Вівторок, 18 травня 2021
• До Західноукраїнського національного університету завітає Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Православної церкви України Епіфаній • Відпочинкову зону “Циганка” готують до літнього сезону • Увага! 19-20 травня у деяких мікрорайонах Тернополя буде відсутнє водопостачання • До 24 травня триває прийом заявок від громадськості для участі у Номінаційному комітеті «Громадського бюджету 2022» • Мистецьке свято «Україна – Європа» відкрили на Театральному майдані Тернополя • У Тернополі вшанували пам’ять жертв політичних репресій комуністичного режиму • Чортківчанин викрав мотоцикл із гаража, щоб покататись • «Чайка Джонатан Лівінгстон» – 20 травня у «Березолі» • Вдарив по голові і викрав сумку зі 100 тисячами гривень • Увага! Зміни в порядку призначення житлових субсидій • Всім своЇм бути! «Мистецький фестиваль «Ї» перенесли на червень • У тернопільському фіналі Динамо перемогло Зорю • Через алкоголь сталася аварія на Підволочищині • TOП-10 ідей для класної фотосесії у Тернополі • 1000 доларів хабара за «зелене світло» в бізнесі • Водій локомотива крав пальне • Убивство в Глещаві взяв під контроль Арсен Аваков • За сприяння «Контінентал» у Нижбірку впорядкували територію біля амбулаторії • Довкола Арсенка примножується добро! • Та, що відкриває душу міста. Тернопільський екскурсовод Оксана Ленчук – про незнаний Тернопіль, моду на історію та унікальну професію
Юрій Дзюбан: Розбудуємо громаду. Відродимо Теребовлю!

Опубліковано: 16 Жовтня о 21:50 388


Під таким гаслом вибудовує свою громадську, депутатську діяльність, а від початку підготовки до місцевих виборів – і свою передвиборчу кампанію відомий теребовлянець, громадський діяч, підприємець, меценат Юрій Дзюбан.


 

— Юрію Івановичу, ви були головою Теребовлянської районної адміністрації, працювали в Тернопільській облдержадміністрації, обиралися до районної та обласної рад. Чому вирішили зараз балотуватися на посаду голови Теребовлянської ОТГ?

 

— Працюючи на всіх перелічених посадах, я завжди намагався відреагувати на потреби громадян, комусь допомогти вирішити якусь проблему, комусь порадити, як правильно діяти в складних ситуаціях. Сьогодні я бачу дуже багато проблем як в Теребовлі, так і в селах, що входять до Теребовлянської ОТГ. Мені, як депутату обласної ради, вдається якісь з цих проблем вирішувати, однак це скоріше тактичні заходи, які дуже часто полягають в «гасінні пожеж». Однак я переконаний, що ми повинні працювати на випередження – створювати умови для гідного життя громадян і не допускати  різного роду «пожеж» в нашій ОТГ. Розвитком міста та сіл, що входять в ОТГ необхідно займатися стратегічно. Я бачу, як змінити ситуацію, для цього ми маємо всі можливості, варто лише об’єднатися та почати наполегливо та ефективно працювати.

 

— Які ключові пункти вашої стратегії розвитку Теребовлянської ОТГ?

 

— Ми повинні формувати простір для гідного життя людей. І перше над чим доведеться активно і швидко працювати – це формування умови для розвитку вже існуючих підприємств, створення малого та середнього бізнесу, сімейного та індивідуального підприємництва. Будемо залучати під ці проекти інвестиції, в тому числі з закордону. Так ми збільшимо кількість робочих місць, наповнимо бюджет громади, з’явиться додаткові ресурси для вирішення глобальних проблем громади. Мусимо зробити так, щоб людям не треба було їхати закордон в пошуках заробітку, а можна було працювати тут і отримувати гідну винагороду за свою працю.

 

— Як саме ви плануєте реалізовувати такі проекти?    

 

— Я переконаний, що в селах нашої ОТГ необхідно створювати сільськогосподарські кооперативи. Таким чином ми зможемо створювати робочі місця, люди отримуватимуть більші прибутки. В нашій області вже є такі успішно реалізовані сільськогосподарські проекти. Люди об’єднуються в кооперативи, вирощують якісний продукт і як наслідок – з’являється інвестор, який може збудувати на території села переробне підприємство, створити нові робочі місця, а продукцію експортувати. Це шлях до успіху.

 

— Чому цього ще не зробила нинішня влада?

 

— Думаю, що основною причиною є те, що відсутня комунікація між владою і людьми. Це як на загальнонаціональному рівні, так і на місцевому. Так виходить, що потреби людей, нажаль, не збігаються з інтересами влади, політики чують народ лише перед виборами. Здобувши владу, вони забувають про обіцянки, які давали виборцям і починають працювати над задоволенням своїх інтересів і потреб тих, хто їх у владу привів. В країні ж повинна запрацювати система, за якої політик – це не слуга і не господар, а антикризовий менеджер, який чітко розуміє проблеми, знає, як їх вирішити і вирішує. Для цього він повинен мати професійних досвід і буди високоморальним, відмовитися від компромісів з совістю і керуватися інтересами громади. Такі люди є, у них не вистачає ресурсів, щоб донести свої думки до виборців, їм складно конкурувати в інформаційному полі з «грошовими мішками», але я їх знаю і обов’язково долучатиму до управління громадою.

