Понеділок, 19 серпня 2019
• Нова українська школа: влада і громади повинні об’єднати зусилля для успішної реалізації завдань • Термомодернізація житлового фонду Тернополя прийшла на вул. Новий Світ, 45 • Андрій Крисоватий: «Пріоритет нині – це якісна освіта для студентів» • Серіал «Кріпосна»: знімали у Вишнівецькому палаці, а б’є рекорди з переглядів… у Польщі! • «ТНЕУ — це шанс для кожного абітурієнта і студента» • Увага! У Тернополі орудує шахрай • Наша наукова Надія! • Максим Нефьодов: «Коханій борода подобається» • РФ вимагає від України подачу прісної води до Криму • «Файному місту» – святкування, Алеї – зірок! • На Тернопільщині – дві аварії за участі пішоходів • Транспортна реформа – у дії! • Двічі бабЮля! • Володимир Зеленський: три місяці «служби»… • «Контінентал»: соняхи і бджоли – поруч! • Заліщики кличуть на «InStrum Fest» • Тернопіль готується до святкування Дня міста • Надання спрощеного громадянства росіянам: Володимир Зеленський підписав указ • Тарифний популізм залишить українців без води і тепла • Тернополянин помер у поїзді
За підтримки благодійного фонду Ігоря Гуди «Твори Добро» на Тернопіллі перебуватиме унікальна ікона Христа

Опубліковано: 29 Січня о 14:28 36


24 січня у приміщенні курії Тернопільсько-Зборівської архиєпархії відбулась прес-конференція з приводу перебування на Тернопільщині чудотворної ікони Лику Христового.


Архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк під час прес-конференції.

Прес-конференцію провів архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій. Участь у заході взяли: синкел у справах стратегії розвитку УГКЦ в Тернопільсько-Зборівській архиєпархії отець Віталій Козак, судовий вікарій Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ о. Роман Дутчак, заступник фундатора благодійного фонду Ігоря Гуди “Твори Добро” Ольга Процик, а також священики, парафіяни, представники преси.

Отець Віталій Козак розповів про історію походження Нерукотворного образу Христа.  За його словами, є кілька версій походження цієї святині, з яких найпоширеніші дві. Одна з них говорить про праведну жінку Вероніку, яка витерла обличчя Христа під час хресної дороги. Інша вказує на історію зцілення едеського царя Авгаря ликом Спасителя, зображеного в чудесний спосіб на полотні, яким Христос витер своє обличчя.

Судовий вікарій Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ о. Роман Дутчак, який відповідальний за організацію перебування ікони, зазначив, що поводитись зі святинею треба дуже обережно. Так, під час перебування в музеї Франції образ пошкодився і затемнився, бо було забагато світла. Відтак поводитимуться з ним дуже делікатно — образ має зберігатись при спеціальному освітленні, перевозитись спеціально обладнаним транспортом, ікону не можна чіпати рукам та фотографувати.

Перебування унікальної ікони на Тернопільщині — не тільки подія для нашого краю та вірян, а й суттєві витрати. Церква не має таких грошей, тому на допомогу прийшли меценати — зокрема, благодійний фонд “Твори Добро” Ігоря Гуди взяв на себе всі організаційні видатки.

— Від імені Ігоря Гуди щиросердечно хочу подякувати Папі Франциску, митрополиту та святим отцям за можливість долучитись до цієї події, — зазначила представник благодійного фонду Ігоря Гуди “Твори Добро” Ольга Процик. — Нема сумніву, що вона об’єднає всіх нас у молитві та зміцнить у вірі.

Архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій, у свою чергу, подякував директору компанії “Креатор-Буд” Ігорю Гуді та його фонду за допомогу й сприяння у здійсненні даної духовної місії.

— Зробити це самостійно нам було б не в силі, то не так просто, — підкреслив владика. — Йдеться про дуже велику цінність. Спеціально з Ватикану приїдуть до нас монсеньйори, які будуть стерегти святиню, поліція також буде стерегти. Це скарб, який не дай, Боже, втратити… Про це не можна навіть подумати. Тому разом з благодійним фондом “Твори Добро” і разом з вами будемо старатись, щоби все пройшло добре і щоби ми вимолили мир для нашої країни.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Впровадження Нової української школи — ключова реформа, головна мета якої – нова висока якість освіти, формування свідомих, суспільно активних громадян, здатних забезпечити економічне зростання і культурний розвиток країни, области...


Рубрика: , Опубліковано: о 18:00


Як повідомили у пресслужбі міської ради Тернополя, у рамках програми з термомодернізації житлового фонду Тернополя завершується комплексне утеплення будинку на умовах співфінансування 70 на 30 за адресою: вул. Новий Світ, 45...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


Ще зовсім трішки — і місто прокинеться від літнього сну, а студенти наповнять його своєю енергією та життєрадісним гамором...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:00


Події розгортаються у середині ХІХ ст. напередодні скасування кріпосного права...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:00


За найкреативніше відео дві тернополянки отримали можливість безкоштовно навчатися у ТНЕУ...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:00Теми дня
19 Серпня
17 Серпня
16 Серпня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео