Четвер, 28 березня 2024
• У Чорткові вперше зробили складну операцію на серці • Залозецький став повернули у власність громади • Ремонтують аварійний міст на під’їзді до Тернополя з боку Бродів • “Закрити очі” за 100 доларів: водій пропонував хабар поліцейським • Смертельна аварія у Кам’янках: водій “Skoda Octavia” загинув на місці • Впав із чотириметрової висоти: смерть на будівництві біля Тернополя • Валерій Бачинський – новий директор Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки • Перископи та антени до рацій роблять у Бережанах • Професор із Тернопільщини донатить на виготовлення дронів • Уламки російської ракети впали на подвір’я на Тернопільщині • Вчителі англійської мови з Тернополя здобуватимуть досвід у Канаді • “Кохання наповнює життя змістом”. У Тернополі одружився військовослужбовець • Поліг біля Бахмута. На щиті повертається захисник із Тернопільщини • Втратила 150 тисяч гривень: жінка з Чортківщини повірила шахраям • Через важке поранення у госпіталі помер захисник із Мельнице-Подільської громади • Депутат Тернопільської обласної ради вимагав “відкати” від… поранених воїнів ЗСУ • Писанкарство в час війни. У Гусятині провели майстер-клас для переселенців • Нетверезий злодій крав велосипед і зламав ногу • Стрім із… лелечого гнізда • Віртуальна подруга шантажувала інтимними фотографіями
«З будівництвом ГЕС на Дністрі не уникнути затоплення навколишніх сіл», – тернопільські активісти (ВІДЕО)

Автор: Опубліковано: 30 Січня о 18:07 600


Активісти застерігають, що з будівництвом ГЕС на Дністрі існує чимало ризиків, а тому об’єднуються у громадський рух «Вільний Дністер».


Мета руху – не дозволити знищити одне із семи чудес України й попередити чиновників, які хочуть на цьому робити свій бізнес, що їм цього ніколи не дозволять.

За словами активістів, які з цього приводу організували сьогодні, 30 січня, прес-конференцію, до такого кроку їх спонукали дії місцевої влади, а також спроби готувати ґрунт для реалізації проекту з будівництва каскаду ГЕС, який є руйнівним для Дністра.

На прес-конференції зібралися активісти з громадських організацій, представники туристичних клубів, місцевих громад, політичних партій, з тим, щоб утворити громадський рух «Вільний Дністер». «Ми хочемо зберегти річку чистою й сподіваємося, що з часом наш рух стане всеукраїнським», – заявили вони.

Активісти переконані, що через будівництво ГЕС під загрозою території в межах Тернопільської, Івано-Франківської та Чернівецької областей, власне, землі природно-національного парку «Дністровський каньйон», які можуть бути затоплені.

– Торік Тернопільська та Івано-Франківська обласні ради проголосували проти будівництва ГЕС на Дністрі, але, незважаючи на це, проект просувається, – каже представник ГО «Зелений світ» із Чорткова Олександр Степаненко. – У липні 2016-го уряд ухвалив державну програму розвитку гідророенергетики до 2026 року, якою вже легітимізовано ці шість ГЕСів на Дністрі, що мають бути збудовані, проте програма прийнята з грубим порушенням законів України й міжнародних зобов’язань.

Наразі влада говорить лише про переваги будівництва каскаду ГЕС і жодним чином не наголошує на недоліках і ризиках, які воно нестиме.

– Верхня гребля має постати біля села Вістря Монастириського району, це якраз початок Дністровського каньйону, – розповідає Олександр Степаненко. – Весь лівий берег, тобто тернопільський берег – це охоронний режим національно-природного парку, де апріорі будь-яке будівництво неможливе. Нижня гребля – це також територія нашої області, новоствореної Мельнице-Подільської територіальної громади. При будівництві ГЕС, передбачається підйом води на рівень восьми-дев’яти метрів, а це означає неминуче затоплення берегів, оскільки всі села розташовані в річковій долині. Лобісти цього проекту, мабуть, сподіваються, що їм вдасться якось дешево викупити ці землі або ж пересилити цих людей, як це було під час будівництва першої Дністровської ГЕС, коли такі села, як Бакота, Ушиця опинилися під водою…

Активісти пояснюють, що якщо побудувати каскад ГЕС, то зупиниться течія Дністра, річка почне замулюватися й взагалі зникне.

– Дністер швидка річка, яка поки що зберігає здатність до самоочищення, – зазначають вони. – На річці й без того вистачає проблем, а з будівництвом ГЕС Дністровський каньйон рано чи пізно як резерв води своє існування припинить і залишиться лише намул. Скільки метрів сьогодні цього намулу на дні водосховища, – ми не знаємо. Дуже великим ризиком є те, що спостерігається зниження водності річок України, а за останні два роки Дністер досяг позначки маловоддя, й держава в цій ситуація мала би переглянути всі свої програми водокористування й спонукати господарників до економного користування води і до приведення басейну Дністра до природного стану, тому що найкращим резервуаром природної води і її фільтром є непорушена екосистема, будь-яке техногенне втручання лише порушує здатність Дністра до самоочищення. Проте ніхто цього брати до уваги не хоче, але ми в жодному разі не дамо реалізувати ці злочинні задуми й плани.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , , ,

Нещодавно опубліковане

У Чортківській центральній міській лікарні 69-річному пацієнту із Горішньої Вигнанки успішно імплантували в серце трикамерний кардіовертер-дефібрилятор...


Опубліковано: о 22:03


Прокурори Бережанської окружної прокуратури забезпечили виконання рішення суду щодо повернення у комунальну власність земельної ділянки та водного об’єкта вартістю 15 мільярдів гривень в межах гідрологічного заказника місцевого значення, що входить до складу території об’єктів смарагдової мережі Європи «Seretskyi»...


Рубрика: , Опубліковано: о 21:59


Служба відновлення проводить капітальний ремонт аварійного мосту між селами Плотича та Івачів-Долішній Тернопільського району...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:56


100 доларів і 500 гривень пропонував працівникам поліції мешканець Тернопільського району, якого зупинили на дорозі...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:52


Причини чотирьох аварій, які трапилися на дорогах Тернополя та області, встановлюють слідчі...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:32



Теми дня
26 Березня
25 Березня
24 Березня
22 Березня