Вівторок, 28 березня 2023
• У парку «Загребелля» виявлено факти незаконного збирання березового соку • Студентка-нігерійка Джульєтта заспівала “Черемшину” для коханого • Кохання, загартоване війною • У Тернопільській громаді триває двомісячник благоустрою • Жива легенда УПА: мешканка Тернопільщини святкує поважний ювілей • Вчинив домашнє насильство – зумій понести за нього відповідальність • «Контінентал» розпочав весняну посівну • 77 тисяч гривень – за неіснуючий квадроцикл • Викрав телефон із-під прилавка • Сергій Добалюк: «У час війни кожен із нас мусить бути волонтером» • Майстриня з Тернопільщини втратила понад 15 тисяч гривень • «Війна знімає маски. На фронті всі — справжні» • «Гаряча лінія» для підтримки родин полеглих Героїв • Міський голова Тернополя відвідав на передовій захисників із 44-ої тернопільської бригади • Волонтерка Тіфані привезла допомогу до Тернополя • «Я не прийшов вбивати, а — захищати рідну землю» • Ляльки Лідії Лапки — для перемоги • Іконописець Володимир Шерстій пройшов пекельні бої на Харківщині • Фонд житла — для тимчасового проживання переселенців • Російська ракета вдарила по Підгаєччині
З Тернополя передають бійцям у зону АТО маскувальні сітки

Опубліковано: 12 Квітня о 16:10 125


Понад 200 студентів історичного факультету Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка плетуть маскувальні сітки для бійців АТО.


Перед Пасхою відправляють на передову 15 маскувальних сіток. Площа кожної сітки — 30 кв. м, загальна площа сіток – 450 квадратних метрів.

“Ці маскувальні сітки, які відправляємо бійцям 44-ої бригади, плели близько півтора місяця. Купуємо в Харкові сіткову основу, бо там найдешевше, після цього в університеті ріжемо її на шматки, натягуємо на каркас і починаємо працювати”, – розповідає викладач ТНПУ ім. В. Гнатюка, кандидат історичних наук, доцент Володимир Кіцак.

Студенти педагогічного університету передають сітки в зону АТО не вперше. Почали плести їх ще з 2015 року. Навесні 2015-го виготовили 1000 квадратних метрів сітки, восени 2015 — ще 600 кв. м. Навесні 2016-го – 900, а торік восени – 1300 квадратних метрів. “До кінця семестру плануємо зробити ще близько 300 метрів сітки. Якщо вдасться виконати заплановане, вийдемо на площу півгектара, тобто на 5 тисяч квадратних метрів, – каже Володимир Кіцак. – Однією сіткою можна накрити один БТР. Наразі можна сказати, що ми забезпечили накриття маскувальними сітками близько 130 БТРів. Якщо виконаємо заплановану роботу, нашими сітками буде накрито 170 накритих БТРів. Але сітки не вічні, вони рвуться, зношуються,  знищуються, тож далі треба працювати”.

Кошти на закупівлю матеріалів, зокрема сіткової основи і фарб, надає Тернопільський обласний осередок партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність”. Партійці допомагають також з відправкою вантажів.

“Маскувальні сітки життєво необхідні нашим воїнам в зоні АТО, тому максимально підтримуємо волонтерський рух, що сформувався за ці роки на історичному факультеті. У плетінні маскувальних сіток беруть участь сотні студентів. Важливо, що це все відбувається в стінах університету. Це, власне, чудовий приклад патріотичного виховання молоді, – зазначає керівник секретаріату Тернопільської територіальної організації партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність” Володимир Дзудзило. — Ми постійно вивчаємо потреби бійців. Минулого місяця передали приціл нічного бачення одній зі штурмових бригад. Неодноразово відправляли в зону АТО продукти, питну воду та іншу допомогу. На початку лютого відправили гуманітарний вантаж в Авдіївку. Ми і надалі вивчаємо нагальні потреби наших воїнів та населення, яке проживає в зоні АТО. Це один з основних напрямків роботи нашої партії”.

Окрім матеріальної допомоги, обласний осередок партії підтримує бійців і по інших напрямках, наприклад, надає їм безкоштовні юридичні консультації.

“У 80-ій бригаді нашими сітками накривали станції радіоелектронної боротьби, БТРи, медичні машини, “хамери”. У 24-ій Яворівській бригаді нашими сітками була накрита танкова рота. У 44-ій бригаді накривали гармати”, — каже Володимир Кіцак.

19-річний студент Назар Мунило з першого курсу долучається до плетіння маскувальних сіток. “У мене дуже багато друзів, які були в зоні АТО, дехто перебуває там на даний час. Ці сітки необхідні на передовій. Бійці захищають нас, а ми хоча б якоюсь мірою допомагаємо їм. Ці сітки ми плетемо для 80-ої бригади, в якій служив наш викладач”, — каже студент.

Доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри стародавньої та середньовічної історії Іван Зуляк служив у зоні АТО у 2015-2016 рр. Сьогодні він разом із викладачами і студентами передає своїм бойовим побратимам допомогу. Окрім маскувальних сіток, бійцям відправляють на передову паски, солодощі, малюнки та листи.

“Під час мого перебування на Сході студенти дуже підтримували нас, особливо маскувальними сітками. Тепер ми час від часу спілкуємося з бійцями. Ми зібрали кошти і підготували для відправки в зону АТО 200 пасок, а також побутові речі. Відправляючи цей вантаж, хочемо, щоб у бойових умовах на передовій бійці відчули радість Великодня”, — каже Іван Зуляк.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Нещодавно опубліковане

Щоб пограти в азартні ігри, які описуються на Чемпіон Клуб сьогодні, не потрібно їхати в інше місто чи країну. Слоти, рулетка, покер та інші розваги доступні з ПК, ноутбуків і смартфонів...


Рубрика: Опубліковано: о 17:59


Програші не любить ніхто, особливо затяті гравці в азартні розваги. Тим не менш, вони продовжують грати, розуміючи, що можна втратити солідну суму...


Рубрика: Опубліковано: о 17:48


22 березня в Тернопільській громаді у парку «Загребелля» патрулюючи місто вранці, працівники управління муніципальної інспекції спільно з поліцейським офіцером громади затримали громадян, які здійснювали незаконний збір березового соку...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:57


Тернопільська студентка-нігерійка Джульєтта заспівала пісню «Черемшина» українською мовою в подарунок чоловікові...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:55


У Бучацькій громаді на рушничок щастя стали військовослужбовець Володимир Гутнік та його кохана Тетяна...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:10Теми дня
25 Березня
24 Березня
23 Березня