Середа, 04 жовтня 2023
• Тарифи на тепло у Тернопільській громаді у найближчий опалювальний сезон не зміняться • Тернопільські спортсмени здобули призові місця у XXI рейтингових змаганнях International Lviv Regata • Священник із Бережан отримав міжнародну премію Івана Павла II • Один із «Вовків Да Вінчі» • ОБІЙМИ для всієї України. У Бережанах створили унікальну мапу України з ляльок-мотанок • Пів тисячі пряників задля ЗСУ. Тернопільські студентки провели благодійний ярмарок • Молодь українських сіл вчиться впроваджувати зміни в громадах • До лікарні швидкої допомоги приєднають два медичні заклади • Квадрокоптери, радіостанції і планшети для захисників • До шлюбу — з чотирма дітьми! • Віддала косу для ЗСУ • До наших захисників на передову вирушить «Допомога армії від Тернополя» • У Тернополі працював шахрайський кол-центр • Розпочався відбір до об’єднаної штурмової бригади Національної поліції «Лють» • Опалювальний сезон в умовах війни: чи готовий Тернопіль? • «За борги за комуналку можуть арештувати автомобіль і банківські рахунки» • «ЯМаріуполь»: рік прихистку в Тернополі • Олег Липка: «У ферму я вклав не тільки гроші, а й душу» • День міста Тернополя з 2024 року відзначатимуть 15 серпня • Сучасні апостоли — на передовій
З гітарою по світу!

Автор: Опубліковано: 24 Лютого о 12:02 1083


Уляна Шаповал з Почаєва – про роботу в ОАЕ та Китаї і «карантинну» творчість
.


Об’єднані Арабські Емірати, Китай, Південна Корея, Сингапур, Австралія, Нова Зеландія, країни Карибського басейну – перелік усіх країн, де побувала наша землячка, гітаристка з Почаєва Уляна Шаповал, зайняв би добрих пів газети! Талановита музикантка кілька років жила і працювала в ОАЕ, тривалий час провела у Китаї та Південній Кореї, а завдяки роботі на круїзних лайнерах об’їздила ледь не пів світу! А коли через пандемію коронавірусу концерти і виступи довелося поставити на паузу, Уляна, «карантинячи» на круїзному лайнері, взялася за малювання.

Як результат – її карантинна колекція картин, намальованих на… звичайних одноразових тарілках, вмить розлетілася по приватних колекціях поціновувачів мистецтва з Венесуели, Польщі, Франції.

Нині Уляна живе і працює в Омані, вона охоче погодилася поспілкуватися з «НОВОЮ…» про творчість та мандри.

Від тата – любов до музики, від мами – до малювання

Уляна родом із відомої у Почаєві творчої сім’ї: батько Іван – талановитий музикант, мама Марія – відома у Почаєві і за його межами художниця та іконописець. Не дивно, що дівчині вдалося поєднати таланти обох батьків! «Талант у більшості випадків є насамперед роботою над собою і прагненням самої людини», – переконана сама Уляна.

– Моя «кар’єра» музиканта почалася ще в дитячому садочку на новорічному ранку, коли мама нарядила мене в костюм циганки і почепила на шию дитячу гітару, – розповідає дівчина. – Перш ніж я дійшла до гітари, були експерименти з іншими інструментами – пробувала грати на бандурі, домрі, скрипці, довго шукала свій інструмент. До класичної гітари я прийшла вже у досить свідомому віці, на що мене надихнув батько – педагог по гітарі, музикант, майстер своєї справи, який у свій час вплинув на моє творче становлення, за що я йому дуже вдячна. Так почалося моє захоплення гітарою завдовжки в життя.

Музика, яку я граю, залежить від стану душі. Мій репертуар дуже різноманітний, адже я – «вільний художник», і навіть виступаючи на публіці, граю насамперед для себе і те, що вважаю за потрібне. Музика дає мені волю передати аудиторії повноту барв і почуттів на підсвідомому рівні. Кожен раз стараюся перенести слухачів у свій маленький світ і наповнити їх душі світлом і радістю. Музика, яку я виконую – різнопланова, в моєму репертуарі є прелюдії Баха, сонати Скарлатті, фламенко і вокальні твори, бразильські мелодії та саундтреки. Перевагу віддаю іспанському стилю – мені це до душі.

Музика не має кордонів – вона говорить до почуттів і це об’єднує світ. Немає значення, де ти граєш і для кого, головне – як ти це робиш.

У Китаї грала в ансамблі з братом

— Мої перші гастролі почалися з «арабської казки» і вона мене надихнула на подальші мандрівки…

Найдовший період у житті я провела в ОАЕ і Китаї. А одні з найяскравіших і найнасиченіших спогадів – із перебування в Південній Кореї та Китаї, де пощастило працювати в один час зі своїм братом Олегом, який грав у музичних колективах. З його присутністю в тій чи іншій країні я почувалася, як удома…

У кожній з цих країн для мене було дуже багато нового. В Об’єднаних Арабських Еміратах я жила і працювала понад три роки. На той час ще не був так сильно поширений туризм – тому й Дубай зразка 2005 року і Дубай зразка 2020 року – це два різних світи. Час не стоїть на місці. Мені було цікаво пізнавати місцеву культуру, наприклад, дуже вразили особливості весілля в Еміратах. У більшості випадків, якщо весілля було арабське, то чоловіки і жінки святкують окремо. Мені пощастило побувати і попрацювати на такому івенті, де в одному місці сходяться всі рідні і близькі нареченої. Святкування починається після заходу сонця – упродовж п’яти годин гості збираються, і доки всі чекають на молоду, гостей пригощають різноманітними стравами. Це унікальне торжество, наповнене старовинними традиціями і звичаями. В ОАЕ часто одружуються не з кохання, а з волі батьків – консерватизм і релігійні звичаї залишають мало шансів молоді самостійно вибрати супутника життя. Рішення про шлюб приймає лише батько одного з молодих, і вибір не завжди влаштовує нареченого чи наречену. Хоча багато сучасних батьків рахуються з вибором доньки чи сина і навіть приймають їх вибір.

На весільному столі повинні бути різні делікатеси, фрукти, солодощі, горішки та лише без-
алкогольні напої. І, звичайно, жодне весілля не обходиться без живої музики. За традиціями друзі нареченого здійснюють обряд зарізу барана – за один вечір може піти більше 40 тварин. Баранина з рисом є найулюбленішою стравою арабських чоловіків.

Обов’язково перед появою нареченого всі жінки одягають обаю – довгу чорну сукню-накидку вільного крою і зустрічають молодого специфічними голосовими вигуками.
Кожне нове місто і країна – це маленький новий всесвіт зі своїми таємницями, в кожній новій країні я відкриваю нову себе, вбираю енергію міста, пізнаю нові місцевості. Відкриваю для себе багато дивовижних і незвичайних красот нашої землі – і це безпосередньо впливає на мою творчість і життя.

Мені пощастило двічі побувати в круїзних мандрівках – спершу працювала на найбільшому на той час у світі круїзному лайнері «Allure of the seas» в 2011-2012 роках, об’їздивши чи не усі країни Карибського басейну. У 2020 році працювала і подорожувала на лайнері «Voyager of the seas», відвідавши Азію, Австралію, Нову Зеландію…

Робота на круїзному лайнері дуже цікава, оскільки ти можеш побувати в багатьох країнах, пізнати різні культури, традиції і відвідати «глибинки», недоступні для звичайного мандрівника, зустріти безліч цікавих і дивовижних людей. Безліч людей — це безліч різних смаків. Тішуся зустрічам з музичними гурманами, мені було приємно бачити їх захоплені погляди і усмішки – для мене це величезна подяка.

«Карантинні» картини розлетілися по світу

— Пандемія коронавірусу і пов’язані з нею карантинні обмеження застали мене на лайнері – три місяці ми стояли на Філіппінах, у Манілі, — каже Уляна. — В ті складні часи на карантині ми підтримували один одного і влаштовували вечірки та концерти для колективу. Паніки не було – я відчувала себе спокійно і впевнено, приймала ситуацію, яка склалася, адже впливати чи контролювати її я не могла.

Цей час використала для творчості – не лише музики, а й малювання – річ у тім, що паралельно з музичною освітою у мене є ще й художня, я навчалась у Луцькому училищі на відділі образотворчого мистецтва. Карантин для мене був можливістю залишитися з собою наодинці, щоб заглибитися у власну сутність і дати змогу висловитися на полотні. Оскільки не було підручних матеріалів, «у хід» пішли одноразові картонні тарілки, в яких нам на ізоляції постачали продукти по каютах. Малювала орнаменти петриківського розпису, птахів, море – і ці тарілки на стінах заспокоювали та давали відчуття домашнього затишку… Я дуже рада, що мої малюнки, як і музика, не залишаються без уваги і подобаються людям. У кожного малюнка – своя історія. Моя “карантинна колекція” розлетілася по таких країнах, як Венесуела, Польща, Франція та інші…

Де б я не була, щоразу з радістю повертаюся на Батьківщину. На даний момент я не можу прогнозувати розвиток свого творчого шляху, але рідний Почаїв назавжди у моєму серці!


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

На засіданні виконавчого комітету прийнято рішення «Про встановлення тарифів на теплову енергію»...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:08


16-17 вересня у м. Наварія (Львівська область) та 22-23 вересня на Ковельському водосховищі відбулися змагання з водних видів спорту, участь в яких взяли тернополяни, вихованці «Комплексної дитячо-юнацької спортивної школи з водних видів спорту»...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 13:07


Нещодавно внаслідок поглибленої оцінки людських і професійних якостей Академічний сенат присвоїв ректорові прокатедри Святої Софії Міжнародну нагороду за прагнення до втілення в життя благородних ідеалів та життєвих цінностей...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:05


Ігор Питак із Тернополя несе службу в легендарному батальйоні ...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:26


Подружжя переселенців Оксана та Олекса Муравльови створили у Бережанах унікальну мапу України з ляльок-мотанок...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:18



Теми дня
29 Вересня
27 Вересня
26 Вересня