Понеділок, 30 листопада 2020
• «Я зростала сиротою, не хочу, щоб моя донька осиротіла…» • 35-річний тернополянин опинився під колесами автомобіля • За добу на Тернопільщині 240 нових випадків захворювання на COVID-19, в Україні – 12978 • Буряк – не тільки борщ! • “Батьки дивилися, як їхні діти помирають від голоду і не могли нічого зробити…” • За вдалим кадром – на Кариби чи в Канаду! • «Студії публічної дипломатії» – унікальний проєкт Західноукраїнського національного університету Тернополя • Українець знову став найсильнішою людиною планети! • 28 листопада на Театральному майдані відбудеться акція «Запали свічку» • У драмтеатрі – прем’єра: після «Тестостерону» – «Естроген» • «Контінентал Фармерз Груп» впроваджує нову систему внесення міндобрив на своїх полях • Головні інфраструктурні проєкти Тернополя в листопаді • Сергій Надал: «У Тернополі сучасні кисневі концентратори виробляють кисень безпосередньо у лікарнях» • Не стало посадовця Тернопільської міськради Володимира Мединського • Аварія біля Мишковичів: двоє дітей у реанімації • Директор КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» Андрій Чумак: «Прагнемо змінити загальну філософію роботи фахівців на нашому підприємстві» • Завдяки термомодернізації в Тернополі поки що стримують тарифи на тепло • До школи – в сусідню… область • З трьома дітьми — без даху над головою • Як відбувалась перша сесія новообраної Тернопільської обласної ради (фоторепортаж)
Західноукраїнські мери-націоналісти зробили нову спільну заяву щодо загрози економічній стабільності

Опубліковано: 11 Липня о 13:36 20


Міський голова Тернополя Сергій Надал, Івано-Франківська — Руслан Марцінків та Хмельницького — Олександр Симчишин зробили спільну заяву щодо загрози виникнення економічного хаосу через деструктивну політику керівництва країни у фінансовій сфері.


“Непрогнозована кадрова політика Національному банку України, публічні заяви вищого керівництва про потребу послабити курс гривні і “відпустити інфляцію” провокують економічний хаос, ослаблюють Україну і роблять її легкою здобиччю агресора, який продовжує війну”, — йдеться у спільній заяві, оприлюдненій напередодні.

Про що йдеться в заяві?

Країна втрачає інвестиції. При цьому західноукраїнські мери звертають увагу на те, що спроби “ручного управління” Національним банком України, а також політичний тиск на керівництво установи ставлять під загрозу довіру до України і позбавляють країну інвестицій.
“Політичний тиск на НБУ вже викликав осуд з боку головних фінансових донорів України — таких, як МВФ, США та ЄС. Приватні інвестори призупинили інвестиції на території України”, — зазначається у заяві.

Хаос потрібен олігархам. Підписанти звертають увагу, що вітчизняні олігархи контролюють експорт сировини. Відтак вони зацікавлені, аби гривня знецінилася і у країні була дешева робоча сила.

“Більшість міжнародних партнерів України, як і ми, мають усі підстави вважати, що обвал національної валюти та ручне управління НБУ здійснюються в інтересах купки олігархів, зацікавлених у експорті дешевої сировини, використанні дешевої праці українця. Саме олігархи хочуть, щоб Україна була бідною, а українець продовжував працювати за копійки”, — зауважується у документі.

Україні потрібна стабільність. На думку трьох мерів-націоналістів, добробут кожного українця напряму залежить від притоку інвестицій в країну. Збільшення інвестицій веде до збільшення кількості робочих місць. Підвищення конкуренції на ринку праці веде до зростання заробітних плат.

“Запорукою розвитку країни і зростання добробуту української нації є довгострокові інвестиції в економіку країни. А для цього потрібні прогнозована економічна політика і стабільна національна валюта”, — наголошують у заяві міські голови Тернополя, Івано-Франківська і Хмельницького.

Політичний тиск на НБУ веде до краху держави. Ручне управління НБУ з боку високопосадовців загрожує знищенням держави і злиднями для українців.

“Будь-які натяки на політичний тиск і пряме втручання у роботу фінансового регулятора в інтересах олігархів ведуть до незворотних загрозливих процесів:
• Україна втрачає довіру як надійний та прогнозований партнер.
• Національній валюті загрожує обвал, а українцям — злидні.
• Важливі регіональні програми розвитку у сферах енергоефективності, інновацій, впровадження електронної демократії зупиняться. Вибудувана українськими містами партнерська співпраця з міжнародними фінансовими інституціями може бути зруйнована”, — застерігають мери в оприлюдненій заяві.

Чого вимагають мери?

Вони вимагають від центральної влади зупинити загравання з олігархами коштом добробуту українців.

“НБУ має працювати на інтереси всієї української нації, а не купки олігархів. Ми, націоналісти, застерігаємо політичне керівництво країни від загравання з олігархами ціною руйнування Української держави і добробуту українця. Закликаємо зупинити політичний тиск на головний фінансовий орган країни та дії, спрямовані на підрив економічної і національної безпеки України.

Підтримуємо прозоре призначення фахових та компетентних управлінців, здатних мислити інтересами держави та нації, а не за особистою відданістю конкретним посадовим особам.

Має бути повага до українця, українських громад, української держави!”— вимагають мери у заяві.

Що було раніше?

Як відомо, міські голови Тернополя, Івано-Франківська і Хмельницького єдиними з посадових осіб публічно виступили близько місяця тому проти спроб центральної влади змінити мовне законодавство, обмеживши використання української мови. Після цього з’явилася заява президента, у якій він назвав трьох мерів «сепаратистами».

А 1 липня голова НБУ, виходець з Тернопільщини Яків Смолій, несподівано подав у відставку. Своє рішення він мотивував політичним тиском. За його словами, політичне керівництво країни вимагало у нього знецінити гривню і посилити інфляцію.

Після відставки голови НБУ міжнародні інвестори відмовилися купувати українські цінні папери на суму 1,75 млрд. доларів США. Ці кошти уряд планував витратити на виплати по зовнішнім боргам України у наступному році та на покриття соціальних програм. Водночас низка великих інвесторів призупинили свої інвестиції в Україну. Занепокоєння можливим політичим тиском на НБУ висловили “Велика сімка”, МВФ, ЄБРР, посольства США, Франції. Більшість інвесторів назвали відставку голови НБУ поганим сигналом, що загрожує швидким знеціненням валюти.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Оксані Симоненко з Почаєва потрібна термінова трансплантація печінки ...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 18:00


Дві автопригоди зареєстрували правоохоронці 26 листопада...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 11:47


240 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 зафіксовано в Тернопільській області станом на 29 листопада 2020 року....


Рубрика: , Опубліковано: о 11:41


Ще 2,5 тисячі років тому давньогрецький лікар Гіппократ включив цей овоч у список лікарських рослин. Вже в ті далекі часи квашеним червоним буряком успішно лікували інфекційні захворювання, лихоманку, запалення шкіри і багато інших захворювань....


Рубрика: , Опубліковано: о 9:00


Сьогодні, в День пам’яті жертв голодоморів, у Тернополі відбулася акція «Запали свічку»...


Автор: Рубрика: , , , Опубліковано: о 18:00Теми дня
29 Листопада
28 Листопада
27 Листопада
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео