Субота, 20 квітня 2024
• Військовий з Тернополя Дмитро Линва два роки бореться з онкологією • «У наш офіс в Харкові прилетіла російська ракета…» • Колишнього начальника Тернопільської державної податкової інспекції засудили за вимагання грошей • На Рівненщині знайшли давню ікону художника з Тернопільщини • Володимир Шкробот: «Життя рахує не кроки, які ти зробив, а сліди, які залишиш для суспільства» • За 12000 доларів тернополянин обіцяв ухилянтам «порішати» з військкоматом • 100-річна ювілярка з Козівської громади • 12-метровий рушник “родом” із Тернопільщини мандрує світом • У Тернополі поліцейські психологи організували іпотерапевтичний захід для поранених бійців і їхніх сімей • Різанина на Бережанщині: потерпілий в реанімації • 40 дітей військових із Тернопільщини влітку вирушать на оздоровлення до Латвії • Учні Васильковецької школи на Тернопільщині отримали новий автобус • Влітку росія планує посилити наступ на чотирьох напрямках • У Тернополі винесли вирок водієві, який скоїв смертельну аварію в Угорщині • Дубову алею на спомин про загиблих Героїв висадили у Тернополі • Велосипедист збив дитину на дамбі в Тернополі • Резонансні справи, гучні розслідування, фінансові питання: Сергій Зюбаненко зустрівся із журналістами • У Тернополі презентували книгу історика, загиблого захисника Любомира Крупи • На плечі – тату троянди. На Підгаєччині виявили мертвого чоловіка • Аграрії Тернопільщини завершили посів ранніх зернових культур
Їдемо ловити літо!

Автор: Опубліковано: 15 Червня о 17:09 26


Анекдот про те, що “літо цього року було тепле, але я в той день працював…” нині актуальний, як ніколи.


Що робити? Ну, можна і далі сидіти удома і “травити” банальне: “Червень від січня відрізняється тим, що у червні куфайка розстебнута”, а можна відпочивати не просто улітку, а — там, де літо. Де саме — читайте далі… Країн “вічного літа” на карті ще багато, а “НОВА…” разом із тернопільською туристичною агенцією “Галінтур” розповість вам про те, де і за скільки можна відпочити тим, у кого “душа бажає моря”…

Сонячні береги, золоті піски

Природа тут казкова, погода ніжна, море тепле, піски золоті, люди — життєрадісні. Відгадайте, про яку країну йде мова? Про… Болгарію! Так-так, саме ту, яка свого часу була чи не єдиною доступною для “туристо совєтікуса” закордонною екзотикою. Виявляється, насправді тут є ще дуже багато цікавого та незвіданого… Ви  будете в захопленні від усього: кухні, пейзажів, людей та атмосфери.

— Якщо ви вперше вирушаєте до Болгарії, постарайтеся відкрити для себе цю країну з різних боків, — каже директор турфірми “Галінтур” Сергій Васільєв. — Адже Болгарія — це не тільки пляж, море і пісок, а й країна з високими горами і прозорими озерами, тисячолітньою історією,  колоритними традиціями, унікальними пам’ятками, смачнючою національною кухнею і гостинним народом… Старовинні вулички Несебра та Созополя, романтика Бургаса і “морської столиці” Варни, мальовничі льодовикові озера високо у Рильських горах та золоті піски сонячних берегів… Власне, пояснювати, чому Болгарія і донині залишається серед найпопулярніших туристичних напрямів, думаю, не варто — усе й так зрозуміло.  Отож, поїхали! Власне, той факт, що Болгарія не так уже й далеко від нас, дозволяє варіювати види транспорту, яким можна добиратися у країну “золотих пісків та сонячних берегів”. Відпочинок у Болгарії, розповідає Сергій Васільєв, — умовно можна поділити на дві категорії: на території великих курортних комплексів — таких, як Албена, Золоті Піски, Сонячний Берег та у приватних готелях поза ними. Трішки більше, ніж 900 кілометрів дороги до найближчої до нас Албени — порівняно невелика відстань, яку можна подолати і власним авто. Проте врахуйте, що дорогою до омріяного моря вас чекатиме незабутня  атракція “перетин кордону” — українського, румунського та болгарського.  Мандрівка автобусом (а це займе добу) обійдеться приблизно у 80 євро, дорога і проживання у готелі зі сніданком — від 150-200 євро з особи. Сім ночей у тризірковому готелі в Кранєво (включно з дорогою, проте без харчування) на двох вартуватимуть 254 євро. Авіатур в Болгарію на 10 ночей для двох коштуватиме 520 євро, те ж, але уже з готельним сніданком — 580 євро, ще “крутіше” — за системою “все включено” — від 850 євро за двох. Ціни, звісно ж, не остаточні: на них впливає і розміщення курорту, і час сезону. І ще одне: візи для українців Болгарія не скасувала, тому майте в запасі тиждень часу для їх виготовлення та будьте готові заплатити 35 євро консульського збору.

Особливістю туризму “по-болгарськи”, каже Сергій Миколайович, є великі курортні комплекси — це 30-40 готелів, які розташовані на одній величезній спільній території. Для відпочиваючих тут спільний пляж і розваги — водні гірки і т.д.  Така практика поширена на популярних курортах в Албені,  Золотих Пісках, Святий Констянтин і Єлена, Сонячний Берег… Якщо ж оберете готель поза курортним комплексом, користуватиметеся загальними муніципальними пляжами. Проте хай вас це не лякає: чорноморські піщані пляжі Болгарії славляться своєю чистотою (в 11 пляжів є міжнародний знак якості “Блакитний прапор”). Проте врахуйте, що за оренду лежаків та парасольок на пляжі доведеться доплачувати окремо — два лежаки і одна парасолька “потягнуть” на 6 євро в день. Зрештою, на пляж можна взяти свій килимок, а житло у приватному секторі знайти навіть за 10 євро з особи — щоправда, до моря треба буде трішки пройтися, а зручності — на поверсі… Найняти віллу для компанії на березі моря, скажімо, у древньому Созополі — від 50-80 євро в день.  Зате скільки усього цікавого можна буде побачити у цьому одному з найстаріших міст!..

Країна, що пахне трояндами

Узагалі ж, каже Сергій Васільєв, у Болгарії дуже багато таких місць, де можна поєднувати відпочинок на пляжі з оглядом історичних цінностей. Тут сподобається і молоді, що віддає перевагу місцям, де можна розслабитися і вести в основному нічний спосіб життя, і тим, для кого краще спокійний, але разом з тим і ненудний відпочинок.

Ті, хто любить не просто поплавати у морі чи поніжитись на сонці, а й побродити вуличками древніх міст, неодмінно повинні відвідати місто-музей Несебр, романтичну Варну та старе місто Пловдив. А ще обов’язково відвідайте вражаючу фортецю Белоградчик, зведену на тлі приголомшливо красивих скель. Комбінація настільки унікальна і мальовнича, що здається, нібито потрапляєш у казку. Якщо природна краса вас вражає значно більше, аніж творіння середньовічних зодчих, вам — у Долину троянд, що під Казанликом. Туристам дозволяють не лише помилуватись мільйонами троянд, а й… скуштувати їх! Навіть якщо ви не любитель екзотичних страв, скуштувати трояндового варення та лікеру мусите! Не сидиться на одному місці? З Болгарії можна вибратися на одноденні екскурсії до “серця” Туреччини — Стамбула.

Переваги відпочинку у Болгарії, каже Сергій Васільєв, очевидні: сюди дешево і просто дістатися, відсутній мовний бар’єр: вашу українську тут усі зрозуміють,  вивіски та цінники — кирилицею, а привітність і гостинність болгар зроблять ваше перебування в країні легким та комфортним. А також проживання на будь-який смак і гаманець: від економних баз відпочинку до VIP-готелів.

За європейськими мірками, Болгарія вважається недорогою країною. Так, вийшовши поїсти “в люди”, за 10 євро можна “від пуза” нагодувати усю сім’ю. За умови, звісно ж, що це не ресторан біля самого берега моря чи у середньовічній пам’ятці: там таку ж суму витратите на делікатеси для одного… Болгарська кухня заслуговує особливої уваги.  Найпопулярніші страви — шопський салат з бринзою, гювеч (тушковане м’ясо з овочами), знамениті фаршировані перці,  таратор — холодний суп з йогурту, огірків, часнику і тертих горіхів, баниця (листкові пиріжки з різними начинками) і, звичайно ж, болгарське вино і ракія — сливова горілка.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

Уже два роки військовий з Тернополя Дмитро Линва бореться із важкою хворобою...


Рубрика: , Опубліковано: о 21:46


Ірина Ковальчук через війну релокувала бізнес на Тернопільщину...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 20:47


До 6 років позбавлення волі засуджено екскерівника податкової інспекції та його трьох спільників за вимагання 40 тис доларів США неіснуючого боргу...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:52


На Рівненщині виявили ікону 1779 року кременецького художника Федора Лісневича. ...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:28


Майже 22 роки тому керівником Тернопільської обласної клінічної психоневрологічної лікарні призначили Володимира Шкробота – хірурга за фахом і менеджера за покликанням...


Рубрика: , , Опубліковано: о 13:38



Теми дня
19 Квітня
17 Квітня
16 Квітня
15 Квітня