 

— Які ще проблеми бачити в ОТГ і як плануєте їх вирішувати?

— Дуже не просто зараз лікарям і вчителям. Ситуацію з одного боку значно ускладнює пандемія коронавірусу, а з другого демонструє владі, що треба негайно робити. Дуже сподіваюся, що у політиків на загальнодержавному рівні з’явиться воля вирішувати проблеми в медицині. Я ж обов’язково зосереджуся на підтримці цієї галузі і туди спрямовуватиметься значна частина бюджетних коштів. Людина повинна мати змогу отримати якісну медичну допомогу, а лікар має мати можливість її надати.

Ми будемо працювати над тим, щоб наші школи не закривалися, а навпаки там створювалися умови для отримання якісної освіти. Започаткована реформа шкільної освіти – на часі, і ми мусимо максимально сприяти її реалізації, не лише в Теребовлі, де, в тому числі завдяки підтримці батьків вона реалізовується, а й в селах нашої ОТГ.

 

— Ви багато говорите про село і про його розвиток. А що в Теребовлі будете робити?

 

— Ви праві, я справді багато думаю про села ОТГ. Чому всі концентруються на Теребовлі і забувають, що в ОТГ ще є 28 сіл, які потребують уваги. Однак, якщо говорити про Теребовлю, то мені пригадується час, коли я працював заступником голови районної адміністрації.  Тоді ми відбудували старовинну фортецю, встановили пам’ятник Князю Васильку, відремонтували будинки в центрі. Теребовлю було не впізнати. З того часу минуло більше 20 років і місто у своєму розвитку мало б піти далеко вперед, але нажаль ми бачимо зовсім інший результат – до певної міри руїну. Я мрію відродити Теребовлю – зробити містом комфортним для життя і затишним для туриста. Нам є, що показати, тому тепер мусимо зробити так, щоб туристу захотілося приїхати. Поїде в Теребовлю турист – з’являться нові робочі місця, підуть нові надходження до бюджету.

 

— Спостерігаючи за передвиборчою ситуацією в Теребовлянській ОТГ, бачимо неабиякий ажіотаж. Кандидати фактично воюють, звинувачуючи один одного мало не у всіх людських гріхах. Вам згадують ялинкову фабрику. В чому там проблема? 

 

— Проблема в тому, що, очевидно, мене хочуть втягнути в якусь брудну передвиборчу боротьбу, звинувачуючи в тому, ніби то я розвалив фабрику. Однак я очолив підприємство, коли воно було приватизоване і вже більше року не функціонувало. Три роки я намагався відродити фабрику, однак постійні непорозуміння з власниками, і розбіжності в багатьох етичних аспектах функціонування підприємства, змусили мене піти. Я ніколи не тримався за посади і, якщо не погоджувався з політикою, одразу про це відкрито заявляв. Так було і в 2010 році, коли я подав у відставку з посади голови районної адміністрації через несприйняття методів управління тодішнього голови обласної адміністрації.

А що стосується напруженої боротьби, то вона почалася ще задовго до офіційного старту кампанії і вона справді жорстка, іноді навіть на межі фолу. Я ж дав собі обіцянку не вступати в брудні сутички, не збирати негативної інформації про інших кандидатів, не нагнітати навколо них нездорової напруги. Кожен з нас по-своєму сильний, у кожного є свої слабкості. Хтось давно вже покаявся за свої провини, якщо вони були, а хтось і тепер продовжує іти гріховним шляхом. Кожному відповідати за своє.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

21 травня 2021 року об 11.15 год у класичному університеті Тернополя відбудеться зустріч студентів та професорсько-викладацького колективу Західноукраїнського національного університету з Епіфанієм, Митрополитом Київським і всієї України, Предстоятелем Православної церкви України...


Рубрика: Опубліковано: о 18:20


Цими днями стартували роботи з підготовки до літнього купального сезону акваторії Тернопільського ставу в межах міського пляжу «Циганка»...


Опубліковано: о 16:41


У період відсутності води в мережах буде здійснено комплекс робіт, які неможливо виконати за звичайних умов...


Опубліковано: о 16:22


До 24 травня у Тернополі продовжено прийом заявок від тернополян (членів громадських організацій) на участь у складі Номінаційного комітету «Громадського бюджету 2022»...


Опубліковано: о 18:00


Традиційно до свята Дня Європи, у Тернополі проводилося ряд творчих заходів, зокрема, 15 травня на Театральному майдані відбулося мистецьке свято «Україна-Європа»...


Опубліковано: о 12:01Теми дня
18 Травня
17 Травня
16 Травня
15 Травня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео