Субота, 23 лютого 2019
• Хто очолив окружні виборчі комісії на Тернопіллі? • Скільки коштує біатлон? • «Ми просили Бога, щоб «перемішав» рідних і прийомних дітей…» • Зеленський був у «Ковчезі», або «Давайте від них відпочинемо…» • Одружився «тріодівець» Володимир Рибак • «Муніципальна няня»: що це, для чого і як оформити? • За автомобілі-«двійники» – тюрма • Фінал відбору «Євробачення» – з тернопільською «ноткою» • Монетизація субсидій: усі, хто звернувся за субсидією з 1 січня 2019-го, будуть отримувати її у грошовій формі • «Файне небо»: літають всі! • Рекордна «Червона Рута» • Незряча тернополянка Ірина Білогорка стала студенткою престижного американського університету • На Кубку Пушкарів плакали навіть чоловіки… • Підготовка «Шахтаря» і «Динамо»: останні новини • “Віршований” одяг у зону бойових дій від тернопільських студентів… • Як інтроверту стати екстравертом? • Сергій Надал: «Герої ведуть за собою народ» • 20 лютого — День Героїв Небесної Сотні • Томос був для отця Анатолія справою життя… • Тіло чоловіка майже два роки пролежало у квартирі…
За підтримки благодійного фонду Ігоря Гуди «Твори Добро» на Тернопіллі перебуватиме унікальна ікона Христа

Опубліковано: 29 Січня о 14:28 35


24 січня у приміщенні курії Тернопільсько-Зборівської архиєпархії відбулась прес-конференція з приводу перебування на Тернопільщині чудотворної ікони Лику Христового.


Архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк під час прес-конференції.

Прес-конференцію провів архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій. Участь у заході взяли: синкел у справах стратегії розвитку УГКЦ в Тернопільсько-Зборівській архиєпархії отець Віталій Козак, судовий вікарій Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ о. Роман Дутчак, заступник фундатора благодійного фонду Ігоря Гуди “Твори Добро” Ольга Процик, а також священики, парафіяни, представники преси.

Отець Віталій Козак розповів про історію походження Нерукотворного образу Христа.  За його словами, є кілька версій походження цієї святині, з яких найпоширеніші дві. Одна з них говорить про праведну жінку Вероніку, яка витерла обличчя Христа під час хресної дороги. Інша вказує на історію зцілення едеського царя Авгаря ликом Спасителя, зображеного в чудесний спосіб на полотні, яким Христос витер своє обличчя.

Судовий вікарій Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ о. Роман Дутчак, який відповідальний за організацію перебування ікони, зазначив, що поводитись зі святинею треба дуже обережно. Так, під час перебування в музеї Франції образ пошкодився і затемнився, бо було забагато світла. Відтак поводитимуться з ним дуже делікатно — образ має зберігатись при спеціальному освітленні, перевозитись спеціально обладнаним транспортом, ікону не можна чіпати рукам та фотографувати.

Перебування унікальної ікони на Тернопільщині — не тільки подія для нашого краю та вірян, а й суттєві витрати. Церква не має таких грошей, тому на допомогу прийшли меценати — зокрема, благодійний фонд “Твори Добро” Ігоря Гуди взяв на себе всі організаційні видатки.

— Від імені Ігоря Гуди щиросердечно хочу подякувати Папі Франциску, митрополиту та святим отцям за можливість долучитись до цієї події, — зазначила представник благодійного фонду Ігоря Гуди “Твори Добро” Ольга Процик. — Нема сумніву, що вона об’єднає всіх нас у молитві та зміцнить у вірі.

Архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій, у свою чергу, подякував директору компанії “Креатор-Буд” Ігорю Гуді та його фонду за допомогу й сприяння у здійсненні даної духовної місії.

— Зробити це самостійно нам було б не в силі, то не так просто, — підкреслив владика. — Йдеться про дуже велику цінність. Спеціально з Ватикану приїдуть до нас монсеньйори, які будуть стерегти святиню, поліція також буде стерегти. Це скарб, який не дай, Боже, втратити… Про це не можна навіть подумати. Тому разом з благодійним фондом “Твори Добро” і разом з вами будемо старатись, щоби все пройшло добре і щоби ми вимолили мир для нашої країни.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

ЦВК створила всі 199 окружних виборчих комісії (ОВК) на виборах президента. Затверджені склади комісій — згідно з квотами, розподілені від кожного кандидата голови, заступники голів і секретарі...


Рубрика: Опубліковано: о 18:00


В інтерв’ю офіційному сайту Федерації біатлону України держтренер Євген Копупаєв трішки привідкрив завісу найпопулярнішого зимового виду спорту...


Рубрика: , , Опубліковано: о 17:00


У селі Жовнівка на Бережанщині дитячий будинок сімейного типу згуртував десятеро дітей...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


Гастролюючи нещодавно у Тернополі, команда творчого об’єднання «Квартал’ 95» знайшла час перед концертом прогулятися містом і пообідати у ресторації «Ковчег»...


Рубрика: Опубліковано: о 15:00


Саме у День закоханих – минулого четверга, 14 лютого – остаточно зі своїм парубоцьким життям попрощався учасник гурту «Тріода» 28-річний Володимир Рибак...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00Теми дня
22 Лютого
21 Лютого
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео