має поступити до лікарні. Ось алгоритм, озвучений сьогодні на брифінгу главою МОЗ Максимом Степановим:

“Людина, яка потребує госпіталізації, за направленням лікаря за місцем проживання повинна пройти відповідний тест, 2-3 дні перебувати в самоізоляції і тільки після підтвердження негативного результату ПЛР-тестування має право на необхідне лікування”. Тобто лягти в лікарню без узгодження лікаря і тесту на коронавірус не зможе.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , , , , , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Пів тисячі ляльок зібрала тернопільська колекціонерка...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 12:08


А морозиво – ОГОГО!...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 9:56


Перший за майже 20 років матч елітного дивізіону в Тернополі: «довгий» газон, юнацька «Ворскла» і фантастичний промах Бугаєнка
...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 14:48


«Ти — африканець?! А чому білий?» — таке запитання найчастіше чує Шон Ван Вейк під час знайомства в Україні...


Автор: Рубрика: , , , Опубліковано: о 13:09


3 липня Тернопільський міськрайонний суд виніс вирок фігурантам замовного вбивства громадського активіста, депутата Кременецької міської ради Віталія Ващенка....


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 12:04Теми дня
9 Липня
8 Липня
6 Липня
5 Липня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео