Понеділок, 03 серпня 2020
• Сергій Надал: “Тернопіль хочуть взяти у карантинну блокаду” • Чому літо не “вбило” коронавірус? • “Дзвони Лемківщини” через карантин відбуваються в онлайн форматі • Медикам і водіям “швидкої” піднімуть зарплати • Директори тернопільських шкіл танцювали на набережній! • Перший ремонт за 50 років. У Хоросткові капітально оновлюють школу • Депутати міськради дадуть оцінку законності постанови щодо віднесення Тернополя до «червоної» зони • Випускний-2020: сукня з 100-метровим шлейфом, маски і дистанція (фоторепортаж) • Тернопіль внесли до червоної карантинної зони • Через карантин потяги не зупинятимуться у Тернополі • COVID-19 на Тернопільщині: із 3035 хворих 1796 одужали • Мешканець Тернопільщини втретє захворів на “коронавірус” • На Борщівщині зіткнулися мотоцикл та іномарка • Як відбуватиметься навчання в школах з 1 вересня? • Богданчика виховує тільки бабуся. Нині він потребує допомоги… • Найкращі квіти з доставкою у Тернополі та області • Українцям відкриті для відпочинку кордони 6 країн • Замість “бейбі-боксів” батьки отримуватимуть 5 тисяч гривень • Невдовзі у Тернополі відкриють “Дім ветерана” • У Тернополі проведуть християнський фестиваль «Вітер На-Дії»
Західноукраїнські мери-націоналісти зробили нову спільну заяву щодо загрози економічній стабільності

Опубліковано: 11 Липня о 13:36 18


Міський голова Тернополя Сергій Надал, Івано-Франківська — Руслан Марцінків та Хмельницького — Олександр Симчишин зробили спільну заяву щодо загрози виникнення економічного хаосу через деструктивну політику керівництва країни у фінансовій сфері.


“Непрогнозована кадрова політика Національному банку України, публічні заяви вищого керівництва про потребу послабити курс гривні і “відпустити інфляцію” провокують економічний хаос, ослаблюють Україну і роблять її легкою здобиччю агресора, який продовжує війну”, — йдеться у спільній заяві, оприлюдненій напередодні.

Про що йдеться в заяві?

Країна втрачає інвестиції. При цьому західноукраїнські мери звертають увагу на те, що спроби “ручного управління” Національним банком України, а також політичний тиск на керівництво установи ставлять під загрозу довіру до України і позбавляють країну інвестицій.
“Політичний тиск на НБУ вже викликав осуд з боку головних фінансових донорів України — таких, як МВФ, США та ЄС. Приватні інвестори призупинили інвестиції на території України”, — зазначається у заяві.

Хаос потрібен олігархам. Підписанти звертають увагу, що вітчизняні олігархи контролюють експорт сировини. Відтак вони зацікавлені, аби гривня знецінилася і у країні була дешева робоча сила.

“Більшість міжнародних партнерів України, як і ми, мають усі підстави вважати, що обвал національної валюти та ручне управління НБУ здійснюються в інтересах купки олігархів, зацікавлених у експорті дешевої сировини, використанні дешевої праці українця. Саме олігархи хочуть, щоб Україна була бідною, а українець продовжував працювати за копійки”, — зауважується у документі.

Україні потрібна стабільність. На думку трьох мерів-націоналістів, добробут кожного українця напряму залежить від притоку інвестицій в країну. Збільшення інвестицій веде до збільшення кількості робочих місць. Підвищення конкуренції на ринку праці веде до зростання заробітних плат.

“Запорукою розвитку країни і зростання добробуту української нації є довгострокові інвестиції в економіку країни. А для цього потрібні прогнозована економічна політика і стабільна національна валюта”, — наголошують у заяві міські голови Тернополя, Івано-Франківська і Хмельницького.

Політичний тиск на НБУ веде до краху держави. Ручне управління НБУ з боку високопосадовців загрожує знищенням держави і злиднями для українців.

“Будь-які натяки на політичний тиск і пряме втручання у роботу фінансового регулятора в інтересах олігархів ведуть до незворотних загрозливих процесів:
• Україна втрачає довіру як надійний та прогнозований партнер.
• Національній валюті загрожує обвал, а українцям — злидні.
• Важливі регіональні програми розвитку у сферах енергоефективності, інновацій, впровадження електронної демократії зупиняться. Вибудувана українськими містами партнерська співпраця з міжнародними фінансовими інституціями може бути зруйнована”, — застерігають мери в оприлюдненій заяві.

Чого вимагають мери?

Вони вимагають від центральної влади зупинити загравання з олігархами коштом добробуту українців.

“НБУ має працювати на інтереси всієї української нації, а не купки олігархів. Ми, націоналісти, застерігаємо політичне керівництво країни від загравання з олігархами ціною руйнування Української держави і добробуту українця. Закликаємо зупинити політичний тиск на головний фінансовий орган країни та дії, спрямовані на підрив економічної і національної безпеки України.

Підтримуємо прозоре призначення фахових та компетентних управлінців, здатних мислити інтересами держави та нації, а не за особистою відданістю конкретним посадовим особам.

Має бути повага до українця, українських громад, української держави!”— вимагають мери у заяві.

Що було раніше?

Як відомо, міські голови Тернополя, Івано-Франківська і Хмельницького єдиними з посадових осіб публічно виступили близько місяця тому проти спроб центральної влади змінити мовне законодавство, обмеживши використання української мови. Після цього з’явилася заява президента, у якій він назвав трьох мерів «сепаратистами».

А 1 липня голова НБУ, виходець з Тернопільщини Яків Смолій, несподівано подав у відставку. Своє рішення він мотивував політичним тиском. За його словами, політичне керівництво країни вимагало у нього знецінити гривню і посилити інфляцію.

Після відставки голови НБУ міжнародні інвестори відмовилися купувати українські цінні папери на суму 1,75 млрд. доларів США. Ці кошти уряд планував витратити на виплати по зовнішнім боргам України у наступному році та на покриття соціальних програм. Водночас низка великих інвесторів призупинили свої інвестиції в Україну. Занепокоєння можливим політичим тиском на НБУ висловили “Велика сімка”, МВФ, ЄБРР, посольства США, Франції. Більшість інвесторів назвали відставку голови НБУ поганим сигналом, що загрожує швидким знеціненням валюти.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Рішення про внесення Тернополя до "червоної зони" карантинних обмежень є політичним, заявив міський голова Сергій Надал...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 16:29


Лікар-інфекціоніст з Київської міської клінічної лікарні Євген Дубровський прокоментував особливості циркуляції вірусів в різних погодних умовах...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:13


Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив про заплановане підвищення зарплат для працівників екстреної медичної допомоги...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:00Теми дня
2 Серпня
1 Серпня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео