Вівторок, 18 червня 2019
• Головна команда у Тернополі • У Тернополі будуть нові дитячі садочки • Як тернопільські продавці квітів дурять клієнтів • Надія Фарійон: «Сучасна медсестра – партнер лікаря» • Націоналісти разом ідуть у Верховну Раду за списком «Свободи» • Переселенка з Горлівки про війну на Донбасі • Завершується ремонт в онкогематологічному відділенні обласної дитячої лікарні • Тарас Юрик: «Плідна співпраця народних депутатів і керівництва області дозволила вийти на рекордні показники капітальних інвестицій у розвиток Тернопілля» • «Громадянська позиція» йде на вибори до Верховної Ради • Віктор Овчарук: «Після реформування первинної ланки медицини реорганізовано стаціонарні медичні заклади області» • До ЄС і НАТО за 10 років: Петро Порошенко йде до Ради з оновленою командою • У Тернопільській психоневрологічній лікарні зняли білі халати • Степан Барна: «Для мене як для голови ОДА 2015-ий став роком повернення віри в те, що наша область не периферійна» • Проєкт тернопільської «Циганки» отримав Гран-прі престижного архітектурного конкурсу • «Я простила жінці, яка замордувала мою Оленку…» • Люстрована горе-суддя хоче знищити комунальний транспорт Тернополя • «Живі» напої у літню спеку • Піца буде фест! • Усі біжать! • Тернопільській обласній організації НСЖУ – 60 років!
За мрією — до «ІРИски»!

Автор: Опубліковано: 17 Серпня о 11:30 144


— Завжди думала про власну справу, а минулої весни, в травні, з’явилася спонтанна думка — у мене має бути «ІРИска».


Ірина Мацко (у центрі) з командою однодумців.

Захоплено малювати піском? Потрапити у дивовижний світ казки?  Майстерно розписувати хною руки? Без проблем вивчити англійську? Розважатися з клоунами і дізнатися про таємниці фокусників? Разом з «ІРИскою» хоч на голові ходити, як жартома каже її власниця тернополянка Ірина Мацко. Адже тут здійснюються мрії і дітей, і дорослих. А коли здійснюються мрії, люди стають щасливими. Робити людей щасливими — для цього уже майже рік у Тернополі й існує креативна студія Ірини Мацко «ІРИска». Нині пані Ірина розповідає про «ІРИску» читачам «НОВОЇ…».

Про назву

— Завжди думала про власну справу, а минулої весни, в травні, з’явилася спонтанна думка — у мене має бути «ІРИска»! Чому «ІРИска»? Тому що назва проста, спогад із дитинства, солодка і, як я потім додала, прилипає до зубів, що важко відірвати. І, звичайно, від імені Ірина — тому перші три літери великі.

Про ідею

— «ІРИска» спочатку мені задумалася віртуально, тому що я не мала ні приміщення, ні фінансів, а тільки ідею створити творчу студію. Це мала бути творчість, у якій мені не хотілося себе обмежувати чимось, а креативна студія дозволяє робити все, що завгодно, хоч на голові ходити. Спочатку я зробила блог і сторінку в інтернеті, де студія пропонувала організацію різних майстер-класів для дітей та дорослих.

Про перехід з віртуального до реального

— Минулого літа ми проводили курси англійської мови разом з Тарасом Малюжинським з Канади. Це перший захід, що був прив’язаний до місця, для якого ми орендували аудиторію в кооперативному коледжі. І мені це сподобалося! Адже так можна реалізовувати більше ідей, ніж на сайті віртуально. Втім, взяти приміщення і облаштувати його — це потребувало певних вкладень, тому спочатку було трохи страшнувато, але у мене була команда однодумців, з якими я раніше працювала у дитячій кімнаті в «Атріумі», тож зважилася. Це дуже хороші люди, професіонали своєї справи, і я тішуся, що вони зі мною.

Ми взяли в оренду приміщення в кооперативному коледжі, де три кімнати і коридорчик. Тепер маємо можливість проводити різні майстер-класи в різних аудиторіях. З нового сезону долучаємо сюди ще організацію дозвілля дітей типу міні-садочка і пісочну анімацію від першої професійної студії пісочної анімації Оксани Мергут з Хмельницького. На це буде відведена окрема кімната, де можна буде навчитися пісочної, водної і світлової анімації.

В "ІРИсці" завжди просто супер!
В “ІРИсці” завжди просто супер!

Про вік відвідувачів

— Хто може приходити в «ІРИску»? Вік наших відвідувачів — від трьох років і до скількох завгодно, адже у нас багато майстер-класів і для дорослих. Скажімо, була група образотворчого мистецтва для дорослих: для тих, хто не реалізував свої мрії або просто хоче помалювати, у нас були такі заняття, де можна підівчити рисунок, живопис і намалювати свою картину. Втім, були у нас також групки соціалізації, підготовки до дитячого садочка для дітей і від дев’яти місяців, де з групкою матусь з дітьми працював психолог.

Про фінансові вкладення

— Великих фінансових вкладень в «ІРИску» не було, тому що ми з однодумцями творимо її власними силами, без жодних спонсорів та інвестицій. Взагалі до спонсорства не дуже добре ставлюся, тому що, на мою суб’єктивну думку, будь-який спонсор буде нав’язувати своє, буде націлений в основному на заробіток, а я це не завжди сповідую, маю свою концепцію та бачення. На мою думку, краще я зроблю не таке суперсучасне обладнання, але тут, у моїй «ІРИсці», має бути тепло, тут має бути душа, любов, увага до дітей і все, що їм потрібно. Це значно краще, аніж якби я взяла дороге обладнання і робила зі свого проекту велику комерцію, щоб віддати кошти спонсору. Діти, до речі, таку фальш відразу відчули б.

Про мрії

— Сповідую думку, що все, чого ми дуже хочемо, на що націлюємося і до чого йдемо, обов’язково буде. Звісно, якщо не лежати на дивані і просто мріяти, а таки йти до цього і внутрішньо почуватися так, ніби ти вже це маєш. Власне, так «ІРИска» і почалася. В мене була ідея, але не було приміщення. І тут якимсь дивним чином з’явилося й приміщення. Чому дивним? Я часто проходила повз вікна кооперативного коледжу, дивилася на вивіски, які тут були, і завжди  собі уявляла, що поміж ними написано й «ІРИска». Правда, приміщення, яке я хотіла мати там для «ІРИски»,  було зайняте і передбачалося, що надовго, але так сталося, що воно душе швидко стало нашим: попередні орендатори несподівано з’їхали. Тобто я вірю, що наші мрії, якщо ми робимо кроки до них, наближаються до нас також.

Як відчути, що тобі потрібна саме ця мрія? Філософське запитання… Вважаю, що людина повинна бути щасливою. Якщо вона щаслива без того, щоб втілювати цю мрію у життя, то — супер. А якщо вона відчуває дискомфорт, бо ще того, того й того не зробила, то таки, напевно, треба те зробити. Я прислухаюся до себе. Якщо щось мене внутрішньо рухає і штовхає: «Іро, ти мусиш це зробити», я про це постійно думаю, отже, маю це зробити. Зрозуміло, щоб реалізувати свої задуми, доводиться трохи забирати часу й уваги в сім’ї, але стараюся знаходити розумний баланс. Зрештою, це вартує того: адже я буду цікава і знайомим, і рідним, коли я щаслива, коли я нікому не стогну, що мені погано, а навпаки, можу допомогти іншим.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Іван Гресько колись навчався у цьому навчальному закладі на факультеті фізичного виховання...


Рубрика: Опубліковано: о 18:00


На черговій сесії Тернопільської міської ради, що відбулася 6 червня, було прийнято рішення про виділення чотирьох земельних ділянок для будівництва нових закладів дошкільної освіти у Тернополі, а також коштів на виготовлення проєктно-кошторисної документації...


Рубрика: Опубліковано: о 16:00


Тернополянка Ірина Вахрів розповіла про неприємний сюрприз у квітах...


Опубліковано: о 15:00


Доповідь тернополянки на Всеукраїнському форумі з медсестринства вразила його учасників...


Автор: Рубрика: Опубліковано: о 14:00


ВО «Свобода», «Національний корпус», «Правий сектор», Українська добровольча армія, ОУН та Конгрес українських націоналістів ідуть на вибори до Верховної Ради спільним списком...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:00Теми дня
18 Червня
17 Червня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео