Вівторок, 16 квітня 2024
• У Тернополі поліцейські психологи організували іпотерапевтичний захід для поранених бійців і їхніх сімей • Різанина на Бережанщині: потерпілий в реанімації • 40 дітей військових із Тернопільщини влітку вирушать на оздоровлення до Латвії • Учні Васильковецької школи на Тернопільщині отримали новий автобус • Влітку росія планує посилити наступ на чотирьох напрямках • У Тернополі винесли вирок водієві, який скоїв смертельну аварію в Угорщині • Дубову алею на спомин про загиблих Героїв висадили у Тернополі • Велосипедист збив дитину на дамбі в Тернополі • Резонансні справи, гучні розслідування, фінансові питання: Сергій Зюбаненко зустрівся із журналістами • У Тернополі презентували книгу історика, загиблого захисника Любомира Крупи • На плечі – тату троянди. На Підгаєччині виявили мертвого чоловіка • Аграрії Тернопільщини завершили посів ранніх зернових культур • За ніч обікрав чотири магазини в Ланівцях • Народила донечку вдома. Медики допомогли породіллі з Теребовлянщини • У Тернополі з новою програмою виступить CHEEV • Хотів “приземлити”. Пригрозив односельчанину, який відмовився донатити на безпілотник • У Києві прощаються з Сергієм Коновалом і Тарасом Петришиним з Тернопільщини • Четверо бандюків із Тернополя вимагали в чоловіка 8 тисяч доларів “боргу” • Купував “Mavic” у… шахрая. Тернополянин втратив 60 тисяч гривень • Вистава для підтримки ЗСУ. В Шумську відновив роботу аматорський театр
До Європи — без віз!

Опубліковано: 17 Травня о 16:00 84


Отримання Україною безвізового режиму з країнами Європейського Союзу є беззаперечним свідченням того, що взятий керівництвом держави курс на розвиток уже має практичний позитивний ефект для наших громадян, наголошує голова Тернопільської ОДА Степан Барна.


Безвіз “на практиці” означає, що пересічним українцям більше не потрібно буде платити консульські збори, збирати численні документи, вдаватися до послуг сумнівних візових центрів, платити гроші.

Глава держави Петро Порошенко, для якого безвіз був основною обіцянкою під час виборів, заявив, що отримання безвізу можна вважати поверненням України до історичного місця в складі країн Європи, а не лише про перетин кордонів без віз. Петро Порошенко також вважає, що безвіз для українців варто по-філософськи сприймати як остаточне оформлення розлучення з Російською Федерацією.

Варто зазначити, що цьому рішенню передували внутрішні перешкоди в самій державі. За словами Петра Порошенка, деякі “єврооптимісти” привселюдно зверталися до керівників Європейської комісії та ЄС не погоджувати рішення про безвізовий режим з Україною. Крім того, свій вплив, як зауважив Петро Порошенко, мали такі зовнішні сили, як антиєвропейські політичні діячі в країнах самого Євросоюзу, які були проти безвізу з Україною. Адже політикам безвіз не потрібен — вони подорожують з дипломатичними паспортами. Для пересічних же українців безперешкодною перепусткою до ЄС стає біометричний паспорт.

“На сьогодні кількість громадян України з відкритими шенгенськими візами складає приблизно 3,5 млн. осіб, а це близько 10% дорослого населення. Стільки ж уже отримали біометричні паспорти, — зазначає Степан Барна. — Цей документ дозволяє зранку, випивши кави у Збаражі чи Чорткові, увечері того ж дня пити пиво у Празі або ж вино у Парижі”.

Лише протягом минулого року наші співгромадяни перетинали державний кордон України з країнами Європейського Союзу понад 15 мільйонів разів. “Тобто комунікація України з Європою є дуже тісною на практичному рівні. Що дає отримання безвізу? Тепер ми можемо говорити про реально відчинені двері у цивілізований світ”, — вважає Степан Барна.

На його думку, з отриманням Україною безвізового режиму з ЄС можна очікувати на суттєве зменшення кількості відмов. “На прикладі дружньої нам Грузії бачимо, що за перший місяць безвізу на кордоні повернули назад лише 26,  або 0,2%. Для порівняння, до безвізу щомісяця відмову отримувало 12% грузинів”, — зазначає Степан Барна.

Таким чином і українці спокійно можуть готуватися до подорожі й не боятися, що їм відмовлять у візі. “Саме поняття “віза” для українців стає таким же анахронізмом, як і “совок”, — підсумував Степан Барна.

До речі…

Сьогодні, 17 травня, у Стразбурзі мають підписати документ щодо запровадження безвізового режиму для громадян України. Тож українці сподіваються, що вже цього літа, орієнтовно з 11 червня, зможуть їздити в ЄС без віз.

Що дає безвіз? Відповідаємо на найпоширеніші запитання про безвізовий режим.

Що таке безвіз?

Безвізовий режим — це в’їзд і перебування на території певної країни без необхідності отримання візи. Громадяни ЄС вільно пересуваються між країнами, що входять у шенгенську зону, адже ключовим принципом об’єднання є Європа без кордонів.

У які конкретно країни можна буде їздити?

Безвіз відкриє можливість відвідати 30 країн. Сюди належать держави, які входять у ЄС, а також учасники шенгенської зони — Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Швейцарія. Але для поїздок до Великобританії або Ірландії доведеться зробити візу.

Які документи брати із собою, якщо віза більше не потрібна?

Їздити в ЄС без віз зможуть лише українці із закордонним біометричним паспортом. Потрібно бути готовим до того, що на прикордонному контролі можуть попросити пред’явити документи, що підтверджують мету поїздки (запрошення або зворотний квиток), а також надати інформацію про місце перебування, фінансові кошти (досить мати з собою банківську картку або готівку) і медичну страхівку. Відзначимо, що всі документи, крім біометричного паспорта, є не обов’язковими, але рекомендованими. При цьому електронні квитки або броню готелю потрібно роздрукувати, щоб пройти кордон швидко і без нервів.

Де отримати біометричний паспорт?

Біометричні паспорти видають у підрозділах Державної міграційної служби. Українці в інших країнах повинні будуть звернутися до дипломатичних установ. Біометричний паспорт обійдеться від 557 до 810 гривень залежно від терміну оформлення.

Що робити, якщо є звичайний закордонний паспорт з візою?

Міняти діючий паперовий паспорт зовсім не обов’язково. Паперовий закордонний паспорт можна використовувати до закінчення терміну його дії. Якщо у вас вже є віза, оцініть, як її тривалість узгоджується з вашими планами. Так, власникам довгострокових мультивіз не варто хвилюватися — вони можуть відкласти оформлення пластикового документа до того моменту, коли у них закінчиться діюча віза.

Як довго можна перебувати в ЄС?

Не довше 90 днів протягом 180 днів. Цей період плаваючий, тому часто виникає плутатина. Особливо уважними потрібно бути тим, хто збирається часто їздити до ЄС. На щастя, є спеціальний калькулятор, де можна все точно розрахувати.

Що трапиться, якщо порушити правила в’їзду?

Всіх порушників вносять до спеціальної закритої бази даних — Шенгенської інформаційної системи SIS. А далі все може обернутися забороною на повторний в’їзд в ЄС.

Чи безвіз дозволить працювати і жити в ЄС?

Для легального працевлаштування необхідно окремо отримати дозвіл на роботу, а право постійного проживання забезпечує вид на проживання. Але безвізовий режим з ЄС — відмінний шанс поїхати на співбесіду, пройти короткочасну практику і домовитися з потенційним роботодавцем про працевлаштування.

Чим безвіз допоможе абітурієнтам і студентам?

Крім подорожей і нових знайомств, це можливість самостійно підібрати собі університет або підготовчі курси. Існує безліч короткочасних молодіжних програм, які фінансує ЄС. Більше не доведеться оплачувати візу, щоб поїхати на тренінг або відвідати волонтерський табір. Безвіз також дуже допоможе студентам, які вже вступили до вузів ЄС, — до них легко зможуть приїхати родичі і друзі.

Які плюси для любителів туристичних поїздок?

Перелічувати можна довго. Починаючи з того факту, що зазвичай туристам доводиться заздалегідь думати про документи, витрати на візу і звертатися в посольство тієї країни, де вони проведуть більшу частину поїздки. До того ж, “горящі” путівки або авіаквитки по акціях — майже що мрія. Зазвичай турагенції пропонують оформити візу за лічені дні, але беруть недешево, та й результат не завжди успішний. Тепер з’явиться можливість вільно планувати будь-які подорожі (від шопінгу до екстремальних турів) і складати маршрути так, як душа забажає.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , , ,

Нещодавно опубліковане

Емоційне відновлення співробітників поліції, які отримали поранення у зоні бойових дій, важлива складова їхньої реабілітації...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:08


З пораненням живота та ушкодженнями внутрішніх органів до реанімаційного відділення бригада швидкої допомоги госпіталізувала мешканця Бережан...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:29


Про це перший заступник голови Тернопільської обласної ради Володимир Болєщук домовився з головою правління Латвійської залізниці пані Вітою Дололе-Андрес під час робочого візиту в Латвійську Республіку...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:04


Перевезення школярів до місця навчання — особливо актуальне питання для жителів віддалених населених пунктів...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 14:44


Верховний головнокомандувач України Олександр Сирський заявив, що ситуація на східній лінії фронту "значно погіршилася", і українська армія щосили намагається зупинити багатосторонній наступ РФ, що посилюється...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:37



Теми дня
16 Квітня
15 Квітня
13 Квітня
12 Квітня
11 Квітня
10 Квітня